Herrar Division 2 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-20 20:15 110120001 Öjebyns IBF - IBK Luleå 4 - 4 e.förl. Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2022-09-23 19:15 110120004 Haparanda AIK - Gammelstads IF 11 - 10 e.förl. Axel Wernqvist, Anton Backelind Idrottshuset Haparanda
2022-09-24 16:30 110120003 Bergnäsets AIK - Kiruna AIF 8 - 3 Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-09-25 12:45 110120018 Gammelstads IF - Kiruna AIF 7 - 8 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Gammelstad Sp
2022-09-30 18:45 110120006 Bergnäsets AIK - IBK Luleå 13 - 4 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Kronanhallen
2022-10-01 17:00 110120008 Haparanda AIK - Kiruna AIF 8 - 12 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2022-10-02 14:00 110120064 Haparanda AIK - Kiruna AIF 6 - 10 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
2023-01-21 16:00 110120005 IBF Argentum 91 - Öjebyns IBF 11 - 9 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Arjeplog Sporthall
2022-10-07 19:00 110120009 Öjebyns IBF - Bergnäsets AIK 5 - 10 Per-Anders Blind, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2022-10-08 15:00 110120010 IBF Argentum 91 - Gammelstads IF 14 - 8 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2022-10-09 16:00 110120011 IBK Luleå - Haparanda AIK 10 - 4 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-10-14 19:00 110120013 Gammelstads IF - Öjebyns IBF 14 - 5 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Gammelstad Sp
2022-10-15 12:30 110120014 Bergnäsets AIK - Haparanda AIK 19 - 6 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-12-04 12:15 110120015 Kiruna AIF - IBF Argentum 91 11 - 4 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Rakethallen Kiruna
2022-10-23 16:00 110120020 IBK Luleå - IBF Argentum 91 13 - 6 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-11-06 12:00 110120017 Öjebyns IBF - Haparanda AIK 15 - 4 Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2022-10-29 14:00 110120021 Kiruna AIF - Öjebyns IBF 9 - 4 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Rakethallen Kiruna
2022-10-29 16:00 110120024 IBF Argentum 91 - Bergnäsets AIK 8 - 8 e.förl. Johan Nyström, Christoffer Flemström Arjeplog Sporthall
2022-11-04 19:00 110120023 IBK Luleå - Gammelstads IF 12 - 2 Per-Anders Blind, Johan Nyström Kronanhallen
2022-10-30 13:00 110120026 Kiruna AIF - IBK Luleå 14 - 4 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Rakethallen Kiruna
2022-10-30 15:00 110120027 Haparanda AIK - IBF Argentum 91 6 - 11 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2022-11-02 20:00 110120028 Gammelstads IF - Bergnäsets AIK 10 - 14 Axel Wernqvist, Per-Anders Blind Gammelstad Sp
2022-11-18 20:30 110120029 IBK Luleå - Öjebyns IBF 10 - 4 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-11-19 12:45 110120032 Gammelstads IF - Haparanda AIK 10 - 3 Lars-Johan Rylander, Per-Anders Blind Gammelstad Sp
2022-11-11 18:45 110120034 IBK Luleå - Bergnäsets AIK 4 - 18 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2022-11-26 14:00 110120033 Öjebyns IBF - IBF Argentum 91 9 - 2 Axel Wernqvist, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
2022-11-26 14:00 110120036 Kiruna AIF - Haparanda AIK 9 - 5 Johan Nyström, Anton Backelind Rakethallen Kiruna
2022-11-25 20:30 110120037 Bergnäsets AIK - Öjebyns IBF 18 - 1 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2022-11-27 12:45 110120038 Gammelstads IF - IBF Argentum 91 8 - 6 Johan Nyström, Axel Wernqvist Gammelstad Sp
2022-11-27 17:00 110120039 Haparanda AIK - IBK Luleå 6 - 10 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2022-11-29 20:15 110120041 Öjebyns IBF - Gammelstads IF 9 - 5 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Norrmalmia Sph
2022-12-02 19:30 110120042 Bergnäsets AIK - Haparanda AIK 14 - 2 Christoffer Flemström, Per-Anders Blind Kronanhallen
2022-12-03 14:00 110120043 Kiruna AIF - IBF Argentum 91 11 - 5 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Rakethallen Kiruna
2022-12-10 14:00 110120046 Kiruna AIF - Gammelstads IF 14 - 8 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Rakethallen Kiruna
2022-12-11 11:00 110120048 IBK Luleå - IBF Argentum 91 10 - 1 Johan Nyström, Christoffer Flemström Kronanhallen
2022-12-22 19:45 110120045 Haparanda AIK - Öjebyns IBF 7 - 10 Gustaf Vallgren, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2022-12-14 20:00 110120051 Gammelstads IF - IBK Luleå 2 - 18 Gustaf Vallgren, Per-Anders Blind Gammelstad Sp
2022-12-17 12:00 110120049 Öjebyns IBF - Kiruna AIF 4 - 11 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Norrmalmia Sph
2022-12-17 16:00 110120052 Bergnäsets AIK - IBF Argentum 91 7 - 6 e.förl. Johan Nyström, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-12-18 10:00 110120031 Bergnäsets AIK - Kiruna AIF 20 - 3 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Kronanhallen
2023-01-13 20:30 110120056 Bergnäsets AIK - Gammelstads IF 13 - 5 Axel Wernqvist, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2023-01-14 12:45 110120054 IBK Luleå - Kiruna AIF 8 - 7 e.förl. Oscar Sundbaum, Victor Hansson Kronanhallen
2023-01-14 16:00 110120055 IBF Argentum 91 - Haparanda AIK 16 - 11 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2022-11-19 14:00 110120059 Kiruna AIF - Bergnäsets AIK 5 - 10 Conny Björnfot, Axel Wernqvist Rakethallen Kiruna
2023-01-10 20:15 110120057 Öjebyns IBF - IBK Luleå 9 - 4 Johan Nyström, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2023-01-15 17:00 110120060 Haparanda AIK - Gammelstads IF 9 - 7 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Idrottshuset Haparanda
2022-11-13 15:00 110120061 IBF Argentum 91 - Öjebyns IBF 6 - 12 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2023-01-20 18:45 110120062 Bergnäsets AIK - IBK Luleå 6 - 7 e.förl. Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Kronanhallen
2023-01-28 16:00 110120066 IBF Argentum 91 - Gammelstads IF 6 - 10 Jari Korpi, Kristian Rossi Arjeplog Sporthall
2023-01-29 16:00 110120067 IBK Luleå - Haparanda AIK Johan Nyström, Robin Aidanpää Kronanhallen
2023-02-06 20:15 110120065 Öjebyns IBF - Bergnäsets AIK Sean Limnerius, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2023-02-10 20:15 110120069 Gammelstads IF - Öjebyns IBF Sean Limnerius, Anton Backelind Gammelstad Sp
2023-02-11 13:30 110120071 IBF Argentum 91 - Kiruna AIF Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2023-02-11 17:00 110120070 Haparanda AIK - Bergnäsets AIK Oscar Sundbaum, Victor Hansson Idrottshuset Haparanda
2023-02-12 12:00 110120073 Öjebyns IBF - Haparanda AIK Johan Nyström, Anton Backelind Norrmalmia Sph
2023-02-12 12:45 110120074 Gammelstads IF - Kiruna AIF Axel Wernqvist, Sean Limnerius Gammelstad Sp
2023-02-12 15:00 110120076 IBF Argentum 91 - IBK Luleå Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2023-01-28 14:00 110120077 Kiruna AIF - Öjebyns IBF 7 - 3 Robin Aidanpää, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
2023-02-17 18:00 110120079 IBK Luleå - Gammelstads IF Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2023-02-18 16:00 110120080 IBF Argentum 91 - Bergnäsets AIK , Christoffer Flemström Arjeplog Sporthall
2023-02-25 13:00 110120082 Kiruna AIF - IBK Luleå Conny Björnfot, Axel Wernqvist Rakethallen Kiruna
2023-02-25 13:00 110120083 Haparanda AIK - IBF Argentum 91 Gustaf Vallgren, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2023-02-25 13:00 110120084 Gammelstads IF - Bergnäsets AIK Oscar Sundbaum, Victor Hansson Gammelstad Sp
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Bergnäsets AIK 14 11 3 (1) 0 178-69 109 37
2. Kiruna AIF 15 11 1 (0) 3 134-104 30 34
3. IBK Luleå 14 7 3 (2) 4 118-96 22 26
4. Öjebyns IBF 15 6 1 (0) 8 103-122 -19 19
5. IBF Argentum 91 14 4 2 (0) 8 102-133 -31 14
6. Gammelstads IF 14 4 1 (0) 9 106-142 -36 13
7. Haparanda AIK 14 1 1 (1) 12 88-163 -75 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis