USM Pojkar 16 Region (2022/23)

Gruppspel
USM P16 Region Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 13:00 580398001 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 3 - 8 Jonas Matsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2023-02-04 14:15 580398002 IBF Dalen - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 1 Jonas Matsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2023-02-04 18:00 580398003 Gävle GIK - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2023-02-04 19:15 580398004 KAIS Mora UIF - IBF Dalen 4 - 8 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2023-02-05 12:00 580398005 IBF Dalen - Gävle GIK 4 - 3 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Idre Fjäll Arena
2023-02-05 13:15 580398006 Sundsvall FBC Ungdom - KAIS Mora UIF 4 - 5 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 3 3 0 0 14-8 6 9
2. Gävle GIK 3 1 0 2 13-12 1 3
3. Sundsvall FBC Ungdom 3 1 0 2 10-9 1 3
4. KAIS Mora UIF 3 1 0 2 12-20 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 10:00 580399001 IK Sirius FBC - IS Saga 4 - 3 Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson Uppsala Life Arena
2023-02-04 11:30 580399002 Hässelby SK IBK - Sandvikens AIK 6 - 3 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson Uppsala Life Arena
2023-02-04 13:45 580399003 IS Saga - Sandvikens AIK 7 - 1 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Fredriksson Uppsala Life Arena
2023-02-04 15:15 580399004 IK Sirius FBC - Hässelby SK IBK 2 - 2 Christoffer Fredriksson, Bo Pettersson Loklint Uppsala Life Arena
2023-02-04 17:30 580399005 Hässelby SK IBK - IS Saga 3 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Uppsala Life Arena
2023-02-04 19:00 580399006 Sandvikens AIK - IK Sirius FBC 2 - 10 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Uppsala Life Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 3 2 1 0 16-7 9 7
2. IS Saga 3 2 0 1 14-8 6 6
3. Hässelby SK IBK 3 1 1 1 11-9 2 4
4. Sandvikens AIK 3 0 0 3 6-23 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-03 18:45 580400001 AIK IBF - Rotebro IS IBK 6 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Solnahallen
2023-02-03 20:00 580400002 Vallentuna IBK - Salems IF 3 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Solnahallen
2023-02-04 17:30 580400003 Rotebro IS IBK - Salems IF 2 - 5 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Solnahallen
2023-02-04 19:00 580400004 AIK IBF - Vallentuna IBK 4 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Solnahallen
2023-02-05 13:30 580400005 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 3 - 6 Arash Sohrevardi, Eskil Simonsen Solnahallen
2023-02-05 15:00 580400006 Salems IF - AIK IBF 4 - 1 Arash Sohrevardi, Eskil Simonsen Solnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 3 2 0 1 10-6 4 6
2. AIK IBF 3 2 0 1 11-7 4 6
3. Rotebro IS IBK 3 1 0 2 10-14 -4 3
4. Vallentuna IBK 3 1 0 2 7-11 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 10:00 580401001 Vimmerby IBK - Farsta IBK 11 - 5 Dawan Mofak, Diwan Mofak Bökensved Sporthall
2023-02-04 11:15 580401002 Hammarby IF IBF - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 2 Dawan Mofak, Diwan Mofak Bökensved Sporthall
2023-02-04 13:30 580401003 Farsta IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 5 Dawan Mofak, Diwan Mofak Bökensved Sporthall
2023-02-04 14:45 580401004 Vimmerby IBK - Hammarby IF IBF 1 - 9 Hannes Berggren, Linus Häggblom Bökensved Sporthall
2023-02-04 17:00 580401005 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 7 - 1 Hannes Berggren, Linus Häggblom Bökensved Sporthall
2023-02-04 18:15 580401006 Bergs Innebandyklubb (IK) - Vimmerby IBK 8 - 4 Hannes Berggren, Linus Häggblom Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 3 3 0 0 22-4 18 9
2. Bergs Innebandyklubb (IK) 3 1 0 2 15-16 -1 3
3. Vimmerby IBK 3 1 0 2 16-22 -6 3
4. Farsta IBK 3 1 0 2 12-23 -11 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 09:00 580402001 IBK Lidköping - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 3 Kjell Persson, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-04 10:30 580402002 Västerås IBS Ungdom - Hagfors IBS 1 - 9 Kjell Persson, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-04 13:00 580402003 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS 4 - 5 Eino Vuoluterä, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-04 14:30 580402004 IBK Lidköping - Västerås IBS Ungdom 9 - 4 Eino Vuoluterä, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-04 17:00 580402005 Västerås IBS Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 4 Sebastian Åberg, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-04 18:30 580402006 Hagfors IBS - IBK Lidköping 5 - 1 Sebastian Åberg, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagfors IBS 3 3 0 0 19-6 13 9
2. Örebro SK Ungdomsklubb 3 2 0 1 11-7 4 6
3. IBK Lidköping 3 1 0 2 11-12 -1 3
4. Västerås IBS Ungdom 3 0 0 3 6-22 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 09:30 580403001 Floda IBK - FBC Partille 7 - 2 Håkan Krafft, Peter Axelsson Nova Floda Sportcenter
2023-02-04 10:45 580403002 Särö IBK - Kärra IBK 2 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Nova Floda Sportcenter
2023-02-04 13:15 580403003 FBC Partille - Kärra IBK 2 - 3 Adnan Tongur, Felix Bark Peterson Nova Floda Sportcenter
2023-02-04 14:30 580403004 Floda IBK - Särö IBK 6 - 0 Adnan Tongur, Felix Bark Peterson Nova Floda Sportcenter
2023-02-04 17:00 580403005 Särö IBK - FBC Partille 3 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Nova Floda Sportcenter
2023-02-04 18:15 580403006 Kärra IBK - Floda IBK 6 - 2 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Nova Floda Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kärra IBK 3 3 0 0 13-6 7 9
2. Floda IBK 3 2 0 1 15-8 7 6
3. FBC Partille 3 1 0 2 8-13 -5 3
4. Särö IBK 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-03 19:00 580404001 IK Zenith - Warberg IBF 1 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Björlanda Idrottshall
2023-02-03 20:30 580404002 Hovslätts IK - Värnamo IK 2 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Björlanda Idrottshall
2023-02-04 10:00 580404003 Warberg IBF - Värnamo IK 3 - 1 Oscar Gärling, Jesper Björklund Greter Björlanda Idrottshall
2023-02-04 11:30 580404004 IK Zenith - Hovslätts IK 1 - 9 Jesper Björklund Greter, Oscar Gärling Björlanda Idrottshall
2023-02-04 14:00 580404005 Hovslätts IK - Warberg IBF 1 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Björlanda Idrottshall
2023-02-04 15:30 580404006 Värnamo IK - IK Zenith 4 - 7 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 3 3 0 0 10-3 7 9
2. Hovslätts IK 3 1 0 2 12-9 3 3
3. Värnamo IK 3 1 0 2 8-12 -4 3
4. IK Zenith 3 1 0 2 9-15 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-05 09:00 580405001 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund 2 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2023-02-05 10:15 580405002 Växjö IBK Utveckling - Öjaby Sport IBK 6 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2023-02-05 12:30 580405003 IBK Lund - Öjaby Sport IBK 5 - 0 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Munkahallen
2023-02-05 13:45 580405004 Munka-Ljungby IBK - Växjö IBK Utveckling 5 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2023-02-05 16:00 580405005 Växjö IBK Utveckling - IBK Lund 5 - 1 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2023-02-05 17:15 580405006 Öjaby Sport IBK - Munka-Ljungby IBK 5 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 13-7 6 6
2. Munka-Ljungby IBK 3 1 1 1 11-9 2 4
3. IBK Lund 3 1 1 1 8-7 1 4
4. Öjaby Sport IBK 3 1 0 2 6-15 -9 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis