Damer Div 3 (2023/24)

Gruppspel
Damer Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 20:00 132003001 FC Helsingborg - VV-84 SK Bjuv 3 - 4 Andreas Ljunggren, Kevin Karlsson Mariahallen
2023-10-07 10:00 132003002 Emmaljunga GOIF - Willands IBK 3 - 2 Ante Johansson Stenholm, Björn Zorec Vittsjö Idrottshall
2023-10-07 13:00 132003004 Båstads GIF - Malmhaug IBF U 1 - 2 Ante Johansson Stenholm, Björn Zorec Strandängsskolan
2023-10-08 13:30 132003005 Åstorp/Kvidinge IBS B - Åkarps IBK 2 - 5 Stefan Andersson, Mathias Orning Åstorps Sporthall
2023-10-11 20:15 132003003 Häljarps SK - Bjärreds IBK 2 - 1 Niklas Jeppsson, Magnus Svensson Häljarps Idrottshall
2023-10-13 19:30 132003010 Willands IBK - FC Helsingborg 3 - 5 Christian Nilsson, Björn Zorec Nosabyhallen
2023-10-14 10:45 132003006 VV-84 SK Bjuv - Åstorp/Kvidinge IBS B 11 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Brogårdaskolan
2023-10-14 13:00 132003007 Åkarps IBK - Båstads GIF 6 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Dalslunds Idrottshall
2023-10-15 14:00 132003009 Bjärreds IBK - Emmaljunga GOIF 5 - 3 Linus Isgren, Isac Salomonsson Bjärehovhallen
2023-10-15 15:30 132003008 Malmhaug IBF U - Häljarps SK 1 - 6 Elin Silfver, Saga Ekberg Kulladals Sporthall
2023-10-19 20:00 132003012 FC Helsingborg - Bjärreds IBK 0 - 2 Jonas Malmborg, Kjell-Åke Olsson Idrottens Hus A
2023-10-20 20:00 132003014 Häljarps SK - Åkarps IBK 2 - 3 Christian Nilsson, Björn Zorec Häljarps Idrottshall
2023-10-22 13:00 132003013 Emmaljunga GOIF - Malmhaug IBF U 4 - 3 Jessika Forsberg, Emilio Olsson Vittsjö Idrottshall
2023-10-22 15:30 132003015 Åstorp/Kvidinge IBS B - Båstads GIF 4 - 0 Stefan Andersson, Mathias Orning Arena Åstorp
2023-10-24 20:20 132003011 VV-84 SK Bjuv - Willands IBK 6 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
2023-10-25 20:00 132003017 Häljarps SK - FC Helsingborg 1 - 4 Magnus Svensson, Lukas Magnusson Häljarps Idrottshall
2023-10-25 20:00 132003019 Åstorp/Kvidinge IBS B - Bjärreds IBK 3 - 4 Andreas Ekstrand, Kjell-Åke Olsson Arena Åstorp
2023-10-26 20:00 132003020 Åkarps IBK - Malmhaug IBF U 4 - 0 Magnus Svensson, Emelie Olsson Dalslunds Idrottshall
2023-10-27 19:30 132003018 Båstads GIF - Willands IBK 2 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Strandängsskolan
2023-10-29 14:00 132003016 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv 5 - 8 Christian Nilsson, Björn Zorec Vittsjö Idrottshall
2023-11-08 20:00 132003024 Willands IBK - Häljarps SK 8 - 5 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Nosabyhallen
2023-11-10 19:30 132003023 Bjärreds IBK - Båstads GIF 5 - 0 Saga Ekberg, Emelie Olsson Bjärehovhallen
2023-11-11 13:00 132003022 Malmhaug IBF U - Åstorp/Kvidinge IBS B 4 - 2 Andreas Thorsell, Emelie Olsson Kulladals Sporthall
2023-11-11 13:00 132003025 FC Helsingborg - Emmaljunga GOIF 2 - 4 Pelle Verhulst, Cevin Ivarsson Västergårdshallen
2023-11-27 20:00 132003021 VV-84 SK Bjuv - Åkarps IBK 2 - 0 Ali Tourabi, Andreas Ekstrand Brogårdaskolan
2023-11-17 20:00 132003026 Häljarps SK - VV-84 SK Bjuv 1 - 0 Magnus Svensson, Linus Isgren Häljarps Idrottshall
2023-11-18 14:00 132003029 Åkarps IBK - Willands IBK 4 - 8 Elin Silfver, Emelie Olsson Burlövs Sporthall
2023-11-18 18:00 132003028 Åstorp/Kvidinge IBS B - FC Helsingborg 8 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Arena Åstorp
2023-11-19 11:30 132003030 Malmhaug IBF U - Bjärreds IBK 3 - 1 Dzenan Masic, Kenan Masic Kulladals Sporthall
2023-11-19 13:00 132003027 Båstads GIF - Emmaljunga GOIF 2 - 3 Viktor De Gregori Johnson, Jonas Malmborg Strandängsskolan
2023-11-24 19:30 132003033 Willands IBK - Åstorp/Kvidinge IBS B 4 - 1 Christian Nilsson, Björn Zorec Nosabyhallen
2023-11-25 13:00 132003034 FC Helsingborg - Båstads GIF 3 - 1 Christian Nilsson, Björn Zorec Mariahallen
2023-11-26 13:00 132003031 VV-84 SK Bjuv - Malmhaug IBF U 8 - 0 Elin Silfver, Ante Johansson Stenholm Brogårdaskolan
2023-11-26 16:00 132003032 Bjärreds IBK - Åkarps IBK 3 - 1 Isac Salomonsson, Linn Farken Ericsson Bjärehovhallen
2023-12-02 14:30 132003035 Emmaljunga GOIF - Häljarps SK 2 - 5 Christian Nilsson, Ante Johansson Stenholm Vittsjö Idrottshall
2023-11-22 20:00 132003037 Åstorp/Kvidinge IBS B - Häljarps SK 4 - 1 Kevin Karlsson, Ante Johansson Stenholm Arena Åstorp
2023-12-06 19:45 132003040 Bjärreds IBK - Willands IBK 3 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Bjärehovhallen
2023-12-09 14:00 132003038 Åkarps IBK - Emmaljunga GOIF 1 - 1 Robin Brunell, Isac Salomonsson Burlövs Sporthall
2023-12-10 12:00 132003036 Båstads GIF - VV-84 SK Bjuv 2 - 7 Mikael Karlsson, Johan Gustafsson Strandängsskolan
2023-12-10 14:00 132003039 Malmhaug IBF U - FC Helsingborg 3 - 0 Elin Silfver, Saga Ekberg Kulladals Sporthall
2023-12-14 19:30 132003044 Emmaljunga GOIF - Åstorp/Kvidinge IBS B 3 - 3 Stefan Andersson, Mathias Orning Vittsjö Idrottshall
2023-12-15 19:30 132003042 Willands IBK - Malmhaug IBF U 11 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Nosabyhallen
2023-12-15 20:00 132003045 Häljarps SK - Båstads GIF 5 - 3 Magnus Svensson, Alexander Linderståhl Häljarps Idrottshall
2023-12-16 13:30 132003043 FC Helsingborg - Åkarps IBK 3 - 1 Alicia Persson, Isac Salomonsson Idrottens Hus A
2023-12-16 16:15 132003041 VV-84 SK Bjuv - Bjärreds IBK 7 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Brogårdaskolan
2024-01-11 20:00 132003050 Åkarps IBK - Åstorp/Kvidinge IBS B 3 - 5 Linn Farken Ericsson, Linus Dahlström-Nilsson Dalslunds Idrottshall
2024-01-12 19:30 132003047 Willands IBK - Emmaljunga GOIF 5 - 3 Christian Nilsson, Björn Zorec Nosabyhallen
2024-01-12 19:30 132003048 Bjärreds IBK - Häljarps SK 5 - 2 Henrik Lott, Magnus Svensson Bjärehovhallen
2024-01-13 16:00 132003049 Malmhaug IBF U - Båstads GIF 4 - 5 Alexander Linderståhl, Saga Ekberg Kulladals Sporthall
2024-03-14 20:00 132003046 VV-84 SK Bjuv - FC Helsingborg Felicia Friberg, Tony Olsson Brogårdaskolan
2024-01-19 20:00 132003053 Häljarps SK - Malmhaug IBF U 3 - 3 Johan Bolinder, Casper Johansson Häljarps Idrottshall
2024-01-20 15:00 132003051 Åstorp/Kvidinge IBS B - VV-84 SK Bjuv 3 - 4 Johan Gustafsson, Björn Zorec Arena Åstorp
2024-01-21 13:00 132003052 Båstads GIF - Åkarps IBK 2 - 3 Robert Persson, Andreas Ljunggren Strandängsskolan
2024-01-21 14:00 132003054 Emmaljunga GOIF - Bjärreds IBK 1 - 2 Christian Nilsson, Björn Zorec Vittsjö Idrottshall
2024-02-15 20:00 132003055 FC Helsingborg - Willands IBK 3 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Idrottens Hus A
2024-01-25 20:00 132003059 Åkarps IBK - Häljarps SK 2 - 3 Robin Brunell, Linus Isgren Dalslunds Idrottshall
2024-01-26 19:30 132003056 Willands IBK - VV-84 SK Bjuv 1 - 7 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Nosabyhallen
2024-01-27 14:45 132003058 Malmhaug IBF U - Emmaljunga GOIF 3 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Kulladals Sporthall
2024-01-28 16:00 132003060 Båstads GIF - Åstorp/Kvidinge IBS B 1 - 6 Emilio Olsson, Björn Zorec Strandängsskolan
2024-01-29 19:30 132003057 Bjärreds IBK - FC Helsingborg 1 - 1 William Nilsson, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2024-02-03 12:30 132003063 Willands IBK - Båstads GIF 4 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kristianstad Arena
2024-02-03 16:00 132003062 FC Helsingborg - Häljarps SK 1 - 1 Erik Syrén, Bengt Syrén Helsingborg Arena B
2024-02-04 14:00 132003065 Malmhaug IBF U - Åkarps IBK 2 - 1 Erik Syrén, Bengt Syrén Kulladals Sporthall
2024-02-05 19:30 132003064 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS B 6 - 5 Magnus Svensson, Dzenan Masic Bjärehovhallen
2024-02-17 18:15 132003061 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 2 - 1 Stefan Andersson, Mathias Orning Brogårdaskolan
2024-02-09 20:00 132003069 Häljarps SK - Willands IBK 1 - 7 Saga Ekberg, Jessika Forsberg Häljarps Idrottshall
2024-02-10 13:00 132003066 Åkarps IBK - VV-84 SK Bjuv 2 - 3 Alexander Linderståhl, Linus Dahlström-Nilsson Burlövs Sporthall
2024-02-10 14:30 132003070 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg 2 - 3 Alicia Persson, Felicia Friberg Vittsjö Idrottshall
2024-02-11 14:00 132003068 Båstads GIF - Bjärreds IBK 4 - 5 Casper Johansson, Linus Isgren Strandängsskolan
2024-03-10 15:30 132003067 Åstorp/Kvidinge IBS B - Malmhaug IBF U Andreas Ljunggren, Jonas Pettersson Arena Åstorp
2024-02-13 20:00 132003075 Bjärreds IBK - Malmhaug IBF U 6 - 2 Linn Farken Ericsson, Johan Bolinder Bjärehovhallen
2024-02-14 20:00 132003074 Willands IBK - Åkarps IBK 2 - 2 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Nosabyhallen
2024-02-16 19:30 132003072 Emmaljunga GOIF - Båstads GIF 6 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2024-02-17 13:00 132003073 FC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS B 6 - 6 Linn Farken Ericsson, Henrik Lott Mariahallen
2024-02-27 19:30 132003071 VV-84 SK Bjuv - Häljarps SK Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Brogårdaskolan
2024-02-29 20:00 132003077 Åkarps IBK - Bjärreds IBK Claus Pettersson, Andreas Thorsell Dalslunds Idrottshall
2024-03-01 20:00 132003080 Häljarps SK - Emmaljunga GOIF Casper Johansson, Linus Isgren Häljarps Idrottshall
2024-03-02 10:30 132003078 Åstorp/Kvidinge IBS B - Willands IBK Christian Nilsson, Björn Zorec Åstorps Sporthall
2024-03-02 15:00 132003076 Malmhaug IBF U - VV-84 SK Bjuv Casper Johansson Kulladals Sporthall
2024-03-03 13:00 132003079 Båstads GIF - FC Helsingborg Stefan Andersson, Mathias Orning Strandängsskolan
2024-03-07 20:00 132003084 FC Helsingborg - Malmhaug IBF U Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Idrottens Hus A
2024-03-08 20:00 132003082 Häljarps SK - Åstorp/Kvidinge IBS B Andreas Ljunggren, Johan Gustafsson Häljarps Idrottshall
2024-03-09 13:30 132003081 VV-84 SK Bjuv - Båstads GIF Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Brogårdaskolan
2024-03-09 15:00 132003085 Willands IBK - Bjärreds IBK Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Nosabyhallen
2024-03-10 14:00 132003083 Emmaljunga GOIF - Åkarps IBK Stefan Andersson, Mathias Orning Vittsjö Idrottshall
2024-03-16 15:00 132003086 Bjärreds IBK - VV-84 SK Bjuv Dzenan Masic, Kenan Masic Bjärehovhallen
2024-03-16 15:00 132003090 Båstads GIF - Häljarps SK Christian Nilsson, Björn Zorec Strandängsskolan
2024-03-16 15:30 132003087 Malmhaug IBF U - Willands IBK Bengt Syrén, Erik Syrén Kulladals Sporthall
2024-03-17 10:30 132003088 Åkarps IBK - FC Helsingborg Elin Silfver, Saga Ekberg Dalslunds Idrottshall
2024-03-17 14:30 132003089 Åstorp/Kvidinge IBS B - Emmaljunga GOIF Niklas Jeppsson, Simon Björkman Rydnemalm Arena Åstorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. VV-84 SK Bjuv 13 12 0 1 69-29 40 36
2. Bjärreds IBK 15 10 1 4 51-38 13 31
3. Willands IBK 15 9 1 5 68-49 19 28
4. FC Helsingborg 14 6 3 5 38-39 -1 21
5. Emmaljunga GOIF 15 6 2 7 45-50 -5 20
6. Häljarps SK 14 6 2 6 38-44 -6 20
7. Åstorp/ Kvidinge IBS B 14 5 2 7 57-56 1 17
8. Åkarps IBK 15 5 2 8 38-41 -3 17
9. Malmhaug IBF U 14 5 1 8 32-56 -24 16
10. Båstads GIF 15 1 0 14 32-66 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis