Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Järfälla IBK Patrik Söderberg patrik.soderberg@jarfallaibk.com 0707-202420 Röd/Röd/Svart
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Kristina Åstrand kristinaastrand@hotmail.com 070-6919771 Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Gustaf Wigren gustaf.wigren@gmail.com 073-6581557 Svart, Svart, Svart
Väsby IBK Rickard Kempendahl rickard_kempendahl@hotmail.se Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 16:00 1 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 7 - 4 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-09-29 13:30 1 Järfälla IBK - Täby FC (A) 4 - 2 Madeleine Forslund, Linda Forslund Viksjö Sporthall
2019-10-05 16:30 1 Vaxholms IBF - Täby FC (D) 7 - 2 Lars Samuelsson, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
Omgång 2
2 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 09:30 2 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 1 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-10-06 09:00 2 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 , Rikard Söderlund K-Rauta Arena
Omgång 3
2019-10-12 16:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 2 Totte Hallgren, Mats Järnmark Björkebyhallen
2019-10-13 14:30 3 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 4 - 1 Adam Sundbom, Leif Karlsson Vaxholm innebandyhallen
2020-01-18 15:15 3 Åkersberga IBF (B) - Väsby IBK 1 - 5 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
Omgång 4
2019-10-19 12:15 4 Väsby IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 1 Lucas Edberg, Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-10-20 10:15 4 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 7 Per Sundvall, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-12-07 15:30 4 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 1 Mario Mallengren, Alexander Löfgren Hammarbackens Sporthall
Omgång 5
2019-10-26 12:00 5 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK 2 - 3 Tobias Jansson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-26 18:45 5 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 3 - 3 Ricky Bagge, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-11-17 13:15 5 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) 1 - 1 Jakob Iskander, Oscar Uhlir Skärgårdsstadshallen
Omgång 6
2019-11-09 09:15 6 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2019-11-09 16:00 6 Vallentuna IBK - Väsby IBK 4 - 4 Roger Nyström, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 13:30 6 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 0 Erik Hellgren, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2019-11-10 15:15 6 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) 4 - 4 Tim Svensson, Armin Shafiei K-Rauta Arena
Omgång 7
7 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK Åkersberga Sporthall A
2019-11-16 12:15 7 Väsby IBK - Täby FC (D) 3 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-11-17 12:45 7 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 2 - 1 Filip Lövenklint, Per Sundvall Björkebyhallen
2019-11-17 19:45 7 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 3 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2019-11-23 11:30 8 Täby FC (D) - Vallentuna IBK 1 - 4 William Albrecht, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-11-24 10:45 8 Täby FC (A) - Väsby IBK 5 - 0 Mauricio Castillo, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2019-11-24 11:45 8 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 1 Filip Lövenklint, Magnus Westerberg Viksjö Sporthall
2019-12-15 15:30 8 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
Omgång 9
9 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 10:15 9 Väsby IBK - Järfälla IBK 2 - 2 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Smedsgärdshallen
2019-11-30 17:00 9 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 Daniel Karlsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 10
2019-12-07 15:15 10 Täby FC (A) - Täby FC (D) 6 - 3 Malva Sölvemark, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-12-07 19:00 10 Vaxholms IBF - Väsby IBK 2 - 5 Christian Ljunggren, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-08 12:30 10 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 2 - 2 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Viksjö Sporthall
Omgång 11
2019-12-14 10:15 11 Täby FC (D) - Järfälla IBK 1 - 9 Oscar Uhlir, Andreas Beijer K-Rauta Arena
2019-12-14 13:15 11 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 14:00 11 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 1 - 4 Lars Reuterhagen, Anton Zaitsev Hammarbackens Sporthall
Omgång 12
2020-01-11 11:30 12 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Jakob Iskander, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-01-11 14:00 12 Täby FC (D) - Vaxholms IBF 2 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2020-01-12 10:15 12 Täby FC (A) - Järfälla IBK 6 - 2 Theodore Idevall, Sam Varahram K-Rauta Arena
Omgång 13
2020-01-19 11:15 13 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 3 - 1 Roger Nyström, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 13:30 13 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK 1 - 2 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2020-01-19 13:45 13 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 2 - 3 Johan Ståhl, Andreas Beijer Vaxholm innebandyhallen
Omgång 14
2020-01-25 11:00 14 Väsby IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Smedsgärdshallen
2020-01-25 11:30 14 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Elin Carlberg-Börjes, Madeleine Forslund Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 12:15 14 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 2 - 1 Madeleine Forslund, Paulina Thunvall Viksjö Sporthall
Omgång 15
2020-02-01 17:15 15 Åkersberga IBF (A) - Väsby IBK 1 - 4 Lars Reuterhagen, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2020-02-01 17:30 15 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) 0 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Björkebyhallen
2020-02-02 19:15 15 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 6 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2020-01-26 16:00 16 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Mario Mallengren, Mimma Spasic Grindtorpshallen 125
2020-02-08 12:45 16 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Daniel Mårtensson, Ida Nedin K-Rauta Arena
2020-02-08 14:30 16 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 1 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
Omgång 17
2020-02-15 10:00 17 Väsby IBK - Vallentuna IBK 3 - 2 Anders Haag, Martin Mårtensson Smedsgärdshallen
2020-02-15 16:00 17 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (D) 4 - 2 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 17:30 17 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 2 - 4 Totte Hallgren, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2020-02-16 15:00 17 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 3 - 6 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 18
18 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (B) Viksjö Sporthall
2020-02-29 10:00 18 Täby FC (D) - Väsby IBK 5 - 3 Theodore Idevall, Ludwig Idevall K-Rauta Arena 50
2020-03-01 11:00 18 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 9 - 2 Magnus Johnsson, Tim Svensson K-Rauta Arena
2020-03-09 20:00 18 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Noel Akdemir, Mauricio Castillo Vaxholm innebandyhallen
Omgång 19
19 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF Åkersberga Sporthall A
2020-03-07 11:00 19 Väsby IBK - Täby FC (A) 3 - 4 Magnus Johnsson, Erik Palmertz Smedsgärdshallen
2020-03-07 13:15 19 Vallentuna IBK - Täby FC (D) 1 - 5 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-03-07 17:15 19 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK 5 - 4 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 20
20 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) Vaxholm innebandyhallen
20 Täby FC (A) - Vallentuna IBK K-Rauta Arena
2020-03-01 17:15 20 Järfälla IBK - Väsby IBK 1 - 4 Erik Hellgren, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
Omgång 21
21 Täby FC (D) - Täby FC (A) K-Rauta Arena
21 Vallentuna IBK - Järfälla IBK Hammarbackens Sporthall
21 Väsby IBK - Vaxholms IBF Smedsgärdshallen
Omgång 22
22 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Björkebyhallen
22 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Vaxholm innebandyhallen
22 Järfälla IBK - Täby FC (D) Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis