Spelprogram - Damer Division 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
BKI Sunnanå U Kristina Olsson cina.17@hotmail.com 0703-24 92 52 Svart/Svart/Svart
Degerfors IBK Peter Persson peter.persson@tele2.com 0739-880890 Röd, Svart, Svart
Filipstad IBK Daniel Johansson danielj79@live.se 073-9655907 Svart/svart/svart
GS 86 AIF U Marie Björn marie.bjorn@karlstad.se 070-626 61 65 Rosa/Svart/Svart
Hagfors IF Uddeholm U Patrik Fagrell patrik.fagrell@uddeholm.com 070-3287444 Blått/Blått/Blått
Hultsberg/Björkås IBF U Roger Persson rogerpersson49@hotmail.com 0768450182 svart, svart, svart
IBF Lesjöfors Filip Dahlöv 0790734691 Rött,svart,rött
Munkfors IBK U Jeanette Thyberg 0737804800 Orange/Svart/Svart
Sunne IBK svart, svart, svart
Åmåls IBK Niklas Larsson lamo.n@hotmail.se Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-03 19:30 1 BKI Sunnanå U - Degerfors IBK 6 - 8 Erik Jansson, Christoffer Risberg Sannerudshallen 45
2019-10-06 16:00 1 Sunne IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 2 - 3 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Sparbankshallen
2019-10-06 18:00 1 GS 86 AIF U - Filipstad IBK 3 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2020-02-23 17:30 1 Åmåls IBK - Hagfors IF Uddeholm U 7 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål 123
Omgång 2
2019-10-11 19:30 2 Hultsberg/Björkås IBF U - Munkfors IBK U 3 - 2 Tomas Hane, Patrik Gottfridsson Stavdal Hyrcity Arena 50
2019-10-12 13:00 2 Degerfors IBK - Åmåls IBK 6 - 1 Gabriel Gunnarsson, Kim Persson Stora Vallahallen
2019-10-12 16:00 2 IBF Lesjöfors - BKI Sunnanå U 8 - 7 e.förl. Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Lesjöforshallen
2019-10-13 12:00 2 Filipstad IBK - Sunne IBK 10 - 2 Mats Andersson, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen 68
Omgång 3
2019-10-20 15:00 3 Munkfors IBK U - Degerfors IBK 7 - 8 Anders Ekelund-Carlsson, Albin Äng Munkfors Arena
2019-10-20 15:00 3 Åmåls IBK - Filipstad IBK 3 - 6 Björn Svensson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål 74
2019-10-20 16:00 3 Sunne IBK - IBF Lesjöfors 1 - 10 Mats Andersson, Roger Schmidt Sparbankshallen
2020-01-27 20:10 3 GS 86 AIF U - Hagfors IF Uddeholm U 8 - 1 Christoffer Risberg, Oscar Krantz Grossbolshallen
Omgång 4
2019-10-27 16:45 4 Hultsberg/Björkås IBF U - GS 86 AIF U 7 - 4 Oscar Krantz, Erik Schmidt Colorama Arena
2019-11-10 16:00 4 Filipstad IBK - Munkfors IBK U 9 - 8 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Spångbergshallen 142
2020-01-26 16:00 4 IBF Lesjöfors - Åmåls IBK 4 - 3 e.förl. Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Lesjöforshallen
2020-02-02 15:00 4 Hagfors IF Uddeholm U - BKI Sunnanå U 5 - 8 Leif Andersson, Ahmad Alzain Uddeholm Arena 63
Omgång 5
2019-11-02 13:00 5 GS 86 AIF U - IBF Lesjöfors 6 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall 37
2019-11-03 13:00 5 Sunne IBK - Degerfors IBK 3 - 15 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Sparbankshallen
2019-11-03 15:00 5 Åmåls IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 3 Olof Olsson, Anders Leander Karlbergshallen Åmål 79
2019-11-03 16:00 5 BKI Sunnanå U - Filipstad IBK 6 - 12 Erik Jansson, Alva Ödéhn Sannerudshallen 50
2019-12-03 19:30 5 Munkfors IBK U - Hagfors IF Uddeholm U 7 - 4 Björn Svensson, Anders Leander Munkfors Arena
Omgång 6
2019-11-15 19:30 6 IBF Lesjöfors - Munkfors IBK U 5 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-11-16 15:00 6 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 5 - 6 e.förl. Christian Karlsson, Hampus Larsson Forshaga Sporthall
2019-11-17 15:00 6 Hagfors IF Uddeholm U - Sunne IBK 2 - 16 Ahmad Alzain, Leif Andersson Uddeholm Arena 67
2019-11-17 18:00 6 Hultsberg/Björkås IBF U - BKI Sunnanå U 5 - 13 Patrik Gottfridsson, Alva Ödéhn Colorama Arena
Omgång 7
2019-11-19 19:30 7 BKI Sunnanå U - GS 86 AIF U 10 - 6 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Sannerudshallen 70
2019-11-19 19:45 7 IBF Lesjöfors - Hagfors IF Uddeholm U 8 - 4 Fredrik Sjöberg, Leif Andersson Lesjöforshallen
2019-11-20 19:00 7 Munkfors IBK U - Sunne IBK 5 - 4 Tomas Hane, Björn Svensson Munkfors Arena
2019-11-21 19:00 7 Degerfors IBK - Filipstad IBK 5 - 6 e.förl. Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Stora Vallahallen 97
Omgång 8
2019-11-23 16:00 8 Hultsberg/Björkås IBF U - Hagfors IF Uddeholm U 12 - 2 Tomas Hane, Björn Svensson Colorama Arena 35
2019-11-24 14:30 8 Degerfors IBK - IBF Lesjöfors 7 - 5 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2019-11-24 16:00 8 Sunne IBK - Åmåls IBK 2 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2019-11-24 16:30 8 GS 86 AIF U - Munkfors IBK U 8 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall 67
Omgång 9
2019-11-29 19:30 9 BKI Sunnanå U - Åmåls IBK 8 - 2 Mikael Kolleryd, Hampus Larsson ECG Arena
2019-12-01 16:00 9 Sunne IBK - GS 86 AIF U 1 - 7 Morgan Vallberg, Lars Room Sparbankshallen
2019-12-01 16:45 9 Hagfors IF Uddeholm U - Degerfors IBK 0 - 17 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Uddeholm Arena 32
2019-12-01 18:00 9 Hultsberg/Björkås IBF U - Filipstad IBK 3 - 7 Oscar Krantz, Erik Schmidt Klubbhuset Arena 25
Omgång 10
2019-12-06 20:00 10 Hagfors IF Uddeholm U - Filipstad IBK 0 - 14 Anders Ekelund-Carlsson, Albin Äng Uddeholm Arena 46
2020-01-04 15:00 10 IBF Lesjöfors - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 3 Alfred Särnehed, Christian Fröding Lesjöforshallen
2020-02-08 17:00 10 Åmåls IBK - GS 86 AIF U 4 - 3 Anders Leander, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2020-03-04 19:45 10 BKI Sunnanå U - Munkfors IBK U 7 - 0 Mikael Kolleryd, Hampus Larsson ECG Arena
Omgång 11
2019-12-15 15:00 11 Munkfors IBK U - Åmåls IBK 6 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2019-12-15 15:00 11 Filipstad IBK - IBF Lesjöfors 8 - 1 Johan Friman, Tobias Jäderqvist Spångbergshallen 197
2019-12-15 18:00 11 Hultsberg/Björkås IBF U - Degerfors IBK 2 - 5 Johan Friman, Hampus Larsson Colorama Arena
2019-12-15 19:00 11 Sunne IBK - BKI Sunnanå U 3 - 6 Lars Room, Morgan Vallberg Sparbankshallen
Omgång 12
2019-12-21 13:00 12 Degerfors IBK - BKI Sunnanå U 11 - 1 Erik Wallin, David Krantz Stora Vallahallen 55
2019-12-21 16:45 12 Hagfors IF Uddeholm U - Åmåls IBK 1 - 9 Josefine Holmqvist-Göthberg, Ahmad Alzain Uddeholm Arena 32
2019-12-22 14:30 12 Hultsberg/Björkås IBF U - Sunne IBK 9 - 3 Tomas Hane, Björn Svensson Colorama Arena
2020-01-16 19:15 12 Filipstad IBK - GS 86 AIF U 10 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Spångbergshallen 76
Omgång 13
2020-01-11 13:00 13 BKI Sunnanå U - IBF Lesjöfors 2 - 5 Raimon Strömberg, Bosse Andersson ECG Arena 40
2020-01-12 13:00 13 Munkfors IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 5 e.förl. Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2020-01-12 14:00 13 Åmåls IBK - Degerfors IBK 0 - 14 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål 55
2020-01-12 16:00 13 Sunne IBK - Filipstad IBK 1 - 10 Peter Berntsson, Bosse Andersson Sparbankshallen
Omgång 14
2020-01-18 17:00 14 Filipstad IBK - Åmåls IBK 5 - 2 Anders Ekelund-Carlsson, Albin Äng Spångbergshallen 81
2020-01-19 15:00 14 Degerfors IBK - Munkfors IBK U 8 - 2 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen 45
2020-01-19 15:00 14 Hagfors IF Uddeholm U - GS 86 AIF U 0 - 8 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena 74
2020-01-19 16:00 14 IBF Lesjöfors - Sunne IBK 10 - 3 Albin Äng, Ahmad Alzain Lesjöforshallen
Omgång 15
2019-10-26 13:00 15 Åmåls IBK - IBF Lesjöfors 1 - 7 Olof Olsson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål 69
2020-01-24 19:30 15 GS 86 AIF U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 9 Björn Svensson, Ronny Malmgren Forshaga Sporthall 66
2020-01-26 15:00 15 Munkfors IBK U - Filipstad IBK 4 - 3 e.förl. Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Munkfors Arena
2020-01-26 17:00 15 BKI Sunnanå U - Hagfors IF Uddeholm U 15 - 1 Leif Pettersson, Magnus Fransson ECG Arena 30
Omgång 16
2020-01-31 19:30 16 IBF Lesjöfors - GS 86 AIF U 5 - 4 e.förl. Leif Andersson, Wilhelm Hansson Tönning Lesjöforshallen
2020-01-31 19:45 16 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmåls IBK 5 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-31 20:00 16 Hagfors IF Uddeholm U - Munkfors IBK U 5 - 6 Ragnar Clarström, Maximilian Halvarsson Uddeholm Arena 102
2020-02-01 14:30 16 Filipstad IBK - BKI Sunnanå U 9 - 6 Oscar Krantz, Erik Schmidt Spångbergshallen 125
2020-02-29 14:00 16 Degerfors IBK - Sunne IBK 15 - 0 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
Omgång 17
2020-02-07 19:00 17 Munkfors IBK U - IBF Lesjöfors 3 - 5 Anders Ekelund-Carlsson, Jörgen Grändefors Munkfors Arena
2020-02-09 14:30 17 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 11 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-02-09 16:00 17 BKI Sunnanå U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 5 Björn Svensson, Anders Leander ECG Arena
2020-02-09 19:00 17 Sunne IBK - Hagfors IF Uddeholm U 3 - 13 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Sparbankshallen
Omgång 18
2020-02-03 20:10 18 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå U 5 - 11 Tomas Hane, Johan Friman Grossbolshallen
2020-02-11 19:30 18 Sunne IBK - Munkfors IBK U 2 - 11 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2020-02-12 19:30 18 Filipstad IBK - Degerfors IBK 4 - 6 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen 168
2020-02-12 20:00 18 Hagfors IF Uddeholm U - IBF Lesjöfors 9 - 7 Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Uddeholm Arena 73
Omgång 19
2020-02-16 13:00 19 Munkfors IBK U - GS 86 AIF U 7 - 6 e.förl. Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Munkfors Arena
2020-02-16 14:30 19 Hagfors IF Uddeholm U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 8 Maximilian Halvarsson, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena 35
2020-02-16 15:30 19 Åmåls IBK - Sunne IBK 12 - 2 Olof Olsson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål 75
2020-02-16 16:00 19 IBF Lesjöfors - Degerfors IBK 1 - 7 Anders Ekelund-Carlsson, Ahmad Alzain Lesjöforshallen
Omgång 20
2020-02-21 19:30 20 Åmåls IBK - BKI Sunnanå U 3 - 3 e.förl. Björn Svensson, Ronny Malmgren Karlbergshallen Åmål 84
2020-02-21 19:30 20 Degerfors IBK - Hagfors IF Uddeholm U 7 - 1 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-02-22 15:00 20 Filipstad IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 20 - 4 Emil Karlsson, Fredrik Sjöberg Spångbergshallen 79
2020-02-23 17:30 20 GS 86 AIF U - Sunne IBK 10 - 2 Tomas Hane, Johan Friman Forshaga Sporthall 55
Omgång 21
2020-02-29 12:00 21 GS 86 AIF U - Åmåls IBK 4 - 2 Roger Schmidt, Mats Andersson Forshaga Sporthall 50
2020-03-01 11:00 21 Filipstad IBK - Hagfors IF Uddeholm U 14 - 2 Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Spångbergshallen 63
2020-03-01 15:00 21 Munkfors IBK U - BKI Sunnanå U 4 - 6 Ragnar Clarström, Alva Ödéhn Munkfors Arena
2020-03-01 15:30 21 Hultsberg/Björkås IBF U - IBF Lesjöfors 6 - 3 Tomas Hane, Johan Friman Colorama Arena
Omgång 22
2020-03-07 13:00 22 Åmåls IBK - Munkfors IBK U 4 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-03-07 13:00 22 BKI Sunnanå U - Sunne IBK 6 - 5 Morgan Vallberg, Lars Room Sannerudshallen
2020-03-07 13:00 22 Degerfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 11 - 3 Erik Wallin, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2020-03-07 13:00 22 IBF Lesjöfors - Filipstad IBK 2 - 7 Sören Johansson, Alva Ödéhn Lesjöforshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis