Spelprogram - Träningsmatcher Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Norra Allsvenskan Marita Lieback marita.lieback@aikinnebandy.se 0707499443 Svart, Vit, Svartgula
Bergs IK Div 2 Stefan Ekvall ekvall21@hotmail.com 0709890042 Gul, Svart, Svart
Brickebackens IF H3 Peter Klippel petklipp@hotmail.com 072-330 83 30 Ljusblå, Vit, Vit
Ekbackskyrkans IBK A-lag Svart, Svart, Svart
Eskilstuna Nyfors IK A-lag Alexander Fredriksson ShiftF1@live.com 070-3804023 Röd/Svart/Svart
Fagerhult Habo IBK A-lag Andreas Linderum andreas.linderum@gmail.com 0735-441947 Röd, Svart, Röd
FBC Nyköping H2 Martin Svensson martin.svensson@fbcnykoping.se 070-4534026 Grön/svart/svart
FBI Tullinge Herr A Urban Sandgren lagledareherr@fbitullinge.nu 073-5582662 Orange, Svart, Svart
Finspång IBK Håkan Rydin hakan.rydin@risingegarden.se 070-2700210 Röd, Svart, Svart
Flens IBF H2 Fredric Larsson robras@hotmail.se 073-5666300 Vit, Svart, Vit
Hässelby SK IBK Herr Div 2 Jonni Persson jonni.persson@hskinnebandy.se 0730289558 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 Marcus Åsbrink asbrink.marcus@gmail.com 0725552026 blå, blå, blå
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom021@gmail.com 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Allsv röd/svart, svarta, svarta
IFK Arboga H2 Henrik Hammarberg 070-295 58 44 Blå, Blå, Blå
IFK Gnesta A-lag Alexander Johansson lelle_94@hotmail.se 0704931844 Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta U-lag Alexander Johansson lelle_94@hotmail.se 0704931844 Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta U-lag Blå/vit, blå, blå
IK Råby Västerås H3 Vinröd, Svart, Svart
IK Standard H2 Mikael Eriksson 070-2230007 Svart, Svart, Svart
Katrineholms IBF Herrar Jimmie Blomqvist-Rosenberg Jimmie.blomqvist@ventilationsprojekt.se 073-3921567 Vit, Svart, Svart
KFUM Norrköping IBF Fredrik Danebrand fredrik.danebrand@hotmail.com 0733-50 88 28 Vit, Blå, vit
Kungsörs IBK H2 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Ledberg IBF H1 Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@allt2.se 0733-142059 Grön/Vit, Vit, Vit
Ledberg IBF JAS/HJ Johannes Batshon johannesbatshon73@gmail.com 0768997190 Grön/Vit, Vit, Vit
Lillån IBK Allsvenskan Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit (dam=svart), Vit
Mullsjö AIS Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-381 47 83 Blå, Blå, Svart
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Sebastian Wahlgren sebastian.wahlgren@wurth.se 070-6124829 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Malin Ångström malin.angstrom@hotmail.com 0731404225 Svart, Svart, Svart
Onyx IBK Tobias Palm tobbe@onyxinnebandy.se 073-6229901 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS HJ Mariana Sterner rolin83@hotmail.com 0730-662440 Orange, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 röd, svart, Röd
Storvreta IBK SSL Herr Kent Bäckström kenta.backstrom@gmail.com 0708-385394 Röd, Svart, Röd
Strängnäs IBK AS Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0725864303 Röd, Röd, Röd
Strängnäs IBK P03 Johan Blomdahl johan.blomdahl@bredband.net 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Telge SIBK H2 Mikael Wikner micke.wikner@gmail.com 070-727 03 70 röd/röd/vit
Torshälla IBK P03 Jonas Karlsson Jonas.Karlsson@pqp.se Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Representationslag Morgan Lindberg smederna@hotmail.com 070-6338763 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK U-lag Peter Zackrisson peterzackrizon@yahoo.se 0705141615 Röd, Svart, Svart
Trosa Edanö IBK HRL Helena Persson helena.x.persson@outlook.com 070-6808718 SVART, SVART, SVART
Vakant plats
WSK Lindesberg H2 Fredrik Norling norling7@hotmail.com Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS H3 Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit, Svart, Vit
Åby IBK Niclas Johansson niclas.johansson120@telia.com 0705353084 svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-13 19:00 1 Strängnäs IBK AS - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 9 - 5 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2019-08-15 20:15 1 Telge SIBK H2 - IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 6 - 3 Richard Himberg, Emil Moberg Västergård Arena A
2019-08-17 13:00 1 IFK Gnesta A-lag - Trosa Edanö IBK HRL Richard Himberg, Daniel Pettersson Frejahallen
2019-08-18 14:00 1 Trosa Edanö IBK HRL - Nykvarns IF Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Lånestahallen
2019-08-18 16:00 1 Mullsjö AIS - Storvreta IBK SSL Herr 3 - 3 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Rosvalla A 545
2019-08-24 12:30 1 Torshälla IBK Representationslag - Nykvarns IF 2 - 0 Aarre Hietanen, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-08-24 15:00 1 FBC Nyköping H2 - KFUM Norrköping IBF Richard Himberg, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2019-08-24 15:00 1 Torshälla IBK U-lag - IK Råby Västerås H3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2019-08-25 15:00 1 Torshälla IBK U-lag - Kungsörs IBK H2 Christian Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-08-25 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - IFK Gnesta A-lag Richard Himberg, Daniel Pettersson Björkestahallen
2019-08-25 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Lillån IBK Allsvenskan 4 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Thomas Arena
2019-08-31 13:00 1 Onyx IBK - Fagerhult Habo IBK A-lag 3 - 7 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Ramdalshallen 102
2019-08-31 15:00 1 FBC Nyköping H2 - Ledberg IBF H1 Peter Ström, Thomas Nystrand Nyköpings Sporthall
2019-08-31 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Åby IBK Richard Himberg, Daniel Pettersson Björkestahallen
2019-09-01 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Fagerhult Habo IBK A-lag 8 - 1 Richard Himberg, Daniel Pettersson Thomas Arena
2019-09-05 19:00 1 Strängnäs IBK AS - IBF Västerås 4 - 3 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Thomas Arena
2019-09-05 20:30 1 Eskilstuna Nyfors IK A-lag - Brickebackens IF H3 3 - 9 Filip Broström, Christian Engfors Stiga Sports Arena C
2019-09-07 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - AIK IBF Norra Allsvenskan Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Björkestahallen
2019-09-08 14:00 1 Torshälla IBK Representationslag - IFK Gnesta A-lag Kent Erlandsson, Christer Avasjö Stiga Sports Arena A2
2019-09-11 19:30 1 FBC Nyköping H2 - Bergs IK Div 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Richard Himberg, Daniel Pettersson Rosvalla C
2019-09-12 18:30 1 Torshälla IBK Representationslag - IFK Arboga H2 8 - 5 Richard Himberg, Daniel Pettersson Stiga Sports Arena A2 89
2019-09-12 20:30 1 Eskilstuna Nyfors IK A-lag - Västerås IBS H3 3 - 9 Christian Engfors, Filip Broström Stiga Sports Arena C
2019-09-14 14:00 1 Onyx IBK - FBI Tullinge Herr A 6 - 2 Kent Erlandsson, Christer Avasjö Ramdalshallen 157
2019-09-14 14:00 1 Katrineholms IBF Herrar - IFK Arboga H2 Duveholmshallen A
2019-09-14 15:00 1 Trosa Edanö IBK HRL - Hässelby SK IBK Herr Div 2 0 - 0 Hedebyhallen
2019-09-14 16:00 1 IFK Gnesta A-lag - Ledberg IBF H1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Frejahallen
2019-09-15 13:00 1 Katrineholms IBF Herrar - Finspång IBK Robin Hynninen, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2019-09-15 14:00 1 IK Standard H2 - IFK Gnesta U-lag 12 - 4 Anton Carlsson, Martin Dalsgard Skjulstahallen A
2019-09-15 15:00 1 Strängnäs IBK AS - IBF Örebro Allsv 5 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Thomas Arena
2019-09-18 19:00 1 Telge SIBK H2 - Torshälla IBK Representationslag 7 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Västergård Arena A
2019-09-21 11:00 1 IK Standard H2 - Flens IBF H2 Christian Engfors, Filip Broström Stiga Sports Arena A1
2019-09-21 15:00 1 FBC Nyköping H2 - IFK Gnesta A-lag 6 - 6 Stefan Öberg, Christian Johnsson Nyköpings Sporthall
2019-09-21 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Onyx IBK 7 - 2 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Thomas Arena 258
2019-09-25 19:45 1 Ekbackskyrkans IBK A-lag - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Ej offentliggjord, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis