Spelprogram - Herrar Utveckling Skåne

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Eslövs IBF Christoffer Stensson ur2c@hotmail.com 0739463787 Röd/Svart/Svart
Hofterups IBF Kevin Malmros Kecke96@hotmail.com 0706-154997 Svart/Svart/Svart
IBK Osby Magnus Henriksson magnuz76@gmail.com 0708-696775 Svart/Svart/Svart
Lönsboda IBK Anders Sjöberg anders67sjoberg@gmail.com 0768-868106 Röd/Svart/Svart
Malmö FBC Simon Löf simonlof@live.se 0703820286 Magenta, Svart, Svart
Skurups IBK Christian Nilegård christian.nilegard@skurupshem.se Blå/Blå/Blå
Örkelljunga IF Niklas Henriksson niklas@abrel.se 070-8992265 Svart/Svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-11 20:00 1 Hofterups IBF - Eslövs IBF 8 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lödde Idrottshall
2019-10-13 14:00 1 Skurups IBK - Örkelljunga IF 1 - 6 Joel Nihlgränd, Henrik Lott Skurups Sparbank Arena
2019-10-31 19:30 1 Malmö FBC - Lönsboda IBK 4 - 5 Claus Pettersson, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall 6
Omgång 2
2019-10-19 11:00 2 Örkelljunga IF - Hofterups IBF 14 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg FORUM Örkelljunga
2019-10-20 15:00 2 Lönsboda IBK - Skurups IBK 4 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Lönsboda Sporthall 90
2019-10-20 19:00 2 IBK Osby - Malmö FBC 4 - 7 Martin Morén, Fredrik Pramberg Osby Sporthall
Omgång 3
2019-11-06 20:00 3 Örkelljunga IF - Eslövs IBF 13 - 0 Andreas Ljunggren, Mikael Bohman FORUM Örkelljunga 75
2019-11-09 17:00 3 Hofterups IBF - Malmö FBC 3 - 3 David Dornlöv, Kevin Karlsson Lödde Idrottshall
2019-11-10 17:00 3 Skurups IBK - IBK Osby 7 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
Omgång 4
2019-11-14 19:45 4 IBK Osby - Hofterups IBF 4 - 7 Andreas Ljunggren, Robert Persson Osby Sporthall
2019-11-17 12:00 4 Lönsboda IBK - Örkelljunga IF 6 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Lönsboda Sporthall 73
2019-11-17 17:30 4 Malmö FBC - Eslövs IBF 9 - 4 Mats Ekblad-Thun, William Nilsson Kirsebergs Sporthall
Omgång 5
2019-11-22 20:00 5 Hofterups IBF - Skurups IBK 2 - 12 William Nilsson, Marcus Rundström Lödde Idrottshall
2019-11-23 12:00 5 Örkelljunga IF - IBK Osby 15 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson FORUM Örkelljunga
2019-11-24 17:00 5 Eslövs IBF - Lönsboda IBK 6 - 6 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Sallerupshallen 25
Omgång 6
2019-12-01 15:00 6 Lönsboda IBK - Hofterups IBF 2 - 3 Mikael Karlsson, Erik Lövström Lönsboda Sporthall
2019-12-05 19:30 6 IBK Osby - Eslövs IBF 8 - 0 Kjell-Åke Olsson, Ronja Ottosson Osby Sporthall
2019-12-08 14:30 6 Skurups IBK - Malmö FBC 11 - 1 Tobias Garhem, Erik Höst Skurups Sparbank Arena 5792
Omgång 7
2019-12-14 16:00 7 Lönsboda IBK - IBK Osby 11 - 7 Malena Björnlund, Anders Jaensson Lönsboda Sporthall 187
2019-12-18 19:30 7 Örkelljunga IF - Malmö FBC 3 - 1 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman FORUM Örkelljunga 87
2020-02-23 16:00 7 Eslövs IBF - Skurups IBK Sallerupshallen
Omgång 8
2020-01-08 19:30 8 Örkelljunga IF - Skurups IBK 5 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson FORUM Örkelljunga
2020-01-17 20:00 8 Lönsboda IBK - Malmö FBC 6 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Lönsboda Sporthall 72
2020-01-18 00:00 8 Eslövs IBF - Hofterups IBF Inst.
Omgång 9
2020-01-25 14:30 9 Malmö FBC - IBK Osby Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kirsebergs Sporthall
2020-01-25 16:00 9 Hofterups IBF - Örkelljunga IF Ahmad Homsi, Kevin Prahl Lödde Idrottshall
2020-01-26 17:00 9 Skurups IBK - Lönsboda IBK Markus Brink, Jonny Johansson Skurups Sparbank Arena
Omgång 10
2020-02-01 16:00 10 Eslövs IBF - Örkelljunga IF Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Sallerupshallen
2020-02-02 17:30 10 Malmö FBC - Hofterups IBF Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Kirsebergs Sporthall
2020-02-22 15:00 10 IBK Osby - Skurups IBK Osby Sporthall
Omgång 11
2020-02-08 12:00 11 Örkelljunga IF - Lönsboda IBK Christian Nilsson, Anders Viebke FORUM Örkelljunga
2020-02-08 16:00 11 Eslövs IBF - Malmö FBC Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Sallerupshallen
2020-02-08 16:00 11 Hofterups IBF - IBK Osby Bengt Syrén, Oskar Syrén Lödde Idrottshall
Omgång 12
2020-03-01 12:00 12 Lönsboda IBK - Eslövs IBF Lönsboda Sporthall
2020-03-01 17:00 12 IBK Osby - Örkelljunga IF Osby Sporthall
2020-03-01 17:00 12 Skurups IBK - Hofterups IBF Skurups Sparbank Arena
Omgång 13
2020-03-06 19:30 13 Malmö FBC - Skurups IBK Kirsebergs Sporthall
2020-03-06 20:00 13 Hofterups IBF - Lönsboda IBK Lödde Idrottshall
2020-03-07 16:00 13 Eslövs IBF - IBK Osby Sallerupshallen
Omgång 14
2020-03-13 19:30 14 IBK Osby - Lönsboda IBK Osby Sporthall
2020-03-15 18:00 14 Skurups IBK - Eslövs IBF Skurups Sparbank Arena
2020-03-22 17:30 14 Malmö FBC - Örkelljunga IF Kirsebergs Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis