Spelprogram - Träningsmatcher - Herr/Pojkar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Forsbacka IK Div.3 Erik Norin norinerik@hotmail.com 070-760 32 06 Svart, Svart, Svart
Gästrikland
Gävle GIK Allsvenskan Håkan Gavlén hakan.gavlen@bredband.net 073-089 83 43 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK HJ17 Anders Hermansson anders.hermansson@protonmail.com 070-996 69 59 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P03 Blå Jesper Jansson jeppe520@hotmail.com 0790729032 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P03 Röd Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P03 Röd Rickard Nordgren rickard.nordgren@outlook.com 070-6161839 Blå, blå, blå
Gävle GIK P04 Linus Bruce linus.bruce@metria.se 070-5933470 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Blå Henrik Söderholm henrik.soderholm@se.atlascopco.com 070-237 61 26 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P06 Henrik Söderholm henrik.soderholm@se.atlascopco.com 070-237 61 26 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Parasport Blå, Blå, Blå
Hofors IBK Herr Adam Rehn rehn_15@hotmail.com 0725722979 Svart, Svart, Svart
Hudik/Björkberg IBK Herr div 1 Lars-Göran Wallin wallin.larra@gmail.com 0706639668 Blå, Blå, Blå
Högbo AIK P05 Örjan Norgren orjan.norgren@telia.com 070-6071222 grön-grön-vit
IBF Borlänge H2 GUD Johan Carlsson Johan.carlsson@mabattreborlange.se 0704676315 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Herr Div 3 Mattias Papmehl-Dufay mattias.papmehl@gmail.com 0702435075 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Herr Div 4 Peter Magnusson peter.magnusson@gsfacket12.se 070-2881594 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom P04/05 Mattias Grannas mattias.grannas@hotmail.com 0706108787 Rosa, Svart, Svart
IBK Runsten A-lag Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten HJ17 Tessan Berglind Murén tess4_@live.se 070-658 09 95 Röd/svart/svart
IBK Runsten P03 Anders Yngvesson andersyngvesson@yahoo.se 0763367241 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P04 Per Tapper per.tapper@outlook.com 070-2597050 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P05 Emil Åkermark strom.emil@gmail.com 073-0213751 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P07 Emil Åkermark strom.emil@gmail.com 073-0213751 Svart/Svart/Svart
IK Sirius FBC HJ18 Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P03 Erika Cassman erika@cassman.se 0708158008 Blå/Svart, svart, svart
IK Sätra Grön, Svart, Grön
IK Sätra A-lag Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
KAIS Mora IF H1 David Normark Normark39@gmail.com 0722018801 Röd, Svart, Svart
Nykvarns IF P05 Therese Roos therese_roos@hotmail.com 0723876055 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK H2 Christer Norin norinchrister@hotmail.com 070-9934371 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK HJ JAS Mattias Ström mattiasstrom8@gmail.com 076-8098626 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK HJ18 Mikael Larsson mikaellarsson_1@yahoo.se 070-2451017 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P03/04 Mikael Larsson mikaellarsson_1@yahoo.se 070-2451017 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P04 Robert Englund robert.englund@outlook.com 070-3888626 Svart/Svart/Svart
Skutskärs IBK Div 1 Röd P03 Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK Div1 Röd P03/04 Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå/Blå/Blå
Skutskärs IBK H3 Uppland Thomas Öster thomas.oster@billerudkorsnas.com Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK P16 Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Vit
Strömsbro IF Fredrik Winberg Winberg97@hotmail.se Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF Orange, Blå, Vit
Sundsvall FBC Niklas Hedman niklas.r.hedman@gmail.com 070-2094622 Vit, Vit, Vit
Söderhamns IBF P05/06 Andreas Knutsson andreas.knutsson.ak@gmail.com 070-3859895 Blå, Blå, Blå
Södra Tolvfors IF Per Linderdahl per.linderdahl@gmail.com 0739691530 Svart, Svart, Svart
Tierps Snipers
Timrå IBC HERR Christer Bergström kricka19@hotmail.com 0703287037 Röd, Röd, Röd
Valbo AIF 05 Christer Johansson christer.joh74@gmail.com 070-5512617 Grön, Svart/Grön, Svart/Grön
Valbo AIF 06 Hans Johansson hansjohansson1@icloud.com 070-5176007 Grön, Svart/Grön, Svart/Grön
Valbo AIF 07 Jonas Wallinder jonaswallinder@yahoo.se 070-243 31 21 Grön, Svart/Grön, Svart/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 IBK Runsten HJ17 - Skutskärs IBK Div 1 Röd P03 Avbr.
1 Sandvikens AIK H2 - Forsbacka IK Div.3 Inst.
2019-08-10 14:00 1 IBK Runsten A-lag - IBF Borlänge H2 GUD 6 - 4 Henrik Öberg, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2019-08-11 15:00 1 IK Sätra A-lag - Timrå IBC HERR 6 - 4 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Träffen Arena
2019-08-17 15:00 1 Gävle GIK Allsvenskan - Sundsvall FBC 4 - 6 Mattias Hedberg, Erik Lindberg Giganten
2019-08-25 14:50 1 Gävle GIK P03 Röd - IK Sirius FBC P03 8 - 7 Gustav Johansson, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2019-09-01 14:00 1 IBK Runsten HJ17 - IK Sirius FBC HJ18 1 - 12 Torbjörn Ström, Anders Löfgren Nynäshallen
2019-09-01 14:00 1 Gävle GIK Allsvenskan - Hudik/Björkberg IBK Herr div 1 12 - 4 Håkan Thunman, Magnus Nordahl Alfahallen - Gavlehov 95
2019-09-01 14:20 1 Gävle GIK P03 Röd - Sandvikens AIK HJ18 9 - 4 Karim Boudiaf, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2019-09-01 17:30 1 IBK Runsten HJ17 - Södra Tolvfors IF 5 - 2 Torbjörn Ström, Anders Löfgren Nynäshallen
2019-09-06 17:30 1 Skutskärs IBK P16 - IBK Runsten HJ17 6 - 5 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-09-07 13:30 1 Gävle GIK P05 Blå - Nykvarns IF P05 2 - 9 , Hampus Andersson Testebo Arena
2019-09-07 15:30 1 Gävle GIK P05 Blå - Nykvarns IF P05 3 - 7 , Hampus Andersson Testebo Arena
2019-09-08 13:00 1 Sandvikens AIK HJ JAS - IBK Runsten HJ17 5 - 3 Magnus Undén, Andreas Sjöberg Arena Jernvallen
2019-09-08 13:20 1 Gävle GIK P03 Röd - Skutskärs IBK Div 1 Röd P03 0 - 0 Hampus Andersson, Pär Hedlund Alfahallen - Gavlehov
2019-09-14 11:30 1 Gävle GIK P05 Blå - Söderhamns IBF P05/06 7 - 3 Hampus Andersson, Ronnie Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2019-09-14 14:00 1 Gävle GIK Allsvenskan - KAIS Mora IF H1 13 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov 65
2019-09-14 16:30 1 Gävle GIK P05 Blå - IBF Falun Ungdom P04/05 8 - 4 Hampus Andersson, Torbjörn Ström Alfahallen - Gavlehov
2019-09-15 16:00 1 Gävle GIK P04 - IBK Runsten P04 Pär Hedlund, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2019-09-16 20:00 1 IBK Runsten HJ17 - Skutskärs IBK H3 Uppland 8 - 11 Pär Hedlund, Anders Löfgren Rotskärs sporthall
2019-09-17 19:00 1 Sandvikens AIK H2 - IBF Falun Ungdom Herr Div 3 10 - 2 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen 45
2019-09-22 14:00 1 IBK Runsten A-lag - Hudik/Björkberg IBK Herr div 1 5 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2019-09-22 14:00 1 Skutskärs IBK Div1 Röd P03/04 - IBK Runsten P03 Hampus Andersson, Imre Mattsson-Åkerlund Rotskärs sporthall
2019-09-22 14:00 1 IBK Runsten P07 - Valbo AIF 07 Ida Markusson, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-09-22 15:00 1 Strömsbro IF - Södra Tolvfors IF Robin Andersson, Reine Schröder Testebo Arena
2019-09-22 16:30 1 Gävle GIK HJ17 - Sandvikens AIK HJ JAS 2 - 5 Magnus Undén, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov 66
2019-09-25 20:45 1 Strömsbro IF - IBK Runsten A-lag Jonas Tidsjö, Roger Morin Testebo Arena
2019-09-28 10:30 1 Valbo AIF 06 - IBK Runsten P05 12 - 7 Albin Norring, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2019-09-29 12:00 1 Hofors IBK Herr - IBF Falun Ungdom Herr Div 4 3 - 13 Oliver Parment, Gustav Johansson Hoforshallen 60
2019-09-29 13:00 1 Sandvikens AIK P04 - Gävle GIK P03 Blå 7 - 2 Karim Boudiaf, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2019-09-29 16:00 1 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 Imre Mattsson-Åkerlund, Robin Andersson Novahallen - Gavlehov
2019-09-29 18:00 1 Högbo AIK P05 - Valbo AIF 05 Daniel Ahlin, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2019-10-27 11:00 1 Gävle GIK Parasport - Tierps Snipers Jimmy Löfgren, Martin Stenberg Kunskapsskolans Sporthall
2019-11-07 20:30 1 Sandvikens AIK H2 - Sandvikens AIK HJ JAS 11 - 0 Pär Hedlund, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-11-14 18:15 1 Gävle GIK Parasport - Gävle GIK P03 Röd Oliver Parment, Gustav Johansson Kunskapsskolans Sporthall
2019-12-19 20:15 1 Gästrikland - Sandvikens AIK H2 5 - 7 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis