Spelprogram - Damer division 4 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Boo KFUM IA Linus Olsson Greve.olsson@gmail.com blå/blå/vit
Djurgårdens IF IBS Tomas Berg tomas.berg@difibs.se 070-410 69 66 Blårandig/Vit/Blå
FBI Tullinge Ungdomsklubb Fredrik Sundin fredrik.sundin@amtele.se 070-894 94 04 Orange/svart/orange
Högalids IF Caroline Silverudd Lundbom damer@hogalid.com 076-8095615 röd/röd/vit
Salems IF Ylva Åström ylva_astrom@yahoo.com 073-9462214 lila/svart/vit
Vendelsö IK Eva Bodin eva.h.bodin@gmail.com 0709943404 Blå, Blå, Blå
Älta IF Malin Lageson malin@lageson.se 0706199601 Svart, svart, svart
Örby IS Lars Dahlström dala1955@hotmail.com 0708-174736 Röd/blå/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-09-26 09:45 1 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 2 - 7 Mats Korpi, Mikael Andersson Torvalla Träningshall
2015-09-26 12:30 1 Salems IF - Högalids IF 3 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2015-09-27 12:15 1 Boo KFUM IA - FBI Tullinge Ungdomsklubb 2 - 8 Jessika Forsberg, Mats Korpi Ormingehallen 53
2015-09-28 20:05 1 Örby IS - Älta IF 9 - 2 Aldin Imamovic, Johan Hessing Gubbängshallen
Omgång 2
2015-10-10 12:30 2 Djurgårdens IF IBS - Salems IF 5 - 4 Mario Mallengren, Jonas Edström Eriksdalshallen 76
2015-10-10 14:00 2 Högalids IF - Örby IS 3 - 5 Mario Mallengren, Jonas Edström Eriksdalshallen
2015-10-10 17:45 2 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Vendelsö IK 6 - 2 Jörgen Larsson, Jonas Robertson Tullingehallen 25
2015-10-11 19:30 2 Älta IF - Boo KFUM IA 3 - 7 Johan Hessing, Leif Karlsson Stavsborgshallen
Omgång 3
2015-10-12 20:05 3 Örby IS - Djurgårdens IF IBS 8 - 2 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Gubbängshallen
2015-10-24 13:45 3 Vendelsö IK - Boo KFUM IA 3 - 6 Fredrik Pålsson, Kenneth Johansson Torvalla Träningshall 10
2015-10-25 12:00 3 Högalids IF - Älta IF 8 - 9 Daniel Kölborn, Magnus Westerberg Eriksdalshallen
2015-11-02 20:30 3 Salems IF - FBI Tullinge Ungdomsklubb 4 - 7 Kent Budell, Johan Hessing Säby Sim och Sporthall 40
Omgång 4
2015-11-07 16:30 4 Djurgårdens IF IBS - Högalids IF 5 - 7 Per Sundvall, Jonas Edström Eriksdalshallen 69
2015-11-07 17:30 4 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Örby IS 2 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2015-11-08 14:15 4 Älta IF - Vendelsö IK 2 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Stavsborgshallen
2015-11-08 19:15 4 Boo KFUM IA - Salems IF 6 - 2 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ormingehallen 58
Omgång 5
2015-11-21 14:00 5 Salems IF - Vendelsö IK 3 - 5 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogsängshallen
2015-11-21 15:30 5 Örby IS - Boo KFUM IA 6 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-11-22 09:00 5 Högalids IF - FBI Tullinge Ungdomsklubb 3 - 6 Thomas Wargkelius, Christer Jacobsson Eriksdalshallen
2015-11-22 10:30 5 Djurgårdens IF IBS - Älta IF 6 - 5 Thomas Wargkelius, Christer Jacobsson Eriksdalshallen 63
Omgång 6
2015-11-28 15:30 6 Vendelsö IK - Örby IS 3 - 6 Gustav Levin, Joakim Levin Söderbymalmskolan
2015-11-28 17:50 6 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Aldin Imamovic, Sampo Friberg Tullingehallen 65
2015-11-29 11:30 6 Boo KFUM IA - Högalids IF 3 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ormingehallen
2015-11-29 19:30 6 Älta IF - Salems IF 6 - 5 Leif Karlsson, Jonas Jatko Stavsborgshallen
Omgång 7
2015-12-09 20:30 7 Djurgårdens IF IBS - Boo KFUM IA 7 - 3 Johan Hessing, Daniel Kölborn Engelbrektshallen 36
2015-12-12 14:00 7 Högalids IF - Vendelsö IK 2 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Eriksdalshallen
2015-12-12 15:45 7 Örby IS - Salems IF 8 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Högdalshallen 29
2015-12-12 17:45 7 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Älta IF 8 - 2 Jonas Håmark, Shabbir Ahmed Tullingehallen 60
Omgång 8
2015-12-19 16:15 8 Högalids IF - Salems IF 10 - 1 Kenneth Johansson, Sofia Aadli Sjöstadshallen
2015-12-19 16:30 8 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Boo KFUM IA 12 - 1 Shabbir Ahmed, Aldin Imamovic Tullingehallen 29
2015-12-20 12:15 8 Älta IF - Örby IS 3 - 4 Shabbir Ahmed, Max Hellström Stavsborgshallen
2016-02-28 18:30 8 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK 4 - 11 Ola Bigestans, Robin Vall Eriksdalshallen 76
Omgång 9
2016-01-10 12:00 9 Örby IS - Högalids IF 8 - 4 Kent Kastell, Vilhelm Nordström Gubbängshallen 17
2016-01-10 12:30 9 Salems IF - Djurgårdens IF IBS 6 - 6 Kent Budell, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2016-01-10 13:30 9 Boo KFUM IA - Älta IF 5 - 9 Tony Verho, Max Hellström Ormingehallen
2016-02-27 12:30 9 Vendelsö IK - FBI Tullinge Ungdomsklubb 6 - 3 Kent Kastell, Fredrik Pålsson Torvalla Sporthall
Omgång 10
2016-01-17 11:30 10 Djurgårdens IF IBS - Örby IS 2 - 6 Carl Tannerheim, Johannes Ekenberg Gärdeshallen 35
2016-01-17 13:15 10 Älta IF - Högalids IF 6 - 9 Sampo Friberg, Tony Verho Stavsborgshallen
2016-01-17 18:00 10 Boo KFUM IA - Vendelsö IK 10 - 7 Björn Larsson, Kent Kastell Ormingehallen 61
2016-01-23 17:00 10 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Salems IF 7 - 1 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen 35
Omgång 11
2016-01-30 11:45 11 Salems IF - Boo KFUM IA 5 - 6 Fredrik Hallenberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-01-30 13:15 11 Högalids IF - Djurgårdens IF IBS 4 - 4 Kent Kastell, Petra Dynesius Liljeholmshallen 1
2016-01-30 13:30 11 Vendelsö IK - Älta IF 13 - 5 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Söderbymalmskolan
2016-01-31 11:00 11 Örby IS - FBI Tullinge Ungdomsklubb 6 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Gubbängshallen
Omgång 12
2016-02-20 14:00 12 Vendelsö IK - Salems IF 5 - 2 Wen-chung Tsai, Jonas Jatko Söderbymalmskolan
2016-02-20 19:30 12 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Högalids IF 5 - 2 Erik Nyman, Jonas Robertson Tullingehallen 25
2016-02-21 15:00 12 Boo KFUM IA - Örby IS 2 - 3 Aarre Hietanen, Jonas Håmark Ormingehallen 61
2016-02-21 19:30 12 Älta IF - Djurgårdens IF IBS 6 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Stavsborgshallen
Omgång 13
2016-03-12 17:00 13 Salems IF - Älta IF 6 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2016-03-13 10:00 13 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge Ungdomsklubb 5 - 4 Fadi Saffo, Daniel Kölborn Eriksdalshallen 76
2016-03-13 12:45 13 Örby IS - Vendelsö IK 5 - 3 Jessika Forsberg, Wen-chung Tsai Gubbängshallen
2016-03-13 13:15 13 Högalids IF - Boo KFUM IA 3 - 4 Arne Brovig, Sampo Friberg Liljeholmshallen 1
Omgång 14
2016-03-19 14:30 14 Vendelsö IK - Högalids IF 5 - 4 Magnus Johansson, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2016-03-19 16:00 14 Salems IF - Örby IS 3 - 7 Jonas Jatko, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2016-03-20 13:15 14 Boo KFUM IA - Djurgårdens IF IBS 4 - 9 Håkan Richter, Vilhelm Nordström Ormingehallen 67
2016-03-20 15:30 14 Älta IF - FBI Tullinge Ungdomsklubb 5 - 8 Johan Hessing, Kent Kastell Stavsborgshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis