Spelprogram - Herrar Division 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekbackskyrkans IBK Patrik Forssén eibk.patrik.forssen@hotmail.com 070-0709391 Röd, Svart, Svart
FBC Nyköping Tobias Palm tobbepalm@outlook.com Svart, Svart, Svart
Flens IBF Röd, Svart, Svart
Galagowear FBC Södertälje Svart, Svart, Svart
Järna SK Rolf Berg rolf.berg@jarnask.se 070-2652600 Röd/Röd/Röd
Kvarnen IF Stefan Nederhed s.nederhed@hotmail.com 0708-398033 Rosa, Svart, Svart
Malmköpings IBF Svart/röd, Svart/Röd H3 och Flicklag), Svart/Röd H3)
Nykvarns IBF Ungdom Thomas Nilsson Thomas.Nilsson@tocbygg.se 070-557 07 28 Svart, Svart, Svart
Oxelösunds IK
Sköldinge IF Alexander lindkvist röd, vit, röd
Strängnäs IBF Andreas Poser andreasposer1991@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-09-19 13:30 1 Flens IBF - Sköldinge IF 15 - 5 Hammarvallen 96
2015-09-26 13:00 1 Galagowear FBC Södertälje - Oxelösunds IK 3 - 6 Wasa Sporthall
2015-09-26 14:30 1 Strängnäs IBF - Ekbackskyrkans IBK 13 - 4 Thomas Arena
2015-09-26 15:00 1 Malmköpings IBF - FBC Nyköping 6 - 12 Malmköpings Sporthall 83
2015-09-26 17:00 1 Kvarnen IF - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 8 Björkestahallen
Omgång 2
2015-09-29 19:00 2 Sköldinge IF - Kvarnen IF 6 - 12 Valla Sporthall
2015-10-02 19:00 2 Oxelösunds IK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 5 Ramdalens Sportcenter 150
2015-10-02 19:15 2 FBC Nyköping - Galagowear FBC Södertälje 14 - 7 Rosvalla Arena 145
2015-10-03 11:30 2 Ekbackskyrkans IBK - Järna SK 5 - 15 Vingåkers Sporthall 60
2015-10-03 11:30 2 Strängnäs IBF - Malmköpings IBF 5 - 6 Karinslundshallen
Omgång 3
2015-10-06 19:15 3 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Nyköping 8 - 7 Björkestahallen
2015-10-10 12:30 3 Järna SK - Malmköpings IBF 5 - 14 Hölö Allaktivitetshall 102
2015-10-10 15:00 3 Galagowear FBC Södertälje - Strängnäs IBF 12 - 5 Wasa Sporthall 41
2015-10-11 13:30 3 Flens IBF - Ekbackskyrkans IBK 10 - 8 Hammarvallen 106
2015-10-11 19:30 3 Kvarnen IF - Oxelösunds IK 3 - 7 Björkestahallen
Omgång 4
2015-10-17 13:30 4 Strängnäs IBF - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 10 Thomas Arena 65
2015-10-17 15:00 4 Malmköpings IBF - Flens IBF 8 - 9 e.förl. Malmköpings Sporthall 350
2015-10-17 16:00 4 Järna SK - Galagowear FBC Södertälje 8 - 11 Hölö Allaktivitetshall 67
2015-10-17 17:00 4 Ekbackskyrkans IBK - Sköldinge IF 14 - 7 Vingåkers Sporthall 102
2015-11-08 17:00 4 FBC Nyköping - Oxelösunds IK 6 - 2 Nyköpings Sporthall 375
Omgång 5
2015-10-19 19:15 5 Nykvarns IBF Ungdom - Järna SK 6 - 5 Björkestahallen 60
2015-10-24 13:30 5 Flens IBF - Galagowear FBC Södertälje 8 - 9 e.förl. Hammarvallen 218
2015-10-24 17:00 5 Kvarnen IF - FBC Nyköping 4 - 10 Björkestahallen 53
2015-10-25 13:30 5 Sköldinge IF - Malmköpings IBF 2 - 11 Valla Sporthall 48
2015-11-25 19:30 5 Oxelösunds IK - Strängnäs IBF 13 - 5 Ramdalens Sportcenter 135
Omgång 6
2015-10-31 11:30 6 Strängnäs IBF - FBC Nyköping 2 - 17 Karinslundshallen 40
2015-10-31 14:00 6 Järna SK - Oxelösunds IK 5 - 9 Hölö Allaktivitetshall 50
2015-10-31 14:00 6 Galagowear FBC Södertälje - Sköldinge IF 14 - 1 Wasa Sporthall 15
2015-10-31 17:00 6 Ekbackskyrkans IBK - Kvarnen IF 8 - 11 Vingåkers Sporthall 65
2015-12-15 19:30 6 Flens IBF - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 11 Hammarvallen 103
Omgång 7
2015-11-04 19:30 7 FBC Nyköping - Järna SK 18 - 2 Rosvalla Arena 134
2015-11-06 19:00 7 Oxelösunds IK - Flens IBF 7 - 6 Ramdalens Sportcenter 95
2015-11-07 14:00 7 Ekbackskyrkans IBK - Malmköpings IBF 3 - 18 Vingåkers Sporthall 95
2015-11-08 13:30 7 Sköldinge IF - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 7 Valla Sporthall 30
2015-11-08 19:15 7 Kvarnen IF - Strängnäs IBF 6 - 7 e.förl. Björkestahallen 87
Omgång 8
2015-11-13 19:00 8 Sköldinge IF - Oxelösunds IK 5 - 11 Valla Sporthall 32
2015-11-14 13:00 8 Galagowear FBC Södertälje - Ekbackskyrkans IBK 20 - 4 Wasa Sporthall 27
2015-11-14 15:00 8 Malmköpings IBF - Kvarnen IF 11 - 9 Malmköpings Sporthall 68
2015-11-14 15:00 8 Flens IBF - FBC Nyköping 3 - 19 Hammarvallen 128
2015-11-15 14:00 8 Järna SK - Strängnäs IBF 8 - 8 e.förl. Hölö Allaktivitetshall 55
Omgång 9
2015-11-20 19:00 9 FBC Nyköping - Sköldinge IF 31 - 1 Nyköpings Sporthall 105
2015-11-21 11:30 9 Strängnäs IBF - Flens IBF 13 - 8 Thomas Arena 50
2015-11-21 15:00 9 Malmköpings IBF - Galagowear FBC Södertälje 7 - 3 Malmköpings Sporthall 102
2015-11-21 17:00 9 Kvarnen IF - Järna SK 8 - 6 Björkestahallen 56
2015-11-22 17:00 9 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 10 Vingåkers Sporthall
Omgång 10
2015-11-28 13:30 10 Flens IBF - Järna SK 6 - 5 Hälleforsnäs Sporthall 54
2015-11-28 16:30 10 Galagowear FBC Södertälje - Kvarnen IF 9 - 4 Wasa Sporthall 50
2015-11-28 17:00 10 Nykvarns IBF Ungdom - Malmköpings IBF 11 - 7 Björkestahallen 123
2015-11-29 10:45 10 Oxelösunds IK - Ekbackskyrkans IBK 22 - 1 Ramdalens Sportcenter 90
2015-11-29 13:30 10 Sköldinge IF - Strängnäs IBF 9 - 14 Valla Sporthall 23
Omgång 11
2015-12-05 15:00 11 Galagowear FBC Södertälje - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 4 Wasa Sporthall 78
2015-12-05 17:00 11 Ekbackskyrkans IBK - FBC Nyköping 5 - 27 Vingåkers Sporthall 102
2015-12-05 18:30 11 Kvarnen IF - Flens IBF 9 - 5 Björkestahallen 41
2015-12-06 15:30 11 Järna SK - Sköldinge IF 7 - 5 Hölö Allaktivitetshall 29
2016-02-17 19:00 11 Malmköpings IBF - Oxelösunds IK 5 - 7 Malmköpings Sporthall 145
Omgång 12
2015-12-19 15:00 12 Oxelösunds IK - Galagowear FBC Södertälje 13 - 4 Ramdalens Sportcenter
2015-12-19 15:00 12 FBC Nyköping - Malmköpings IBF 12 - 6 Nyköpings Sporthall
2015-12-20 13:30 12 Sköldinge IF - Flens IBF 7 - 11 Valla Sporthall 20
2015-12-20 16:00 12 Ekbackskyrkans IBK - Strängnäs IBF 14 - 6 Vingåkers Sporthall 100
2016-02-10 20:30 12 Nykvarns IBF Ungdom - Kvarnen IF 10 - 6 Björkestahallen 345
Omgång 13
2016-01-08 19:30 13 Nykvarns IBF Ungdom - Oxelösunds IK 6 - 5 Björkestahallen 100
2016-01-09 15:00 13 Galagowear FBC Södertälje - FBC Nyköping 7 - 17 Wasa Sporthall
2016-01-09 16:00 13 Järna SK - Ekbackskyrkans IBK 7 - 4 Hölö Allaktivitetshall 41
2016-01-09 17:00 13 Kvarnen IF - Sköldinge IF 15 - 4 Björkestahallen 52
2016-01-13 19:00 13 Malmköpings IBF - Strängnäs IBF 7 - 4 Malmköpings Sporthall 83
Omgång 14
2016-01-15 19:00 14 Oxelösunds IK - Kvarnen IF 12 - 2 Ramdalens Sportcenter 51
2016-01-16 13:00 14 Strängnäs IBF - Galagowear FBC Södertälje 5 - 10 Thomas Arena 47
2016-01-16 15:00 14 Malmköpings IBF - Järna SK 6 - 5 e.förl. Malmköpings Sporthall 109
2016-01-16 17:00 14 Ekbackskyrkans IBK - Flens IBF 9 - 12 Vingåkers Sporthall
2016-01-17 17:30 14 FBC Nyköping - Nykvarns IBF Ungdom 9 - 5 Nyköpings Sporthall 269
Omgång 15
2016-01-19 19:15 15 Nykvarns IBF Ungdom - Strängnäs IBF 12 - 1 Björkestahallen 48
2016-01-22 19:00 15 Oxelösunds IK - FBC Nyköping 3 - 4 Ramdalens Sportcenter 334
2016-01-23 14:30 15 Galagowear FBC Södertälje - Järna SK 2 - 8 Wasa Sporthall 45
2016-01-23 15:00 15 Flens IBF - Malmköpings IBF 9 - 8 Hammarvallen 408
2016-01-24 13:30 15 Sköldinge IF - Ekbackskyrkans IBK 9 - 8 e.förl. Valla Sporthall 57
Omgång 16
2016-01-30 12:30 16 Malmköpings IBF - Sköldinge IF 15 - 4 Malmköpings Sporthall 88
2016-01-30 13:00 16 Galagowear FBC Södertälje - Flens IBF 9 - 5 Wasa Sporthall 49
2016-01-30 16:00 16 FBC Nyköping - Kvarnen IF 18 - 6 Nyköpings Sporthall 73
2016-01-30 16:30 16 Strängnäs IBF - Oxelösunds IK 2 - 7 Thomas Arena 20
2016-01-31 15:00 16 Järna SK - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 10 Hölö Allaktivitetshall 75
Omgång 17
2016-02-05 19:00 17 Oxelösunds IK - Järna SK 11 - 7 Ramdalens Sportcenter 58
2016-02-05 19:30 17 Kvarnen IF - Ekbackskyrkans IBK 12 - 5 Björkestahallen
2016-02-06 16:00 17 FBC Nyköping - Strängnäs IBF 11 - 1 Nyköpings Sporthall 49
2016-02-07 13:30 17 Sköldinge IF - Galagowear FBC Södertälje 7 - 24 Valla Sporthall 20
2016-02-07 18:45 17 Nykvarns IBF Ungdom - Flens IBF 15 - 7 Björkestahallen 55
Omgång 18
2016-02-13 12:30 18 Malmköpings IBF - Ekbackskyrkans IBK 9 - 3 Malmköpings Sporthall 98
2016-02-13 13:30 18 Flens IBF - Oxelösunds IK 7 - 15 Hammarvallen 88
2016-02-13 15:30 18 Strängnäs IBF - Kvarnen IF 5 - 9 Thomas Arena 50
2016-02-13 19:15 18 Nykvarns IBF Ungdom - Sköldinge IF 32 - 2 Björkestahallen 30
2016-02-14 17:00 18 Järna SK - FBC Nyköping 4 - 16 Hölö Allaktivitetshall 31
Omgång 19
2016-02-19 19:00 19 Oxelösunds IK - Sköldinge IF 37 - 2 Ramdalens Sportcenter 79
2016-02-19 19:30 19 FBC Nyköping - Flens IBF 10 - 4 Rosvalla Arena 58
2016-02-20 16:30 19 Strängnäs IBF - Järna SK 6 - 7 Thomas Arena 15
2016-02-20 16:45 19 Kvarnen IF - Malmköpings IBF 4 - 9 Björkestahallen
2016-02-20 17:00 19 Ekbackskyrkans IBK - Galagowear FBC Södertälje 5 - 24 Vingåkers Sporthall
Omgång 20
2016-02-27 13:00 20 Galagowear FBC Södertälje - Malmköpings IBF 6 - 5 Wasa Sporthall 27
2016-02-27 13:30 20 Flens IBF - Strängnäs IBF 6 - 5 e.förl. Hammarvallen 79
2016-02-27 17:00 20 Nykvarns IBF Ungdom - Ekbackskyrkans IBK 21 - 3 Björkestahallen 47
2016-02-28 13:30 20 Sköldinge IF - FBC Nyköping 3 - 27 Valla Sporthall 14
2016-02-28 14:00 20 Järna SK - Kvarnen IF 6 - 7 Hölö Allaktivitetshall 24
Omgång 21
2016-03-05 12:30 21 Malmköpings IBF - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 5 Malmköpings Sporthall 80
2016-03-05 13:30 21 Strängnäs IBF - Sköldinge IF WO (5 - 0) Thomas Arena
2016-03-05 17:00 21 Järna SK - Flens IBF 7 - 13 Hölö Allaktivitetshall 18
2016-03-05 17:30 21 Ekbackskyrkans IBK - Oxelösunds IK 4 - 20 Vingåkers Sporthall
2016-03-06 18:00 21 Kvarnen IF - Galagowear FBC Södertälje 3 - 6 Björkestahallen 43
Omgång 22
2016-03-11 18:30 22 Sköldinge IF - Järna SK 4 - 14 Valla Sporthall 10
2016-03-11 19:30 22 FBC Nyköping - Ekbackskyrkans IBK 35 - 6 Rosvalla Arena 154
2016-03-12 11:00 22 Oxelösunds IK - Malmköpings IBF 12 - 1 Ramdalens Sportcenter 78
2016-03-12 12:15 22 Flens IBF - Kvarnen IF 9 - 11 Hammarvallen 93
2016-03-12 15:45 22 Nykvarns IBF Ungdom - Galagowear FBC Södertälje 6 - 8 Björkestahallen 70

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis