Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Lätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK (A) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Christer Smedshammar christer.smedshammar@gmail.com 070-5569086 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 17:45 1 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 5 - 1 Erik Hellgren, Robin Wirström Björkebyhallen
2015-10-04 12:00 1 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (A) 5 - 6 Andreas Mattsson, Robin Berger Hässelbyhallen
2016-02-06 16:00 1 Täby FC - Töjnan IBK 6 - 0 Karl Hurtig, Tove Wallén Grindtorpshallen
Omgång 2
2015-10-10 12:30 2 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 1 - 3 Emil Kirchner, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2015-10-11 12:00 2 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Viktor Strömberg, Magnus Johansson Silverdalshallen
2015-12-12 14:45 2 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC 2 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rotebrohallen (Nya)
Omgång 3
2015-10-11 17:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Marina Saxon, Alva DaLuz Björkebyhallen
2015-10-17 11:15 3 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 9 - 0 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2015-10-17 13:45 3 Åkersberga IBF - Töjnan IBK 2 - 4 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-03-13 09:00 3 Täby FC - Hässelby SK IBK 10 - 2 Markus Almén, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
Omgång 4
2015-10-24 09:45 4 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 2 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2015-10-24 12:45 4 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Magnus Johansson, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2015-11-22 15:00 4 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 0 - 8 Daniel Skantze, Viktor Lindell Häggvikshallen
Omgång 5
2015-11-07 10:30 5 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-07 16:45 5 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 5 - 4 Erika Fransson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-12-13 12:45 5 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 2 - 4 Torbjörn Lundin, Erik Hellgren Björkebyhallen
Omgång 6
2015-11-14 14:15 6 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 1 - 10 Erik Hellgren, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-11-15 13:00 6 Täby FC - Åkersberga IBF 3 - 1 Magnus Westerberg, Malin Holm Grindtorpshallen
2015-11-15 13:45 6 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 Imtiaz Karim, David Norman Silverdalshallen
Omgång 7
2015-11-21 12:15 7 Vallentuna IBK - Täby FC 2 - 5 Niklas Wedin, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-21 15:00 7 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 9 - 5 Lars Reuterhagen, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2015-11-21 17:15 7 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 2 Emil Kirchner, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2015-11-28 10:15 8 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK 2 - 2 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Rotebrohallen (Nya)
2015-11-28 17:15 8 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 4 - 1 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2015-11-29 09:45 8 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 9 Marina Saxon, Alva DaLuz Björkebyhallen
Omgång 9
2015-12-05 12:15 9 Vaxholms IBF - Täby FC 1 - 2 Emil Glenngård, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2015-12-05 12:45 9 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 0 - 3 Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2015-12-06 09:45 9 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK 4 - 2 Lars Samuelsson, David Norman Silverdalshallen
Omgång 10
2016-01-09 11:15 10 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK 4 - 0 Andreas Eriksson, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Nya)
2016-01-09 12:00 10 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Tobias Ekmark, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2016-01-10 14:45 10 Töjnan IBK - Täby FC 1 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Omgång 11
2016-01-16 17:10 11 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 6 - 1 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-01-17 11:00 11 Täby FC - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Johan Ståhl, Wen-chung Tsai Grindtorpshallen
2016-01-17 11:15 11 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 1 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Björkebyhallen
Omgång 12
2016-01-23 09:45 12 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-01-23 13:00 12 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 5 - 10 Joel Scott, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen 40
2016-01-23 13:30 12 Hässelby SK IBK - Täby FC 1 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Hässelbyhallen
2016-01-24 11:15 12 Töjnan IBK - Åkersberga IBF 1 - 2 Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Silverdalshallen
Omgång 13
2016-01-30 13:30 13 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 5 - 2 Tove Wallén, Per Ove Åman Hammarbackens Sporthall
2016-01-30 13:45 13 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 0 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 11:30 13 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Thomas Josbrink, Stefano Bianque Björkebyhallen
Omgång 14
2016-02-13 10:00 14 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2016-02-13 10:00 14 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 2 Andreas Eriksson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2016-02-14 09:00 14 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 2 - 3 Stefano Bianque, Mats Järnmark Hässelbyhallen
Omgång 15
2016-02-20 12:30 15 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 4 - 1 Ulf Jonsson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2016-02-20 13:30 15 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 5 - 0 Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2016-02-21 16:30 15 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 3 Magnus Westerberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2016-03-12 12:00 16 Täby FC - Vallentuna IBK 1 - 0 Karl Hurtig, Markus Almén Grindtorpshallen
2016-03-12 12:15 16 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 9 - 5 Edward Swartling, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-03-13 11:45 16 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 5 - 2 Hektor Byfors, Erik Hellgren Björkebyhallen
Omgång 17
2016-03-19 11:15 17 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Erika Fransson, Frida Berg Hammarbackens Sporthall
2016-03-19 12:00 17 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 3 - 1 Daniel Skantze, Viktor Lindell Vaxholm innebandyhallen
2016-03-20 11:15 17 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Per Sundvall, Malin Holm Silverdalshallen
Omgång 18
2016-03-15 18:30 18 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 1 - 2 Mats Järnmark, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-04-09 12:45 18 Täby FC - Vaxholms IBF 8 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Grindtorpshallen
2016-04-10 13:00 18 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 4 - 4 Johan Ribbing, Karl Agholme Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis