Spelprogram - Pantamera Flickor Klass 3 Östra F14

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
BKI Sunnanå Kristina Olsson cina.17@hotmail.com 0703-24 92 52 Gul/svart/svart
Edebäck IBF
GS 86 AIF Rosa, Svart, Svart
Hagfors IF Ungdom Blå, Blå, Vit
IBF Örebro Ungdom Mats Holgersson mats.holgersson@proact.se 073-7081612 Svart/Svart/Svart
Karlstad IBF Ungdom 2 Blå, svart, svart
Lesjöfors/Filipstad IBK svart, svart, svart
SK Örnen Patrik Stefansson patrik.stefansson@hotmail.se 070-3116580 Orange/svart/svart
Skoghalls IBK 2 BLÅ, BLÅ, BLÅ
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 10:00 1 Karlstad IBF Ungdom 2 - BKI Sunnanå 3 - 3 Erik Ejerfeldt, Anton Treviranus Colorama Arena
2015-10-04 11:00 1 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK 2 3 - 2 Felix Cannesjö, Erik Norin Birgittaskolan
2015-10-04 12:45 1 Hagfors IF Ungdom - Lesjöfors/Filipstad IBK 6 - 1 Tim Sandström, Rebecka Fagrell Uddeholm Arena
2015-10-13 18:30 1 Edebäck IBF - SK Örnen 6 - 2 Jörgen Grändefors, Rebecka Fagrell Ekshärads Sporthall
Omgång 2
2015-10-03 13:00 2 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 2 Moa Kangasvieri, Mark Morén Spångbergshallen
2015-10-10 12:30 2 SK Örnen - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 4 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-10-10 14:30 2 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 2 - 2 Andreas Norberg, David Andersson Sannerudshallen
2015-10-11 12:30 2 Skoghalls IBK 2 - Edebäck IBF 2 - 2 Alex Åkesson, Albin Genberg Hammarö Arena
Omgång 3
2015-10-24 10:00 3 Hagfors IF Ungdom - IBF Örebro Ungdom 3 - 4 Rebecka Fagrell, Ludvik Hansen Uddeholm Arena
2015-10-24 11:45 3 Karlstad IBF Ungdom 2 - Skoghalls IBK 2 1 - 2 Jari Marjetta, Alfred Särnehed Colorama Arena 75
2015-10-25 16:00 3 Edebäck IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 3 - 1 Albin Ekelund-Carlsson, Rebecka Fagrell Ekshärads Sporthall 65
2015-11-03 18:30 3 GS 86 AIF - SK Örnen 5 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Forshaga Sporthall
Omgång 4
2015-10-31 10:00 4 Lesjöfors/Filipstad IBK - Skoghalls IBK 2 2 - 6 Jörgen Grändefors, David Granström Spångbergshallen
2015-11-01 10:00 4 Hagfors IF Ungdom - SK Örnen 6 - 0 Isak Norberg, Ali Halaoui Uddeholm Arena
2015-11-01 17:45 4 IBF Örebro Ungdom - BKI Sunnanå 3 - 2 Pontus Grönberg, Anders Nordlund Birgittaskolan
2015-11-24 18:30 4 Edebäck IBF - GS 86 AIF 4 - 5 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
Omgång 5
2015-11-07 10:00 5 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 2 , Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2015-11-07 13:45 5 BKI Sunnanå - Edebäck IBF 5 - 4 Gustav Jonsson, Oscar Ryen Sannerudshallen
2015-11-08 16:00 5 Skoghalls IBK 2 - Hagfors IF Ungdom 6 - 4 Henrik Eklund, Oscar Ryen Hammarö Arena
2015-11-14 13:15 5 SK Örnen - IBF Örebro Ungdom 3 - 1 Andreas Brohm, Sebastian Falk-Asplund Molkoms Sporthall
Omgång 6
2015-11-15 11:00 6 Hagfors IF Ungdom - GS 86 AIF 7 - 5 Tim Sandström, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2015-11-15 12:00 6 Skoghalls IBK 2 - SK Örnen 6 - 0 Gustav Jonsson, Henrik Eklund Hammarö Arena
2015-11-15 12:15 6 Lesjöfors/Filipstad IBK - BKI Sunnanå 2 - 2 Johnny Mizser, Mark Morén Spångbergshallen
2015-11-15 12:30 6 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 0 Anton Alfreus, Hampus Nilsson Birgittaskolan
Omgång 7
2015-11-21 11:00 7 SK Örnen - Lesjöfors/Filipstad IBK 7 - 5 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-11-21 14:30 7 BKI Sunnanå - Hagfors IF Ungdom 4 - 8 Jörgen Grändefors, Andreas Norberg Sannerudshallen
2015-11-22 13:00 7 GS 86 AIF - IBF Örebro Ungdom 2 - 1 Jörgen Grändefors, Albin Jakobsson Forshaga Sporthall
2016-02-13 11:00 7 Karlstad IBF Ungdom 2 - Edebäck IBF 0 - 3 Andreas Brohm, Erik Ejerfeldt Stavdal Hyrcity Arena
Omgång 8
2015-12-05 11:00 8 SK Örnen - BKI Sunnanå 2 - 6 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-12-05 16:30 8 Lesjöfors/Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 3 Mark Morén, Lars Larsson Spångbergshallen
2015-12-05 17:30 8 Skoghalls IBK 2 - GS 86 AIF 4 - 2 Mikael Kolleryd, Henrik Eklund Hammarö Arena
2015-12-06 12:00 8 Hagfors IF Ungdom - Edebäck IBF 3 - 2 Robin Särén, Albin Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
Omgång 9
2015-10-24 15:00 9 Edebäck IBF - IBF Örebro Ungdom 1 - 3 Albin Ekelund-Carlsson, Isak Norberg Ekshärads Sporthall 69
2015-12-12 11:30 9 Karlstad IBF Ungdom 2 - Hagfors IF Ungdom 1 - 3 Mikael Kolleryd, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-12 12:00 9 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK 2 1 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2015-12-12 13:00 9 GS 86 AIF - Lesjöfors/Filipstad IBK 4 - 3 Lucas Nilsson, David Andersson Forshaga Sporthall
Omgång 10
2015-12-19 13:30 10 Skoghalls IBK 2 - IBF Örebro Ungdom 8 - 1 Oskar Sundin, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2015-12-20 14:00 10 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hagfors IF Ungdom 0 - 5 Thomas Fridell, Mark Morén Spångbergshallen
2015-12-20 16:00 10 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom 2 6 - 5 , Christoffer Frykestam Sannerudshallen
2016-01-12 19:30 10 SK Örnen - Edebäck IBF 2 - 7 Mikael Kolleryd, Victor Kristensson-Olsson Molkoms Sporthall
Omgång 11
2016-01-10 09:00 11 GS 86 AIF - BKI Sunnanå 7 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Grossbolshallen
2016-01-10 10:30 11 IBF Örebro Ungdom - Lesjöfors/Filipstad IBK 3 - 1 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Birgittaskolan 76
2016-01-16 18:00 11 Edebäck IBF - Skoghalls IBK 2 3 - 1 Tim Sandström, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2016-02-07 15:00 11 Karlstad IBF Ungdom 2 - SK Örnen 2 - 5 Adrian Blomquist, Raimon Strömberg Fröding Arena
Omgång 12
2016-01-15 19:30 12 Lesjöfors/Filipstad IBK - Edebäck IBF 1 - 5 , Pierre Strand Spångbergshallen
2016-01-16 10:00 12 SK Örnen - GS 86 AIF 2 - 1 Gustav Jonsson, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2016-01-17 16:00 12 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IF Ungdom 3 - 2 Gabriel Gunnarsson, Hampus Nilsson Birgittaskolan 57
2016-02-18 17:30 12 Skoghalls IBK 2 - Karlstad IBF Ungdom 2 9 - 3 Robert Andersson, Alfred Särnehed Hammarö Arena
Omgång 13
2016-01-22 18:30 13 SK Örnen - Hagfors IF Ungdom 4 - 4 Tim Sandström, Ej offentliggjord Molkoms Sporthall
2016-01-23 15:00 13 BKI Sunnanå - IBF Örebro Ungdom 4 - 4 , Markus Efraimsson Sannerudshallen
2016-01-24 11:00 13 Skoghalls IBK 2 - Lesjöfors/Filipstad IBK 2 - 3 Henrik Eklund, Oscar Ryen Hammarö Arena
2016-02-02 18:40 13 GS 86 AIF - Edebäck IBF 5 - 1 Alfred Särnehed, Adam Haglund Forshaga Sporthall
Omgång 14
2015-11-21 12:15 14 Karlstad IBF Ungdom 2 - GS 86 AIF 1 - 3 Nicklas Johansson, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2016-01-31 12:15 14 IBF Örebro Ungdom - SK Örnen 5 - 4 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Birgittaskolan
2016-01-31 14:00 14 Hagfors IF Ungdom - Skoghalls IBK 2 1 - 6 Albin Ekelund-Carlsson, Isak Norberg Uddeholm Arena
2016-03-28 16:00 14 Edebäck IBF - BKI Sunnanå 6 - 2 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
Omgång 15
2016-01-23 10:15 15 Karlstad IBF Ungdom 2 - IBF Örebro Ungdom 4 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Väse Sporthall
2016-02-06 11:00 15 SK Örnen - Skoghalls IBK 2 1 - 2 Andreas Brohm, Sebastian Falk-Asplund Molkoms Sporthall
2016-02-07 12:00 15 GS 86 AIF - Hagfors IF Ungdom 4 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Forshaga Sporthall
2016-03-23 19:30 15 BKI Sunnanå - Lesjöfors/Filipstad IBK 2 - 3 Lucas Nilsson, Nicklas Johansson Sannerudshallen 150
Omgång 16
2016-02-20 13:00 16 Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 7 - 1 Leif Andersson, Amanda Engh Ekshärads Sporthall 64
2016-02-20 14:00 16 Lesjöfors/Filipstad IBK - SK Örnen 2 - 4 Thomas Fridell, Mark Morén Spångbergshallen
2016-02-20 18:00 16 IBF Örebro Ungdom - GS 86 AIF 1 - 2 Anders Nordlund, Ej offentliggjord Birgittaskolan
2016-02-21 11:45 16 Hagfors IF Ungdom - BKI Sunnanå 3 - 4 Tim Sandström, Ludvik Hansen Uddeholm Arena
Omgång 17
2016-01-30 10:00 17 Karlstad IBF Ungdom 2 - Lesjöfors/Filipstad IBK 0 - 2 Robert Andersson, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2016-03-05 13:00 17 Edebäck IBF - Hagfors IF Ungdom 2 - 1 Amanda Engh, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall 98
2016-03-10 20:00 17 GS 86 AIF - Skoghalls IBK 2 3 - 3 Christoffer Risberg, Gabriel Gunnarsson Forshaga Sporthall
2016-04-05 19:00 17 BKI Sunnanå - SK Örnen 2 - 5 Andreas Norberg, Adrian Blomquist Sannerudshallen
Omgång 18
2016-03-11 19:30 18 Lesjöfors/Filipstad IBK - GS 86 AIF 1 - 6 Thomas Fridell, Mark Morén Spångbergshallen
2016-03-12 11:30 18 Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 2 Isak Norberg, Ali Halaoui Uddeholm Arena
2016-03-13 12:15 18 IBF Örebro Ungdom - Edebäck IBF 1 - 7 Nicklas Johansson, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2016-03-13 17:00 18 Skoghalls IBK 2 - BKI Sunnanå 1 - 1 Gabriel Gunnarsson, Oscar Ryen Hammarö Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis