Spelprogram - Flickor 15 Umeå

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ersboda SK Erik Lundberg erik.lundberg89@gmail.com 070-263 74 71 Röd, Svart, Röd
Gimonäs Umeå IF/CSÅ Emma Andersson emmaevelonn@gmail.com 070-330 09 76 Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Linda Berg linda_ohgren@hotmail.com 070-330 16 01 Svart, Svart, Svart
Holmsund City IBC Olof Almqvist olofalmqvist@ymail.com 070-558 15 87 Svart, Svart, Svart
Hörnefors IF Joakim Strömberg Jockestromberg@hotmail.com 073-803 94 44 Röd, Röd, Röd
IBF Dalen Viktor Skeppström viktr.skeppstrm@gmail.com 073-808 99 78 Svart, Svart, Svart
IBF Dalen/Södra Anderas Norman anno@iksu.se 076-801 73 70 Svart, Svart, Svart
Obbola IK Malin Bengtsson oktobermalin@hotmail.com 0709187979 Grön, Svart, Svart
Röbäcks IF Charlotta Lillkåla charlotta.lillkala@gmail.com 0761001872 Röd, Blå, Röd
Sandåkerns SK/Röd Petter Augustsson petter.augustsson@gmail.com 0701682871 Vit, Röd, Röd
Sandåkerns SK/Vit Petter Augustsson petter.augustsson@gmail.com 0701682871 Vit, Röd, Röd
Spöland Vännäs IF Anders Borgström andersborgstrm@gmail.com 0703920565 Svart, SVART, SVART
Sävar IK/Täfteå IK Lina Warg linawarg@hotmail.com 0703515321 Röd, Röd, Röd
Umeå City IBF Jesper Millebrand jesper.millebrand@gmail.com 0766292627 Grön, Grön, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-11-04 12:00 1 Hörnefors IF - Umeå City IBF Maja Bergsdorf, Lucas Bergsdorf Bråvallahallen
2023-11-04 12:50 1 IBF Dalen - Ersboda SK Maja Bergsdorf, Lucas Bergsdorf Bråvallahallen
2023-11-04 13:40 1 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Bråvallahallen
2023-11-04 14:30 1 Ersboda SK - Hörnefors IF Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Bråvallahallen
2023-11-04 15:20 1 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - IBF Dalen Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Bråvallahallen
Omgång 2
2023-11-12 12:00 2 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Sandåkerns SK/Röd Lova Forsberg, Isak Henell Bräntbergsskolan
2023-11-12 12:50 2 Sävar IK/Täfteå IK - Spöland Vännäs IF Lova Forsberg, Isak Henell Bräntbergsskolan
2023-11-12 13:40 2 Sandåkerns SK/Röd - Holmsund City IBC Lova Forsberg, Alexander Pärnänen Bräntbergsskolan
2023-11-12 14:30 2 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Theodor Pärnänen, Cyril Stenman Bräntbergsskolan
2023-11-12 15:20 2 Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK Daniel Bjerdahl, Cyril Stenman Bräntbergsskolan
Omgång 3
2023-11-11 12:00 3 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen/Södra Nilas Forsberg, Linus Viklund Grubbeskolan
2023-11-11 12:50 3 Röbäcks IF - Obbola IK Nilas Forsberg, Linus Viklund Grubbeskolan
2023-11-11 14:00 3 IBF Dalen/Södra - Röbäcks IF Alexander Pärnänen, Selma Oskarsson Grubbeskolan
2023-11-11 14:50 3 Obbola IK - Sandåkerns SK/Vit Alexander Pärnänen, Selma Oskarsson Grubbeskolan
Omgång 4
2023-11-26 12:00 4 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Hörnefors IF , Cyril Stenman Bräntbergsskolan
2023-11-26 12:50 4 Umeå City IBF - Ersboda SK , Cyril Stenman Bräntbergsskolan
2023-11-26 13:40 4 Hörnefors IF - IBF Dalen , Cyril Stenman Bräntbergsskolan
2023-11-26 14:30 4 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Isak Folkesson, Helmer Vestberg Bräntbergsskolan
2023-11-26 15:20 4 IBF Dalen - Umeå City IBF Isak Folkesson, Helmer Vestberg Bräntbergsskolan
Omgång 5
2023-11-26 11:00 5 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK/Vit Oliver Lindberg, Karl Nordström Sävaråhallen
2023-11-26 11:50 5 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - IBF Dalen/Södra Oliver Lindberg, Karl Nordström Sävaråhallen
2023-11-26 12:40 5 Sandåkerns SK/Vit - Röbäcks IF Oliver Lindberg, Karl Nordström Sävaråhallen
2023-11-26 13:30 5 IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK Oliver Lindberg, Noah Gustafsson Sävaråhallen
2023-11-26 14:20 5 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Oliver Lindberg, Noah Gustafsson Sävaråhallen
Omgång 6
2023-11-26 12:00 6 Obbola IK - Sandåkerns SK/Röd Isabelle Lundblad, Betty J-Ödmalm Olasjöhallen
2023-11-26 12:50 6 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Isabelle Lundblad, Betty J-Ödmalm Olasjöhallen
2023-11-26 14:00 6 Sandåkerns SK/Röd - Spöland Vännäs IF Isabelle Lundblad, Betty J-Ödmalm Olasjöhallen
2023-11-26 14:50 6 Holmsund City IBC - Obbola IK Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Olasjöhallen
Omgång 7
2023-12-10 12:00 7 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Tegs Centralskola
2023-12-10 12:50 7 Obbola IK - Ersboda SK Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Tegs Centralskola
2023-12-10 13:40 7 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Ida Nygren Häggström, Filippa Norén Tegs Centralskola
2023-12-10 14:30 7 Ersboda SK - IBF Dalen/Södra Ida Nygren Häggström, Filippa Norén Tegs Centralskola
2023-12-10 15:20 7 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Obbola IK Ida Nygren Häggström, Filippa Norén Tegs Centralskola
Omgång 8
2023-12-17 12:00 8 Röbäcks IF - Holmsund City IBC , Ebba Sondell Elofssonhallen
2023-12-17 12:50 8 Sandåkerns SK/Vit - Holmsund City IBC , Ebba Sondell Elofssonhallen
2023-12-17 13:40 8 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Ebba Sondell, Olivia Berglund Elofssonhallen
2023-12-17 14:30 8 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF Ebba Sondell, Olivia Berglund Elofssonhallen
2023-12-17 15:20 8 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Sandåkerns SK/Vit Ebba Sondell, Olivia Berglund Elofssonhallen
Omgång 9
2023-12-09 12:00 9 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen Folke Sandow, Linus Moritz Grubbeskolan
2023-12-09 12:50 9 Sävar IK/Täfteå IK - Hörnefors IF Hjalmar Rydberg, Linus Moritz Grubbeskolan
2023-12-09 13:40 9 IBF Dalen - Sandåkerns SK/Röd Hjalmar Rydberg, Folke Sandow Grubbeskolan
2023-12-09 14:50 9 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/Röd Grubbeskolan
Omgång 10
2024-01-20 12:00 10 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Lova Forsberg, Ally Wirenblad Grubbeskolan
2024-01-20 12:50 10 Sandåkerns SK/Röd - Röbäcks IF Lova Forsberg, Felix Wirenblad Grubbeskolan
2024-01-20 13:40 10 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Sävar IK/Täfteå IK Ally Wirenblad, Felix Wirenblad Grubbeskolan
2024-01-20 14:30 10 Röbäcks IF - IBF Dalen Ally Wirenblad, Felix Wirenblad Grubbeskolan
2024-01-20 15:20 10 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK/Röd Ally Wirenblad, Felix Wirenblad Grubbeskolan
Omgång 11
2024-01-20 11:00 11 Spöland Vännäs IF - Obbola IK Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Hammarhallen Vännäs
2024-01-20 11:50 11 Ersboda SK - Sandåkerns SK/Vit Alexander Pärnänen, Theodor Pärnänen Hammarhallen Vännäs
2024-01-20 12:40 11 Obbola IK - Umeå City IBF Henny Häggström, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2024-01-20 13:30 11 Sandåkerns SK/Vit - Spöland Vännäs IF Henny Häggström, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2024-01-20 14:20 11 Umeå City IBF - Ersboda SK Henny Häggström, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
Omgång 12
2024-01-21 12:00 12 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Holmsund City IBC Isak Folkesson, Tim Norberg Bräntbergsskolan
2024-01-21 12:50 12 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra Isak Folkesson, Tim Norberg Bräntbergsskolan
2024-01-21 14:00 12 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Ida Lundgren, Lotta Willems Bräntbergsskolan
2024-01-21 14:50 12 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Ida Lundgren, Lotta Willems Bräntbergsskolan
Omgång 13
2024-02-10 10:00 13 Ersboda SK - IBF Dalen Cyril Stenman, Noah Erebo Olofsson Ersängshallen
2024-02-10 10:50 13 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF Cyril Stenman, Noah Erebo Olofsson Ersängshallen
2024-02-10 11:40 13 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Isak Henell, Noah Erebo Olofsson Ersängshallen
2024-02-10 12:30 13 Hörnefors IF - Ersboda SK Isak Henell, Noah Erebo Olofsson Ersängshallen
2024-02-10 13:20 13 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Spöland Vännäs IF Isak Henell, Noah Erebo Olofsson Ersängshallen
Omgång 14
2024-02-10 11:00 14 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK Novalie Nygren, Lowe Jellnor Umeå Energi Arena Öst
2024-02-10 11:50 14 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Novalie Nygren, Lowe Jellnor Umeå Energi Arena Öst
2024-02-10 12:40 14 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC Ralia Mohammed, Novalie Nygren Umeå Energi Arena Öst
2024-02-10 13:30 14 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Umeå City IBF Wilmer Karlsson, Ralia Mohammed Umeå Energi Arena Öst
2024-02-10 14:20 14 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK/Röd Alva Sundberg, Ralia Mohammed Umeå Energi Arena Öst
Omgång 15
2024-02-18 13:30 15 Obbola IK - Röbäcks IF Sam Tegern, Axel Gullberg Olasjöhallen
2024-02-18 14:20 15 IBF Dalen/Södra - Sandåkerns SK/Vit Sam Tegern, Olivia Berglund Olasjöhallen
2024-02-18 15:30 15 Röbäcks IF - IBF Dalen/Södra Theo Johansson, Axel Gullberg Olasjöhallen
2024-02-18 16:20 15 Sandåkerns SK/Vit - Obbola IK Theo Johansson, Olivia Berglund Olasjöhallen
Omgång 16
2024-03-16 12:00 16 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo Bråvallahallen
2024-03-16 12:50 16 Umeå City IBF - Sandåkerns SK/Vit Bråvallahallen
2024-03-16 13:40 16 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Ersboda SK Bråvallahallen
2024-03-16 14:30 16 Sandåkerns SK/Vit - Hörnefors IF Bråvallahallen
2024-03-16 15:20 16 Ersboda SK - Umeå City IBF Bråvallahallen
Omgång 17
2024-03-23 12:00 17 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK Grubbeskolan
2024-03-23 12:50 17 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Röbäcks IF Grubbeskolan
2024-03-23 13:40 17 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Södra Grubbeskolan
2024-03-23 14:30 17 Röbäcks IF - IBF Dalen Grubbeskolan
2024-03-23 15:20 17 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Grubbeskolan
Omgång 18
2024-03-16 13:00 18 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF Storsjöhallen
2024-03-16 13:50 18 Sandåkerns SK/Röd - Obbola IK Storsjöhallen
2024-03-16 15:00 18 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK/Röd Storsjöhallen
2024-03-16 15:50 18 Obbola IK - Holmsund City IBC Storsjöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis