Spelprogram - JAS HJ18 Play Off 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Djurgårdens IF IBS Blårandig, Vit, Vit
Farsta IBK JAS Svart, Svart, Svart
FBC Lerum Markku Karajalainen 030235814@telia.com 076-1048255 Röd/Röd/Vit
FC Helsingborg Joel Olofsson joel@fch.nu 0734-403683 Blå/Svart/Svart/Svart
Gamla Stan IBK Svart, Svart, Svart
Hagunda IF Blå, Svart, Blå
IBF Falun Ungdom Rosa, Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom Röd, svart, svarta
IBK Lockerud Mariestad Johan Libäck johanliback_@hotmail.com 0730 75 19 20 Röd/Röd/Röd
IBK Vöikers Edvard Wiberg edvard.wiberg@vaxjovipers.se 0738135146 Blå/Blå/Blå
Järfälla IBK Röd, Röd, Svart
Jönköpings IK Röd, Röd, Röd
Kalmarsund Ungdom/Färjestaden Ungdom Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Karlstad IBF Ungdom Mikael Svensson miksve80@gmail.com 0766186783 Blå/Svart/Blå
KFUM Norrköping IBF Vit, Blå, vit
Lillån IBK Oliver Kriström Oliverkristrom1@gmail.com Grön/Vit/Vit
Lindås IBK/FBC Sisjön Ricard Carlsson mrrcc83@hotmail.com Svart/Svart/Svart
Linköping FBC Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Magnus Törnqvist magnus@telgeelektriska.se 0706065557 Svart/Svart/Svart
Partille IBS Svart, Svart, Svarta
Pixbo Wallenstam IBF Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Röd/vit/Röd/Röda
RIG Umeå IBF John Edström john.edstrom@umea.se 0702345455 Blå/Blå/Blå
Salems IF/Telge SIBK Lila/blå, Vit, Vit
Sandvikens AIK Christer Skagerberg skagen67@me.com 070-350 87 98 Svart/Svart/Svart
Skurups IBK Blå, Blå, Blå
Umeå City IBF Vit, Blå, Vit
Warberg IBF Albin Linjer albin.limjer@hotmail.com 0766336038 Blå/Blå/Blå
Åkersberga IBF Thomas Moberg mobergthomas@hotmail.com 0767248017 Orange/Svart/Orange
Åstorp/Kvidinge IBS Joakim Nordstedt joakim.nordstedt@hotmail.com 0708725004 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-03-10 19:30 1 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 10 - 2 Wallenstamhallen 176
2016-03-11 20:00 1 Åkersberga IBF - Linköping FBC 6 - 8 Åkersberga Sporthall A 193
2016-03-12 17:00 1 Gamla Stan IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Eddahallen 313
2016-03-13 12:00 1 Jönköpings IK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 e.str. Jönköpings Idrottshus D-hall 258
2016-03-13 12:30 1 Djurgårdens IF IBS - IBF Örebro Ungdom 7 - 6 Eriksdalshallen 162
2016-03-13 13:10 1 Järfälla IBK - Lillån IBK 5 - 8 Viksjö Sporthall
2016-03-13 14:00 1 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 6 - 5 Åstorps Sporthall 243
2016-03-13 15:00 1 RIG Umeå IBF - Sandvikens AIK 8 - 3 Musköten 1
2016-03-13 15:00 1 Partille IBS - Lindås IBK/FBC Sisjön 5 - 4 Ugglumshallen 282
2016-03-13 15:45 1 Hagunda IF - Umeå City IBF 8 - 4 Allianshallen A 323
2016-03-13 17:00 1 Nykvarns IF - Farsta IBK JAS 8 - 5 Björkestahallen 389
2016-03-13 17:00 1 FC Helsingborg - Kalmarsund Ungdom/Färjestaden Ungdom 4 - 10 Helsingborg Arena B 176
2016-03-13 17:00 1 IBK Vöikers - Skurups IBK 9 - 4 Fortnox Arena Nivika hallen 214
2016-03-13 18:00 1 Karlstad IBF Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 8 - 7 e.förl. Colorama Arena 105
2016-03-13 19:00 1 Salems IF/Telge SIBK - KFUM Norrköping IBF 17 - 5 Skogsängshallen 300

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis