Spelprogram - JAS HJ18 Play Off 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Djurgårdens IF IBS Roland Pettersson roland.pettersson@difibs.se 0730322622 Blårandig/Vit/Blå
Farsta IBK JAS Svart, Svart, Svart
FBC Lerum Markku Karajalainen 030235814@telia.com 076-1048255 Röd/Röd/Vit
FC Helsingborg Joel Olofsson joel@fch.nu 0734-403683 Blå/Svart/Svart/Svart
Gamla Stan IBK Fabian Karlstén Fabiankarlsten@outlook.com 070-3850710 Svart/Svart/Svart
Hagunda IF Blå, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Rosa, Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom Janne Ekengren janne.ekengren@orebroinnebandy.se 070-6030703 Svart/Svart/Svart
IBK Lockerud Mariestad Tommi Uusitalo tommiuusitalo@icloud.com 0702253021 Röd/Röd/Röd
IBK Vöikers David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Blå/Blå/Blå
Järfälla IBK Röd, Röd, Svart
Jönköpings IK
Kalmarsund Ungdom/Färjestaden Ungdom Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Karlstad IBF Ungdom Oskar Moberg 070-5777485 Blå/Svart/Blå
KFUM Norrköping IBF Vit, Blå, vit
Lillån IBK Robert Asplund robert.asplund@lindahl.se 070-2203015 Grön/Vit/Vit
Lindås IBK/FBC Sisjön Anders Mattsson anders.am.mattsson@gmail.com 0765-534155 Svart/Svart/Svart
Linköping FBC Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart/Svart/Svart
Partille IBS Larsson Rasmus Rasmuslarsson13@hotmail.com 0734281576 Svart/Svart/Svarta
Pixbo Wallenstam IBF Anders Björnåsen anders@mosquito.se 0708-389998 Röd/vit/Röd/Röda
RIG Umeå IBF Fredrik Holmgren fredrik.holmgren@umea.se 070-5685222 Blå/Blå/Blå
Salems IF/Telge SIBK Lila/blå, Vit, Vit
Sandvikens AIK Christer Skagerberg skagen67@me.com 070-350 87 98 Svart/Svart/Svart
Skurups IBK Blå, Blå, Blå
Umeå City IBF Oscar Stensson oscar.stensson@gmail.com 076-7777345 Vit/Blå/Vit
Warberg IBF Andreas Wahman andreas.wahman@warbergic.se 070-5656656 Blå/Blå/Blå
Åkersberga IBF Mathias Lagerblad mathias.lagerblad@akersbergaibf.se 0706 84 12 54 Orange/Svart/Orange
Åstorp/Kvidinge IBS Christer Persson expancel@gmail.com 0765-366337 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-03-10 19:30 1 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 10 - 2 Robin Boqvist, Pelle Hellberg Wallenstamhallen 176
2016-03-11 20:00 1 Åkersberga IBF - Linköping FBC 6 - 8 Roland Nester, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A 193
2016-03-12 17:00 1 Gamla Stan IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Eddahallen 313
2016-03-13 12:00 1 Jönköpings IK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 e.str. Martin Aspegren, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall 258
2016-03-13 12:30 1 Djurgårdens IF IBS - IBF Örebro Ungdom 7 - 6 Patric Terelius, Shari Tingman Eriksdalshallen 162
2016-03-13 13:10 1 Järfälla IBK - Lillån IBK 5 - 8 Tobias Berger, Björn Hedman Viksjö Sporthall
2016-03-13 14:00 1 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 6 - 5 Leon Fuchs, Petter Niklasson Åstorps Sporthall 243
2016-03-13 15:00 1 RIG Umeå IBF - Sandvikens AIK 8 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Musköten 1
2016-03-13 15:00 1 Partille IBS - Lindås IBK/FBC Sisjön 5 - 4 Pelle Hellberg, Jesper Axelsson Ugglumshallen 282
2016-03-13 15:45 1 Hagunda IF - Umeå City IBF 8 - 4 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen A 323
2016-03-13 17:00 1 Nykvarns IF - Farsta IBK JAS 8 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen 389
2016-03-13 17:00 1 FC Helsingborg - Kalmarsund Ungdom/Färjestaden Ungdom 4 - 10 Ola Nilsson, Roger Jönsson Helsingborg Arena B 176
2016-03-13 17:00 1 IBK Vöikers - Skurups IBK 9 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen 214
2016-03-13 18:00 1 Karlstad IBF Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 8 - 7 e.förl. Andreas Jansson, Henrik Jansson Colorama Arena 105
2016-03-13 19:00 1 Salems IF/Telge SIBK - KFUM Norrköping IBF 17 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Skogsängshallen 300

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis