Spelprogram - JAS HJ18 Play Off 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Roland Pettersson roland.pettersson@difibs.se 0730322622 Blårandig/Vit/Blå
Gamla Stan IBK Fabian Karlstén Fabiankarlsten@outlook.com 070-3850710 Svart/Svart/Svart
Hagunda IF Blå, Svart, Svart
IBK Vöikers David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Blå/Blå/Blå
IK Sirius IBK Blå/Svart, Svart, Svart
Jönköpings IK
Kalmarsund Ungdom/Färjestaden Ungdom Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Karlstad IBF Ungdom Oskar Moberg 070-5777485 Blå/Svart/Blå
Lillån IBK Robert Asplund robert.asplund@lindahl.se 070-2203015 Grön/Vit/Vit
Linköping FBC Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart/Svart/Svart
Partille IBS Larsson Rasmus Rasmuslarsson13@hotmail.com 0734281576 Svart/Svart/Svarta
Pixbo Wallenstam IBF Anders Björnåsen anders@mosquito.se 0708-389998 Röd/vit/Röd/Röda
RIG Umeå IBF Fredrik Holmgren fredrik.holmgren@umea.se 070-5685222 Blå/Blå/Blå
Salems IF/Telge SIBK Lila/blå, Vit, Vit
Åstorp/Kvidinge IBS Christer Persson expancel@gmail.com 0765-366337 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-03-25 14:30 1 RIG Umeå IBF - Hagunda IF 8 - 3 Henrik Johansson, Ej offentliggjord Umeå Energi Arena Öst
2016-03-27 15:00 1 IK Sirius IBK - Gamla Stan IBK 7 - 8 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A 457
2016-03-27 17:00 1 Nykvarns IF - Salems IF/Telge SIBK 2 - 7 Mika Ristanen, Ivan Wahlström Björkestahallen 526
2016-03-28 12:30 1 Djurgårdens IF IBS - Linköping FBC 4 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Eriksdalshallen 412
2016-03-28 16:00 1 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 4 - 5 e.förl. Andreas Jansson, Henrik Jansson Colorama Arena 218
2016-03-28 16:00 Ändrad tid 1 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 5 - 11 Daniel Skoog, Peter Novakovic Wallenstamhallen 500
2016-03-28 16:00 1 Kalmarsund Ungdom/Färjestaden Ungdom - IBK Vöikers 6 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen 500
2016-03-28 18:00 1 Jönköpings IK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 8 Jonas Einarsson, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus 420

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis