Spelprogram - Pantamera Herrjunior 18 (HJ98)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bjärreds IBK/Lomma FBC Neongul, Svart, Svart
FBC Engelholm Hampus Skog hampee_89@hotmail.com 0730-289082 Vit/Svart/Orange
FC/FBC Helsingborg Blå/svart, Svart, Svart
IBK Lund/IBK Lund E Johan Lawesson johanlawesson67@gmail.com 0705-197654 Svart-Limegrönt/Svart/Svart
IK/IBK Stanstad
Willands IBK Lucas Krabbe 0727193221 Gröna
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-09-30 19:40 1 IBK Lund/IBK Lund E - IK/IBK Stanstad 6 - 0 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Nyvångsskolan 80
2016-10-02 13:00 1 FBC Engelholm - Bjärreds IBK/Lomma FBC 5 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
Omgång 2
2016-10-06 20:00 2 Willands IBK - Bjärreds IBK/Lomma FBC 7 - 3 Erik Götborg, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen 43
2016-10-08 13:00 2 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund E 4 - 10 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Kungsgårdshallen
2016-10-08 15:00 2 IK/IBK Stanstad - FC/FBC Helsingborg 1 - 5 Marcus Rundström, Adam Turesson Bråhögshallen
Omgång 3
2016-10-15 14:00 3 Bjärreds IBK/Lomma FBC - IK/IBK Stanstad 6 - 2 Hussein Ibrahim, Labinot Krasniqi Bjärehovshallen
2016-11-09 20:00 3 FC/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 4 - 3 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson Helsingborg Arena A 43
Omgång 4
2016-10-22 16:00 4 Bjärreds IBK/Lomma FBC - FC/FBC Helsingborg 3 - 5 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Bjärehovshallen
2016-10-23 15:00 4 IBK Lund/IBK Lund E - Willands IBK 4 - 5 Marcus Rundström, Adam Turesson Vipeholmshallen 47
Omgång 5
2016-10-27 20:00 5 Willands IBK - IK/IBK Stanstad 8 - 2 Malena Björnlund, Anders Jaensson Nosabyhallen 35
2016-10-29 17:00 5 IBK Lund/IBK Lund E - Bjärreds IBK/Lomma FBC 5 - 3 Ronja Ottosson, Anders Jaensson Nyvångsskolan
Omgång 6
2016-11-12 16:30 6 FC/FBC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund E 4 - 9 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Norrehedshallen 70
2016-11-13 17:30 6 FBC Engelholm - Willands IBK 2 - 9 Christian Olofsson, Svante Svensson Ängelholms Idrottshall 30
Omgång 7
2016-11-18 19:30 7 Willands IBK - FC/FBC Helsingborg 6 - 4 Alexander Westfal Nilsson, Magnus Henriksson Nosabyhallen 40
2016-11-20 13:15 7 IK/IBK Stanstad - FBC Engelholm 1 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Bråhögshallen
Omgång 8
2016-11-26 13:30 8 IK/IBK Stanstad - IBK Lund/IBK Lund E 1 - 10 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2017-02-07 18:45 8 Bjärreds IBK/Lomma FBC - FBC Engelholm 2 - 2 Marcus Rundström, Adam Turesson Bjärehovshallen
Omgång 9
2016-12-02 19:30 9 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Willands IBK 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bjärehovshallen
2017-01-10 19:30 9 IBK Lund/IBK Lund E - FBC Engelholm 7 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Vipeholmshallen
2017-03-05 14:00 9 FC/FBC Helsingborg - IK/IBK Stanstad 7 - 1 Christian Jensen, Jon Tillander Rönnowska Skolan
Omgång 10
2016-12-10 15:00 10 IK/IBK Stanstad - Bjärreds IBK/Lomma FBC 1 - 10 Marcus Rundström, Adam Turesson Bråhögshallen
2016-12-11 15:00 10 FBC Engelholm - FC/FBC Helsingborg 6 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
Omgång 11
2017-01-26 19:00 11 Willands IBK - IBK Lund/IBK Lund E 6 - 9 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Nosabyhallen 43
2017-03-14 18:15 11 FC/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK/Lomma FBC 6 - 4 Jon Tillander, Henrik Lott Helsingborg Arena A
Omgång 12
2017-01-14 16:30 12 Bjärreds IBK/Lomma FBC - IBK Lund/IBK Lund E 4 - 3 Marcus Rundström, Adam Turesson Bjärehovshallen
2017-01-14 16:45 12 IK/IBK Stanstad - Willands IBK 2 - 12 Kjell-Åke Olsson, Ali Tourabi Bråhögshallen
Omgång 13
2017-01-20 19:40 13 IBK Lund/IBK Lund E - FC/FBC Helsingborg 3 - 3 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Nyvångsskolan
2017-01-21 11:00 13 Willands IBK - FBC Engelholm 6 - 5 Markus Brink, Jonny Johansson Nosabyhallen
Omgång 14
2017-01-28 16:00 14 FC/FBC Helsingborg - Willands IBK 5 - 8 Ali Tourabi, Roger Persson Helsingborg Arena A 85
2017-01-29 16:00 14 FBC Engelholm - IK/IBK Stanstad 5 - 2 Andreas Ljunggren, Svante Svensson Ängelholms Idrottshall
Omgång 15
2017-02-03 19:40 15 IBK Lund/IBK Lund E - IK/IBK Stanstad 5 - 1 Marcus Rundström, Adam Turesson Nyvångsskolan
2017-02-05 16:00 15 FBC Engelholm - Bjärreds IBK/Lomma FBC 4 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
Omgång 16
2017-02-10 20:00 16 IK/IBK Stanstad - FC/FBC Helsingborg 3 - 10 Christian Jensen, Shaban Sadiku Bråhögshallen
2017-02-12 17:30 16 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund E 1 - 5 Bengt Carlsson, Magnus Jonsson Ängelholms Idrottshall 50
2017-02-16 20:00 16 Willands IBK - Bjärreds IBK/Lomma FBC 4 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Nosabyhallen 47
Omgång 17
2017-02-14 18:00 17 Bjärreds IBK/Lomma FBC - IK/IBK Stanstad 18 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bjärehovshallen
2017-03-08 20:00 17 FC/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 6 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena A
Omgång 18
2017-02-28 18:30 18 Bjärreds IBK/Lomma FBC - FC/FBC Helsingborg 4 - 2 Marcus Rundström, Adam Turesson Bjärehovshallen
2017-03-07 19:30 18 IBK Lund/IBK Lund E - Willands IBK 9 - 3 Christian Jensen, Jon Tillander Vipeholmshallen 60
Omgång 19
2017-03-03 19:30 19 Willands IBK - IK/IBK Stanstad 10 - 2 Roger Jönsson, Alexander Westfal Nilsson Nosabyhallen
2017-03-03 19:40 19 IBK Lund/IBK Lund E - Bjärreds IBK/Lomma FBC 10 - 4 Christian Jensen, Marcus Rundström Nyvångsskolan
Omgång 20
2017-03-11 14:45 20 FC/FBC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund E 6 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena C
2017-03-11 17:30 20 FBC Engelholm - Willands IBK 2 - 4 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Ängelholms Idrottshall 50
Omgång 21
2017-03-17 19:30 21 Willands IBK - FC/FBC Helsingborg 3 - 3 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Nosabyhallen 35
2017-03-18 13:00 21 IK/IBK Stanstad - FBC Engelholm 2 - 6 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Bråhögshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis