Spelprogram - Damer Division 2 Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
CL98IC B Vit, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn B Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 röd/röd/vit
Hjältevad Mariannelund IS Blå, Blå, Blå
IBK Svala gul, blå, Gul
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Röd, Blå, Röd
Westerviks IBK Svart, Svart, Svart
Vetlanda IBF Robin Wallén Nilsson robin@vetlandagjuteri.se 072-337 36 50 Blå/Blå/Blå
Vimmerby IBK Daniel Kronståhl danielkronstahl@hotmail.com 0705 244 567 Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-07 13:30 1 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK 3 - 6 Gabriel Adolfsson, Stefan Karlsson Furulundshallen 92
2017-10-07 14:30 1 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vetlanda IBF 1 - 7 Pelle Hallström, Christer Jonsson Oskarshamns Sporthall B-hall 45
Omgång 2
2017-10-13 19:30 2 Vetlanda IBF - Hjältevad Mariannelund IS 10 - 1 Anders A Nilsson, Sebastian Kullander ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 107
2017-10-14 15:00 2 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 10 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Torslundahallen 55
2017-10-15 14:00 2 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 8 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Bökensved Sporthall 42
Omgång 3
2017-10-20 19:30 3 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 12 - 4 Michael Johansson, Michael Hellqvist Furulundshallen 78
2017-10-22 13:00 3 CL98IC B - Vetlanda IBF 2 - 8 Magnus Larsson, Nicklas Hult Kalmar Sporthall A-hall 65
Omgång 4
2017-10-27 19:00 4 IBK Svala - CL98IC B 7 - 1 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2017-10-29 11:00 4 Westerviks IBK - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall 75
2017-10-29 16:00 4 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 - 2 Gabriel Adolfsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall 159
Omgång 5
2017-11-03 20:00 5 Hjältevad Mariannelund IS - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 5 Claes Waernholm, Michael Hellqvist Furulundshallen 75
2017-11-05 14:00 5 CL98IC B - Vimmerby IBK 1 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall 50
2017-11-05 14:00 5 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 6 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
Omgång 6
2017-11-10 20:00 6 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 5 Stefan Karlsson, Christer Jonsson Torslundahallen 46
2018-01-26 19:30 6 Westerviks IBK - CL98IC B 2 - 1 Magnus Larsson, Claes Waernholm Bökensved Sporthall 47
Omgång 7
2017-11-15 20:00 7 Westerviks IBK - Vimmerby IBK 4 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall 75
2017-11-17 19:30 7 Vetlanda IBF - IBK Svala 16 - 1 Michael Johansson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 96
Omgång 8
2017-11-18 13:00 8 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vimmerby IBK 9 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Torslundahallen
2017-11-19 14:00 8 Vetlanda IBF - Westerviks IBK 9 - 2 Dawan Mofak, Jesper Rygert ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 76
Omgång 9
2017-11-24 20:00 9 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 12 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen 58
2017-11-26 12:00 9 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-11-26 16:00 9 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 6 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Sporthall 201
Omgång 10
2017-12-02 13:00 10 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 7 Ulf Åberg, Mathias Linde Bökensved Sporthall 97
2017-12-03 14:00 10 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC B 6 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall 42
2018-01-12 19:30 10 Vimmerby IBK - IBK Svala 7 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall 130
Omgång 11
2017-12-08 19:00 11 IBK Svala - Westerviks IBK 7 - 7 Claes Waernholm, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall 72
2017-12-09 13:00 11 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vetlanda IBF 3 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen 54
2017-12-10 14:00 11 CL98IC B - Hjältevad Mariannelund IS 12 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Falkenbergshallen
Omgång 12
2017-12-15 19:30 12 Vimmerby IBK - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 4 Michael Johansson, Michael Hellqvist Vimmerby Sporthall 194
2017-12-16 12:30 12 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 0 Mikael Fransson, Stefan Karlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 113
Omgång 13
2018-01-07 16:00 13 Hjältevad Mariannelund IS - Vetlanda IBF 6 - 7 Michael Johansson, Michael Hellqvist Furulundshallen 75
2018-01-07 18:00 13 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK 5 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall B-hall 35
2018-01-16 20:00 13 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
Omgång 14
2018-01-13 12:00 14 Vetlanda IBF - CL98IC B 6 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson ISCAR Arena LF, Vetlanda 53
2018-01-14 17:00 14 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall 73
Omgång 15
2018-01-19 19:30 15 Hjältevad Mariannelund IS - Westerviks IBK 7 - 5 Magnus Larsson, Claes Waernholm Furulundshallen 75
2018-01-21 14:00 15 CL98IC B - IBK Svala 9 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2018-01-21 14:30 15 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vimmerby IBK 6 - 2 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
Omgång 16
2018-01-28 16:00 16 Vimmerby IBK - CL98IC B 10 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Vimmerby Sporthall 101
2018-02-15 18:30 16 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 7 Pelle Hallström, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall 53
2018-02-23 20:00 16 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torslundahallen
Omgång 17
2018-02-04 14:00 17 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 5 Claes Waernholm, Nicklas Hult Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-02-04 16:00 17 CL98IC B - Westerviks IBK 4 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kalmar Sporthall A-hall
Omgång 18
2018-02-09 19:30 18 Vimmerby IBK - Westerviks IBK 10 - 6 Michael Johansson, Michael Hellqvist Vimmerby Sporthall 115
2018-02-11 17:00 18 IBK Svala - Vetlanda IBF 2 - 13 Magnus Larsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall 44
Omgång 19
2018-02-17 14:00 19 Vimmerby IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall 150
2018-02-18 13:00 19 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 1 - 12 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Bökensved Sporthall 53
Omgång 20
2018-02-07 19:00 20 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Furulundshallen 55
2018-02-24 12:00 20 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK 21 - 3 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 127
2018-02-25 17:00 20 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 12 Daniel Gyllander, Pelle Hallström Mörlunda Sporthall 62
Omgång 21
2018-03-02 19:00 21 IBK Svala - Vimmerby IBK 7 - 1 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall 85
2018-03-03 13:00 21 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK 7 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen 49
2018-03-04 16:00 21 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 6 Anders Lundell, Per Elofsson Falkenbergshallen
Omgång 22
2018-03-10 13:00 22 Westerviks IBK - IBK Svala 9 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall 68
2018-03-10 17:00 22 Hjältevad Mariannelund IS - CL98IC B 13 - 3 Michael Johansson, Magnus Larsson Furulundshallen 65
2018-03-10 17:00 22 Vetlanda IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 6 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 65

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis