Spelprogram - Pantamera Herrjuniorer division 2 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Jonathan Welander jonathan.welander@difibs.se 0702469679 Ljusblå/Marinblå randigt/Marinblå/Ljusblå
Farsta IBK (B) Svart, Svart, Svart
Huddinge IBS (B) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Ingarö IF (A) Svart, Svart, Svart
Rotebro IS IBK (B) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Tumba GOIF (A) Röd, Svart, Röda
Tungelsta IF (A) Jonas Andersson fam.andersson85@gmail.com 0734612860 Orange, Svart, Svart
Vendelsö IK (A) Urban Arndt urbanarndt@hotmail.se 0733833130 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF (B) Laila Hell Laila.hell@live.se 076-1179699 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 11:30 1 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 2 Kari Malmros, Johan Engvall Torvalla Träningshall
2017-09-30 16:15 1 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF (A) 1 - 13 Jonas Håmark, Johan Larsson Farstahallen 1
2017-10-01 13:45 1 Rotebro IS IBK (B) - Tumba GOIF (A) 9 - 2 Tim Sandström, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya) 45
2017-10-03 20:15 1 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Aldin Imamovic, Tobias Berger Grantomtahallen
Omgång 2
2017-10-10 20:15 2 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Fleminghallen 65
2017-12-02 15:30 2 Tungelsta IF (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Tungelsta Sporthall 65
2018-02-06 20:10 2 Tumba GOIF (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 4 Fredrik Landin, Kent Budell Storvretens Sporthall
2018-02-08 20:30 2 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (B) 4 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Eriksdalshallen
Omgång 3
2017-10-14 10:00 3 Rotebro IS IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 2 Linus Warrenstein, Björn Söderström Sollentuna sim och sporthall 50
2017-10-14 14:30 3 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Patrik Andersén, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2017-10-15 14:00 3 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 6 Sebastian Öhman, Johan Larsson Västertorpshallen
2017-10-15 14:00 3 Tungelsta IF (A) - Tumba GOIF (A) 11 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall 45
Omgång 4
2017-10-17 20:15 4 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 2 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Fleminghallen 52
2017-10-21 13:45 4 Tumba GOIF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 6 Håkan Taxén, Peter Larsson Storvretens Sporthall 35
2017-10-22 17:15 4 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) 7 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Söderbymalmskolan 146
2018-03-22 20:45 4 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF (A) 4 - 2 Robin Berger, Roland Nester Eriksdalshallen
Omgång 5
2017-10-28 10:45 5 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Magnus Westerberg, Björn Söderström Sollentuna sim och sporthall
2017-10-28 13:00 5 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 5 Christian Hamnström, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2017-10-29 11:15 5 Djurgårdens IF IBS - Tumba GOIF (A) 4 - 5 Per Sundvall, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2018-03-21 19:30 5 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Robin Berger, Stefano Bianque Farstahallen 1 97
Omgång 6
2017-11-14 20:15 6 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF (A) 3 - 4 Daniel Karlsson, Aarre Hietanen Fleminghallen 51
2017-11-18 12:15 6 Tumba GOIF (A) - Ingarö IF (A) 2 - 15 Roland Nester, Björn Landin Storvretens Sporthall
2017-11-19 16:00 6 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 6 William Albrecht, Erik Nyman Torvalla Sporthall 142
2017-11-24 19:15 6 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK (B) 13 - 5 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Västertorpshallen 53
Omgång 7
2017-11-25 12:30 7 Rotebro IS IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 4 Mattias Nordlund, Lars Reuterhagen Sollentuna sim och sporthall 70
2017-11-25 15:45 7 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Arne Brovig, Fredrik Landin Tungelsta Sporthall 50
2017-11-28 20:45 7 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (A) 6 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 3
2018-02-01 20:30 7 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 0 - 2 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Eriksdalshallen
Omgång 8
2017-12-08 19:15 8 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 8 Magnus Johansson, William Albrecht Västertorpshallen
2017-12-10 11:00 8 Tumba GOIF (A) - Farsta IBK (B) 12 - 6 Kim Svedberg, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-12-10 18:00 8 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Aldin Imamovic, Kari Malmros Torvalla Sporthall 58
2017-12-12 20:20 8 Ingarö IF (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 3 Martin Johansson, Fredrik Landin Grantomtahallen
Omgång 9
2017-12-12 20:15 9 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF (A) 2 - 3 Daniel Karlsson, William Hilmersson Tomtbergahallen 71
2017-12-15 19:30 9 Tungelsta IF (A) - Ingarö IF (A) 9 - 6 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall 55
2017-12-16 14:45 9 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 10 Johan Hessing, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-12-17 15:00 9 Rotebro IS IBK (B) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya) 60
Omgång 10
2018-01-13 12:45 10 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (B) 6 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall 62
2018-01-13 15:00 10 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF (A) 6 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Engelbrektshallen
2018-01-14 11:15 10 Tumba GOIF (A) - Rotebro IS IBK (B) 9 - 8 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2018-03-13 20:15 10 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Fleminghallen 57
Omgång 11
2018-01-20 11:00 11 Rotebro IS IBK (B) - Tungelsta IF (A) 3 - 5 Karl Hurtig, Fredrik Hallenberg Sollentuna sim och sporthall 60
2018-01-20 15:15 11 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 6 Magnus Westerberg, Fredrik Landin Farstahallen 1
2018-01-21 15:00 11 Vendelsö IK (A) - Tumba GOIF (A) 7 - 4 Sebastian Öhman, Fredrik Landin Torvalla Sporthall 96
2018-01-27 15:45 11 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Wen-chung Tsai, Daniel Enkulla Sätrahallen 45
Omgång 12
2018-01-24 20:15 12 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (A) 12 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Fleminghallen 71
2018-01-25 19:45 12 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Torvalla Sporthall 76
2018-01-26 19:30 12 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK (B) 4 - 7 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2018-01-28 11:00 12 Tumba GOIF (A) - Tungelsta IF (A) 6 - 3 Magnus Berg, Daniel Eklund Storvretens Sporthall
Omgång 13
2018-02-03 10:15 13 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 7 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 1
2018-02-03 16:30 13 Tungelsta IF (A) - Djurgårdens IF IBS 7 - 5 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall 45
2018-02-04 12:30 13 Älvsjö AIK IBF (B) - Tumba GOIF (A) 4 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Västertorpshallen
2018-02-20 20:20 13 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Grantomtahallen
Omgång 14
2018-02-09 19:15 14 Älvsjö AIK IBF (B) - Ingarö IF (A) 5 - 8 William Albrecht, Manne Jahnsson Västertorpshallen 34
2018-02-10 14:15 14 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Karl-Johan Leijon Torvalla Träningshall 73
2018-03-13 19:00 14 Tumba GOIF (A) - Djurgårdens IF IBS 9 - 3 Magnus Berg, Arne Brovig Storvretens Sporthall
2018-03-15 20:15 14 Huddinge IBS (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, William Hilmersson Fleminghallen 57
Omgång 15
2018-02-17 10:45 15 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 0 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 1 47
2018-02-17 11:15 15 Rotebro IS IBK (B) - Vendelsö IK (A) 8 - 5 Stefano Bianque, Per Ove Åman Sollentuna sim och sporthall 35
2018-02-17 14:30 15 Ingarö IF (A) - Tumba GOIF (A) 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-02-18 14:00 15 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (B) 10 - 2 Daniel Eklund, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall 40
Omgång 16
2018-02-20 20:15 16 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 William Hilmersson, Stefano Bianque Fleminghallen 57
2018-03-10 16:30 16 Ingarö IF (A) - Farsta IBK (B) 5 - 7 Fredrik Landin, Martin Åkesson Ingarö Sporthall
2018-03-11 09:15 16 Älvsjö AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 12 - 0 Aldin Imamovic, Kenny Ly Västertorpshallen 47
2018-03-11 13:45 16 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF (A) 10 - 3 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Torvalla Träningshall 120
Omgång 17
2018-03-16 19:30 17 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 7 Daniel Karlsson, Fredrik Berglund Sonesson Tungelsta Sporthall 75
2018-03-18 13:45 17 Rotebro IS IBK (B) - Ingarö IF (A) 5 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-03-20 19:30 17 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF (A) 12 - 5 Fredrik Landin, Robert Jäderlund Farstahallen 3 42
2018-03-26 19:30 17 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (A) 1 - 13 Imtiaz Karim, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
Omgång 18
2018-03-24 13:45 18 Farsta IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 3 Roland Nester, Björn Landin Farstahallen 1 47
2018-03-24 14:30 18 Tumba GOIF (A) - Huddinge IBS (B) 8 - 4 Elis Erbing, Erik Nyman Malmsjö Sporthall
2018-03-24 15:00 18 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2018-03-25 17:00 18 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 10 - 4 Aarre Hietanen, Christoffer Markovski Västertorpshallen 58

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis