Spelprogram - Herrar Allsvenskan Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Craftstadens IBK Oskarshamn Andreas Jansson jazze_76@hotmail.com 070-6597188 röd/röd/vit
Fagerhult Habo IBK Andreas Linderum andreas.linderum@gmail.com 0735-441947 Röd/Svart/Röd
FBC Lerum Mattias Flodén sportchef@fbclerum.se 073-9227020 Röd/Röd/Vit
Karlstad IBF Vit, Vit, Vit
Lagan IBK Niclas Aronsson n_aronsson@hotmail.com 070-781 63 17 Svart/Svart/Svart
Lillån IBK Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön/Vit/Vit
Malmö FBC Jörgen Hansen Hansajhhc@hotmail.com 0733-87 60 13 Magenta, magenta, vit
Onyx IBK Tobias Palm tobbe@onyxinnebandy.se 073-6229901 Orange/svart/svart
Strängnäs IBK Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0760400687 Röd-Röd-Röd
Warberg IC Jörgen Borsing borsing@gmail.com 0705-567358 blå/blå/blå
Visby IBK Joakim Bandholtz joakim.bandholtz@visbyibk.com 0733569017 Blå/Blå/Blå
Åby IBK Magnus Bagge magnus.bagge@montico.se 0702-45 15 11 svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-22 15:00 1 Malmö FBC - Karlstad IBF 1 - 2 Martin Matti, Simon Broman Kirsebergs Sporthall 112
2018-09-22 16:00 1 Lagan IBK - Warberg IC 3 - 7 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Fortnox Arena A-hall 604
2018-09-22 16:00 1 Fagerhult Habo IBK - Onyx IBK 6 - 5 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Habo Sporthall A-hall 303
2018-09-22 16:00 1 Strängnäs IBK - FBC Lerum 6 - 0 David Berger, Tobias Berger Thomas Arena 342
2018-09-22 17:00 1 Visby IBK - Lillån IBK 8 - 7 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin ICA Maxi Arena 1207
2018-09-22 17:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn - Åby IBK 3 - 1 Jonas Ottosson, Håkan Söderman Oskarshamns Sporthall A-hall 316
Omgång 2
2018-09-29 14:00 2 Lillån IBK - Strängnäs IBK 4 - 10 Oliver Engström, Kevin Larsson Idrottshuset, Örebro Plan 1 254
2018-09-29 14:00 2 Åby IBK - Karlstad IBF 5 - 5 e.förl. David Berger, Tobias Berger Åby Arena 390
2018-09-29 16:00 2 Malmö FBC - Fagerhult Habo IBK 8 - 4 Tony Olsson, Sigge Svensson Martell Baltiska Hallen A 199
2018-09-29 16:00 2 Onyx IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 9 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Rosvalla A 633
2018-09-30 16:00 2 FBC Lerum - Lagan IBK 6 - 5 Johan Holmåker, Jens Staaf Estrad Alingsås 540
2018-09-30 16:00 2 Warberg IC - Visby IBK 8 - 6 Tony Olsson, Sigge Svensson Martell Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 782
Omgång 3
2018-10-05 19:30 3 Fagerhult Habo IBK - Warberg IC 4 - 7 Andreas Holm, Stefan Olsson Habo Sporthall A-hall 370
2018-10-06 16:00 3 Onyx IBK - Lagan IBK 8 - 7 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Rosvalla A 514
2018-10-06 16:00 3 Strängnäs IBK - Malmö FBC 5 - 2 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Thomas Arena 374
2018-10-06 17:00 3 Visby IBK - Åby IBK 7 - 4 Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson ICA Maxi Arena 843
2018-10-06 17:00 3 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lillån IBK 3 - 6 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Oskarshamns Sporthall A-hall 244
2018-10-07 17:00 3 Karlstad IBF - FBC Lerum 7 - 2 Petter Seger Undén, Ki Sandholm Colorama Arena 323
Omgång 4
2018-10-13 14:00 4 Åby IBK - Fagerhult Habo IBK 9 - 10 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin Åby Arena 481
2018-10-13 16:00 4 Lagan IBK - Lillån IBK 5 - 5 e.förl. Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Innebandyhallen 295
2018-10-13 16:00 4 Onyx IBK - Karlstad IBF 6 - 3 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Rosvalla A 646
2018-10-13 17:00 4 Visby IBK - FBC Lerum 4 - 3 Oliver Engström, Kevin Larsson ICA Maxi Arena 812
2018-10-14 16:00 4 Warberg IC - Strängnäs IBK 13 - 8 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 832
2018-10-14 17:00 4 Malmö FBC - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Baltiska Hallen A 243
Omgång 5
2018-10-26 19:05 5 Visby IBK - Onyx IBK 8 - 7 e.förl. Petter Seger Undén, Ki Sandholm Södervärnshallen 823
2018-10-27 14:00 5 Åby IBK - Lillån IBK 7 - 8 Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Åby Arena 458
2018-10-27 16:00 5 Lagan IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 6 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Innebandyhallen 268
2018-10-27 17:00 5 Craftstadens IBK Oskarshamn - Warberg IC 6 - 13 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Oskarshamns Sporthall A-hall 250
2018-10-28 16:00 5 Malmö FBC - FBC Lerum 4 - 3 Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Baltiska Hallen A 188
2018-10-28 17:00 5 Karlstad IBF - Strängnäs IBK 4 - 8 Robin Boqvist, Martin Jonsson Colorama Arena 420
Omgång 6
2018-11-03 13:00 6 Fagerhult Habo IBK - Visby IBK 11 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Habo Sporthall A-hall 288
2018-11-03 16:00 6 Onyx IBK - Strängnäs IBK 10 - 5 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Rosvalla A 1072
2018-11-04 16:00 6 FBC Lerum - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Rydsbergshallen 233
2018-11-04 16:00 6 Warberg IC - Åby IBK 8 - 4 Petter Seger Undén, Ki Sandholm Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 769
2018-11-04 16:30 6 Lillån IBK - Malmö FBC 7 - 1 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Idrottshuset, Örebro Plan 1 249
2018-11-04 17:00 6 Karlstad IBF - Lagan IBK 7 - 5 David Berger, Tobias Berger Colorama Arena 310
Omgång 7
2018-11-10 14:00 7 Åby IBK - Lagan IBK 4 - 5 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Åby Arena 398
2018-11-10 14:00 7 Malmö FBC - Visby IBK 4 - 6 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Kirsebergs Sporthall 167
2018-11-10 14:00 7 Lillån IBK - FBC Lerum 8 - 4 Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1 213
2018-11-10 16:00 7 Strängnäs IBK - Fagerhult Habo IBK 7 - 6 Petter Seger Undén, Ki Sandholm Thomas Arena 382
2018-11-10 17:00 7 Craftstadens IBK Oskarshamn - Karlstad IBF 4 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Oskarshamns Sporthall A-hall 248
2018-12-01 16:00 7 Onyx IBK - Warberg IC Patrik Trofast, Jonas Ottosson Rosvalla A
Omgång 8
2018-11-14 19:00 8 Fagerhult Habo IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Rickard Olsen, Tomas Edstrand Habo Sporthall A-hall
2018-11-14 19:00 8 Visby IBK - Strängnäs IBK Oskar Johnsson, Johan Magnusson ICA Maxi Arena
2018-11-14 19:00 8 Karlstad IBF - Lillån IBK Frans Dahlstedt, Tobias Levin Colorama Arena
2018-11-14 19:00 8 Onyx IBK - Åby IBK Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Rosvalla A
2018-11-14 20:00 8 FBC Lerum - Warberg IC Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Estrad Alingsås
2018-11-15 19:00 8 Lagan IBK - Malmö FBC Tony Olsson, Sigge Svensson Martell Innebandyhallen
Omgång 9
2018-11-17 14:00 9 Lillån IBK - Fagerhult Habo IBK Patrik Trofast, Jonas Ottosson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-11-17 14:00 9 Åby IBK - FBC Lerum Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Åby Arena
2018-11-17 16:00 9 Strängnäs IBK - Lagan IBK Håkan Söderman, Glenn Boström Thomas Arena
2018-11-17 17:00 9 Craftstadens IBK Oskarshamn - Visby IBK Patric Terelius, Christoffer Markovski Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-18 16:00 9 Warberg IC - Karlstad IBF Patric Terelius, Christoffer Markovski Sparbankshallen Varberg
2018-11-18 16:00 9 Malmö FBC - Onyx IBK Henrik Nilsson, David Geiser Kirsebergs Sporthall
Omgång 10
2018-11-24 17:00 10 Visby IBK - Lagan IBK Petter Seger Undén, Ki Sandholm ICA Maxi Arena
2018-11-24 17:00 10 Craftstadens IBK Oskarshamn - Strängnäs IBK Tobias Berger, David Berger Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-25 16:00 10 Onyx IBK - FBC Lerum Jonas Ottosson, Patrik Trofast Rosvalla A
2018-11-25 16:00 10 Warberg IC - Lillån IBK Martin Matti, Simon Broman Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-11-25 17:00 10 Fagerhult Habo IBK - Karlstad IBF Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Habo Sporthall A-hall
2018-12-01 15:30 10 Åby IBK - Malmö FBC Patric Terelius, Christoffer Markovski Åby Arena
Omgång 11
2018-12-15 16:00 11 Lagan IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Innebandyhallen
2018-12-16 14:00 11 Lillån IBK - Onyx IBK Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-12-16 16:00 11 FBC Lerum - Fagerhult Habo IBK Rydsbergshallen
2018-12-16 16:00 11 Malmö FBC - Warberg IC Baltiska Hallen A
2018-12-16 17:00 11 Karlstad IBF - Visby IBK Colorama Arena
2018-12-22 16:00 11 Strängnäs IBK - Åby IBK Thomas Arena
Omgång 12
2019-01-05 14:00 12 Åby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Åby Arena
2019-01-05 16:00 12 Onyx IBK - Fagerhult Habo IBK Rosvalla A
2019-01-06 14:00 12 Lillån IBK - Visby IBK Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-01-06 16:00 12 Warberg IC - Lagan IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-01-06 16:00 12 FBC Lerum - Strängnäs IBK Rydsbergshallen
2019-01-06 17:00 12 Karlstad IBF - Malmö FBC Colorama Arena
Omgång 13
2019-01-12 16:00 13 Lagan IBK - FBC Lerum Innebandyhallen
2019-01-12 16:00 13 Fagerhult Habo IBK - Malmö FBC Habo Sporthall A-hall
2019-01-12 17:00 13 Strängnäs IBK - Lillån IBK Thomas Arena
2019-01-12 17:00 13 Visby IBK - Warberg IC ICA Maxi Arena
2019-01-12 17:00 13 Craftstadens IBK Oskarshamn - Onyx IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-13 17:00 13 Karlstad IBF - Åby IBK Colorama Arena
Omgång 14
2019-01-19 14:00 14 Lillån IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-01-19 14:15 14 Åby IBK - Visby IBK Åby Arena
2019-01-19 16:00 14 Lagan IBK - Onyx IBK Innebandyhallen
2019-01-20 16:00 14 Warberg IC - Fagerhult Habo IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-01-20 16:00 14 Malmö FBC - Strängnäs IBK Baltiska Hallen A
2019-01-20 16:00 14 FBC Lerum - Karlstad IBF Rydsbergshallen
Omgång 15
2019-01-26 16:00 15 Fagerhult Habo IBK - Åby IBK Habo Sporthall A-hall
2019-01-26 16:00 15 Strängnäs IBK - Warberg IC Thomas Arena
2019-01-26 17:00 15 Craftstadens IBK Oskarshamn - Malmö FBC Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-27 14:00 15 Lillån IBK - Lagan IBK Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-01-27 15:00 15 FBC Lerum - Visby IBK Estrad Alingsås
2019-01-27 17:00 15 Karlstad IBF - Onyx IBK Colorama Arena
Omgång 16
2019-02-08 19:30 16 Fagerhult Habo IBK - Lagan IBK Habo Sporthall A-hall
2019-02-09 14:00 16 Onyx IBK - Visby IBK Rosvalla A
2019-02-09 14:00 16 Lillån IBK - Åby IBK Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-02-09 16:00 16 Strängnäs IBK - Karlstad IBF Thomas Arena
2019-02-10 16:00 16 Warberg IC - Craftstadens IBK Oskarshamn Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-02-10 16:00 16 FBC Lerum - Malmö FBC Rydsbergshallen
Omgång 17
2019-02-16 13:00 17 Malmö FBC - Lillån IBK Kirsebergs Sporthall
2019-02-16 14:00 17 Åby IBK - Warberg IC Åby Arena
2019-02-16 16:00 17 Lagan IBK - Karlstad IBF Innebandyhallen
2019-02-16 16:00 17 Strängnäs IBK - Onyx IBK Thomas Arena
2019-02-16 17:00 17 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Lerum Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-16 17:00 17 Visby IBK - Fagerhult Habo IBK ICA Maxi Arena
Omgång 18
2019-02-23 16:00 18 Fagerhult Habo IBK - Strängnäs IBK Habo Sporthall A-hall
2019-02-23 16:00 18 Lagan IBK - Åby IBK Innebandyhallen
2019-02-23 17:00 18 Visby IBK - Malmö FBC ICA Maxi Arena
2019-02-24 16:00 18 Warberg IC - Onyx IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-02-24 16:00 18 FBC Lerum - Lillån IBK Rydsbergshallen
2019-02-24 17:00 18 Karlstad IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn Colorama Arena
Omgång 19
2019-02-26 19:00 19 Strängnäs IBK - Visby IBK Thomas Arena
2019-02-27 19:00 19 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-27 19:00 19 Malmö FBC - Lagan IBK Kirsebergs Sporthall
2019-02-27 19:00 19 Åby IBK - Onyx IBK Åby Arena
2019-02-28 19:00 19 Warberg IC - FBC Lerum Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-02-28 19:00 19 Lillån IBK - Karlstad IBF Idrottshuset, Örebro Plan 1
Omgång 20
2019-03-02 16:00 20 Lagan IBK - Strängnäs IBK Innebandyhallen
2019-03-02 17:00 20 Visby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn ICA Maxi Arena
2019-03-03 14:00 20 Fagerhult Habo IBK - Lillån IBK Habo Sporthall A-hall
2019-03-03 16:00 20 Onyx IBK - Malmö FBC Rosvalla A
2019-03-03 16:00 20 FBC Lerum - Åby IBK Rydsbergshallen
2019-03-03 17:00 20 Karlstad IBF - Warberg IC Colorama Arena
Omgång 21
2019-03-09 16:00 21 Lagan IBK - Visby IBK Innebandyhallen
2019-03-09 16:00 21 Strängnäs IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Thomas Arena
2019-03-09 16:00 21 Malmö FBC - Åby IBK Baltiska Hallen A
2019-03-10 14:00 21 Lillån IBK - Warberg IC Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-03-10 16:00 21 FBC Lerum - Onyx IBK Rydsbergshallen
2019-03-10 17:00 21 Karlstad IBF - Fagerhult Habo IBK Colorama Arena
Omgång 22
2019-03-17 13:00 22 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lagan IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-17 13:00 22 Visby IBK - Karlstad IBF ICA Maxi Arena
2019-03-17 13:00 22 Fagerhult Habo IBK - FBC Lerum Habo Sporthall A-hall
2019-03-17 13:00 22 Onyx IBK - Lillån IBK Rosvalla A
2019-03-17 13:00 22 Warberg IC - Malmö FBC Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-17 13:00 22 Åby IBK - Strängnäs IBK Åby Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis