Spelprogram - Pantamera Damjuniorer division 2 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge Tore Johansson tore.johansson1@bredband.net 073-5730889 Orange, Svart, Svart
Hammarby IF IBF (B) Björn Larsson bjorn.larsson0019@gmail.com 0704965999 grön vit, vit, vit
Huddinge IBS (B) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Sköndals IK (B) Mathias Björkman matbjo73@gmail.com 0709966476 Blå/Svart/Svart
Vendelsö IK/Nynäshamns IBK Niclas Woxmark Niclas.woxmark@gmail.com 0707883865 Blå, Blå, Blå
Värmdö IF Petra Johansson petra.johansson@telia.com 0762364713 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF (A) Johan Westerlund johan.westerlund@creovent.se 073-699 96 27 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-23 15:00 1 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF (A) 10 - 1 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Värmdö sporthall 51
2018-10-11 19:30 1 Vendelsö IK/Nynäshamns IBK - Sköndals IK (B) 5 - 5 Marco Svenström, Magnus Berg Kvarnängshallen
Omgång 2
2018-09-29 11:45 2 FBI Tullinge - Värmdö IF 5 - 7 Shabbir Ahmed, Svedje Ohlson Tullingehallen
2018-09-30 10:00 2 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK/Nynäshamns IBK 0 - 5 Roland Nester, Amanda Törner Västertorpshallen
2018-09-30 18:45 2 Sköndals IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 7 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen 48
Omgång 3
2018-10-06 18:30 3 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 3 Aldin Imamovic, Jacob Leijon Skanstullshallen 63
2018-10-07 12:00 3 Vendelsö IK/Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 5 - 2 Kenneth Johansson, Håkan Taxén Torvalla Sporthall
2018-10-07 16:45 3 Värmdö IF - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Per Sundvall, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 4
2018-10-08 20:45 4 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK/Nynäshamns IBK 4 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tomtbergahallen 51
2018-10-12 20:00 4 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (B) 4 - 2 Gustav Frank, Jacob Leijon Tullingehallen
2018-10-20 17:00 4 Älvsjö AIK IBF (A) - Sköndals IK (B) 0 - 3 Arash Sohrevardi, Alexander Hellström Västertorpshallen
Omgång 5
2018-10-21 16:15 5 Sköndals IK (B) - FBI Tullinge 4 - 3 Michael Selg, Jessika Forsberg Sköndalshallen
2018-10-27 10:15 5 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 2 Christian Ljunggren, William Albrecht Liljeholmshallen 3
Omgång 6
2018-11-05 20:45 6 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK (B) 3 - 7 Aldin Imamovic, Osama Abaied Tomtbergahallen 57
2018-11-10 16:30 6 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (A) 13 - 1 Tim Sandström, Sampo Friberg Tullingehallen
Omgång 7
2018-11-17 15:00 7 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 8 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Sätrahallen
2018-11-18 17:00 7 Vendelsö IK/Nynäshamns IBK - Värmdö IF 4 - 5 Kari Malmros, Oskar Sevefjord Torvalla Sporthall
Omgång 8
2018-11-19 20:45 8 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge 2 - 8 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tomtbergahallen 91
2018-11-24 16:30 8 Värmdö IF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 3 Theodore Hurtig, Wilmer Axén Värmdö sporthall 81
Omgång 9
2018-12-16 19:15 9 Sköndals IK (B) - Värmdö IF 4 - 2 Arash Sohrevardi, Kerin Maclean Mitchell Sköndalshallen
2019-01-30 20:30 9 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK/Nynäshamns IBK 5 - 5 Kenneth Johansson, Imtiaz Karim Lyckeby Sporthall
Omgång 10
2019-01-13 17:15 10 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF 3 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2019-01-13 19:45 10 Sköndals IK (B) - Vendelsö IK/Nynäshamns IBK 6 - 3 Kevin Helly, Gustav Frank Sköndalshallen
Omgång 11
2019-01-19 09:15 11 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK (B) 3 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2019-01-20 14:15 11 Vendelsö IK/Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 10 - 0 Fredrik Pålsson, Johan Hessing Torvalla Sporthall
2019-02-02 15:15 11 Värmdö IF - FBI Tullinge 3 - 3 Robin Berger, Christian Berger Värmdö sporthall
Omgång 12
2019-01-21 20:45 12 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF 5 - 6 Daniel Kölborn, Magnus Eriksson Tomtbergahallen 54
2019-01-26 10:15 12 FBI Tullinge - Vendelsö IK/Nynäshamns IBK 8 - 2 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Tullingehallen
2019-01-27 09:15 12 Älvsjö AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 13 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Västertorpshallen
Omgång 13
2018-12-09 19:45 13 Sköndals IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 2 Johannes Ekenberg, Johan Ståhl Sköndalshallen
2019-02-03 15:30 13 Vendelsö IK/Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) 5 - 1 Mats Andersson, Johan Nima Lyckeby Sporthall
2019-02-03 18:00 13 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge 1 - 9 Leo Odell/Johansson, Patrik Larsson Eriksdalshallen
Omgång 14
2019-02-09 16:00 14 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 3 Gustav Frank, Kevin Helly Tomtbergahallen 40
2019-02-10 19:00 14 FBI Tullinge - Sköndals IK (B) 2 - 6 Ida Sandberg, Johan Hessing Tullingehallen
Omgång 15
2018-12-01 13:15 15 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge 2 - 8 Sadjad Nima, Simon Righarts Sätrahallen
2019-03-03 17:30 15 Sköndals IK (B) - Huddinge IBS (B) 8 - 2 Håkan Taxén, Anton Fritshammar Sköndalshallen
Omgång 16
2019-03-09 12:45 16 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 2 Mikael Ferneback, Jessika Forsberg Tomtbergahallen 41
2019-03-15 20:00 16 Värmdö IF - Vendelsö IK/Nynäshamns IBK 4 - 2 Anton Fritshammar, Jonas Holm Värmdö sporthall
Omgång 17
2019-03-12 20:00 17 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Magnus Eriksson, Johan Hessing Tullingehallen
2019-03-17 10:30 17 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF 3 - 9 Kevin Helly, Petra Dynesius Sjöstadshallen
Omgång 18
2019-03-21 19:45 18 Vendelsö IK/Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF (B) 3 - 3 Jonas Jatko, Johan Hessing Kvarnängshallen
2019-03-24 17:00 18 Värmdö IF - Sköndals IK (B) 7 - 2 Lucas Werelius, Sampo Friberg Värmdö sporthall 73

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis