Spelprogram - Pojkar Blå Klass B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekbackskyrkans IBK Hans Kauppila hans.kauppila@icloud.com 073-55 85 821 Svart med röda inslag/svart/röd,svart randiga
IFK Gnesta Ida Larsson idaln@live.se 0702203770 Blå
IFK Mariefred Annelie Lundell annelie.lundell@live.se 076-7222143 Blå/vit/blå
Järna SK Rickard Skoog rickardskoog80@gmail.com 070-4577496 Röd/röd/röd
Katrineholms IBF Svart Jimmy Sjögren jimmy.sjogren@lfs.se 0702094057 Vit/svart/svart
Katrineholms IBF Vit Jimmy Sjögren jimmy.sjogren@lfs.se 0702094057 Vit/svart/svart
Malmköpings IBF Erica Bierfeldt ericabierfeldt83@gmail.com 0738339417 Vi spelar i röd/vit/vit
Mesta IBK Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Svart Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Svart/Vit Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Vit Anne Josefsson anne.josefsson77@gmail.com 070-239 47 89 Svart tröja/svart byxa/svart strumpa
Onyx IBS Orange Orange, Svart, Svart
Onyx IBS Oxelösund Johan Valberg johan.valberg@hotmail.com 070-6671099 Orange/Svart/Svart
Onyx IBS Svart Orange, Svart, Svart
Strängnäs IBK Johan Karman johan@karman.se 0739410103 röd/röd/röd
Telge SIBK Richard Anglered richard.anglered@hotmail.se 0707922166 Röd/Röd/Vit
Trosa Edanö IBK SVART, SVART, SVART
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-06 10:00 1 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Vit Felix Wernqvist, Göran Engfors Thomas Arena
2018-10-06 10:15 1 IFK Gnesta - Järna SK Niclas Andersson, Viktor Taavitsainen Frejahallen
2018-10-06 10:30 1 Onyx IBS Oxelösund - Malmköpings IBF Molly Samuelsson, Mikael Samuelsson Ramdalshallen
2018-10-06 11:30 1 Telge SIBK - Ekbackskyrkans IBK Jennifer Boyaci, Agnes Lundberg Västergård Arena A
2018-10-06 12:00 1 Katrineholms IBF Svart - Onyx IBS Orange Julia Rask, Felicia Rask Duveholmshallen A
2018-10-06 12:30 1 Nykvarns IF Svart - Trosa Edanö IBK Fredrik Licke, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-10-06 13:00 1 Onyx IBS Svart - Mesta IBK Molly Samuelsson, Mikael Samuelsson Rosvalla B
2018-10-07 15:45 1 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart/Vit Michaela Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Hammarens IP
Omgång 2
2018-10-13 10:30 2 Onyx IBS Oxelösund - Strängnäs IBK Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Ramdalshallen
2018-10-13 11:30 2 Järna SK - IFK Mariefred Sigge Maurer, Patrik Andersén Hölö Allaktivitetshall
2018-10-13 12:00 2 Malmköpings IBF - Nykvarns IF Vit Filip Broström, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2018-10-14 10:00 2 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF Svart Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2018-10-14 11:30 2 Nykvarns IF Svart/Vit - Telge SIBK Mathias Lindvall, Filip Broström Björkestahallen
2018-10-14 11:30 2 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS Orange , Aarre Hietanen Vingåkers Sporthall
2018-10-14 12:30 2 Katrineholms IBF Vit - Onyx IBS Svart Mattias Lönnborg, Amanda Lönnborg Valla Sporthall
2018-11-17 12:30 2 Mesta IBK - Nykvarns IF Svart Hampus Larsson, Karl-Gustav Bergström Skjulstahallen B
Omgång 3
2018-10-20 09:15 3 Nykvarns IF Svart/Vit - Järna SK Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Björkestahallen
2018-10-20 09:30 3 IFK Gnesta - Malmköpings IBF Peter Sigurbjörnsson, Fredrik Licke Frejahallen
2018-10-20 13:45 3 Nykvarns IF Vit - Strängnäs IBK Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Björkestahallen
2018-10-20 13:45 3 Onyx IBS Svart - Onyx IBS Oxelösund Josef Cakici, Gabriel Cakici Rosvalla A
2018-10-21 10:00 3 Katrineholms IBF Svart - Mesta IBK Mikael Samuelsson, Molly Samuelsson Duveholmshallen A
2018-10-21 10:15 3 Telge SIBK - Onyx IBS Orange Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2018-10-21 11:30 3 Ekbackskyrkans IBK - Trosa Edanö IBK Julia Rask, Felicia Rask Vingåkers Sporthall
2018-10-21 13:45 3 Nykvarns IF Svart - Katrineholms IBF Vit Fredrik Licke, Ivan Wahlström Björkestahallen
Omgång 4
2018-10-27 10:00 4 Järna SK - Telge SIBK Molly Samuelsson, Amanda Lönnborg Hölö Allaktivitetshall 47
2018-10-27 11:00 4 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Michaela Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2018-10-27 11:30 4 Mesta IBK - Katrineholms IBF Svart Ludvig Carlsson, Jan Berg Vilsta Sporthall
2018-10-27 12:00 4 Malmköpings IBF - IFK Mariefred Linus Broberg, Göran Engfors Malmköpings Sporthall
2018-10-28 10:30 4 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF Svart Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalshallen
2018-10-28 10:45 4 Onyx IBS Svart - Nykvarns IF Vit Anton Hänström, Emil Moberg Rosvalla A
2018-10-28 11:30 4 Katrineholms IBF Vit - Ekbackskyrkans IBK Niclas Andersson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2018-11-18 11:00 4 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Orange Leo Lindh, Emil Onestam Hedebyhallen
Omgång 5
2018-12-01 15:30 5 Nykvarns IF Svart/Vit - Malmköpings IBF Peter Sigurbjörnsson, Ingela Hedlund Björkestahallen
2018-12-02 14:45 5 Nykvarns IF Vit - Ekbackskyrkans IBK Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2018-12-08 10:00 5 IFK Gnesta - Onyx IBS Svart Oscar Gärling, Jan Berg Frejahallen
2018-12-08 12:00 5 Onyx IBS Orange - Mesta IBK , Josef Cakici Rosvalla A
2018-12-08 14:45 5 IFK Mariefred - Strängnäs IBK Amanda Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Hammarens IP
2018-12-09 15:00 5 Katrineholms IBF Vit - Nykvarns IF Svart Molly Samuelsson, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2018-12-09 16:30 5 Katrineholms IBF Svart - Onyx IBS Oxelösund Molly Samuelsson, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2018-12-09 17:30 5 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Emil Lindhe, Daniel Pettersson Wasa Sporthall
Omgång 6
2018-12-08 10:45 6 Onyx IBS Oxelösund - Ekbackskyrkans IBK , Josef Cakici Rosvalla A
2018-12-15 09:30 6 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart/Vit Felix Wernqvist, Christian Engfors Thomas Arena
2018-12-15 11:00 6 Nykvarns IF Svart - IFK Gnesta Fredrik Licke, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2018-12-15 11:30 6 Mesta IBK - Trosa Edanö IBK Martin Dalsgard, Ludvig Carlsson Skjulstahallen A
2018-12-15 12:00 6 Malmköpings IBF - Järna SK Jan Berg, Lena Widegren Malmköpings Sporthall
2018-12-15 14:00 6 Nykvarns IF Vit - Katrineholms IBF Svart Patrik Andersén, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2018-12-16 11:30 6 Katrineholms IBF Vit - Onyx IBS Orange Mikael Samuelsson, Molly Samuelsson Duveholmshallen A
2018-12-16 14:15 6 Onyx IBS Svart - IFK Mariefred Aarre Hietanen, Adrian Lindberg Ramdalshallen
Omgång 7
2019-01-12 09:30 7 Telge SIBK - Nykvarns IF Vit Jennifer Boyaci, Ingela Hedlund Västergård Arena A
2019-01-12 11:30 7 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF Vit Emil Moberg, Leo Lindh Hedebyhallen
2019-01-12 12:30 7 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart Göran Engfors, Christian Engfors Hammarens IP
2019-01-13 09:45 7 Onyx IBS Orange - Onyx IBS Oxelösund Admir Brkic, Niclas Andersson Rosvalla C
2019-01-13 10:00 7 Nykvarns IF Svart/Vit - Onyx IBS Svart Ivan Wahlström, Mats Hällgren Björkestahallen
2019-01-13 11:30 7 Järna SK - Strängnäs IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2019-01-13 11:30 7 Katrineholms IBF Svart - IFK Gnesta Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen A
2019-01-13 11:30 7 Ekbackskyrkans IBK - Mesta IBK Göran Karlsson, Christian Engfors Vingåkers Sporthall
Omgång 8
2019-01-19 08:15 8 IFK Gnesta - Nykvarns IF Svart/Vit Oscar Gärling, Martin Dalsgard Frejahallen
2019-01-19 10:00 8 Onyx IBS Oxelösund - Trosa Edanö IBK Oliwer Assarp - Karlenäs, Liam Bodingh Ramdalshallen
2019-01-19 10:00 8 Nykvarns IF Vit - Onyx IBS Orange Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2019-01-19 12:00 8 Malmköpings IBF - Telge SIBK Daniel Jävergren, Felicia Rask Malmköpings Sporthall
2019-01-20 09:00 8 Järna SK - Onyx IBS Svart Fredrik Licke, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2019-01-20 15:00 8 Katrineholms IBF Vit - Mesta IBK Felicia Rask, Håkan Rask Valla Sporthall
2019-01-20 15:15 8 Nykvarns IF Svart - Ekbackskyrkans IBK Mathias Lindvall, Mats Jernmo Björkestahallen
2019-01-20 16:30 8 Katrineholms IBF Svart - IFK Mariefred Felicia Rask, Håkan Rask Valla Sporthall
Omgång 9
2019-01-26 09:45 9 Nykvarns IF Svart/Vit - Katrineholms IBF Svart Felix Ögren, Viggo Claesson Björkestahallen
2019-01-26 10:00 9 Onyx IBS Orange - IFK Gnesta , Niclas Andersson Ramdalshallen
2019-01-26 10:30 9 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Vit Gustav Hall, Joonas Kiiski Hedebyhallen
2019-01-26 11:00 9 Telge SIBK - Katrineholms IBF Vit Ivan Wahlström, Mats Hällgren Västergård Arena A
2019-01-26 11:30 9 Mesta IBK - Onyx IBS Oxelösund Ludvig Carlsson, Jan Berg Skjulstahallen A
2019-01-26 12:00 9 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK Daniel Jävergren, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2019-01-27 10:00 9 Järna SK - Nykvarns IF Svart Jesper Asplund, Robin Hynninen Hölö Allaktivitetshall
2019-01-27 11:30 9 Ekbackskyrkans IBK - IFK Mariefred Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
Omgång 10
2019-01-27 13:00 10 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK Mats Hällgren, Dennis Wagermark Frejahallen
2019-02-02 09:00 10 Strängnäs IBK - Telge SIBK Felix Wernqvist, Fredrik Wernqvist Thomas Arena
2019-02-02 09:45 10 Nykvarns IF Vit - Mesta IBK Amanda Lönnborg, Ingela Hedlund Björkestahallen
2019-02-02 12:30 10 Onyx IBS Oxelösund - Katrineholms IBF Vit Camilla Örnebro, Josef Cakici Ramdalshallen
2019-02-02 14:45 10 IFK Mariefred - Onyx IBS Orange Michaela Sigurbjörnsson, Ingela Hedlund Hammarens IP
2019-02-03 15:15 10 Katrineholms IBF Svart - Järna SK Niclas Andersson, Daniel Pettersson Duveholmshallen A
2019-02-24 11:30 10 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF Svart/Vit Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2019-03-03 09:30 10 Onyx IBS Svart - Malmköpings IBF Daniel Jävergren, Ej offentliggjord, Felicia Berglund Rosvalla C
Omgång 11
2019-02-09 10:00 11 Katrineholms IBF Vit - Nykvarns IF Vit Molly Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2019-02-09 10:30 11 Trosa Edanö IBK - IFK Mariefred Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2019-02-09 11:00 11 Onyx IBS Orange - Nykvarns IF Svart/Vit Niclas Andersson, Gabriel Cakici Ramdalshallen
2019-02-09 11:30 11 Mesta IBK - IFK Gnesta Hampus Larsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2019-02-09 12:00 11 Malmköpings IBF - Nykvarns IF Svart Daniel Jävergren, Jan Berg Malmköpings Sporthall
2019-02-10 11:00 11 Strängnäs IBK - Onyx IBS Svart Fredrik Wernqvist, Felix Wernqvist Karinslundshallen
2019-02-10 12:00 11 Ekbackskyrkans IBK - Järna SK Göran Karlsson, Anton Carlsson Vingåkers Sporthall
2019-02-10 13:45 11 Telge SIBK - Onyx IBS Oxelösund Jennifer Boyaci, Ivan Wahlström Västergård Arena A
Omgång 12
2019-02-16 10:45 12 Nykvarns IF Vit - Onyx IBS Oxelösund Fredrik Licke, Henrik Dahlgren Björkestahallen
2019-02-16 12:00 12 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF Svart Jan Berg, Niclas Andersson Malmköpings Sporthall
2019-02-16 12:30 12 IFK Mariefred - Mesta IBK Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Hammarens IP 30
2019-02-17 09:00 12 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK Peter Sigurbjörnsson, Dennis Wagermark Björkestahallen
2019-02-17 11:30 12 IFK Gnesta - Katrineholms IBF Vit Oscar Gärling, Göran Karlsson Frejahallen
2019-02-17 12:00 12 Onyx IBS Orange - Järna SK Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2019-02-17 13:15 12 Onyx IBS Svart - Telge SIBK Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2019-03-02 13:30 12 Nykvarns IF Svart/Vit - Trosa Edanö IBK Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
Omgång 13
2019-03-09 10:30 13 Onyx IBS Oxelösund - IFK Gnesta Arne Brattehag, Sigge Maurer Ramdalshallen
2019-03-09 11:30 13 Katrineholms IBF Vit - IFK Mariefred Mikael Samuelsson, Daniel Jävergren Duveholmshallen B
2019-03-09 11:30 13 Mesta IBK - Nykvarns IF Svart/Vit Lena Widegren, Göran Engfors Skjulstahallen B
2019-03-09 16:15 13 Onyx IBS Svart - Nykvarns IF Svart Niclas Andersson, Liam Bodingh Rosvalla C
2019-03-10 09:30 13 Ekbackskyrkans IBK - Malmköpings IBF Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2019-03-10 10:00 13 Trosa Edanö IBK - Järna SK Leo Lindh, Sigge Maurer Hedebyhallen
2019-03-10 13:30 13 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Svart Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2019-03-10 14:00 13 Telge SIBK - Nykvarns IF Vit Mathias Lindvall, Fredrik Licke Västergård Arena A
Omgång 14
2019-03-16 10:00 14 Järna SK - Mesta IBK , Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2019-03-16 11:00 14 Onyx IBS Orange - Malmköpings IBF Gabriel Cakici, Josef Cakici Rosvalla A
2019-03-16 12:30 14 IFK Mariefred - Onyx IBS Oxelösund Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Hammarens IP
2019-03-16 14:30 14 Strängnäs IBK - Ekbackskyrkans IBK Thomas Arena
2019-03-16 14:45 14 Nykvarns IF Svart/Vit - Katrineholms IBF Vit Mattias Lönnborg, Amanda Lönnborg Björkestahallen
2019-03-17 10:45 14 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Fredrik Licke, Felix Ögren Björkestahallen
2019-03-17 13:00 14 IFK Gnesta - Nykvarns IF Vit Oscar Gärling, Josef Johancsik Frejahallen
2019-03-17 13:00 14 Katrineholms IBF Svart - Onyx IBS Svart Håkan Rask, Göran Engfors Valla Sporthall
Omgång 15
2019-03-23 09:30 15 Nykvarns IF Vit - IFK Mariefred Fredrik Licke, Felix Ögren Björkestahallen
2019-03-23 10:00 15 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF Svart/Vit Oliwer Assarp - Karlenäs, Liam Bodingh Ramdalshallen
2019-03-23 10:30 15 Telge SIBK - IFK Gnesta Jennifer Boyaci, Agnes Lundberg Västergård Arena A
2019-03-23 12:30 15 Onyx IBS Svart - Ekbackskyrkans IBK Ramdalshallen
2019-03-23 13:30 15 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK Daniel Jävergren, Simon Johansson Malmköpings Sporthall 52
2019-03-24 10:00 15 Katrineholms IBF Vit - Järna SK Niclas Andersson, Lena Widegren Valla Sporthall
2019-03-24 12:00 15 Onyx IBS Orange - Strängnäs IBK Oliwer Assarp - Karlenäs, Liam Bodingh Rosvalla C
2019-03-24 12:30 15 Nykvarns IF Svart - Katrineholms IBF Svart Fredrik Licke, Henrik Dahlgren Björkestahallen
Omgång 16
2019-03-30 10:00 16 Katrineholms IBF Svart - Telge SIBK Duveholmshallen A
2019-03-30 11:00 16 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Leo Lindh Hedebyhallen
2019-03-30 11:30 16 Mesta IBK - Malmköpings IBF Linus Broberg, Ludvig Carlsson Skjulstahallen A
2019-03-30 12:15 16 Onyx IBS Orange - Nykvarns IF Vit Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Rosvalla A
2019-03-30 13:30 16 IFK Gnesta - Ekbackskyrkans IBK Frejahallen
2019-03-30 14:00 16 Nykvarns IF Svart/Vit - Onyx IBS Svart Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Björkestahallen
2019-03-30 14:45 16 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Hammarens IP
2019-03-31 10:00 16 Järna SK - Onyx IBS Oxelösund Mats Hällgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis