Spelprogram - Damer Division 2 Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
CL98IC B Vit, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn B Ann-Sofie Håkansson 070-5119142 röd,röd,vit
FBC Kalmarsund Ungdom B Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
IBK Svala gul, blå, Gul
Mörbylånga GOIF Anette Nilsson nettan_77684@hotmail.com 0760155001 Blå/blå/blå
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Johannes Henriksson Johanneshenricsson@gmail.com 0763277280 Röd/blå/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-20 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-21 17:00 1 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kalmar Sporthall A-hall 43
2018-10-21 17:00 1 IBK Svala - Mörbylånga GOIF 6 - 4 Muhidin Bahtanovic, Rolf Vatvedt Mörlunda Sporthall 53
Omgång 2
2018-10-26 19:00 2 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 5 Michael Johansson, Michael Hellqvist Mörlunda Sporthall
2018-10-26 19:30 2 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 10 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Skansenhallen 50
2018-10-26 20:00 2 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 13 - 1 Niklas Rosberg, Roger Gardell Torslundahallen 65
Omgång 3
2018-11-09 20:00 3 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 19 - 0 Daniel Gyllander, Nicklas Hult Torslundahallen
2018-11-09 20:00 3 FBC Kalmarsund Ungdom B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen 33
2018-11-11 17:00 3 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 6 - 4 Tomas Akthagen, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
Omgång 4
2018-11-16 19:30 4 IBK Svala - CL98IC B 4 - 16 Alexia Rasmussen, Annie Nordmark Mörlunda Sporthall 68
2018-11-16 20:00 4 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 9 Bengt Bolander, Magnus Larsson Färjehallen 53
2018-11-18 14:00 4 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 5 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall B-hall
Omgång 5
2018-11-30 19:30 5 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Skansenhallen 53
2018-12-02 17:00 5 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Kalmar Sporthall A-hall 89
2018-12-02 17:00 5 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 7 Bengt Bolander, Alexia Rasmussen Mörlunda Sporthall 64
Omgång 6
2018-12-05 20:00 6 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B 7 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen 53
2018-12-08 17:00 6 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 1 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Torslundahallen 35
2019-02-16 16:00 6 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 4 - 1 Alexia Rasmussen, Per Elofsson Skansenhallen 35
Omgång 7
2018-12-14 20:00 7 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 5 - 4 Bengt Bolander, Magnus Larsson Färjehallen 68
2018-12-16 14:00 7 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 7 - 2 Stefan Karlsson, Christer Jonsson Oskarshamns Sporthall B-hall 67
2018-12-16 17:00 7 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 9 Bengt Bolander, Magnus Larsson Kalmar Sporthall A-hall 43
Omgång 8
2019-01-09 19:30 8 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 1 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen 47
2019-01-13 12:00 8 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 2 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall 47
2019-01-13 17:00 8 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 11 Bengt Andersson, Alexander Lagerström Mörlunda Sporthall 67
Omgång 9
2019-01-18 20:00 9 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 3 Christer Jonsson, Oskar Kedmalm Torslundahallen
2019-01-20 16:00 9 CL98IC B - IBK Svala 7 - 2 Bengt Andersson, Magnus Larsson Falkenbergshallen 55
2019-01-20 16:00 9 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 3 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Skansenhallen 44
Omgång 10
2019-01-25 20:00 10 FBC Kalmarsund Ungdom B - IBK Svala 12 - 4 Bengt Bolander, Alexander Lagerström Färjehallen 28
2019-01-26 17:00 10 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 18 - 0 Ulf Åberg, Per Elofsson Torslundahallen
2019-01-27 12:00 10 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC B 7 - 4 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall A-hall
Omgång 11
2019-02-03 14:00 11 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 5 Alexander Lagerström, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall B-hall 53
2019-02-03 14:30 11 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 12 Daniel Gyllander, Oskar Kedmalm Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-02-03 16:00 11 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 3 - 1 Bengt Bolander, Magnus Larsson Skansenhallen 51
Omgång 12
2019-02-08 19:00 12 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 10 Michael Johansson, Jonas Jägerby Mörlunda Sporthall 44
2019-02-08 19:30 12 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 2 - 1 Niklas Rosberg, Alexander Lagerström Skansenhallen 31
2019-02-09 17:00 12 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 7 - 4 Kent Lindqvist, Robert Risberg Torslundahallen 100
Omgång 13
2019-02-22 20:00 13 FBC Kalmarsund Ungdom B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 3 Bengt Bolander, Magnus Larsson Torslundahallen
2019-02-23 17:00 13 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala WO (5 - 0) Stefan Karlsson, Alexander Lagerström Torslundahallen
2019-02-24 16:00 13 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 3 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen 45
Omgång 14
2019-02-25 20:00 14 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 10 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2019-03-01 19:30 14 IBK Svala - CL98IC B 11 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall 57
2019-03-03 17:00 14 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 7 - 1 Daniel Gyllander, Rasmus Wirstam Oskarshamns Sporthall A-hall 65
Omgång 15
2019-03-10 17:00 15 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 5 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Kalmar Sporthall A-hall 44
2019-03-10 17:00 15 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom B WO (5 - 0) Johan Magnusson, Alexander Lagerström Mörlunda Sporthall
2019-03-10 17:00 15 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 6 Stefan Karlsson, Pelle Hallström Skansenhallen 71

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis