Spelprogram - Pantamera P V Röd Gr 2 (-03)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alvesta IBK P03 Anders Stenkilsson anders.stenkilsson@alt.se 0708-74 65 83 röd/svart/svart
Gransholms IF P03-04 Rosmarie Svensson rosve@me.com Grön/Vit/Grön
Hovshaga AIF P04/1 Torbjörn Axelsson torbjorn.axelsson@trafikverket.se 070-3149516 Blå/Blå/Blå
Ingelstad IBK P02-04 Torbjörn Vestman torbjorn.vestman@icloud.com 0733-514874 Röd/Svart/Röd
Lagan IBK P03-04 Toni Kupari toni.kupari@gmail.com 070-5264331 Svart/Svart/Svart
Rottne IF P03-04 Christian Funk Christian.funk@jltmobile.com 070-5567047 Blå/Blå/Blå
Växjö IBK Utveckling P04/1 Anders Andersson anders.pralin.andersson@gmail.com 070-4419270 Mörkblå/Mörkblålå/Mörkblå
Älmhults IBK P02-04 Svart med vit reklam, Svart med vit reklam, Svart
Öjaby Sport IBK P03-04 Dennis Söderling Denniz.vipers@hotmail.com Vit/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-10 20:00 1 Ingelstad IBK P02-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 7 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ingelstads Sporthall 35
2018-10-13 14:00 1 Gransholms IF P03-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 1 - 10 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall 65
2018-10-14 12:00 1 Hovshaga AIF P04/1 - Älmhults IBK P02-04 6 - 2 Leif Johansson, Martin Risberg Hovshaga Sporthall
2018-10-14 17:30 1 Lagan IBK P03-04 - Rottne IF P03-04 4 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Åbyhallen
Omgång 2
2018-10-16 19:30 2 Öjaby Sport IBK P03-04 - Alvesta IBK P03 3 - 1 Sean Norouz, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2018-10-20 15:00 2 Rottne IF P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 0 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Rottne Sporthall
2018-10-21 11:00 2 Älmhults IBK P02-04 - Gransholms IF P03-04 11 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen 46
2018-10-21 17:30 2 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Hovshaga AIF P04/1 9 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen 70
Omgång 3
2018-10-28 14:30 3 Hovshaga AIF P04/1 - Rottne IF P03-04 6 - 7 Kristian Constantinescu, Martin Risberg Hovshaga Sporthall
2018-10-28 17:30 3 Lagan IBK P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 5 - 14 Kjell Persson, Leif Johansson Åbyhallen
2018-11-04 16:00 3 Alvesta IBK P03 - Älmhults IBK P02-04 10 - 1 Jan Blohm, Bjarne Olsen Alvesta Sporthall
2018-11-11 09:45 3 Gransholms IF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 18 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Gemla Sporthall 36
Omgång 4
2018-11-09 19:30 4 Ingelstad IBK P02-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 5 - 6 Leif Johansson, Kjell Persson Ingelstads Sporthall 120
2018-11-11 14:00 4 Hovshaga AIF P04/1 - Alvesta IBK P03 1 - 8 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Hovshaga Sporthall
2018-11-17 11:00 4 Rottne IF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 12 Edo Sabanovic, Leif Johansson Rottne Sporthall
2018-11-20 19:00 4 Lagan IBK P03-04 - Älmhults IBK P02-04 2 - 8 Gustav Perman, Anders Perman Åbyhallen
Omgång 5
2018-11-18 10:00 5 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Lagan IBK P03-04 13 - 3 Martin Risberg, Senad Hamula Arabypark Arena 34
2018-11-18 12:00 5 Alvesta IBK P03 - Gransholms IF P03-04 9 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2018-11-18 14:00 5 Älmhults IBK P02-04 - Ingelstad IBK P02-04 6 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen 86
2018-11-20 19:30 5 Öjaby Sport IBK P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 4 - 3 Edo Sabanovic, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan
Omgång 6
2018-11-24 11:00 6 Ingelstad IBK P02-04 - Gransholms IF P03-04 10 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Ingelstads Sporthall 42
2018-11-24 15:00 6 Rottne IF P03-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 0 - 7 Sean Norouz, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2018-11-24 16:30 6 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Älmhults IBK P02-04 13 - 3 Lars Hjelm, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall 50
2018-11-25 17:30 6 Lagan IBK P03-04 - Alvesta IBK P03 2 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Åbyhallen
Omgång 7
2018-11-30 18:30 7 Älmhults IBK P02-04 - Rottne IF P03-04 10 - 0 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Haganäshallen 40
2018-12-01 14:00 7 Gransholms IF P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 4 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall 70
2018-12-02 12:00 7 Alvesta IBK P03 - Ingelstad IBK P02-04 3 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2018-12-02 15:00 7 Öjaby Sport IBK P03-04 - Lagan IBK P03-04 12 - 2 Sean Norouz, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
Omgång 8
2018-12-08 13:30 8 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Alvesta IBK P03 7 - 5 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Fortnox Arena B-hall 48
2018-12-08 15:00 8 Rottne IF P03-04 - Gransholms IF P03-04 5 - 13 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Rottne Sporthall
2018-12-09 11:30 8 Älmhults IBK P02-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 6 - 5 Annie Nordmark, Edo Sabanovic Haganäshallen 52
2018-12-09 17:30 8 Lagan IBK P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 2 - 5 Gustav Perman, Anders Perman Åbyhallen
Omgång 9
2018-12-15 15:00 9 Öjaby Sport IBK P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 10 - 10 Leif Johansson, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2018-12-16 10:00 9 Alvesta IBK P03 - Rottne IF P03-04 12 - 2 Lars Hjelm, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2018-12-16 11:00 9 Gransholms IF P03-04 - Lagan IBK P03-04 8 - 4 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall 45
2018-12-16 12:00 9 Hovshaga AIF P04/1 - Ingelstad IBK P02-04 2 - 5 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
Omgång 10
2019-01-12 15:00 10 Rottne IF P03-04 - Lagan IBK P03-04 3 - 5 Edo Sabanovic, Senad Hamula Rottne Sporthall
2019-01-13 11:00 10 Älmhults IBK P02-04 - Hovshaga AIF P04/1 8 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen 39
2019-01-13 16:00 10 Öjaby Sport IBK P03-04 - Gransholms IF P03-04 8 - 2 Gustav Svensson, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2019-02-07 19:00 10 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Ingelstad IBK P02-04 9 - 8 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena B-hall
Omgång 11
2019-01-19 14:00 11 Ingelstad IBK P02-04 - Rottne IF P03-04 11 - 1 Daniel Gyllander, Rolf Vatvedt Ingelstads Sporthall
2019-01-19 16:00 11 Hovshaga AIF P04/1 - Växjö IBK Utveckling P04/1 3 - 4 Filip Karlsson, Suvad Kaltak Hovshaga Sporthall
2019-01-20 12:00 11 Gransholms IF P03-04 - Älmhults IBK P02-04 5 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Gemla Sporthall 70
2019-01-25 18:30 11 Alvesta IBK P03 - Öjaby Sport IBK P03-04 6 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
Omgång 12
2019-01-26 15:00 12 Rottne IF P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 3 - 11 Leif Johansson, Johan Oxenmyr Rottne Sporthall
2019-01-26 17:30 12 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Gransholms IF P03-04 8 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-27 10:30 12 Älmhults IBK P02-04 - Alvesta IBK P03 2 - 9 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Haganäshallen 35
2019-01-27 13:00 12 Ingelstad IBK P02-04 - Lagan IBK P03-04 7 - 1 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
Omgång 13
2019-02-01 18:30 13 Älmhults IBK P02-04 - Lagan IBK P03-04 3 - 3 Johnny Edh, Suvad Kaltak Haganäshallen 45
2019-02-02 10:00 13 Alvesta IBK P03 - Hovshaga AIF P04/1 11 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-02-03 10:30 13 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Rottne IF P03-04 22 - 1 Johan Oxenmyr, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen 45
2019-02-03 15:00 13 Öjaby Sport IBK P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 4 - 6 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
Omgång 14
2019-02-09 14:00 14 Gransholms IF P03-04 - Alvesta IBK P03 0 - 8 Michael Johansson, Stefan Karlsson Gemla Sporthall 62
2019-02-10 12:30 14 Hovshaga AIF P04/1 - Öjaby Sport IBK P03-04 0 - 8 Senad Hamula, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2019-02-10 17:30 14 Lagan IBK P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 6 - 24 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Åbyhallen
2019-03-06 20:00 14 Ingelstad IBK P02-04 - Älmhults IBK P02-04 7 - 3 Kristian Constantinescu, Edo Sabanovic Ingelstads Sporthall
Omgång 15
2019-02-15 18:30 15 Älmhults IBK P02-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 19 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Haganäshallen 33
2019-02-24 18:00 15 Öjaby Sport IBK P03-04 - Rottne IF P03-04 18 - 1 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2019-03-15 19:00 15 Alvesta IBK P03 - Lagan IBK P03-04 11 - 3 Lars Hjelm, Filip Karlsson Åbyhallen
2019-03-18 19:30 15 Gransholms IF P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 1 - 7 Johan Oxenmyr, Lars Hjelm Gemla Sporthall 50
Omgång 16
2019-03-01 19:30 16 Ingelstad IBK P02-04 - Alvesta IBK P03 8 - 1 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall 30
2019-03-02 15:00 16 Rottne IF P03-04 - Älmhults IBK P02-04 3 - 4 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Rottne Sporthall
2019-03-03 14:00 16 Hovshaga AIF P04/1 - Gransholms IF P03-04 5 - 10 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Hovshaga Sporthall
2019-03-03 17:30 16 Lagan IBK P03-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 6 - 11 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Åbyhallen
Omgång 17
2019-02-28 19:45 17 Öjaby Sport IBK P03-04 - Älmhults IBK P02-04 9 - 2 Michéll Borgström, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2019-03-09 16:00 17 Hovshaga AIF P04/1 - Lagan IBK P03-04 5 - 7 Leif Johansson, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2019-03-10 12:00 17 Alvesta IBK P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 7 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-03-10 12:00 17 Gransholms IF P03-04 - Rottne IF P03-04 7 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Gemla Sporthall 50
Omgång 18
2019-03-15 18:30 18 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Öjaby Sport IBK P03-04 8 - 5 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-16 14:00 18 Ingelstad IBK P02-04 - Hovshaga AIF P04/1 8 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-03-16 15:00 18 Rottne IF P03-04 - Alvesta IBK P03 1 - 19 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Rottne Sporthall
2019-03-17 17:30 18 Lagan IBK P03-04 - Gransholms IF P03-04 2 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Åbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis