Spelprogram - Herrar Div 3 Södra Skåne

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FC Cimrishamn Paul Persson palle@fbcystad.se 0761094364 Ljusblå, svart,ljusblå
IBK Finn - Lund Sanna Vettebring Geidenmark sannawettebring@live.se 0761872080 Lila, Svart, Svart
IBK Genarp Daniel Hansson kingen1986@hotmail.com 0736-877839 Svart/Svart/Svart
IBK Lund H3 Anders Jönsson jonssonanders1966@gmail.com 0729-642884 Svart-Limegrönt/Svart/Svart
IK Stanstad H3 Mathias Nilsson mathias.samsung.nilsson@gmail.com 0705258158 Blå/Svart/Svart
Lomma FBC H3 Andreas Rosenlind andreas.rosenlind@yahoo.se 0739-581005 Neongrön/Svart/Svart
Malmhaug IBF H3 Niklas Göransson niklas.goransson@malmhaug.se 0706399691 Svart/svart/svart
Malmö FBC H3 Simon Löf simonlof@live.se 0703820286 Magenta/Svart/Svart
Teknologkårens IF Elias Olson elias973@hotmail.com 0704964283 Vit/Svart/Svart
Tygelsjö IK Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-05 19:30 1 Malmö FBC H3 - IBK Finn - Lund 3 - 7 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2018-10-06 11:00 1 Tygelsjö IK - IBK Lund H3 2 - 12 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Pilbäckshallen
2018-10-06 13:30 1 Teknologkårens IF - Malmhaug IBF H3 1 - 6 Jonny Johansson, Markus Brink Östratornhallen
2018-10-07 12:30 1 IK Stanstad H3 - Lomma FBC H3 4 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Bråhögshallen 45
2018-10-07 15:00 1 IBK Genarp - FC Cimrishamn 8 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
Omgång 2
2018-10-13 10:30 2 Lomma FBC H3 - Malmö FBC H3 5 - 6 Erik Höst, Wiktor Kentander Slättängshallen 43
2018-10-13 13:00 2 FC Cimrishamn - Teknologkårens IF 8 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2018-10-13 13:30 2 IBK Finn - Lund - Tygelsjö IK 6 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Vipeholmshallen 20
2018-10-13 16:00 2 IBK Lund H3 - IBK Genarp 7 - 2 Erik Höst, Mårten Högblom ISLK
2018-10-14 15:30 2 Malmhaug IBF H3 - IK Stanstad H3 5 - 4 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kulladals Sporthall
Omgång 3
2018-10-19 19:30 3 Malmö FBC H3 - Malmhaug IBF H3 4 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Kirsebergs Sporthall
2018-10-20 11:00 3 Tygelsjö IK - IBK Genarp 4 - 12 Leon Fuchs, Petter Niklasson Pilbäckshallen
2018-10-20 13:30 3 Teknologkårens IF - IBK Lund H3 6 - 13 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Östratornhallen
2018-10-21 13:30 3 IBK Finn - Lund - Lomma FBC H3 3 - 3 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Tunahallen, Lund 35
2018-10-21 16:00 3 IK Stanstad H3 - FC Cimrishamn 10 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bråhögshallen
Omgång 4
2018-10-27 11:00 4 Tygelsjö IK - Malmhaug IBF H3 3 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Pilbäckshallen
2018-10-27 13:30 4 Teknologkårens IF - Malmö FBC H3 3 - 5 Jonas Karlsson, Fredrik Pramberg Östratornhallen
2018-10-28 15:00 4 IBK Genarp - Lomma FBC H3 8 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Genarps Idrottshall
2018-10-28 16:30 4 IK Stanstad H3 - IBK Finn - Lund 3 - 5 Jens Staaf, David Dornlöv Bråhögshallen
2018-10-28 16:30 4 IBK Lund H3 - FC Cimrishamn 6 - 1 Håkan Bondesson, Isac Bondesson ISLK 45
Omgång 5
2018-11-07 19:30 5 IBK Finn - Lund - IBK Lund H3 4 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Tunahallen, Lund 38
2018-11-09 19:30 5 Malmö FBC H3 - IK Stanstad H3 5 - 3 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Kirsebergs Sporthall
2018-11-09 20:00 5 Lomma FBC H3 - Teknologkårens IF 5 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Slättängshallen 35
2018-11-10 15:00 5 FC Cimrishamn - Tygelsjö IK 14 - 9 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2018-11-11 15:30 5 Malmhaug IBF H3 - IBK Genarp 6 - 4 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kulladals Sporthall
Omgång 6
2018-11-17 11:00 6 Tygelsjö IK - Malmö FBC H3 2 - 10 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Pilbäckshallen
2018-11-17 13:00 6 FC Cimrishamn - Malmhaug IBF H3 7 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Jonebergshallen
2018-11-17 13:30 6 Teknologkårens IF - IBK Finn - Lund 6 - 2 Mårten Högblom, Shaban Sadiku Östratornhallen
2018-11-17 13:30 6 IBK Lund H3 - Lomma FBC H3 8 - 0 Erik Götborg, Pierre Bergsten ISLK
2018-11-18 15:00 6 IBK Genarp - IK Stanstad H3 6 - 7 Jonny Johansson, Markus Brink Genarps Idrottshall
Omgång 7
2018-11-23 19:30 7 Malmö FBC H3 - IBK Genarp 6 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2018-11-24 13:30 7 IK Stanstad H3 - Teknologkårens IF 8 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bråhögshallen
2018-11-24 15:30 7 IBK Finn - Lund - FC Cimrishamn 4 - 3 Mats Ekblad-Thun, Fredrik Pramberg Östratornhallen 30
2018-11-24 16:00 7 Lomma FBC H3 - Tygelsjö IK 8 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Slättängshallen
2018-11-25 15:30 7 Malmhaug IBF H3 - IBK Lund H3 5 - 3 Erik Höst, Fredrik Pramberg Kulladals Sporthall
Omgång 8
2018-12-08 11:00 8 Tygelsjö IK - Teknologkårens IF 5 - 3 Erik Höst, Wiktor Kentander Pilbäckshallen
2018-12-08 12:30 8 IBK Lund H3 - IK Stanstad H3 4 - 5 Leon Fuchs, Ali Tourabi Vipeholmshallen 26
2018-12-09 14:00 8 FC Cimrishamn - Malmö FBC H3 8 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Jonebergshallen 98
2018-12-09 15:00 8 IBK Genarp - IBK Finn - Lund 3 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2018-12-09 15:30 8 Malmhaug IBF H3 - Lomma FBC H3 WO (5 - 0) Sundsbrohallen
Omgång 9
2018-12-12 19:30 9 IBK Finn - Lund - Malmhaug IBF H3 5 - 7 Markus Brink, Jonny Johansson Tunahallen, Lund 13
2018-12-13 20:30 9 Teknologkårens IF - IBK Genarp 6 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Östratornhallen
2018-12-14 19:30 9 Malmö FBC H3 - IBK Lund H3 5 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Kirsebergs Sporthall
2018-12-14 20:00 9 Lomma FBC H3 - FC Cimrishamn 5 - 9 Erik Götborg, Pierre Bergsten Slättängshallen
2018-12-16 16:30 9 IK Stanstad H3 - Tygelsjö IK 13 - 3 Erik Götborg, Pierre Bergsten Bråhögshallen
Omgång 10
2019-01-11 20:00 10 IBK Lund H3 - Tygelsjö IK 6 - 6 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Östratornhallen 17
2019-01-12 13:00 10 Lomma FBC H3 - IK Stanstad H3 5 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Slättängshallen 72
2019-01-12 13:00 10 FC Cimrishamn - IBK Genarp 13 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2019-01-12 13:30 10 IBK Finn - Lund - Malmö FBC H3 5 - 3 Erik Höst, Mårten Högblom Tunahallen, Lund
2019-01-13 15:30 10 Malmhaug IBF H3 - Teknologkårens IF 6 - 3 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kulladals Sporthall
Omgång 11
2019-01-17 19:45 11 IBK Genarp - IBK Lund H3 2 - 9 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Genarps Idrottshall
2019-01-18 19:30 11 Malmö FBC H3 - Lomma FBC H3 2 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-01-19 11:00 11 Tygelsjö IK - IBK Finn - Lund 6 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Pilbäckshallen
2019-01-19 13:30 11 Teknologkårens IF - FC Cimrishamn 9 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Östratornhallen 30
2019-01-20 15:00 11 IK Stanstad H3 - Malmhaug IBF H3 4 - 1 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bråhögshallen 35
Omgång 12
2019-01-26 14:00 12 Lomma FBC H3 - IBK Finn - Lund 3 - 7 Mats Ekblad-Thun, Wiktor Kentander Slättängshallen 43
2019-01-26 14:00 12 FC Cimrishamn - IK Stanstad H3 6 - 9 Leon Fuchs, Petter Niklasson Jonebergshallen
2019-01-27 15:00 12 IBK Genarp - Tygelsjö IK 3 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Genarps Idrottshall 69
2019-01-27 15:30 12 Malmhaug IBF H3 - Malmö FBC H3 11 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2019-01-27 16:15 12 IBK Lund H3 - Teknologkårens IF 11 - 6 Kevin Prahl, Svante Svensson ISLK 21
Omgång 13
2019-02-08 19:30 13 Malmö FBC H3 - Teknologkårens IF 8 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-02-09 13:30 13 IBK Finn - Lund - IK Stanstad H3 4 - 3 Markus Brink, Jonny Johansson Tunahallen, Lund 26
2019-02-09 14:00 13 Lomma FBC H3 - IBK Genarp 4 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen 57
2019-02-10 13:00 13 FC Cimrishamn - IBK Lund H3 6 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Jonebergshallen
2019-02-10 15:30 13 Malmhaug IBF H3 - Tygelsjö IK 14 - 4 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Sundsbrohallen 114
Omgång 14
2019-02-11 20:00 14 IBK Lund H3 - IBK Finn - Lund 5 - 4 Kevin Prahl, Jonas Karlsson ISLK
2019-02-16 11:00 14 Tygelsjö IK - FC Cimrishamn 5 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Pilbäckshallen
2019-02-16 13:30 14 Teknologkårens IF - Lomma FBC H3 3 - 4 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Östratornhallen
2019-02-17 12:30 14 IK Stanstad H3 - Malmö FBC H3 10 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Bråhögshallen
2019-02-17 15:00 14 IBK Genarp - Malmhaug IBF H3 0 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Genarps Idrottshall
Omgång 15
2019-03-01 19:30 15 Malmö FBC H3 - Tygelsjö IK 3 - 1 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2019-03-02 12:00 15 IK Stanstad H3 - IBK Genarp 11 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bråhögshallen
2019-03-02 15:30 15 Lomma FBC H3 - IBK Lund H3 5 - 12 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Slättängshallen 68
2019-03-02 16:00 15 IBK Finn - Lund - Teknologkårens IF 4 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Tunahallen, Lund 10
2019-03-03 15:30 15 Malmhaug IBF H3 - FC Cimrishamn 8 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
Omgång 16
2019-03-09 11:00 16 Tygelsjö IK - Lomma FBC H3 5 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Pilbäckshallen
2019-03-09 13:30 16 Teknologkårens IF - IK Stanstad H3 3 - 7 Måns Gilén, Ali Tourabi Östratornhallen
2019-03-09 13:45 16 FC Cimrishamn - IBK Finn - Lund 5 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2019-03-10 13:00 16 IBK Lund H3 - Malmhaug IBF H3 6 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2019-03-10 15:00 16 IBK Genarp - Malmö FBC H3 8 - 9 Fredrik Pramberg, Erik Höst Genarps Idrottshall
Omgång 17
2019-03-13 19:30 17 IBK Finn - Lund - IBK Genarp 8 - 5 Wiktor Kentander, Erik Höst Tunahallen, Lund 32
2019-03-15 19:30 17 Malmö FBC H3 - FC Cimrishamn 11 - 11 Mikael Björkqvist, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-03-16 13:30 17 Teknologkårens IF - Tygelsjö IK 11 - 0 Fredrik Pramberg, Mats Ekblad-Thun Östratornhallen
2019-03-16 13:30 17 IK Stanstad H3 - IBK Lund H3 2 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bråhögshallen
2019-03-16 15:00 17 Lomma FBC H3 - Malmhaug IBF H3 7 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Slättängshallen 84
Omgång 18
2019-03-14 19:45 18 IBK Genarp - Teknologkårens IF 1 - 9 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Genarps Idrottshall
2019-03-23 15:00 18 Malmhaug IBF H3 - IBK Finn - Lund 5 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kulladals Sporthall 114
2019-03-23 15:00 18 FC Cimrishamn - Lomma FBC H3 4 - 6 Wiktor Kentander, Erik Höst Jonebergshallen
2019-03-23 15:00 18 IBK Lund H3 - Malmö FBC H3 13 - 0 Mikael Björkqvist, Roger Jönsson ISLK 67
2019-03-23 15:00 18 Tygelsjö IK - IK Stanstad H3 6 - 14 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Pilbäckshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis