Damer Division 3 Västra (2008/09)

Gruppspel
Damer Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-27 16:30 0817230005 Arlanda IBF - FBC Uppsala Ungdom 5 - 1 Anton Rosenblad, Ted Wikström Ekilla Sporthall
2008-09-28 14:00 0817230004 SK Vide - Stenhagens KK U 3 - 6 Felix Widnersson, Lars Karlsson Alsike sporthall
2008-10-04 09:30 0817230008 Stenhagens KK U - Lamadjurets AIBC 4 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2008-10-04 15:10 0817230007 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 4 - 2 Thomas Tanskanen, Carolina Svensson Allianshallen B
2008-10-11 16:00 0817230013 Valhall IBK - Stenhagens KK U 3 - 3 Ian Engblom, Daniel Wahlström Fridegårdsskolan
2008-10-12 14:00 0817230015 Arlanda IBF - SK Vide 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2008-10-12 19:00 0817230014 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom 3 - 1 Håkan Sjöblom, Kenneth Naess Örsundsbro Sporthall
2008-10-25 16:00 0817230017 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 1 - 2 Mona Franzon, Ramin Navaee Örsundsbro Sporthall
2008-10-29 18:00 0817230020 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK U 1 - 3 Peter Ottehall, Matti Eronen Allianshallen B
2008-11-08 12:10 0817230021 Enköpings IBK - Valhall IBK 4 - 3 Bo Lövgren, Jan-Olof Andersson S:t Ilianshallen
2008-11-08 13:00 0817230022 Stenhagens KK U - Arlanda IBF 7 - 4 Olle Isacsson, Mikael Waldenvik Stenhagen BoKC
2008-11-15 14:30 0817230028 Arlanda IBF - Enköpings IBK 4 - 4 Ekilla Sporthall
2008-11-15 15:00 0817230027 SK Vide - Valhall IBK 2 - 3 Simon Andrén, Johan Hällström Hälsohuset
2008-11-29 16:00 0817230032 Valhall IBK - Lamadjurets AIBC 4 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Fridegårdsskolan
2008-11-30 10:50 0817230031 Enköpings IBK - SK Vide 5 - 2 Leif Ericsson, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2008-12-06 11:50 0817230038 FBC Uppsala Ungdom - Valhall IBK 4 - 6 Jonas Nordqvist, Pierre Engström Allianshallen B
2008-12-06 13:00 0817230037 Arlanda IBF - Lamadjurets AIBC 8 - 2 Per-Olof Svensson, Andreas Svensson Kolstahallen
2008-12-06 15:00 0817230039 Stenhagens KK U - Enköpings IBK 2 - 3 Mona Franzon, Ramin Navaee Stenhagen BoKC
2008-12-13 11:00 0817230043 Lamadjurets AIBC - SK Vide 5 - 2 Mikael Waldenvik, Andreas Svensson Örsundsbro Sporthall
2008-12-13 12:10 0817230041 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 5 Jan-Olof Andersson, Roger Andersson S:t Ilianshallen
2008-12-13 16:00 0817230042 Valhall IBK - Arlanda IBF 8 - 3 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Fridegårdsskolan
2008-12-20 13:00 0817230047 Stenhagens KK U - SK Vide 2 - 3 Mona Franzon, Ramin Navaee Stenhagen BoKC
2008-12-21 20:10 0817230046 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBF 4 - 4 Henrik Lundin, Joakim Waldenvik Allianshallen B
2009-01-10 14:50 0817230053 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK U 6 - 4 Mikael Waldenvik, Gustav Göthberg Örsundsbro Sporthall
2009-01-10 16:30 0817230054 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Olle Isacsson, Sarah Karlsson Hälsohuset
2009-01-18 08:30 0817230057 FBC Uppsala Ungdom - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2009-01-18 11:00 0817230058 Stenhagens KK U - Valhall IBK 3 - 3 Simon Johansson, Jakob Åkerlund Stenhagenskolans Sporthall
2009-01-18 18:30 0817230056 SK Vide - Arlanda IBF 3 - 6 Bo Lövgren, Jan-Olof Andersson Alsike sporthall
2009-01-24 11:10 0817230061 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin S:t Ilianshallen
2009-01-24 13:00 0817230062 Stenhagens KK U - FBC Uppsala Ungdom 3 - 3 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2009-02-07 16:00 0817230066 Valhall IBK - Enköpings IBK 6 - 3 Pierre Engström, Per Ericsson Fridegårdsskolan
2009-02-07 18:20 0817230069 Arlanda IBF - Stenhagens KK U 3 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2009-02-14 12:20 0817230071 Enköpings IBK - Arlanda IBF 9 - 5 Erik Rosvall, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2009-03-02 19:00 0817230072 Valhall IBK - SK Vide 3 - 6 Erik Rosvall, Henrik Lundin Fridegårdsskolan
2009-02-21 13:40 0817230076 Lamadjurets AIBC - Valhall IBK 2 - 7 Per Ericsson, Martin Holm Örsundsbro Sporthall
2009-02-22 20:00 0817230077 SK Vide - Enköpings IBK 3 - 4 Victor Flemström, Johannes Walleboom Alsike sporthall
2009-03-07 13:30 0817230083 Lamadjurets AIBC - Arlanda IBF 2 - 9 Johan Hällström, Joakim Ottosson Örsundsbro Sporthall
2009-03-07 14:30 0817230081 Enköpings IBK - Stenhagens KK U 4 - 6 Peter Blombergsson, Ian Engblom S:t Ilianshallen
2009-03-07 16:00 0817230082 Valhall IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Matti Eronen, Mattias Holmgren Fridegårdsskolan
2009-03-14 14:30 0817230087 Arlanda IBF - Valhall IBK 1 - 4 Johan Hällström, Joakim Ottosson Ekilla Sporthall
2009-03-14 15:10 0817230088 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 1 - 6 Lars-Olov Englund, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2009-03-15 19:30 0817230086 SK Vide - Lamadjurets AIBC 7 - 2 Martin Holm, Victor Flemström Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Valhall IBK 12 8 2 2 54-36 18 26
2. Enköpings IBK 12 8 2 2 54-41 13 26
3. Arlanda IBF 12 5 3 4 56-49 7 18
4. Stenhagens KK U 12 4 5 3 46-40 6 17
5. Lamadjurets AIBC 12 4 1 7 37-56 -19 13
6. SK Vide 12 4 0 8 41-47 -6 12
7. FBC Uppsala Ungdom 12 1 3 8 32-51 -19 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis