D2 (2009/10)

Gruppspel
D2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-26 08:30 0917220001 FBC Uppsala U - Björklinge BK 7 - 0 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2009-09-26 13:30 0917220005 Storvreta IBK - IBK Östhammar 2 - 1 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen C
2009-09-26 16:30 0917220006 Arlanda IBK - Funbo IF 2 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2009-09-27 08:30 0917220004 Sten Sture BK U - IFK Dannemora/Ö 3 - 0 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2009-09-27 18:15 0917220003 Alunda IBF - Valhall IBK 9 - 1 Mikael Waldenvik, Henrik Isberg Olandshallen
2009-10-03 13:20 0917220011 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 - 6 Anders Ståhlberg, Mona Franzon Björklinge Sporthall
2009-10-03 13:45 0917220009 IBK Östhammar - Alunda IBF 2 - 5 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Frösåkersskolan
2009-10-03 16:30 0917220007 Valhall IBK - FBC Uppsala U 2 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Fridegårdsskolan
2009-10-04 16:50 0917220010 Funbo IF - Sten Sture BK U 2 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2009-10-04 17:20 0917220012 Hagunda IF U - Arlanda IBK 7 - 1 Michaela Pålsson, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2009-10-10 12:15 0917220015 Alunda IBF - IFK Dannemora/Ö 11 - 2 Pierre Engström, Lars Gustafsson Olandshallen
2009-10-10 16:00 0917220018 Arlanda IBK - IBK Östhammar 2 - 0 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Ekilla Sporthall
2009-10-10 19:30 0917220017 Storvreta IBK - Funbo IF 3 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2009-10-11 19:30 0917220016 Sten Sture BK U - Valhall IBK 1 - 0 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2009-10-12 20:15 0917220013 FBC Uppsala U - Hagunda IF U 0 - 3 Mikael Waldenvik, Peter Blombergsson Gamlishallen
2009-10-14 18:20 0917220022 Hagunda IF U - Sten Sture BK U 1 - 2 Fabian Fahimi, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2009-10-17 13:45 0917220019 IBK Östhammar - FBC Uppsala U 4 - 4 Ken Johansson, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2009-10-17 14:10 0917220021 Björklinge BK - Alunda IBF 3 - 10 Henrik Isberg, Pierre Engström Björklinge Sporthall
2009-10-17 16:00 0917220024 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 8 - 6 Bo Pettersson Loklint, Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2009-10-17 17:00 0917220023 Valhall IBK - Storvreta IBK 1 - 10 Daniel Wahlström, Anders Ståhlberg Fridegårdsskolan
2009-10-24 12:30 0917220027 Alunda IBF - Hagunda IF U 5 - 2 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Olandshallen
2009-10-24 16:00 0917220030 Arlanda IBK - Valhall IBK 4 - 4 Anders Ståhlberg, Henrik Isberg Ekilla Sporthall
2009-10-24 18:10 0917220029 Storvreta IBK - IFK Dannemora/Ö 4 - 1 Johan Hällström, Pierre Engström Allianshallen A
2009-10-25 09:50 0917220025 FBC Uppsala U - Funbo IF 8 - 2 Mona Franzon, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-10-25 11:30 0917220028 Sten Sture BK U - Björklinge BK 5 - 2 Mona Franzon, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-11-07 11:15 0917220034 IBK Östhammar - Sten Sture BK U 2 - 5 Ian Engblom, Erik Rosvall Frösåkersskolan
2009-11-07 14:30 0917220036 Björklinge BK - Arlanda IBK 6 - 3 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Björklinge Sporthall
2009-11-07 16:00 0917220033 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala U 2 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2009-11-08 10:10 0917220032 Funbo IF - Alunda IBF 4 - 5 Bo Pettersson Loklint, Peter Blombergsson Allianshallen A
2009-11-08 13:30 0917220035 Storvreta IBK - Hagunda IF U 3 - 2 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2009-11-14 13:30 0917220040 Björklinge BK - Valhall IBK 5 - 2 Henrik Isberg, Lars Johnsson Björklinge Sporthall
2009-11-14 14:00 0917220039 Arlanda IBK - Sten Sture BK U 2 - 7 Pierre Engström, Arvid Englund Ekilla Sporthall
2009-11-14 16:00 0917220042 IFK Dannemora/Ö - Funbo IF 5 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2009-11-14 19:30 0917220037 FBC Uppsala U - Alunda IBF 2 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2009-11-18 19:20 0917220041 Hagunda IF U - IBK Östhammar 1 - 4 Arvid Englund, Ian Engblom Stenhagen BoKC
2009-11-21 12:45 0917220046 IBK Östhammar - Björklinge BK 2 - 6 Miodrag Djuric, Johan Hällström Frösåkersskolan
2009-11-21 14:30 0917220048 Valhall IBK - Funbo IF 0 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2009-11-21 18:50 0917220044 Storvreta IBK - FBC Uppsala U 3 - 1 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen A
2009-11-22 12:40 0917220045 Alunda IBF - Arlanda IBK 4 - 2 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Olandshallen
2009-11-22 16:20 0917220047 Hagunda IF U - IFK Dannemora/Ö 5 - 4 Arvid Englund, Ian Engblom Stenhagen BoKC
2009-11-27 19:30 0917220052 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö 4 - 4 Miodrag Djuric, Bo Pettersson Loklint Björklinge Sporthall
2009-11-28 16:00 0917220053 Valhall IBK - IBK Östhammar 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2009-11-29 08:30 0917220050 FBC Uppsala U - Sten Sture BK U 2 - 1 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Allianshallen A
2009-11-29 11:50 0917220054 Funbo IF - Hagunda IF U 2 - 1 Ian Engblom, Erik Rosvall Allianshallen A
2009-11-29 16:00 0917220049 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 0 Pierre Engström, Henrik Isberg Olandshallen
2009-12-05 14:10 0917220057 Arlanda IBK - Storvreta IBK 3 - 6 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Ekilla Sporthall
2009-12-05 16:00 0917220059 IFK Dannemora/Ö - Valhall IBK 6 - 5 Arvid Englund, Ian Engblom Österby Sim o Sporthall
2009-12-05 16:50 0917220056 Sten Sture BK U - Alunda IBF 4 - 4 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-12-05 18:30 0917220060 Funbo IF - IBK Östhammar 8 - 1 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-12-06 16:20 0917220058 Hagunda IF U - Björklinge BK 2 - 2 Per Ericsson, Daniel Wahlström Stenhagen BoKC
2009-12-12 12:15 0917220064 Björklinge BK - Funbo IF 1 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2009-12-12 13:15 0917220066 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 7 - 8 Pierre Engström, Johan Hällström Frösåkersskolan
2009-12-12 16:00 0917220065 Valhall IBK - Hagunda IF U 5 - 0 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Fridegårdsskolan
2009-12-13 11:50 0917220063 Storvreta IBK - Sten Sture BK U 3 - 2 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen A
2009-12-13 13:30 0917220061 FBC Uppsala U - Arlanda IBK 1 - 3 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen A
2009-12-19 12:15 0917220071 IBK Östhammar - Storvreta IBK 4 - 7 Bo Pettersson Loklint, Mona Franzon Frösåkersskolan
2009-12-19 15:20 0917220067 Björklinge BK - FBC Uppsala U 5 - 4 Simon Söderström, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2009-12-19 16:00 0917220069 Valhall IBK - Alunda IBF 2 - 14 Matti Eronen, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2009-12-19 16:00 0917220070 IFK Dannemora/Ö - Sten Sture BK U 5 - 4 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Österby Sim o Sporthall
2009-12-19 16:50 0917220072 Funbo IF - Arlanda IBK 5 - 5 Daniel Wahlström, Ian Engblom Allianshallen A
2010-01-09 08:30 0917220076 Sten Sture BK U - Funbo IF 4 - 5 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Allianshallen A
2010-01-09 14:10 0917220078 Arlanda IBK - Hagunda IF U 6 - 1 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2010-01-10 08:30 0917220077 Storvreta IBK - Björklinge BK 8 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen A
2010-01-10 10:10 0917220073 FBC Uppsala U - Valhall IBK 6 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen A
2010-01-10 16:00 0917220075 Alunda IBF - IBK Östhammar 6 - 2 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Olandshallen
2010-01-16 11:15 0917220084 IBK Östhammar - Arlanda IBK 0 - 3 Morgan Pettersson, Simon Söderström Frösåkersskolan
2010-01-16 13:20 0917220079 Hagunda IF U - FBC Uppsala U 2 - 3 Simon Andrén, Pierre Engström Stenhagen BoKC
2010-01-16 16:00 0917220081 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 3 - 6 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2010-01-16 16:00 0917220082 Valhall IBK - Sten Sture BK U 1 - 4 Ian Engblom, Thomas Tanskanen Fridegårdsskolan
2010-01-17 10:10 0917220083 Funbo IF - Storvreta IBK 0 - 3 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-01-23 11:50 0917220088 Sten Sture BK U - Hagunda IF U 1 - 3 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2010-01-23 16:00 0917220090 Arlanda IBK - IFK Dannemora/Ö 3 - 2 Johan Hällström, Pierre Engström Ekilla Sporthall
2010-01-24 10:10 0917220089 Storvreta IBK - Valhall IBK 11 - 2 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2010-01-24 11:50 0917220085 FBC Uppsala U - IBK Östhammar 3 - 3 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2010-01-24 12:40 0917220087 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 2 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Olandshallen
2010-01-30 13:45 0917220094 Björklinge BK - Sten Sture BK U 1 - 5 Richard Forsberg, Tony Tsioulis Björklinge Sporthall
2010-01-30 15:30 0917220096 Valhall IBK - Arlanda IBK 2 - 2 Johan Hällström, Morgan Pettersson Fridegårdsskolan
2010-01-30 16:00 0917220095 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK 4 - 3 Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2010-01-31 08:30 0917220091 Funbo IF - FBC Uppsala U 7 - 3 Pierre Engström, Johan Hällström Allianshallen A
2010-03-10 17:20 0917220093 Hagunda IF U - Alunda IBF 2 - 8 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2010-02-06 10:10 0917220100 Sten Sture BK U - IBK Östhammar 6 - 0 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2010-02-07 11:50 0917220099 FBC Uppsala U - IFK Dannemora/Ö 4 - 5 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen B
2010-02-07 13:00 0917220098 Alunda IBF - Funbo IF 6 - 1 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Olandshallen
2010-02-07 14:00 0917220102 Arlanda IBK - Björklinge BK 7 - 4 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Ekilla Sporthall
2010-02-07 16:20 0917220101 Hagunda IF U - Storvreta IBK 3 - 5 Bo Fallenius, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2010-02-13 09:50 0917220105 Sten Sture BK U - Arlanda IBK 2 - 2 Mona Franzon, Bo Pettersson Loklint Allianshallen A
2010-02-13 14:45 0917220107 IBK Östhammar - Hagunda IF U 3 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2010-02-13 15:10 0917220108 Funbo IF - IFK Dannemora/Ö 8 - 5 Miodrag Djuric, Lars Gustafsson Allianshallen B
2010-02-13 16:00 0917220106 Valhall IBK - Björklinge BK 3 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2010-02-14 13:00 0917220103 Alunda IBF - FBC Uppsala U 7 - 2 Henrik Isberg, Pierre Engström Olandshallen
2010-02-15 20:30 0917220110 FBC Uppsala U - Storvreta IBK 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Miodrag Djuric Gamlishallen
2010-02-20 14:10 0917220111 Arlanda IBK - Alunda IBF 3 - 6 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Ekilla Sporthall
2010-02-20 16:20 0917220112 Björklinge BK - IBK Östhammar 4 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Björklinge Sporthall
2010-02-21 11:50 0917220114 Funbo IF - Valhall IBK 8 - 3 Simon Söderström, Mattias Wikström Allianshallen A
2010-03-03 20:40 0917220113 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF U 6 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Österby Sim o Sporthall
2010-02-27 10:10 0917220116 Sten Sture BK U - FBC Uppsala U 1 - 2 Ken Johansson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2010-02-27 16:00 0917220118 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 6 - 0 Leif Ericsson, Miodrag Djuric Österby Sim o Sporthall
2010-02-27 18:00 0917220115 Storvreta IBK - Alunda IBF 0 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2010-02-28 16:20 0917220120 Hagunda IF U - Funbo IF 4 - 3 Martin Holm, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2010-03-04 20:00 0917220119 IBK Östhammar - Valhall IBK 5 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2010-03-06 14:45 0917220126 IBK Östhammar - Funbo IF 6 - 5 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Frösåkersskolan
2010-03-06 15:10 0917220124 Björklinge BK - Hagunda IF U 3 - 3 Leif Ericsson, Ken Johansson Björklinge Sporthall
2010-03-06 16:00 0917220125 Valhall IBK - IFK Dannemora/Ö 5 - 8 Roland Carlsson, Ian Engblom Fridegårdsskolan
2010-03-07 11:50 0917220123 Storvreta IBK - Arlanda IBK 8 - 5 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Allianshallen A
2010-03-07 16:00 0917220122 Alunda IBF - Sten Sture BK U 2 - 1 Arvid Englund, Ian Engblom Olandshallen
2010-03-10 20:40 0917220132 IFK Dannemora/Ö - IBK Östhammar 3 - 3 Simon Johansson, Martin Holm Österby Sim o Sporthall
2010-03-13 14:10 0917220127 Arlanda IBK - FBC Uppsala U 5 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2010-03-13 16:50 0917220130 Funbo IF - Björklinge BK 7 - 2 Fabian Fahimi, Mona Franzon Allianshallen A
2010-03-13 18:30 0917220129 Sten Sture BK U - Storvreta IBK 2 - 3 Mona Franzon, Fabian Fahimi Allianshallen A
2010-03-14 16:20 0917220131 Hagunda IF U - Valhall IBK 4 - 3 Ken Johansson, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 20 18 2 0 120-40 80 56
2. Storvreta IBK 20 16 1 3 92-48 44 49
3. Sten Sture BK U 20 10 2 8 64-42 22 32
4. Funbo IF 20 10 2 8 90-71 19 32
5. IFK Dannemora/ Ö 20 10 2 8 87-91 -4 32
6. FBC Uppsala U 20 8 3 9 69-63 6 27
7. Arlanda IBK 20 7 4 9 69-80 -11 25
8. Hagunda IF U 20 7 2 11 52-69 -17 23
9. Björklinge BK 20 6 3 11 58-96 -38 21
10. IBK Östhammar 20 3 4 13 56-89 -33 13
11. Valhall IBK 20 1 3 16 50-118 -68 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis