Herrar Division 5 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 5 Nordöstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 20:00 0914151004 Hultsfreds IBK - Nässjö IBF 2 - 11 Dawan Mofak, Stefan Lundqvist Hagadals Sporthall
2009-10-03 15:00 0914151002 IBK Svala - Vetlanda IBF 3 - 9 Stefan Lundqvist, Dawan Mofak Mörlunda Sporthall
2009-10-03 16:00 0914151003 IBK Klassik - IBK Husar 4 - 8 Anders Fagerström, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2009-10-09 20:00 0914151007 IBK Husar - IBF Tranås B 6 - 3 Fredrik Billemark, Johan Lundman Prästängshallen
2009-10-09 20:00 0914151008 Nässjö IBF - IBK Svala 6 - 3 Aldin Imamovic, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2009-10-11 16:00 0914151009 Westerviks IBK B - IBK Klassik 9 - 7 Muhidin Bahtanovic, Roger Svensson Bökensved Sporthall
2009-10-16 19:30 0914151016 Hultsfreds IBK - IBK Husar 1 - 7 Stefan Karlsson, Dawan Mofak Hagadals Sporthall
2009-10-18 14:00 0914151015 IBK Klassik - Nässjö IBF 1 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2009-10-18 15:00 0914151013 IBF Tranås B - Vetlanda IBF 2 - 7 Magnus Andersson, Katharina Andersson Tranås Idrottshall
2009-10-23 19:00 0914151022 Vetlanda IBF - Hultsfreds IBK 16 - 1 Aldin Imamovic, Michael Johansson Norrgårdshallen
2009-10-25 16:00 0914151019 Westerviks IBK B - IBF Tranås B 10 - 4 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2009-10-30 20:00 0914151026 IBK Svala - Westerviks IBK B 7 - 10 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Mörlunda Sporthall
2009-11-14 14:00 0914151027 IBK Klassik - Vetlanda IBF 8 - 9 Stefan Lundqvist, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2009-11-13 20:00 0914151031 IBK Husar - IBK Svala 9 - 0 Aldin Imamovic, Michael Johansson Prästängshallen
2009-11-15 10:00 0914151034 Westerviks IBK B - Hultsfreds IBK 6 - 2 Stefan Lundqvist, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2009-11-15 19:30 0914151033 Nässjö IBF - IBF Tranås B 16 - 4 Stefan Persson, Ali Reza Nazem Nässjö Sporthall
2009-11-19 19:30 0914151037 IBF Tranås B - IBK Klassik 5 - 7 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Tranås Idrottshall
2009-11-19 20:00 0914151041 Vetlanda IBF - Westerviks IBK B 10 - 1 Johan Söderman, Michael Holmberg Norrgårdshallen
2009-11-20 19:30 0914151043 Hultsfreds IBK - IBK Svala 3 - 2 Claes Waernholm, Roger Svensson Hagadals Sporthall
2009-11-21 11:45 0914151047 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 2 - 4 Gerhardt Borkowski, Michael Holmberg Norrgårdshallen
2009-11-27 19:30 0914151050 IBF Tranås B - Hultsfreds IBK 5 - 1 Fredrik Billemark, Johan Lundman Tranås Idrottshall
2009-11-29 14:00 0914151053 IBK Husar - Westerviks IBK B 11 - 5 Aldin Imamovic, Michael Johansson Prästängshallen
2009-12-04 19:30 0914151056 Hultsfreds IBK - IBK Klassik 6 - 3 Claes Waernholm, Stefan Lundqvist Hagadals Sporthall
2009-12-05 14:00 0914151055 IBK Svala - IBF Tranås B 8 - 4 Stefan Lundqvist, Roger Svensson Mörlunda Sporthall
2009-12-06 15:00 0914151059 Nässjö IBF - IBK Husar 2 - 2 Claes Axelsson, Jens Axelsson Nässjö Sporthall
2009-12-12 14:00 0914151062 IBK Klassik - IBK Svala 5 - 7 Claes Waernholm, Stefan Lundqvist Vimmerby Idrottshall
2009-12-13 16:00 0914151066 Westerviks IBK B - Nässjö IBF 6 - 7 Muhidin Bahtanovic, Thomas Andersson Bökensved Sporthall
2009-12-13 17:30 0914151065 IBK Husar - Vetlanda IBF 1 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Prästängshallen
2009-12-18 20:00 0914151069 IBK Husar - IBK Klassik 20 - 2 Frida Thalin, Michael Holmberg Prästängshallen
2009-12-18 20:00 0914151070 Nässjö IBF - Hultsfreds IBK 8 - 1 Nexhat Shabani, Ivan Martic Nässjö Sporthall
2009-12-19 15:45 0914151068 Vetlanda IBF - IBK Svala 12 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Norrgårdshallen
2010-01-08 20:00 0914151074 IBK Svala - Nässjö IBF 4 - 8 Dawan Mofak, Johan Söderman Mörlunda Sporthall
2010-01-10 14:00 0914151075 IBK Klassik - Westerviks IBK B 8 - 5 Mikael Jacobsson, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2010-01-10 15:30 0914151073 IBF Tranås B - IBK Husar 5 - 8 Andreas Svensson, Anton Stuchly Tranås Idrottshall
2010-01-15 20:00 0914151081 Nässjö IBF - IBK Klassik 14 - 1 Fredrik Billemark, Johan Lundman Nässjö Sporthall
2010-01-15 20:00 0914151082 IBK Husar - Hultsfreds IBK 11 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Prästängshallen
2010-01-17 14:45 0914151079 Vetlanda IBF - IBF Tranås B 7 - 3 Claes Juto, Leif Johansson Norrgårdshallen
2010-01-22 19:30 0914151088 Hultsfreds IBK - Vetlanda IBF 1 - 8 Leif Johansson, Claes Juto Hagadals Sporthall
2010-01-24 15:30 0914151085 IBF Tranås B - Westerviks IBK B 7 - 8 Katharina Andersson, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2010-01-31 12:45 0914151093 Vetlanda IBF - IBK Klassik 12 - 4 Bjarne Olsen, Martin Aspegren Norrgårdshallen
2010-01-31 16:00 0914151092 Westerviks IBK B - IBK Svala 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Håkan Andersson Bökensved Sporthall
2010-02-05 19:30 0914151099 IBF Tranås B - Nässjö IBF 4 - 7 Andreas Söderman, Mathias Elmerstig Tranås Idrottshall
2010-02-05 19:30 0914151100 Hultsfreds IBK - Westerviks IBK B 2 - 6 Stefan Lundqvist, Roger Svensson Hagadals Sporthall
2010-02-05 20:00 0914151097 IBK Svala - IBK Husar 2 - 16 Muhidin Bahtanovic, Robin Ekstam Mörlunda Sporthall
2010-02-09 20:00 0914151103 IBK Klassik - IBF Tranås B 9 - 4 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Vimmerby Idrottshall
2010-02-10 19:30 0914151107 Westerviks IBK B - Vetlanda IBF 7 - 8 Stefan Lundqvist, Roger Svensson Bökensved Sporthall
2010-02-13 16:30 0914151113 Nässjö IBF - Vetlanda IBF 5 - 3 Alen Osmic, Daniel Popa Nässjö Sporthall
2010-02-14 16:00 0914151109 IBK Svala - Hultsfreds IBK 3 - 7 Lennart Wilmert, Marcus Karlström Mörlunda Sporthall
2010-02-19 19:30 0914151119 Westerviks IBK B - IBK Husar 5 - 10 Thomas Andersson, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2010-02-21 14:00 0914151116 Hultsfreds IBK - IBF Tranås B 9 - 2 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Hagadals Sporthall
2010-02-26 17:45 0914151122 IBK Klassik - Hultsfreds IBK 3 - 5 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Vimmerby Idrottshall
2010-02-26 20:00 0914151125 IBK Husar - Nässjö IBF 6 - 8 Claes Juto, Leif Johansson Prästängshallen
2010-02-28 15:30 0914151121 IBF Tranås B - IBK Svala 5 - 6 Johan Ferm, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2010-03-14 17:00 0914151128 IBK Svala - IBK Klassik 15 - 4 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Mörlunda Sporthall
2010-03-14 17:00 0914151131 Vetlanda IBF - IBK Husar 9 - 5 Andreas Söderman, Mathias Elmerstig Norrgårdshallen
2010-03-14 17:00 0914151132 Nässjö IBF - Westerviks IBK B 10 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Nässjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nässjö IBF 14 13 1 0 111-42 69 40
2. Vetlanda IBF 14 12 0 2 117-49 68 36
3. IBK Husar 14 10 1 3 120-54 66 31
4. Westerviks IBK B 14 7 0 7 86-97 -11 21
5. Hultsfreds IBK 14 5 0 9 44-91 -47 15
6. IBK Svala 14 4 0 10 68-103 -35 12
7. IBK Klassik 14 3 0 11 66-124 -58 9
8. IBF Tranås B 14 1 0 13 57-109 -52 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 19:30 0914152004 Malmbäcks IF - Westbo IBK 6 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2009-10-03 15:30 0914152002 Huskvarna IBS - Sävsjö IBK B 2 - 7 Johan Söderman, Stefan Persson Huskvarna Sporthall A
2009-10-04 13:30 0914152003 Vätterbygdens IBF - Hovslätts IBK 4 - 0 Anton Stuchly, Stefan Persson Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2009-10-09 19:30 0914152010 Hestra Skid O SK - Malmbäcks IF 5 - 3 Claes Axelsson, Jens Axelsson Hestra Sporthall
2009-10-10 14:15 0914152007 Hovslätts IBK - Bankeryds Skid o MK 7 - 7 Patrik Andersson, Michael Holmberg Stadsgården, Råslätt
2009-10-10 15:30 0914152008 Westbo IBK - Huskvarna IBS 5 - 15 Nexhat Shabani, Ivan Martic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-10-16 19:30 0914152016 Malmbäcks IF - Hovslätts IBK 2 - 9 Magnus Widlund, Ivan Martic Malmbäcks Sporthall
2009-10-16 20:00 0914152017 Barnarps IF B - Hestra Skid O SK 4 - 4 Patrik Trofast, Martin Aspegren Barnarps Sporthall
2009-10-17 15:30 0914152013 Bankeryds Skid o MK - Sävsjö IBK B 2 - 8 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2009-10-17 17:30 0914152015 Vätterbygdens IBF - Westbo IBK 9 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2009-10-23 19:00 0914152020 Hestra Skid O SK - Huskvarna IBS 6 - 6 Gerhardt Borkowski, Michael Holmberg Hestra Sporthall
2009-10-24 14:15 0914152023 Hovslätts IBK - Barnarps IF B 5 - 5 Fredrik Billemark, Andreas Svensson Stadsgården, Råslätt
2009-10-24 15:00 0914152022 Sävsjö IBK B - Malmbäcks IF 14 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Hofgårdshallen
2009-10-30 20:00 0914152029 Barnarps IF B - Westbo IBK 8 - 5 Michael Holmberg, Patrik Andersson Barnarps Sporthall
2009-10-31 14:00 0914152025 Bankeryds Skid o MK - Hestra Skid O SK 6 - 6 Johan Ferm, Anton Stuchly Attarpsskolans Sporthall A-hall
2009-11-07 16:30 0914152027 Vätterbygdens IBF - Sävsjö IBK B 3 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2009-11-13 20:00 0914152035 Barnarps IF B - Sävsjö IBK B 3 - 5 Fredrik Billemark, Johan Lundman Barnarps Sporthall
2009-11-14 15:00 0914152032 Hestra Skid O SK - Vätterbygdens IBF 6 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Hestra Sporthall
2009-11-15 13:00 0914152031 Hovslätts IBK - Huskvarna IBS 6 - 7 Magnus Widlund, Bjarne Olsen Stadsgården, Råslätt
2009-11-15 14:00 0914152033 Westbo IBK - Bankeryds Skid o MK 4 - 6 Gerhardt Borkowski, Michael Holmberg Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-11-17 20:00 0914152038 Huskvarna IBS - Barnarps IF B 7 - 4 Claes Axelsson, Jens Axelsson Huskvarna Sporthall A
2009-11-19 19:30 0914152037 Bankeryds Skid o MK - Vätterbygdens IBF 3 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2009-12-10 18:30 0914152042 Westbo IBK - Hestra Skid O SK 6 - 5 Johan Ferm, Anton Stuchly Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-11-20 19:30 0914152043 Malmbäcks IF - Huskvarna IBS 4 - 9 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2009-11-20 20:00 0914152047 Sävsjö IBK B - Westbo IBK 11 - 4 Aldin Imamovic, Michael Johansson Hofgårdshallen
2009-11-21 13:30 0914152044 Barnarps IF B - Bankeryds Skid o MK 5 - 9 Greger Wanderfeldt, Johan Ferm Barnarps Sporthall
2009-11-21 14:15 0914152048 Hovslätts IBK - Hestra Skid O SK 11 - 8 Fredrik Billemark, Johan Lundman Stadsgården, Råslätt
2009-11-27 19:30 0914152054 Hestra Skid O SK - Sävsjö IBK B 7 - 14 Johan Ferm, Magnus Widlund Hestra Sporthall
2009-11-28 15:30 0914152050 Bankeryds Skid o MK - Malmbäcks IF 6 - 8 Magnus Widlund, Bjarne Olsen Attarpsskolans Sporthall A-hall
2009-11-29 13:30 0914152049 Vätterbygdens IBF - Barnarps IF B 11 - 9 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2009-12-04 19:30 0914152056 Malmbäcks IF - Vätterbygdens IBF 6 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2009-12-05 14:30 0914152055 Huskvarna IBS - Bankeryds Skid o MK 9 - 4 Ali Reza Nazem, Stefan Persson Huskvarna Sporthall A
2009-12-06 15:30 0914152059 Westbo IBK - Hovslätts IBK 9 - 8 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-12-11 20:00 0914152063 Barnarps IF B - Malmbäcks IF 9 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Barnarps Sporthall
2009-12-12 14:15 0914152065 Hovslätts IBK - Sävsjö IBK B 1 - 3 Patrik Andersson, Michael Holmberg Stadsgården, Råslätt
2009-12-12 18:00 0914152062 Vätterbygdens IBF - Huskvarna IBS 3 - 13 Stefan Persson, Anton Stuchly Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2009-12-18 20:00 0914152068 Sävsjö IBK B - Huskvarna IBS 7 - 7 Aldin Imamovic, Michael Johansson Hofgårdshallen
2009-12-19 14:15 0914152069 Hovslätts IBK - Vätterbygdens IBF 5 - 2 Fredrik Billemark, Johan Lundman Stadsgården, Råslätt
2009-12-20 15:00 0914152070 Westbo IBK - Malmbäcks IF 8 - 3 Johan Söderman, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-01-08 19:30 0914152076 Malmbäcks IF - Hestra Skid O SK 4 - 7 Claes Axelsson, Gustav Jarnegren Malmbäcks Sporthall
2010-01-09 14:00 0914152073 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IBK 6 - 5 Stefan Persson, Fredrik Dalén Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-01-10 11:30 0914152074 Huskvarna IBS - Westbo IBK 6 - 1 Nexhat Shabani, Ivan Martic Huskvarna Sporthall A
2010-01-15 19:00 0914152083 Hestra Skid O SK - Barnarps IF B 11 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2010-01-16 11:45 0914152079 Sävsjö IBK B - Bankeryds Skid o MK 17 - 3 Fredrik Dalén, Daniel Pettersson Sävsjö Sporthall
2010-01-16 14:15 0914152082 Hovslätts IBK - Malmbäcks IF 4 - 3 Nexhat Shabani, Ivan Martic Stadsgården, Råslätt
2010-01-17 10:00 0914152081 Westbo IBK - Vätterbygdens IBF 9 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-01-22 19:30 0914152088 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK B 5 - 7 Aldin Imamovic, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2010-01-22 20:00 0914152089 Barnarps IF B - Hovslätts IBK 8 - 8 Johan Söderman, Anders Freijd Barnarps Sporthall
2010-01-22 20:30 0914152086 Huskvarna IBS - Hestra Skid O SK 4 - 1 Emma Jacobsson, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2010-01-29 19:00 0914152091 Hestra Skid O SK - Bankeryds Skid o MK 9 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2010-01-30 13:00 0914152093 Sävsjö IBK B - Vätterbygdens IBF 8 - 2 Claes Juto, Leif Johansson Sävsjö Sporthall
2010-01-31 15:00 0914152095 Westbo IBK - Barnarps IF B 5 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-02-06 14:00 0914152099 Bankeryds Skid o MK - Westbo IBK 5 - 3 Michael Holmberg, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-02-06 14:30 0914152097 Huskvarna IBS - Hovslätts IBK 2 - 6 Claes Axelsson, Jens Axelsson Huskvarna Sporthall A
2010-02-07 11:45 0914152101 Sävsjö IBK B - Barnarps IF B 8 - 12 Brian Tetrault, Minal Landin Sävsjö Sporthall
2010-02-07 14:30 0914152098 Vätterbygdens IBF - Hestra Skid O SK 3 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-02-11 19:00 0914152108 Hestra Skid O SK - Westbo IBK 5 - 5 Nexhat Shabani, Ivan Martic Hestra Sporthall
2010-02-11 20:00 0914152103 Vätterbygdens IBF - Bankeryds Skid o MK 9 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-03-03 20:30 0914152104 Barnarps IF B - Huskvarna IBS 4 - 6 Aldin Imamovic, Michael Johansson Barnarps Sporthall
2010-02-13 14:00 0914152110 Bankeryds Skid o MK - Barnarps IF B 4 - 11 Johan Ferm, Magnus Widlund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-02-14 12:00 0914152109 Huskvarna IBS - Malmbäcks IF 12 - 4 Brian Tetrault, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2010-02-14 15:00 0914152113 Westbo IBK - Sävsjö IBK B 3 - 10 Johan Ferm, Daniel Pettersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-02-14 15:00 0914152114 Hestra Skid O SK - Hovslätts IBK 8 - 6 Emma Jacobsson, Magnus Widlund Hestra Sporthall
2010-02-19 19:30 0914152116 Malmbäcks IF - Bankeryds Skid o MK 7 - 7 Andreas Svensson, Gustav Jarnegren Malmbäcks Sporthall
2010-02-19 20:00 0914152115 Barnarps IF B - Vätterbygdens IBF 11 - 1 Anders Freijd, Johan Söderman Barnarps Sporthall
2010-02-19 20:00 0914152120 Sävsjö IBK B - Hestra Skid O SK 10 - 3 Claes Axelsson, Jens Axelsson Hofgårdshallen
2010-02-27 14:00 0914152121 Bankeryds Skid o MK - Huskvarna IBS 3 - 13 Nexhat Shabani, Ivan Martic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-02-27 14:15 0914152125 Hovslätts IBK - Westbo IBK 7 - 6 Anders Freijd, Johan Söderman Stadsgården, Råslätt
2010-02-28 13:30 0914152122 Vätterbygdens IBF - Malmbäcks IF 9 - 9 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-03-13 14:30 0914152128 Huskvarna IBS - Vätterbygdens IBF 8 - 4 Katharina Andersson, Magnus Andersson Tenhults Sporthall
2010-03-13 17:00 0914152129 Malmbäcks IF - Barnarps IF B 7 - 15 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2010-03-13 17:00 0914152131 Sävsjö IBK B - Hovslätts IBK 8 - 4 Nexhat Shabani, Ivan Martic Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävsjö IBK B 16 14 1 1 143-64 79 43
2. Huskvarna IBS 16 12 2 2 126-69 57 38
3. Hestra Skid O SK 16 7 4 5 95-98 -3 25
4. Barnarps IF B 16 6 3 7 118-99 19 21
5. Hovslätts IBK 16 6 3 7 92-88 4 21
6. Vätterbygdens IBF 16 6 1 9 84-106 -22 19
7. Westbo IBK 16 5 2 9 81-115 -34 17
8. Bankeryds Skid o MK 16 4 3 9 84-127 -43 15
9. Malmbäcks IF 16 1 3 12 77-134 -57 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 19:00 0914153002 Växjö UGIF - IBK Vöikers 3 - 7 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Olympen
2009-10-02 19:00 0914153003 Vislanda IF - Märserum IBK 1 - 1 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Vislanda Sporthall
2009-10-02 19:30 0914153001 S/W 2010 - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 4 - 7 Magnus Widlund, Bjarne Olsen Stockaryds Sporthall
2009-10-03 12:30 0914153005 KF Ljungby - Carlshamns IBK B 5 - 3 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Sunnerbohallen
2009-10-03 13:00 0914153006 Rottne IF - Alvesta IBK 4 - 4 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Rottne Sporthall
2009-10-03 15:00 0914153004 Gantesbo IBK - Hovshaga AIF 4 - 6 Lennart Wilmert, Patrik Ideström Emmaboda Sporthall
2009-10-09 19:30 0914153011 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 4 - 5 Tobias Håkansson, Hans-Åke Jönsson Huneskolans Sporthall
2009-10-09 19:30 0914153012 IBK Vöikers - Rottne IF 5 - 1 Leif Johansson, Claes Juto Hovshaga Sporthall
2009-10-10 13:30 0914153008 Hovshaga AIF - Växjö UGIF 5 - 5 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2009-10-10 16:00 0914153010 Alvesta IBK - Gantesbo IBK 2 - 2 Leif Johansson, Roger Weiderfelt Alvesta Sporthall
2009-10-11 15:45 0914153007 Märserum IBK - S/W 2010 3 - 3 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väggahallen
2009-10-11 17:17 0914153009 Carlshamns IBK B - Vislanda IF 8 - 1 Jonas Nilsson, Roger Gardell Sparbanken Arena - Karlshamn
2009-10-16 19:00 0914153013 S/W 2010 - IBK Vöikers 0 - 12 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Stockaryds Sporthall
2009-10-16 19:00 0914153015 Vislanda IF - Hovshaga AIF 4 - 4 Roger Weiderfelt, Leif Johansson Vislanda Sporthall
2009-10-16 19:00 0914153016 Gantesbo IBK - Märserum IBK 3 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Emmaboda Sporthall
2009-10-17 12:30 0914153017 KF Ljungby - Alvesta IBK 10 - 2 Roger Weiderfelt, Martin Carlsson Sunnerbohallen
2009-10-17 14:00 0914153014 Växjö UGIF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 5 - 8 Kjell Persson, Leif Johansson Olympen
2009-10-17 14:00 0914153018 Rottne IF - Carlshamns IBK B 2 - 4 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Rottne Sporthall
2009-10-23 19:30 0914153021 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Vislanda IF 13 - 4 Roger Bond, Kjell-Åke Olsson Huneskolans Sporthall
2009-10-23 19:30 0914153024 Hovshaga AIF - Rottne IF 17 - 3 Henrik Fransson, Roger Weiderfelt Hovshaga Sporthall
2009-10-24 15:45 0914153023 Märserum IBK - KF Ljungby 4 - 10 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Norrevånghallen
2009-10-25 14:30 0914153022 IBK Vöikers - Gantesbo IBK 5 - 4 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Teleborgshallen
2009-10-25 17:00 0914153020 Alvesta IBK - Växjö UGIF 2 - 9 Jan-Eric Rydberg, Roger Weiderfelt Alvesta Sporthall
2009-10-25 17:17 0914153019 Carlshamns IBK B - S/W 2010 3 - 2 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Sparbanken Arena - Karlshamn
2009-10-30 19:00 0914153027 Vislanda IF - IBK Vöikers 4 - 5 Roger Weiderfelt, Anders Jonasson Vislanda Sporthall
2009-10-30 19:00 0914153028 Gantesbo IBK - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 8 - 7 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Alsbohallen Johansfors
2009-10-31 14:00 0914153026 Växjö UGIF - Carlshamns IBK B 5 - 5 Jack Falkenström, Johan Magnusson Olympen
2009-10-31 14:30 0914153030 Rottne IF - Märserum IBK 5 - 7 Leif Johansson, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2009-10-31 15:00 0914153025 S/W 2010 - Alvesta IBK 3 - 2 Aldin Imamovic, Michael Johansson Stockaryds Sporthall
2009-11-01 14:30 0914153029 KF Ljungby - Hovshaga AIF 9 - 5 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Åbyhallen
2009-11-06 19:30 0914153036 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Rottne IF 21 - 1 Johan Jönsson, Mattias Alm-Nielsen Huneskolans Sporthall
2009-11-14 16:00 0914153032 Alvesta IBK - Vislanda IF 6 - 8 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Alvesta Sporthall
2009-11-15 16:00 0914153035 KF Ljungby - IBK Vöikers 4 - 7 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Kungshögshallen
2009-11-15 16:30 0914153033 Hovshaga AIF - S/W 2010 11 - 6 Kjell Persson, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2009-11-15 17:17 0914153034 Carlshamns IBK B - Gantesbo IBK 12 - 4 Conny Andersson, Roger Gardell Sparbanken Arena - Karlshamn
2009-11-15 18:45 0914153031 Märserum IBK - Växjö UGIF 6 - 8 Jonas Nilsson, Domartillsättare Blekinge Domare Väggahallen
2009-11-05 20:45 0914153041 IBK Vöikers - Carlshamns IBK B 5 - 6 Anders Blomqvist, Anders Jonasson Teleborgshallen
2009-11-17 20:00 0914153040 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Märserum IBK 10 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Huneskolans Sporthall
2009-11-18 19:30 0914153042 Hovshaga AIF - Alvesta IBK 7 - 2 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Hovshaga Sporthall
2009-11-19 19:30 0914153037 S/W 2010 - Vislanda IF 7 - 8 Nexhat Shabani, Ivan Martic Stockaryds Sporthall
2009-11-19 19:30 0914153039 Rottne IF - Gantesbo IBK 3 - 9 Kjell Persson, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2009-11-19 20:00 0914153038 Växjö UGIF - KF Ljungby 4 - 5 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Olympen
2009-11-21 13:00 0914153044 KF Ljungby - S/W 2010 11 - 2 Leif Johansson, Robin Änghede Sunnerbohallen
2009-11-21 14:00 0914153043 Gantesbo IBK - Växjö UGIF 12 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Alsbohallen Johansfors
2009-11-21 14:00 0914153045 Vislanda IF - Rottne IF 5 - 4 Anders Jonasson, Kjell Persson Vislanda Sporthall
2009-11-21 15:45 0914153048 Märserum IBK - Alvesta IBK 9 - 4 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Norrevånghallen
2009-11-22 17:17 0914153046 Carlshamns IBK B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 6 - 1 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Sparbanken Arena - Karlshamn
2009-11-24 20:30 0914153047 IBK Vöikers - Hovshaga AIF 2 - 7 Henrik Fransson, Roger Weiderfelt Teleborgshallen
2009-11-27 19:00 0914153049 Vislanda IF - KF Ljungby 5 - 8 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Vislanda Sporthall
2009-11-27 19:00 0914153051 Växjö UGIF - Rottne IF 8 - 2 Kjell Persson, Anders Jonasson Olympen
2009-11-27 19:30 0914153050 S/W 2010 - Gantesbo IBK 6 - 4 Nexhat Shabani, Ivan Martic Stockaryds Sporthall
2009-11-27 19:30 0914153052 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Hovshaga AIF 14 - 6 Roger Bond, Kjell-Åke Olsson Huneskolans Sporthall
2009-11-28 16:00 0914153054 Alvesta IBK - IBK Vöikers 1 - 7 Leif Johansson, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2009-11-29 15:45 0914153053 Märserum IBK - Carlshamns IBK B 1 - 4 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väggahallen
2009-12-03 20:00 0914153055 Växjö UGIF - S/W 2010 4 - 10 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Olympen
2009-12-04 19:00 0914153056 Gantesbo IBK - Vislanda IF 9 - 4 Anton Rosenblad, Viktor Georgsson Emmaboda Sporthall
2009-12-05 14:00 0914153057 Rottne IF - KF Ljungby 5 - 6 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Rottne Sporthall
2009-12-05 16:00 0914153060 Alvesta IBK - Carlshamns IBK B 3 - 10 Kjell Persson, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
2009-12-06 16:30 0914153058 IBK Vöikers - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 4 - 9 Roger Weiderfelt, Jack Falkenström Teleborgshallen
2009-12-06 16:30 0914153059 Hovshaga AIF - Märserum IBK 6 - 5 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2009-12-11 19:00 0914153062 Vislanda IF - Växjö UGIF 2 - 2 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Vislanda Sporthall
2009-12-11 19:30 0914153061 S/W 2010 - Rottne IF 10 - 3 Johan Ferm, Anton Stuchly Stockaryds Sporthall
2009-12-11 19:30 0914153064 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Alvesta IBK 10 - 2 Bengt Fält, Tojje Sildén-Glemark Huneskolans Sporthall
2009-12-13 12:30 0914153063 KF Ljungby - Gantesbo IBK 7 - 3 Roger Weiderfelt, Leif Johansson Sunnerbohallen
2009-12-13 13:15 0914153065 Märserum IBK - IBK Vöikers 8 - 5 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Väggahallen
2009-12-13 17:17 0914153066 Carlshamns IBK B - Hovshaga AIF 5 - 8 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Sparbanken Arena - Karlshamn
2009-12-18 19:30 0914153067 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - S/W 2010 14 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Huneskolans Sporthall
2009-12-19 13:30 0914153070 Hovshaga AIF - Gantesbo IBK 2 - 4 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2009-12-19 14:30 0914153068 IBK Vöikers - Växjö UGIF 5 - 4 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Teleborgshallen
2009-12-19 16:00 0914153072 Alvesta IBK - Rottne IF 5 - 3 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Alvesta Sporthall
2009-12-20 15:45 0914153069 Märserum IBK - Vislanda IF 6 - 9 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Väggahallen
2009-12-20 17:17 0914153071 Carlshamns IBK B - KF Ljungby 5 - 7 Conny Andersson, Roger Gardell Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-01-08 19:00 0914153075 Vislanda IF - Carlshamns IBK B 8 - 7 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Vislanda Sporthall
2010-01-08 19:00 0914153076 Gantesbo IBK - Alvesta IBK 5 - 3 Daniel Gyllander, Lennart Wilmert Emmaboda Sporthall
2010-01-08 19:30 0914153073 S/W 2010 - Märserum IBK 11 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund Stockaryds Sporthall
2010-01-09 12:00 0914153078 Rottne IF - IBK Vöikers 2 - 6 Kjell Persson, Leif Johansson Rottne Sporthall
2010-01-10 12:30 0914153077 KF Ljungby - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 9 - 7 Jan-Eric Rydberg, Anders Nyberg Sunnerbohallen
2010-01-10 14:00 0914153074 Växjö UGIF - Hovshaga AIF 3 - 4 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Olympen
2010-01-15 19:30 0914153080 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Växjö UGIF 6 - 5 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Huneskolans Sporthall
2010-01-16 15:45 0914153082 Märserum IBK - Gantesbo IBK 5 - 8 Kenneth Johansson, Kimmo Mårtensson Norrevånghallen
2010-01-16 16:00 0914153079 IBK Vöikers - S/W 2010 11 - 1 Leif Johansson, Anders Jonasson Teleborgshallen
2010-01-16 16:00 0914153083 Alvesta IBK - KF Ljungby 4 - 8 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Alvesta Sporthall
2010-01-17 17:17 0914153084 Carlshamns IBK B - Rottne IF 8 - 4 Jonas Nilsson, Karl Gunnar Thomasson Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-01-18 19:30 0914153081 Hovshaga AIF - Vislanda IF 9 - 5 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Hovshaga Sporthall
2010-01-21 20:00 0914153086 Växjö UGIF - Alvesta IBK 6 - 3 Leif Johansson, Kjell Persson Olympen
2010-01-22 19:00 0914153087 Vislanda IF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 5 - 6 Vislanda Sporthall
2010-01-22 19:00 0914153088 Gantesbo IBK - IBK Vöikers 7 - 5 Lennart Wilmert, Leffe Henryson Emmaboda Sporthall
2010-01-22 20:00 0914153085 S/W 2010 - Carlshamns IBK B 2 - 6 Nexhat Shabani, Gerhardt Borkowski Stockaryds Sporthall
2010-01-23 13:00 0914153089 KF Ljungby - Märserum IBK 12 - 6 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Sunnerbohallen
2010-01-23 14:30 0914153090 Rottne IF - Hovshaga AIF 2 - 7 Leif Johansson, Kjell Persson Rottne Sporthall
2010-01-29 19:30 0914153094 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Gantesbo IBK 8 - 3 Christian Nilsson, Anders Viebke Huneskolans Sporthall
2010-01-29 19:30 0914153095 Hovshaga AIF - KF Ljungby 3 - 4 Kjell Persson, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2010-01-30 16:00 0914153091 Alvesta IBK - S/W 2010 5 - 3 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Alvesta Sporthall
2010-01-31 12:45 0914153096 Märserum IBK - Rottne IF 9 - 3 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väggahallen
2010-01-31 17:17 0914153092 Carlshamns IBK B - Växjö UGIF 5 - 4 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Väggahallen
2010-01-31 17:30 0914153093 IBK Vöikers - Vislanda IF 6 - 3 Jack Falkenström, Johan Magnusson Teleborgshallen
2010-02-05 19:00 0914153098 Vislanda IF - Alvesta IBK 5 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Vislanda Sporthall
2010-02-05 19:30 0914153100 Gantesbo IBK - Carlshamns IBK B 3 - 3 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Emmaboda Sporthall
2010-02-05 19:30 0914153101 IBK Vöikers - KF Ljungby 3 - 7 Jack Falkenström, Johan Magnusson Hovshaga Sporthall
2010-02-06 13:00 0914153102 Rottne IF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 5 - 7 Martin Ovesson, Simon Anderjon Rottne Sporthall
2010-02-06 14:00 0914153097 Växjö UGIF - Märserum IBK 5 - 2 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Olympen
2010-02-07 13:00 0914153099 S/W 2010 - Hovshaga AIF 9 - 10 Johan Ferm, Stefan Persson Stockaryds Sporthall
2010-02-09 19:30 0914153106 Märserum IBK - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 4 - 12 Conny Andersson, Roger Gardell Norrevånghallen
2010-02-09 20:00 0914153108 Alvesta IBK - Hovshaga AIF 5 - 2 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Alvesta Sporthall
2010-02-10 19:00 0914153103 Vislanda IF - S/W 2010 6 - 13 Leif Johansson, Anders Jonasson Vislanda Sporthall
2010-02-10 19:30 0914153105 Gantesbo IBK - Rottne IF 8 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Emmaboda Sporthall
2010-02-10 19:30 0914153107 Carlshamns IBK B - IBK Vöikers 7 - 5 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-02-11 20:00 0914153104 KF Ljungby - Växjö UGIF 5 - 5 Martin Ovesson, Simon Anderjon Sunnerbohallen
2010-02-13 13:00 0914153111 Rottne IF - Vislanda IF 3 - 5 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Rottne Sporthall
2010-02-13 13:30 0914153113 Hovshaga AIF - IBK Vöikers 7 - 4 Jack Falkenström, Johan Magnusson Hovshaga Sporthall
2010-02-13 14:00 0914153109 Växjö UGIF - Gantesbo IBK 4 - 7 Kjell Persson, Anders Jonasson Olympen
2010-02-13 15:00 0914153110 S/W 2010 - KF Ljungby 4 - 5 Daniel Pettersson, Johan Söderman Stockaryds Sporthall
2010-02-13 16:00 0914153114 Alvesta IBK - Märserum IBK 10 - 2 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Alvesta Sporthall
2010-02-14 16:00 0914153112 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Carlshamns IBK B 6 - 4 Mårten Högblom, Tony Petersson Huneskolans Sporthall
2010-02-19 19:00 0914153116 Gantesbo IBK - S/W 2010 8 - 8 Domartillsättare Kronoberg Domare, Domartillsättare Kronoberg Domare Emmaboda Sporthall
2010-02-19 19:30 0914153118 Hovshaga AIF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 11 - 2 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2010-02-20 12:30 0914153115 KF Ljungby - Vislanda IF 14 - 8 Leif Johansson, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2010-02-20 14:30 0914153117 Rottne IF - Växjö UGIF 2 - 5 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Rottne Sporthall
2010-02-21 17:17 0914153119 Carlshamns IBK B - Märserum IBK 7 - 7 Conny Andersson, Roger Gardell Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-02-21 17:30 0914153120 IBK Vöikers - Alvesta IBK 6 - 5 Leif Johansson, Sven-Erik Hermansson Teleborgshallen
2010-02-26 19:00 0914153121 S/W 2010 - Växjö UGIF 10 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Stockaryds Sporthall
2010-02-26 19:00 0914153122 Vislanda IF - Gantesbo IBK 7 - 7 Jack Falkenström, Johan Magnusson Vislanda Sporthall
2010-02-27 12:30 0914153123 KF Ljungby - Rottne IF 14 - 1 Kjell Persson, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2010-02-28 15:45 0914153125 Märserum IBK - Hovshaga AIF 6 - 12 Eddy Olsson, Jonas Nilsson Väggahallen
2010-02-28 17:17 0914153126 Carlshamns IBK B - Alvesta IBK 4 - 4 Dragan Zaharijev Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-03-05 19:30 0914153124 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - IBK Vöikers 5 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Huneskolans Sporthall
2010-03-11 20:00 0914153128 Växjö UGIF - Vislanda IF 7 - 4 Jack Falkenström, Johan Magnusson Olympen
2010-03-13 17:00 0914153127 Rottne IF - S/W 2010 4 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2010-03-13 17:00 0914153129 Gantesbo IBK - KF Ljungby 14 - 5 Per Bratt, Dragan Zaharijev Emmaboda Sporthall
2010-03-13 17:00 0914153130 Alvesta IBK - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 10 - 2 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Alvesta Sporthall
2010-03-13 17:00 0914153131 IBK Vöikers - Märserum IBK 7 - 9 Leif Johansson, Claes Juto Teleborgshallen
2010-03-13 17:00 0914153132 Hovshaga AIF - Carlshamns IBK B 9 - 7 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KF Ljungby 22 19 1 2 170-104 66 58
2. Hovshaga AIF 22 15 2 5 158-110 48 47
3. Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 22 15 1 6 179-118 61 46
4. Carlshamns IBK B 22 12 4 6 129-96 33 40
5. Gantesbo IBK 22 12 4 6 136-112 24 40
6. IBK Vöikers 22 12 1 9 127-104 23 37
7. S/ W 2010 22 8 2 12 125-146 -21 26
8. Växjö UGIF 22 7 4 11 112-117 -5 25
9. Vislanda IF 22 6 5 11 111-150 -39 23
10. Alvesta IBK 22 5 4 13 89-125 -36 19
11. Märserum IBK 22 5 3 14 110-155 -45 18
12. Rottne IF 22 0 1 21 66-175 -109 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 11:00 0914154004 Lyckeby IBC - KaRo IBF 2 - 4 Conny Andersson, Eddy Olsson Vedeby Sporthall
2009-10-03 12:00 0914154002 Mönsterås IBK - CL98IC B 4 - 8 Thomas Andersson, Viktor Georgsson Krungårdshallen
2009-10-03 15:00 0914154003 Jämjö IBK - Slätafly/SK IBK B 10 - 5 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2009-10-04 12:30 0914154001 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 7 Kenneth Johansson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall
2009-10-20 19:15 0914154005 Högby IF - Kalmar Södra IF 6 - 5 Juan Fernandez, Viktor Georgsson Åkerbohallen
2009-10-09 19:45 0914154011 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Högby IF 7 - 1 Tomas Jagodzinski, Daniel Gyllander
2009-10-10 14:00 0914154010 Mörbylånga GOIF - Lyckeby IBC 5 - 5 Tomas Jagodzinski, Viktor Georgsson Skansenhallen
2009-10-10 15:30 0914154009 Kalmar Södra IF - Jämjö IBK 5 - 5 Anton Rosenblad, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
2009-10-10 16:00 0914154008 KaRo IBF - Mönsterås IBK 6 - 4 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2009-10-11 13:00 0914154007 Slätafly/SK IBK B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 17 - 2 Tomas Jagodzinski, Viktor Georgsson Torsås Sporthall
2009-10-16 18:30 0914154015 Jämjö IBK - KaRo IBF 2 - 9 Conny Andersson, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2009-10-16 20:00 0914154013 Örlogsstadens IBF Karlskrona - CL98IC B 5 - 6 Kenneth Johansson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall
2009-10-17 12:00 0914154014 Mönsterås IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 4 Thomas Andersson, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall A-hall
2009-10-17 17:00 0914154017 Högby IF - Mörbylånga GOIF 3 - 5 Daniel Gyllander, Tomas Jagodzinski Åkerbohallen
2009-10-18 18:30 0914154016 Lyckeby IBC - Slätafly/SK IBK B 6 - 5 Linus Sjöberg, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall
2009-10-23 19:45 0914154021 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Jämjö IBK 6 - 1 Bengt Andersson, Tomas Akthagen
2009-10-25 14:00 0914154023 Slätafly/SK IBK B - Högby IF 1 - 3 Jonas Widenstedt, Ulf Åberg Torsås Sporthall
2009-10-25 14:15 0914154022 CL98IC B - Lyckeby IBC 6 - 1 Daniel Gyllander, Anton Rosenblad Lindsdals Sporthall
2009-10-25 16:00 0914154019 Kalmar Södra IF - Örlogsstadens IBF Karlskrona 9 - 4 Stefan Karlsson, Anders Fagerström Kalmar Sporthall/Arena
2009-10-25 17:30 0914154020 Mörbylånga GOIF - Mönsterås IBK 9 - 5 Tomas Jagodzinski, Daniel Gyllander Skansenhallen
2009-10-30 20:00 0914154025 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Mörbylånga GOIF 3 - 12 Kenneth Johansson, Jonas Nilsson Karlskrona Idrottshall
2009-10-30 20:00 0914154026 Mönsterås IBK - Kalmar Södra IF 6 - 6 Tomas Jagodzinski, Daniel Gyllander Krungårdshallen
2009-10-31 14:00 0914154029 Högby IF - KaRo IBF 4 - 6 Jonas Widenstedt, Lennart Wilmert Åkerbohallen
2009-11-01 14:00 0914154028 Lyckeby IBC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 3 Eddy Olsson, Kenneth Johansson Rödeby Sporthall
2009-11-05 20:00 0914154027 Jämjö IBK - CL98IC B 6 - 7 Roger Gardell, Conny Andersson Jändelskolan
2009-11-08 16:00 0914154034 Kalmar Södra IF - Lyckeby IBC 7 - 9 Anton Rosenblad, Viktor Georgsson Kalmar Sporthall D-hall
2009-11-14 14:00 0914154033 KaRo IBF - Örlogsstadens IBF Karlskrona 12 - 0 Conny Ekdahl, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2009-11-14 15:00 0914154031 Slätafly/SK IBK B - Mönsterås IBK 8 - 5 Henrik Carlsson, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2009-11-15 14:00 0914154035 Högby IF - CL98IC B 7 - 3 Stefan Karlsson, Bengt Andersson Åkerbohallen
2009-11-15 17:30 0914154032 Mörbylånga GOIF - Jämjö IBK 8 - 4 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Skansenhallen
2009-11-20 19:45 0914154040 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK B 9 - 4 Anders Stenberg, Viktor Georgsson
2009-11-20 20:00 0914154037 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Jämjö IBK 3 - 0 Conny Andersson, Kimmo Mårtensson Vedeby Sporthall
2009-11-20 20:00 0914154038 Mönsterås IBK - Högby IF 6 - 4 Stefan Lundqvist, Thomas Andersson Mönsterås Sporthall B-hall
2009-11-20 20:00 0914154042 KaRo IBF - Mörbylånga GOIF 5 - 1 Mikael Lundin, Kenneth Johansson Kallinge Sporthall
2009-11-20 20:15 0914154041 CL98IC B - Kalmar Södra IF 6 - 4 Juan Fernandez, Tomas Jagodzinski Kalmar Sporthall A-hall
2009-11-22 15:00 0914154044 Högby IF - Örlogsstadens IBF Karlskrona 6 - 3 Philip Österbo, Viktor Georgsson Åkerbohallen
2009-11-22 15:00 0914154046 Kalmar Södra IF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 4 Robin Ekstam, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall D-hall
2009-11-22 15:15 0914154047 CL98IC B - KaRo IBF 5 - 3 Stefan Lundqvist, Juan Fernandez Lindsdals Sporthall
2009-11-22 16:00 0914154043 Lyckeby IBC - Mönsterås IBK 13 - 3 Per Bratt, Roger Gardell Rödeby Sporthall
2009-11-23 19:45 0914154048 Slätafly/SK IBK B - Mörbylånga GOIF 3 - 7 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Torsås Sporthall
2009-11-27 19:45 0914154052 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - KaRo IBF 6 - 5 Anders Stenberg, Juan Fernandez
2009-11-28 15:00 0914154049 Jämjö IBK - Högby IF 7 - 5 Kenneth Johansson, Ola Samuelsson Jämjö Sporthall
2009-11-28 16:00 0914154050 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Lyckeby IBC 3 - 5 Jonas Nilsson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2009-11-28 17:30 0914154053 Slätafly/SK IBK B - Kalmar Södra IF 4 - 5 Kenneth Johansson, Kimmo Mårtensson Torsås Sporthall
2009-12-22 20:00 0914154054 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 7 - 10 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Skansenhallen
2009-12-01 20:00 0914154060 Mörbylånga GOIF - Kalmar Södra IF 7 - 7 Juan Fernandez, Bengt Andersson Skansenhallen
2009-12-05 14:00 0914154059 KaRo IBF - Slätafly/SK IBK B 6 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Kallinge Sporthall
2009-12-05 17:00 0914154056 Lyckeby IBC - Jämjö IBK 5 - 5 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2009-12-06 12:00 0914154055 Mönsterås IBK - Örlogsstadens IBF Karlskrona 0 - 9 Claes Waernholm, Jonas Widenstedt Mönsterås Sporthall A-hall
2009-12-06 15:15 0914154058 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 4 Tomas Jagodzinski, Daniel Gyllander Lindsdals Sporthall
2009-12-11 19:45 0914154064 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 5 - 4 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander
2009-12-12 15:00 0914154062 Jämjö IBK - Mönsterås IBK 9 - 4 Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2009-12-12 16:00 0914154065 Slätafly/SK IBK B - CL98IC B 11 - 10 Stefan Karlsson, Viktor Georgsson Torsås Sporthall
2009-12-13 15:00 0914154063 Högby IF - Lyckeby IBC 3 - 4 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Åkerbohallen
2009-12-13 15:00 0914154066 Kalmar Södra IF - KaRo IBF 3 - 9 Juan Fernandez, Philip Österbo Kalmar Sporthall D-hall
2009-12-19 13:00 0914154067 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Örlogsstadens IBF Karlskrona 6 - 2 Jonas Widenstedt, Stefan Karlsson
2009-12-19 14:00 0914154070 KaRo IBF - Lyckeby IBC 4 - 4 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2009-12-19 17:30 0914154069 Slätafly/SK IBK B - Jämjö IBK 5 - 4 Kenneth Johansson, Mikael Lundin Torsås Sporthall
2009-12-20 14:30 0914154071 Kalmar Södra IF - Högby IF 8 - 3 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Kalmar Sporthall D-hall
2010-03-12 19:30 0914154068 CL98IC B - Mönsterås IBK 19 - 5 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson Lindsdals Sporthall
2010-01-08 20:00 0914154073 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Slätafly/SK IBK B 9 - 4 Linus Sjöberg, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall
2010-01-09 12:00 0914154074 Mönsterås IBK - KaRo IBF 3 - 15 Jonas Widenstedt, Lennart Wilmert Mönsterås Sporthall A-hall
2010-01-09 15:00 0914154075 Jämjö IBK - Kalmar Södra IF 7 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2010-01-10 14:00 0914154076 Lyckeby IBC - Mörbylånga GOIF 7 - 6 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2010-01-12 19:30 0914154077 Högby IF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 8 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Åkerbohallen
2010-01-15 19:45 0914154080 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mönsterås IBK 18 - 2 Tomas Jagodzinski, Viktor Georgsson
2010-01-16 11:45 0914154079 CL98IC B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 9 - 6 Daniel Gyllander, Jonas Hellberg Kalmar Sporthall A-hall
2010-01-16 16:00 0914154081 KaRo IBF - Jämjö IBK 3 - 3 Conny Andersson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2010-01-17 15:30 0914154082 Slätafly/SK IBK B - Lyckeby IBC 5 - 6 Leffe Henryson, Philip Österbo Torsås Sporthall
2010-01-17 17:30 0914154083 Mörbylånga GOIF - Högby IF 9 - 7 Juan Fernandez, Ola Engfeldt Skansenhallen
2010-01-22 20:00 0914154086 Mönsterås IBK - Mörbylånga GOIF 2 - 13 Anders Stenberg, Bengt Andersson Krungårdshallen
2010-01-22 20:15 0914154085 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Kalmar Södra IF 2 - 1 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2010-01-23 14:00 0914154089 Högby IF - Slätafly/SK IBK B 3 - 3 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Åkerbohallen
2010-01-23 15:00 0914154087 Jämjö IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 10 Linus Sjöberg, Kenneth Johansson Jämjö Sporthall
2010-01-23 16:30 0914154088 Lyckeby IBC - CL98IC B 7 - 2 Eddy Olsson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall
2010-01-29 19:45 0914154094 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Lyckeby IBC 9 - 3 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson
2010-01-30 14:00 0914154091 Mörbylånga GOIF - Örlogsstadens IBF Karlskrona 9 - 2 Philip Österbo, Leffe Henryson Skansenhallen
2010-01-30 14:00 0914154095 KaRo IBF - Högby IF 10 - 1 Conny Andersson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2010-01-31 15:15 0914154093 CL98IC B - Jämjö IBK 4 - 3 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Lindsdals Sporthall
2010-01-31 16:00 0914154092 Kalmar Södra IF - Mönsterås IBK 9 - 8 Tomas Akthagen, Nikolina Bolander Kalmar Sporthall/Arena
2010-02-05 20:00 0914154097 Mönsterås IBK - Slätafly/SK IBK B 5 - 9 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Krungårdshallen
2010-02-06 15:00 0914154098 Jämjö IBK - Mörbylånga GOIF 9 - 7 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2010-02-07 13:30 0914154099 Örlogsstadens IBF Karlskrona - KaRo IBF 6 - 4 Roger Gardell, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2010-02-07 15:15 0914154101 CL98IC B - Högby IF 7 - 5 Stefan Karlsson, Jonas Hellberg Lindsdals Sporthall
2010-03-06 15:30 0914154100 Lyckeby IBC - Kalmar Södra IF 15 - 6 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Vedeby Sporthall
2010-01-26 19:30 0914154104 Högby IF - Mönsterås IBK 13 - 5 Juan Fernandez, Marcus Karlström Åkerbohallen
2010-02-10 19:30 0914154106 Slätafly/SK IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2010-02-11 20:30 0914154103 Jämjö IBK - Örlogsstadens IBF Karlskrona 7 - 4 Conny Andersson, Jonas Nilsson Jämjö Sporthall
2010-02-12 20:00 0914154108 Mörbylånga GOIF - KaRo IBF 4 - 1 Juan Fernandez, Ola Engfeldt Skansenhallen
2010-02-14 14:00 0914154107 Kalmar Södra IF - CL98IC B 8 - 9 Hanna Nilsson, Nikolina Bolander Kalmar Sporthall D-hall
2010-02-13 12:00 0914154109 Mönsterås IBK - Lyckeby IBC 1 - 6 Philip Österbo, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall A-hall
2010-02-13 15:30 0914154110 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Högby IF OW (0 - 5) Kenneth Johansson, Per Bratt Vedeby Sporthall
2010-02-14 17:30 0914154114 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 3 - 4 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson Skansenhallen
2010-02-18 19:30 0914154112 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Kalmar Södra IF 7 - 3 Viktor Georgsson, Anton Rosenblad
2010-03-06 14:30 0914154113 KaRo IBF - CL98IC B OW (0 - 5) Conny Andersson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2010-01-29 19:30 0914154115 Högby IF - Jämjö IBK 8 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Åkerbohallen
2010-02-20 14:00 0914154118 KaRo IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 6 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2010-02-20 16:00 0914154116 Lyckeby IBC - Örlogsstadens IBF Karlskrona 5 - 3 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Vedeby Sporthall
2010-02-21 12:00 0914154119 Kalmar Södra IF - Slätafly/SK IBK B 5 - 5 Lennart Wilmert, Juan Fernandez Kalmar Sporthall D-hall
2010-02-21 15:00 0914154120 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 2 - 6 Ulf Åberg, Per Elofsson Lindsdals Sporthall
2010-02-26 19:30 0914154126 Kalmar Södra IF - Mörbylånga GOIF 8 - 4 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Kalmar Sporthall D-hall
2010-02-26 19:45 0914154124 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 3 - 3 Stefan Karlsson, Kenneth Johansson
2010-02-27 14:00 0914154121 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Mönsterås IBK 22 - 1 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Vedeby Sporthall
2010-02-28 16:30 0914154125 Slätafly/SK IBK B - KaRo IBF 3 - 8 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Torsås Sporthall
2010-02-28 17:00 0914154122 Jämjö IBK - Lyckeby IBC 7 - 4 Conny Andersson, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2010-03-09 20:00 0914154130 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Skansenhallen
2010-03-14 17:00 0914154128 Mönsterås IBK - Jämjö IBK 6 - 7 Joacim Olofsson, Marcus Karlström Krungårdshallen
2010-03-14 17:00 0914154129 Lyckeby IBC - Högby IF 9 - 3 Eddy Olsson, Conny Andersson Vedeby Sporthall
2010-03-14 17:00 0914154132 KaRo IBF - Kalmar Södra IF 9 - 5 Domartillsättare Blekinge Domare Kallinge Sporthall
2010-03-14 17:15 0914154131 CL98IC B - Slätafly/SK IBK B 5 - 2 Anton Rosenblad, Juan Fernandez Lindsdals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 20 18 2 0 134-60 74 56
2. CL98IC B 19 13 2 4 125-97 28 41
3. Lyckeby IBC 20 12 3 5 118-90 28 39
4. KaRo IBF 19 12 2 5 123-67 56 38
5. Mörbylånga GOIF 20 10 2 8 128-97 31 32
6. Jämjö IBK 20 8 3 9 103-112 -9 27
7. Slätafly/ SK IBK B 20 6 2 12 106-118 -12 20
8. Kalmar Södra IF 20 5 4 11 111-129 -18 19
9. Högby IF 19 6 1 12 91-111 -20 19
10. Örlogsstadens IBF Karlskrona 19 6 0 13 91-120 -29 18
11. Mönsterås IBK 20 1 1 18 78-207 -129 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis