Herrar Division 2 GUDH (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 2 GUDH
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 19:30 1005120005 IK Sätra - Strömsbro IF 11 - 3 Peter Marksén, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2010-09-24 20:00 1005120002 Alunda IBF - IBK Roslagen 3 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Olandshallen
2010-09-25 10:00 1005120004 Uppsala IBK - IS Saga 4 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2010-09-25 15:00 1005120006 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 9 - 5
2010-09-25 16:30 1005120003 Envikens IF - Kingsgårdens IBK 12 - 8 Envikens Sporthall
2010-09-26 15:00 1005120001 IK Ljusdal - Alfta IBK 4 - 3 e.förl. Johnny Sundberg, Leif Sundberg Giganten
2010-10-02 16:00 1005120011 Alfta IBK - IK Sätra 4 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2010-10-02 16:00 1005120011 Alfta IBK - IK Sätra 4 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2010-10-03 12:00 1005120010 IBF Falun Ungdom - Uppsala IBK 7 - 6 Guide Arena
2010-10-03 13:00 1005120012 IBK Roslagen - IBF Hedemora 4 - 7 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Sportcentrum
2010-10-03 14:00 1005120008 IS Saga - Alunda IBF 3 - 8 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-10-03 15:00 1005120007 Kingsgårdens IBK - IK Ljusdal 7 - 4 Haraldsbo Sporthall
2010-10-03 17:00 1005120009 Strömsbro IF - Envikens IF 8 - 8 Emil Löfgren, Jonathan Blank
2010-10-09 11:00 1005120016 Uppsala IBK - Kingsgårdens IBK 7 - 3 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-10-09 13:00 1005120013 IK Ljusdal - IBK Roslagen 3 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2010-10-09 14:00 1005120017 IK Sätra - IBF Falun Ungdom 4 - 3 Peter Marksén, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2010-10-09 16:00 1005120014 Alunda IBF - Alfta IBK 4 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Olandshallen
2010-10-09 16:30 1005120015 Envikens IF - IS Saga 7 - 5 Envikens Sporthall
2010-10-10 14:00 1005120018 IBF Hedemora - Strömsbro IF 11 - 6
2010-10-15 20:00 1005120022 IBK Roslagen - Uppsala IBK 2 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Sportcentrum
2010-10-16 13:15 1005120023 Kingsgårdens IBK - IK Sätra 8 - 10 Lugnet C
2010-10-16 16:00 1005120021 Alfta IBK - Envikens IF 7 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2010-10-16 16:00 1005120021 Alfta IBK - Envikens IF 7 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2010-10-17 12:00 1005120020 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 6 - 4 Guide Arena
2010-10-17 14:00 1005120024 IS Saga - IBF Hedemora 6 - 10 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-10-17 16:00 1005120019 Strömsbro IF - IK Ljusdal 11 - 9 Emil Löfgren, Jonathan Blank
2010-10-23 09:40 1005120028 Uppsala IBK - Alfta IBK 7 - 6 e.förl. Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2010-10-23 14:00 1005120030 IBF Hedemora - Kingsgårdens IBK 12 - 2
2010-10-23 15:00 1005120025 IK Ljusdal - IBF Falun Ungdom 3 - 3 Jörgen Grundström, Anders Sandström Giganten
2010-10-23 16:00 1005120026 Alunda IBF - Strömsbro IF 8 - 2 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Olandshallen
2010-10-23 16:30 1005120027 Envikens IF - IBK Roslagen 4 - 9 Envikens Sporthall
2010-10-24 14:00 1005120029 IK Sätra - IS Saga 13 - 8 Emil Löfgren, Jonathan Blank Träffen Arena
2010-10-26 19:30 1005120032 IBF Falun Ungdom - Envikens IF 9 - 6 Guide Arena 1
2010-10-30 14:00 1005120031 Kingsgårdens IBK - Alunda IBF 3 - 8 Haraldsbo Sporthall
2010-10-30 14:00 1005120033 IS Saga - IK Ljusdal 6 - 11 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-10-30 16:00 1005120036 Alfta IBK - IBF Hedemora 2 - 7 Leif Sundberg, Göran Karlsson Alfta Sporthall
2010-10-30 16:00 1005120036 Alfta IBK - IBF Hedemora 2 - 7 Leif Sundberg, Göran Karlsson Alfta Sporthall
2010-10-31 11:30 1005120034 Strömsbro IF - Uppsala IBK 7 - 14 Jonathan Blank, Emil Löfgren Träffen Arena
2010-10-31 14:00 1005120035 IK Sätra - IBK Roslagen 6 - 4 Mahbod Beigi, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2010-11-06 13:00 1005120037 IK Ljusdal - Envikens IF 4 - 5 e.förl. Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Giganten
2010-11-06 15:00 1005120039 IBF Hedemora - Uppsala IBK 8 - 12
2010-11-06 16:00 1005120038 Alunda IBF - IK Sätra 4 - 7 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Olandshallen
2010-11-06 16:00 1005120040 Alfta IBK - Kingsgårdens IBK 8 - 4 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2010-11-06 16:00 1005120040 Alfta IBK - Kingsgårdens IBK 8 - 4 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2010-11-07 13:00 1005120041 IBK Roslagen - Strömsbro IF 4 - 6 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Sportcentrum
2010-11-07 14:00 1005120042 IS Saga - IBF Falun Ungdom 3 - 5 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2010-11-12 20:00 1005120047 IBK Roslagen - IS Saga 7 - 8 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Sportcentrum
2010-11-13 11:00 1005120043 Uppsala IBK - Alunda IBF 5 - 4 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-11-13 16:30 1005120045 Envikens IF - IBF Hedemora 3 - 6 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Envikens Sporthall
2010-11-14 13:30 1005120044 IK Sätra - IK Ljusdal 8 - 2 Peter Marksén, Jonas Tidsjö
2010-11-14 16:00 1005120046 Strömsbro IF - Alfta IBK 5 - 4 Emil Löfgren, Jonathan Blank
2010-11-14 18:00 1005120048 Kingsgårdens IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 5 Jon Moberg, Jonatan Lindberg Haraldsbo Sporthall
2010-11-20 13:00 1005120050 IK Ljusdal - Uppsala IBK 3 - 10 Jonathan Blank, Emil Löfgren Giganten
2010-11-20 16:00 1005120052 Alfta IBK - IS Saga 8 - 6 Kjell Gustavsson, Göran Karlsson Alfta Sporthall
2010-11-20 16:00 1005120052 Alfta IBK - IS Saga 8 - 6 Kjell Gustavsson, Göran Karlsson Alfta Sporthall
2010-11-20 16:30 1005120049 Envikens IF - IK Sätra 3 - 8 Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Envikens Sporthall
2010-11-21 12:30 1005120051 Alunda IBF - IBF Hedemora 5 - 6 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Olandshallen
2010-11-21 14:00 1005120054 IBF Falun Ungdom - IBK Roslagen 8 - 9 e.förl. Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Lugnet C
2010-11-21 17:00 1005120053 Kingsgårdens IBK - Strömsbro IF 5 - 7 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Haraldsbo Sporthall
2010-11-27 14:00 1005120057 IBF Hedemora - IK Sätra 5 - 4 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus
2010-11-27 15:00 1005120059 IS Saga - Kingsgårdens IBK 10 - 4 Pierre Engström, Henrik Isberg Allianshallen A
2010-11-27 17:30 1005120056 Uppsala IBK - Envikens IF 12 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2010-11-28 12:30 1005120058 IBK Roslagen - Alfta IBK 8 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2010-11-28 19:00 1005120060 IBF Falun Ungdom - Strömsbro IF 13 - 12 e.förl. Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Guide Arena
2011-02-06 16:00 1005120055 Alunda IBF - IK Ljusdal 5 - 3 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Olandshallen
2010-12-03 19:30 1005120063 IK Sätra - Uppsala IBK 1 - 6 Emil Löfgren, Jonathan Blank Träffen Arena
2010-12-04 13:00 1005120061 IK Ljusdal - IBF Hedemora 2 - 21 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2010-12-04 16:00 1005120064 Alfta IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2010-12-04 16:00 1005120064 Alfta IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 12 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2010-12-04 16:30 1005120062 Envikens IF - Alunda IBF 2 - 6 Sven-Olof Quist, Jussi Nissinen Envikens Sporthall
2010-12-05 16:00 1005120066 Strömsbro IF - IS Saga 6 - 7 Peter Marksén, Jonas Tidsjö
2010-12-05 16:30 1005120065 Kingsgårdens IBK - IBK Roslagen 5 - 7 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Haraldsbo Sporthall
2010-12-10 20:00 1005120071 Strömsbro IF - IK Sätra 1 - 13 Thomas Sterner, Benny Grönblad
2010-12-11 16:00 1005120067 Alfta IBK - IK Ljusdal 2 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2010-12-11 16:00 1005120067 Alfta IBK - IK Ljusdal 2 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2010-12-12 12:30 1005120070 IS Saga - Uppsala IBK 5 - 12 Henrik Isberg, Pierre Engström Allianshallen A
2010-12-12 13:30 1005120072 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 9 - 3 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Guide Arena 1
2010-12-12 15:30 1005120068 IBK Roslagen - Alunda IBF 7 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2010-12-12 16:30 1005120069 Kingsgårdens IBK - Envikens IF 2 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Haraldsbo Sporthall
2011-01-07 19:00 1005120075 Envikens IF - Strömsbro IF 7 - 4 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Envikens Sporthall
2011-01-08 13:00 1005120073 IK Ljusdal - Kingsgårdens IBK 5 - 4 e.förl. Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2011-01-08 14:00 1005120076 Uppsala IBK - IBF Falun Ungdom 12 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2011-01-08 15:00 1005120078 IBF Hedemora - IBK Roslagen 8 - 6 Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist
2011-01-09 16:00 1005120074 Alunda IBF - IS Saga 6 - 2 Pierre Engström, Lars Gustafsson Olandshallen
2011-01-09 16:00 1005120077 IK Sätra - Alfta IBK 6 - 8 Jonathan Blank, Emil Löfgren Träffen Arena
2011-01-15 16:00 1005120080 Alfta IBK - Alunda IBF 6 - 5 Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Alfta Sporthall
2011-01-15 16:00 1005120080 Alfta IBK - Alunda IBF 6 - 5 Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Alfta Sporthall
2011-01-15 18:00 1005120081 IS Saga - Envikens IF 10 - 5 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-01-16 13:30 1005120079 IBK Roslagen - IK Ljusdal 9 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Sportcentrum
2011-01-16 13:30 1005120082 Kingsgårdens IBK - Uppsala IBK 5 - 11 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Haraldsbo Sporthall
2011-01-16 16:00 1005120083 IBF Falun Ungdom - IK Sätra 11 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Guide Arena
2011-01-16 16:00 1005120084 Strömsbro IF - IBF Hedemora 3 - 6 Peter Marksén, Jonas Tidsjö
2011-01-22 11:00 1005120088 Uppsala IBK - IBK Roslagen 11 - 4 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Allianshallen A
2011-01-22 13:00 1005120085 IK Ljusdal - Strömsbro IF 8 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Giganten
2011-01-22 15:00 1005120086 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 4 - 5 Peter Marksén, Jonas Tidsjö Olandshallen
2011-01-22 16:30 1005120087 Envikens IF - Alfta IBK 2 - 12 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Envikens Sporthall
2011-01-22 17:00 1005120090 IBF Hedemora - IS Saga 15 - 6 Sven-Olof Quist, Jussi Nissinen Långshyttans Sporthall
2011-01-23 16:00 1005120089 IK Sätra - Kingsgårdens IBK 15 - 8 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Träffen Arena
2011-01-29 16:00 1005120092 Strömsbro IF - Alunda IBF 1 - 11 Sven-Olof Quist, Jussi Nissinen
2011-01-29 16:00 1005120094 Alfta IBK - Uppsala IBK 7 - 8 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2011-01-29 16:00 1005120094 Alfta IBK - Uppsala IBK 7 - 8 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2011-01-30 12:00 1005120091 IBF Falun Ungdom - IK Ljusdal 13 - 1 Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Guide Arena
2011-01-30 13:00 1005120093 IBK Roslagen - Envikens IF 8 - 1 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2011-01-30 14:00 1005120095 IS Saga - IK Sätra 7 - 4 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-01-30 18:00 1005120096 Kingsgårdens IBK - IBF Hedemora 4 - 7 Jörgen Andersson, Zebastian Fåhraeus Haraldsbo Sporthall
2011-02-05 13:00 1005120099 IK Ljusdal - IS Saga 7 - 6 e.förl. Johnny Sundberg, Leif Sundberg Giganten
2011-02-05 15:00 1005120102 IBF Hedemora - Alfta IBK 5 - 4
2011-02-05 15:30 1005120100 Uppsala IBK - Strömsbro IF 6 - 1 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-02-05 16:00 1005120097 Alunda IBF - Kingsgårdens IBK 11 - 0 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Olandshallen
2011-02-05 16:30 1005120098 Envikens IF - IBF Falun Ungdom 4 - 5 e.förl. Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Envikens Sporthall
2011-02-06 13:00 1005120101 IBK Roslagen - IK Sätra 2 - 8 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Sportcentrum
2011-02-12 16:00 1005120104 IK Sätra - Alunda IBF 5 - 6 Jonathan Blank, Roland Carlsson Träffen Arena
2011-02-12 16:00 1005120108 IBF Falun Ungdom - IS Saga 7 - 4 Sven-Olof Quist, Jussi Nissinen Lugnet A
2011-02-12 16:30 1005120103 Envikens IF - IK Ljusdal 7 - 8 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Envikens Sporthall
2011-02-13 15:45 1005120107 Strömsbro IF - IBK Roslagen 6 - 9 Sven-Olof Quist, Jussi Nissinen
2011-02-13 17:00 1005120105 Uppsala IBK - IBF Hedemora 7 - 3 Pierre Engström, Henrik Isberg Allianshallen A
2011-02-13 18:00 1005120106 Kingsgårdens IBK - Alfta IBK 6 - 1 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Haraldsbo Sporthall
2011-02-17 20:00 1005120109 Alunda IBF - Uppsala IBK 4 - 5 e.förl. Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Olandshallen
2011-02-19 13:00 1005120110 IK Ljusdal - IK Sätra 3 - 6 Pierre Engström, Fredrik Olsson Giganten
2011-02-19 15:00 1005120111 IBF Hedemora - Envikens IF 12 - 3 Erik Rosvall, Henrik Isberg
2011-02-19 17:00 1005120112 Alfta IBK - Strömsbro IF 4 - 5 Fredrik Olsson, Pierre Engström Alfta Sporthall
2011-02-19 17:00 1005120112 Alfta IBK - Strömsbro IF 4 - 5 Pierre Engström, Fredrik Olsson Alfta Sporthall
2011-02-19 18:00 1005120113 IS Saga - IBK Roslagen 9 - 10 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Allianshallen A
2011-02-20 19:00 1005120114 IBF Falun Ungdom - Kingsgårdens IBK 12 - 8 Peter Marksén, Jonas Tidsjö Guide Arena
2011-02-26 15:00 1005120117 IBF Hedemora - Alunda IBF 9 - 7 Patrik Sjögren Heidenberg, Sven-Olof Quist
2011-02-26 16:30 1005120118 IS Saga - Alfta IBK 8 - 7 e.förl. Lars Gustafsson, Fredrik Olsson Allianshallen A
2011-02-27 14:00 1005120120 IBK Roslagen - IBF Falun Ungdom 5 - 6 e.förl. Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2011-02-27 16:00 1005120115 IK Sätra - Envikens IF 12 - 2 Jonas Tidsjö, Peter Marksén Träffen Arena
2011-02-27 16:00 1005120119 Strömsbro IF - Kingsgårdens IBK 7 - 6 e.förl. Benny Grönblad, Thomas Sterner
2011-02-27 16:30 1005120116 Uppsala IBK - IK Ljusdal 8 - 4 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-03-05 16:00 1005120123 IK Sätra - IBF Hedemora 7 - 4 Robert Brodin, Anders Löfgren Träffen Arena
2011-03-05 16:30 1005120122 Envikens IF - Uppsala IBK 3 - 9 Sven-Olof Quist, Jussi Nissinen Envikens Sporthall
2011-03-05 17:00 1005120121 IK Ljusdal - Alunda IBF 3 - 11 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Giganten
2011-03-05 17:30 1005120126 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 5 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman
2011-03-06 15:00 1005120125 Kingsgårdens IBK - IS Saga 9 - 10 Jonas Lax, Henrik Matsson Haraldsbo Sporthall
2011-03-06 17:00 1005120124 Alfta IBK - IBK Roslagen 8 - 4 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2011-03-06 17:00 1005120124 Alfta IBK - IBK Roslagen 8 - 4 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2011-03-12 14:00 1005120132 IS Saga - Strömsbro IF 8 - 6 Pierre Engström, Henrik Isberg Allianshallen A
2011-03-12 16:00 1005120128 Alunda IBF - Envikens IF 15 - 2 Per Ericsson, Daniel Wahlström Olandshallen
2011-03-13 11:30 1005120130 IBF Falun Ungdom - Alfta IBK 11 - 2 Jussi Nissinen, Sven-Olof Quist Guide Arena 1
2011-03-13 13:00 1005120131 IBK Roslagen - Kingsgårdens IBK 12 - 3 Mikael Waldenvik, Mikael Eriksson Sportcentrum
2011-03-13 14:00 1005120127 IBF Hedemora - IK Ljusdal 11 - 3 Henrik Matsson, Jonas Lax
2011-03-13 14:00 1005120129 Uppsala IBK - IK Sätra 10 - 8 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Uppsala IBK 23 20 2 (2) 1 194-102 92 64
2. IBF Hedemora 23 18 1 (1) 4 192-112 80 56
3. IBF Falun Ungdom 23 14 5 (3) 4 178-126 52 50
4. IK Sätra 23 16 0 (0) 7 172-116 56 48
5. Alfta IBK 33 13 3 (0) 17 180-190 -10 42
6. IBK Roslagen 23 11 3 (1) 9 147-137 10 37
7. Alunda IBF 23 11 2 (0) 10 150-98 52 35
8. IS Saga 23 6 3 (2) 14 146-179 -33 23
9. IK Ljusdal 23 5 5 (3) 13 100-170 -70 23
10. Strömsbro IF 23 6 3 (1) 14 120-183 -63 22
11. Envikens IF 23 4 3 (1) 16 98-186 -88 16
12. Kingsgårdens IBK 23 3 2 (0) 18 114-192 -78 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis