Allsvenskan Herrar (2011/12)

Gruppspel
Herrar Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 19:00 1158011003 Balrog B/S IK - KAIS Mora IF 7 - 12 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Botkyrkahallen
2011-09-24 13:00 1158011004 Team Thorengruppen SK - Granlo BK 6 - 9 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Umeå Energi Arena
2011-09-24 15:00 1158011005 Haninge FBC - Sandvikens AIK 12 - 8 Joakim Hagy, Erik Johansson Torvalla Sporthall
2011-09-25 13:00 1158011001 Duvbo IK - Hagunda IF 9 - 4 Arash Sohrevardi, Thomas Andersson Löthallen
2011-09-25 15:30 1158011006 Järfälla IBK - FBC Uppsala 4 - 8 Peter Hagelin, Edwin Simonian Jakobsbergs Sporthall
2011-09-25 16:45 1158011002 Älvsjö AIK - Gävle GIK 2 - 7 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Västertorpshallen
2011-10-01 16:00 1158011007 KAIS Mora IF - Duvbo IK 4 - 5 Marco Mustonen, Lars Fridell Idre Fjäll Arena A
2011-10-01 17:00 1158011011 Hagunda IF - Haninge FBC 5 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Allianshallen A
2011-10-01 17:00 1158011012 Gävle GIK - Järfälla IBK 8 - 9 e.förl. Peter Palmelius, Stefan Öberg Träffen Arena
2011-10-02 14:00 1158011009 Sandvikens AIK - Balrog B/S IK 9 - 8 Pierre Borghoff, Sven Hammerin Arena Jernvallen
2011-10-02 15:30 1158011010 FBC Uppsala - Team Thorengruppen SK 7 - 8 Michael Walkert Allianshallen A
2011-10-02 16:00 1158011008 Granlo BK - Älvsjö AIK 12 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
2011-10-08 15:00 1158011017 Haninge FBC - FBC Uppsala 6 - 8 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Torvalla Sporthall
2011-10-09 13:00 1158011013 Duvbo IK - Gävle GIK 8 - 9 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Löthallen
2011-10-09 13:00 1158011016 Team Thorengruppen SK - KAIS Mora IF 9 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena
2011-10-09 14:00 1158011014 Älvsjö AIK - Hagunda IF 7 - 5 Glenn Boström, Sven Hammerin Västertorpshallen
2011-10-09 15:30 1158011018 Järfälla IBK - Sandvikens AIK 8 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Jakobsbergs Sporthall
2011-10-09 16:00 1158011015 Balrog B/S IK - Granlo BK 5 - 6 e.förl. Thomas Andersson, Rickard Wissman Botkyrkahallen
2011-10-15 14:00 1158011020 FBC Uppsala - Älvsjö AIK 7 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-10-15 14:00 1158011022 Gävle GIK - Team Thorengruppen SK 5 - 11 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Träffen Arena
2011-10-15 17:00 1158011021 Hagunda IF - Balrog B/S IK 4 - 6 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-10-15 18:00 1158011023 KAIS Mora IF - Haninge FBC 9 - 8 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena A
2011-10-16 16:00 1158011024 Granlo BK - Järfälla IBK 11 - 10 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Sundsvalls Sporthall-A
2011-10-16 17:00 1158011019 Sandvikens AIK - Duvbo IK 5 - 2 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2011-10-21 19:00 1158011027 Balrog B/S IK - Gävle GIK 12 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Botkyrkahallen
2011-10-22 14:00 1158011028 Team Thorengruppen SK - Hagunda IF 3 - 2 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2011-10-23 13:00 1158011025 Duvbo IK - FBC Uppsala 7 - 6 e.förl. Anders Fredriksson, Mårten Hanold Löthallen
2011-10-23 14:00 1158011029 Haninge FBC - Granlo BK 2 - 8 Thomas Andersson, Rickard Wissman Torvalla Sporthall
2011-10-23 15:30 1158011030 Järfälla IBK - KAIS Mora IF 7 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Jakobsbergs Sporthall
2012-01-29 16:45 1158011026 Älvsjö AIK - Sandvikens AIK 3 - 3 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Västertorpshallen
2011-10-29 12:30 1158011032 FBC Uppsala - Balrog B/S IK 8 - 3 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2011-10-29 15:30 1158011036 Hagunda IF - Järfälla IBK 2 - 3 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2011-10-29 17:00 1158011034 Sandvikens AIK - Team Thorengruppen SK 10 - 9 Peter Hagelin, Edwin Simonian Arena Jernvallen
2011-10-30 12:00 1158011035 Haninge FBC - Gävle GIK 12 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Torvalla Sporthall
2011-10-30 16:00 1158011033 Granlo BK - Duvbo IK 8 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2011-10-30 17:00 1158011031 KAIS Mora IF - Älvsjö AIK 11 - 1 Peter Hagelin, Edwin Simonian Idre Fjäll Arena A
2011-11-11 19:30 1158011041 Gävle GIK - Sandvikens AIK 6 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg Träffen Arena
2011-11-13 13:00 1158011037 Duvbo IK - Balrog B/S IK 9 - 12 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Löthallen
2011-11-13 14:00 1158011040 Hagunda IF - KAIS Mora IF 5 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-11-13 16:00 1158011042 Granlo BK - FBC Uppsala 6 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Sundsvalls Sporthall-A
2011-11-13 16:45 1158011038 Älvsjö AIK - Haninge FBC 7 - 9 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Västertorpshallen
2012-02-19 15:30 1158011039 Järfälla IBK - Team Thorengruppen SK 5 - 10 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Jakobsbergs Sporthall
2011-11-18 19:30 1158011047 Gävle GIK - Granlo BK 4 - 6 Peter Hagelin, Edwin Simonian Träffen Arena
2011-11-19 13:00 1158011044 Haninge FBC - Duvbo IK 6 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Torvalla Sporthall
2011-11-19 17:00 1158011048 KAIS Mora IF - FBC Uppsala 5 - 5 Pierre Borghoff, Curre Schwela Idre Fjäll Arena A
2011-11-20 13:00 1158011043 Team Thorengruppen SK - Älvsjö AIK 9 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena
2011-11-20 17:00 1158011046 Sandvikens AIK - Hagunda IF 4 - 5 e.förl. Peter Palmelius, Stefan Öberg Arena Jernvallen
2012-03-02 19:00 1158011045 Balrog B/S IK - Järfälla IBK 3 - 10 Mattias Linell, Andreas Lybacken Botkyrkahallen
2011-11-25 19:00 1158011049 Balrog B/S IK - Haninge FBC 10 - 6 Pierre Borghoff, Curre Schwela Botkyrkahallen
2011-11-26 15:30 1158011052 Hagunda IF - Granlo BK 5 - 6 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Allianshallen A
2011-11-27 15:00 1158011050 Duvbo IK - Team Thorengruppen SK 7 - 8 Peter Hagelin, Edwin Simonian Löthallen
2011-11-27 15:30 1158011054 FBC Uppsala - Gävle GIK 5 - 10 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Allianshallen A
2011-11-27 16:45 1158011051 Älvsjö AIK - Järfälla IBK 4 - 3 Glenn Boström, Sven Hammerin Västertorpshallen
2011-11-27 17:00 1158011053 KAIS Mora IF - Sandvikens AIK 6 - 9 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Idre Fjäll Arena A
2011-12-02 19:30 1158011058 Gävle GIK - Hagunda IF 4 - 3 Daniel Dufvenberg, Jörgen Andersson Träffen Arena
2011-12-03 14:00 1158011060 FBC Uppsala - Sandvikens AIK 6 - 5 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-12-04 13:00 1158011056 Team Thorengruppen SK - Balrog B/S IK 8 - 10 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Umeå Energi Arena
2011-12-04 15:30 1158011057 Järfälla IBK - Haninge FBC 9 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Jakobsbergs Sporthall
2011-12-04 16:00 1158011059 Granlo BK - KAIS Mora IF 10 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
2011-12-04 16:45 1158011055 Älvsjö AIK - Duvbo IK 3 - 5 Thomas Andersson, Rickard Wissman Västertorpshallen
2011-12-10 14:20 1158011064 Hagunda IF - FBC Uppsala 4 - 1 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Fyrishov A
2011-12-16 19:00 1158011062 Balrog B/S IK - Älvsjö AIK 12 - 9 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Botkyrkahallen
2011-12-17 16:00 1158011065 KAIS Mora IF - Gävle GIK 6 - 7 e.förl. Anders Fredriksson, Mårten Hanold Idre Fjäll Arena A
2011-12-18 15:00 1158011063 Haninge FBC - Team Thorengruppen SK 7 - 5 Glenn Boström, Sven Hammerin Torvalla Sporthall
2011-12-18 17:00 1158011066 Sandvikens AIK - Granlo BK 5 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2012-03-25 17:00 1158011061 Duvbo IK - Järfälla IBK 12 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Löthallen
2012-01-05 16:00 1158011068 Gävle GIK - Älvsjö AIK 9 - 10 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Träffen Arena
2012-01-05 17:00 1158011069 KAIS Mora IF - Balrog B/S IK 7 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Idre Fjäll Arena A
2012-01-05 17:00 1158011071 Sandvikens AIK - Haninge FBC 5 - 7 Pierre Borghoff, Curre Schwela Arena Jernvallen
2012-01-06 16:00 1158011070 Granlo BK - Team Thorengruppen SK 8 - 6 Pierre Borghoff, Curre Schwela Sundsvalls Sporthall-A
2012-02-04 15:30 1158011067 Hagunda IF - Duvbo IK 8 - 2 Peter Palmelius, Stefan Öberg Allianshallen A
2012-02-05 17:00 1158011072 FBC Uppsala - Järfälla IBK 5 - 8 Ki Sandholm, Micael Svensson Allianshallen A
2012-01-08 13:00 1158011073 Duvbo IK - KAIS Mora IF 1 - 11 Tony Holmer, Daniel Böcker Löthallen
2012-01-08 13:00 1158011076 Team Thorengruppen SK - FBC Uppsala 9 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Umeå Energi Arena
2012-01-08 15:30 1158011078 Järfälla IBK - Gävle GIK 7 - 11 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Jakobsbergs Sporthall
2012-01-08 16:00 1158011075 Balrog B/S IK - Sandvikens AIK 11 - 13 Ki Sandholm, Micael Svensson Botkyrkahallen
2012-01-08 16:00 1158011077 Haninge FBC - Hagunda IF 6 - 5 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Torvalla Sporthall
2012-01-08 16:45 1158011074 Älvsjö AIK - Granlo BK 4 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Västertorpshallen
2012-01-14 14:00 1158011082 KAIS Mora IF - Team Thorengruppen SK 10 - 7 Tony Olsson, Klas Sjölin Idre Fjäll Arena A
2012-01-14 15:30 1158011080 Hagunda IF - Älvsjö AIK 3 - 4 Edwin Simonian, Peter Hagelin Allianshallen A
2012-01-15 14:00 1158011079 Gävle GIK - Duvbo IK 4 - 12 Ki Sandholm, Micael Svensson
2012-01-15 16:00 1158011081 Granlo BK - Balrog B/S IK 10 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
2012-01-15 17:00 1158011083 FBC Uppsala - Haninge FBC 8 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg Allianshallen A
2012-01-15 17:00 1158011084 Sandvikens AIK - Järfälla IBK 7 - 10 Tony Olsson, Klas Sjölin Arena Jernvallen
2012-01-20 19:00 1158011087 Balrog B/S IK - Hagunda IF 12 - 4 Pierre Borghoff, Curre Schwela Botkyrkahallen
2012-01-21 14:00 1158011088 Team Thorengruppen SK - Gävle GIK 8 - 7 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Umeå Energi Arena Väst
2012-01-21 15:00 1158011089 Haninge FBC - KAIS Mora IF 5 - 3 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Torvalla Sporthall
2012-01-22 13:00 1158011085 Duvbo IK - Sandvikens AIK 9 - 8 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Löthallen
2012-01-22 15:30 1158011090 Järfälla IBK - Granlo BK 9 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Jakobsbergs Sporthall
2012-01-22 16:45 1158011086 Älvsjö AIK - FBC Uppsala 4 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Västertorpshallen
2011-10-23 17:00 1158011092 Sandvikens AIK - Älvsjö AIK 13 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2012-01-27 19:30 1158011093 Gävle GIK - Balrog B/S IK 6 - 10 Johan Friman, Daniel Monander Träffen Arena
2012-01-28 15:30 1158011091 FBC Uppsala - Duvbo IK 4 - 5 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2012-01-29 15:30 1158011094 Hagunda IF - Team Thorengruppen SK 6 - 9 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2012-01-29 16:00 1158011095 Granlo BK - Haninge FBC 8 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Sundsvalls Sporthall-A
2012-01-29 16:00 1158011096 KAIS Mora IF - Järfälla IBK 4 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Idre Fjäll Arena A
2012-02-10 19:00 1158011098 Balrog B/S IK - FBC Uppsala 6 - 7 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Botkyrkahallen
2012-02-10 19:30 1158011101 Gävle GIK - Haninge FBC 9 - 8 e.förl. Anders Fredriksson, Mårten Hanold Träffen Arena
2012-02-12 13:00 1158011099 Duvbo IK - Granlo BK 11 - 8 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Löthallen
2012-02-12 14:00 1158011100 Team Thorengruppen SK - Sandvikens AIK 10 - 6 Martin Mosskull, Andreas Holm Umeå Energi Arena
2012-02-12 15:30 1158011102 Järfälla IBK - Hagunda IF 5 - 3 Peter Hagelin, Edwin Simonian Jakobsbergs Sporthall
2012-02-12 16:45 1158011097 Älvsjö AIK - KAIS Mora IF 5 - 12 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Västertorpshallen
2011-11-12 14:00 1158011105 Team Thorengruppen SK - Järfälla IBK 12 - 3 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena
2012-02-17 19:00 1158011103 Balrog B/S IK - Duvbo IK 3 - 2 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Botkyrkahallen
2012-02-18 15:00 1158011104 Haninge FBC - Älvsjö AIK 9 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Torvalla Sporthall
2012-02-19 17:00 1158011106 KAIS Mora IF - Hagunda IF 5 - 4 Tony Olsson, Klas Sjölin Idre Fjäll Arena A
2012-02-19 17:00 1158011107 Sandvikens AIK - Gävle GIK 3 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Arena Jernvallen
2012-02-19 17:00 1158011108 FBC Uppsala - Granlo BK 2 - 7 Glenn Boström, Sven Hammerin Allianshallen A
2011-11-20 15:30 1158011109 Järfälla IBK - Balrog B/S IK 3 - 2 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Jakobsbergs Sporthall
2012-03-01 19:30 1158011111 Granlo BK - Gävle GIK 6 - 3 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Sundsvalls Sporthall-A
2012-03-03 13:00 1158011114 Duvbo IK - Haninge FBC 10 - 7 Mattias Linell, Andreas Lybacken Löthallen
2012-03-03 14:00 1158011110 Hagunda IF - Sandvikens AIK 5 - 8 Martin Envall, Magnus Dandanell Allianshallen A
2012-03-04 14:00 1158011113 Älvsjö AIK - Team Thorengruppen SK 8 - 7 e.förl. Mattias Linell, Andreas Lybacken Västertorpshallen
2012-03-04 17:00 1158011112 FBC Uppsala - KAIS Mora IF 6 - 11 Martin Envall, Magnus Dandanell Allianshallen A
2012-03-10 13:00 1158011116 Team Thorengruppen SK - Duvbo IK 9 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2012-03-10 15:00 1158011115 Haninge FBC - Balrog B/S IK 6 - 10 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Torvalla Sporthall
2012-03-11 15:30 1158011117 Järfälla IBK - Älvsjö AIK 9 - 3 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Jakobsbergs Sporthall
2012-03-11 16:00 1158011118 Granlo BK - Hagunda IF 7 - 8 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Sundsvalls Sporthall-A
2012-03-11 17:00 1158011119 Sandvikens AIK - KAIS Mora IF 5 - 8 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Arena Jernvallen
2012-03-11 17:00 1158011120 Gävle GIK - FBC Uppsala 5 - 8 Martin Mosskull, Andreas Holm Träffen Arena
2012-03-16 19:30 1158011121 Duvbo IK - Älvsjö AIK 5 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Löthallen
2012-03-17 15:30 1158011124 Hagunda IF - Gävle GIK 9 - 12 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2012-03-17 16:00 1158011125 KAIS Mora IF - Granlo BK 6 - 4 Ki Sandholm, Micael Svensson Idre Fjäll Arena A
2012-03-18 13:00 1158011123 Haninge FBC - Järfälla IBK 12 - 8 Peter Palmelius, Stefan Öberg Torvalla Sporthall
2012-03-18 13:00 1158011126 Sandvikens AIK - FBC Uppsala 5 - 9 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Arena Jernvallen
2012-03-18 16:00 1158011122 Balrog B/S IK - Team Thorengruppen SK 8 - 9 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Botkyrkahallen
2011-12-17 19:45 1158011127 Järfälla IBK - Duvbo IK 7 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Jakobsbergs Sporthall
2012-03-25 17:00 1158011128 Älvsjö AIK - Balrog B/S IK 8 - 5 Martin Mosskull, Andreas Holm Västertorpshallen
2012-03-25 17:00 1158011129 Team Thorengruppen SK - Haninge FBC 9 - 8 Daniel Böcker, Tony Holmer Umeå Energi Arena
2012-03-25 17:00 1158011130 FBC Uppsala - Hagunda IF 4 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Allianshallen A
2012-03-25 17:00 1158011131 Gävle GIK - KAIS Mora IF 4 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Träffen Arena
2012-03-25 17:00 1158011132 Granlo BK - Sandvikens AIK 9 - 8 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Granlo BK 22 14 3 (3) 5 167-123 44 48
2. Team Thorengruppen SK 22 13 3 (2) 6 181-145 36 44
3. KAIS Mora IF 22 12 3 (1) 7 152-122 30 40
4. Järfälla IBK 22 12 2 (1) 8 145-142 3 39
5. Haninge FBC 22 10 3 (0) 9 155-161 -6 33
6. Balrog B/ S IK 22 9 4 (1) 9 164-162 2 32
7. Duvbo IK 22 9 4 (1) 9 138-144 -6 32
8. FBC Uppsala 22 8 4 (2) 10 131-133 -2 30
9. Gävle GIK 22 6 6 (3) 10 151-166 -15 27
10. Sandvikens AIK 22 7 5 (0) 10 152-165 -13 26
11. Älvsjö AIK 22 6 3 (1) 13 113-165 -52 22
12. Hagunda IF 22 5 2 (2) 15 104-125 -21 19
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 15:00 1158012002 Onyx IBK - Åby IBK 6 - 7 Andreas Holm, Martin Mosskull Nyköpings Sporthall
2011-09-24 16:00 1158012001 Karlstad IBF - Malmö FBC 5 - 4 e.förl. Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Colorama Arena
2011-09-24 16:00 1158012003 Fagerhult Habo IBK - Lindås IBK 5 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Habo Sporthall A-hall
2011-09-24 17:00 1158012004 Östra SK Jönköping - Skoghalls IBK 6 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-09-24 17:00 1158012006 IBK Landskrona - Visby IBK 5 - 6 Magnus Dandanell, Martin Envall Landskrona Idrottshall
2011-09-25 17:00 1158012005 Växjö IBK - Partille IBS 7 - 2 Rickard Nilsson, Jan Lord Teleborgshallen
2011-09-29 19:00 1158012008 Partille IBS - IBK Landskrona 4 - 5 Tomas Magnusson, John Gundin Partillebohallen
2011-10-01 15:00 1158012009 Skoghalls IBK - Växjö IBK 6 - 5 e.förl. Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Hammarhallen A
2011-10-01 15:00 1158012010 Lindås IBK - Östra SK Jönköping 10 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Salming Arena
2011-10-01 16:00 1158012012 Karlstad IBF - Onyx IBK 5 - 2 Ki Sandholm, Micael Svensson Colorama Arena
2011-10-02 12:00 1158012007 Malmö FBC - Visby IBK 4 - 9 Tony Olsson, Klas Sjölin Baltiska Hallen A
2011-10-02 16:00 1158012011 Åby IBK - Fagerhult Habo IBK 7 - 6 Ki Sandholm, Micael Svensson Mässhallen A
2011-10-08 14:14 1158012017 IBK Landskrona - Skoghalls IBK 2 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Landskrona Idrottshall
2011-10-08 15:00 1158012013 Onyx IBK - Malmö FBC 8 - 9 Robin Boqvist, Jonas Hansson Nyköpings Sporthall
2011-10-08 16:00 1158012014 Fagerhult Habo IBK - Karlstad IBF 4 - 12 Tony Olsson, Klas Sjölin Habo Sporthall A-hall
2011-10-08 17:00 1158012015 Östra SK Jönköping - Åby IBK 5 - 8 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-09 15:00 1158012016 Växjö IBK - Lindås IBK 7 - 6 John Gundin, Tomas Magnusson Teleborgshallen
2011-12-10 17:00 1158012018 Visby IBK - Partille IBS 8 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Södervärnshallen
2011-10-15 15:00 1158012019 Onyx IBK - Fagerhult Habo IBK 10 - 9 Thomas Andersson, Rickard Wissman Nyköpings Sporthall
2011-10-15 15:00 1158012020 Malmö FBC - Partille IBS 1 - 4 Magnus Dandanell, Martin Envall Kirsebergs Sporthall
2011-10-15 17:00 1158012021 Skoghalls IBK - Visby IBK 3 - 4 Pierre Borghoff, Curre Schwela Hammarhallen A
2011-10-16 16:00 1158012022 Lindås IBK - IBK Landskrona 9 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Salming Arena
2011-10-16 17:00 1158012024 Karlstad IBF - Östra SK Jönköping 9 - 10 e.förl. Pierre Borghoff, Curre Schwela Colorama Arena
2011-11-06 16:00 1158012023 Åby IBK - Växjö IBK 3 - 6 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Mässhallen A
2011-10-22 14:14 1158012028 IBK Landskrona - Åby IBK 6 - 12 John Gundin, Tomas Magnusson Landskrona Idrottshall
2011-10-22 16:00 1158012025 Fagerhult Habo IBK - Malmö FBC 6 - 4 Andreas Holm, Martin Mosskull Habo Sporthall A-hall
2011-10-22 16:00 1158012030 Partille IBS - Skoghalls IBK 4 - 3 e.förl. Peter Jaeger, Måns Löfgren Partillebohallen
2011-10-22 17:00 1158012026 Östra SK Jönköping - Onyx IBK 13 - 12 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-22 17:00 1158012029 Visby IBK - Lindås IBK 6 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Södervärnshallen
2011-10-23 15:00 1158012027 Växjö IBK - Karlstad IBF 2 - 11 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Teleborgshallen
2011-10-28 19:00 1158012036 Fagerhult Habo IBK - Östra SK Jönköping 4 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Habo Sporthall A-hall
2011-10-28 19:30 1158012032 Lindås IBK - Partille IBS 7 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Salming Arena
2011-10-29 15:00 1158012031 Malmö FBC - Skoghalls IBK 9 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Baltiska Hallen A
2011-10-30 15:00 1158012035 Onyx IBK - Växjö IBK 8 - 8 Peter Palmelius, Stefan Öberg Nyköpings Sporthall
2011-10-30 17:00 1158012034 Karlstad IBF - IBK Landskrona 6 - 7 Daniel Monander, Johan Friman Colorama Arena
2012-02-11 14:00 1158012033 Åby IBK - Visby IBK 1 - 6 Marco Mustonen, Lars Fridell Mässhallen A
2011-11-10 19:30 1158012038 Växjö IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 2 Magnus Dandanell, Martin Envall Teleborgshallen
2011-11-12 14:14 1158012039 IBK Landskrona - Onyx IBK 10 - 5 Tony Olsson, Klas Sjölin Landskrona Idrottshall
2011-11-12 17:00 1158012037 Östra SK Jönköping - Malmö FBC 3 - 5 Andreas Holm, Martin Mosskull Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-13 15:00 1158012042 Skoghalls IBK - Lindås IBK 4 - 8 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Hammarhallen A
2011-11-13 17:00 1158012040 Visby IBK - Karlstad IBF 3 - 5 Pierre Borghoff, Curre Schwela Södervärnshallen
2011-11-13 18:00 1158012041 Partille IBS - Åby IBK 5 - 6 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Partillebohallen
2011-11-19 15:00 1158012043 Malmö FBC - Lindås IBK 5 - 4 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Baltiska Hallen A
2011-11-19 15:00 1158012046 Onyx IBK - Visby IBK 8 - 8 Ki Sandholm, Micael Svensson Nyköpings Sporthall
2011-11-19 16:00 1158012045 Karlstad IBF - Partille IBS 7 - 2 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Colorama Arena
2011-11-19 17:00 1158012048 Östra SK Jönköping - Växjö IBK 9 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-20 16:00 1158012044 Åby IBK - Skoghalls IBK 6 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Mässhallen A
2011-11-20 16:00 1158012047 Fagerhult Habo IBK - IBK Landskrona 2 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Habo Sporthall A-hall
2011-11-25 19:30 1158012053 Skoghalls IBK - Karlstad IBF 4 - 6 Håkan Söderman, Johan Råsbrink Fröding Arena
2011-11-26 14:14 1158012050 IBK Landskrona - Östra SK Jönköping 4 - 7 Magnus Dandanell, Martin Envall Landskrona Idrottshall
2011-11-26 15:00 1158012054 Lindås IBK - Åby IBK 12 - 3 Daniel Böcker, Tony Holmer Salming Arena
2011-11-26 16:00 1158012052 Partille IBS - Onyx IBK 4 - 4 Måns Löfgren, Stefan Olsson Partillebohallen
2011-11-27 15:00 1158012049 Växjö IBK - Malmö FBC 5 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Teleborgshallen
2012-02-02 19:00 1158012051 Visby IBK - Fagerhult Habo IBK 6 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Södervärnshallen
2011-12-03 15:00 1158012055 Malmö FBC - Åby IBK 5 - 2 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Baltiska Hallen A
2011-12-03 15:00 1158012057 Onyx IBK - Skoghalls IBK 11 - 8 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Nyköpings Sporthall
2011-12-03 16:00 1158012058 Fagerhult Habo IBK - Partille IBS 9 - 4 Magnus Dandanell, Martin Envall Habo Sporthall A-hall
2011-12-03 17:00 1158012059 Östra SK Jönköping - Visby IBK 10 - 9 e.förl. Andreas Holm, Martin Mosskull Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-12-04 15:00 1158012060 Växjö IBK - IBK Landskrona 4 - 2 Mattias Linell, Andreas Lybacken Arabypark Arena
2011-12-04 17:00 1158012056 Karlstad IBF - Lindås IBK 3 - 9 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Colorama Arena
2011-12-15 19:19 1158012061 IBK Landskrona - Malmö FBC 10 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Landskrona Idrottshall
2011-12-17 15:00 1158012064 Skoghalls IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 8 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Hammarhallen A
2011-12-17 15:00 1158012065 Lindås IBK - Onyx IBK 8 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Salming Arena
2011-12-17 16:00 1158012063 Partille IBS - Östra SK Jönköping 8 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Partillebohallen
2011-12-18 16:00 1158012066 Åby IBK - Karlstad IBF 10 - 8 Ki Sandholm, Micael Svensson Mässhallen A
2011-12-18 17:00 1158012062 Visby IBK - Växjö IBK 10 - 9 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Södervärnshallen
2011-12-10 15:00 1158012069 Lindås IBK - Fagerhult Habo IBK 10 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Salming Arena
2012-01-05 13:00 1158012070 Skoghalls IBK - Östra SK Jönköping 9 - 12 Ki Sandholm, Micael Svensson Sundsta Sporthall
2012-01-05 19:30 1158012068 Åby IBK - Onyx IBK 12 - 6 Thomas Andersson, Rickard Wissman Mässhallen A
2012-01-06 12:00 1158012071 Partille IBS - Växjö IBK 3 - 7 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Partillebohallen
2012-01-06 13:00 1158012072 Visby IBK - IBK Landskrona 7 - 4 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Södervärnshallen
2012-01-06 15:00 1158012067 Malmö FBC - Karlstad IBF 3 - 10 Andreas Holm, Martin Mosskull Kirsebergs Sporthall
2011-11-05 16:00 1158012077 Fagerhult Habo IBK - Åby IBK 6 - 5 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Habo Sporthall A-hall
2012-01-07 15:00 1158012078 Onyx IBK - Karlstad IBF 5 - 6 Joakim Hagy, Erik Johansson Nyköpings Sporthall
2012-01-08 13:00 1158012073 Visby IBK - Malmö FBC 6 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Södervärnshallen
2012-01-08 14:14 1158012074 IBK Landskrona - Partille IBS 5 - 6 e.förl. Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Landskrona Idrottshall
2012-01-08 15:00 1158012075 Växjö IBK - Skoghalls IBK 4 - 5 e.förl. Martin Envall, Magnus Dandanell Hovshaga Sporthall
2012-01-08 20:00 1158012076 Östra SK Jönköping - Lindås IBK 5 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-14 15:00 1158012079 Malmö FBC - Onyx IBK 5 - 6 John Gundin, Tomas Magnusson Baltiska Hallen A
2012-01-14 15:00 1158012082 Lindås IBK - Växjö IBK 5 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Salming Arena
2012-01-14 15:00 1158012083 Skoghalls IBK - IBK Landskrona 5 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Hammarhallen A
2012-01-15 12:00 1158012084 Partille IBS - Visby IBK 7 - 8 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Partillebohallen
2012-01-15 16:00 1158012081 Åby IBK - Östra SK Jönköping 4 - 11 David Geiser, Henrik Nilsson Mässhallen A
2012-01-15 17:00 1158012080 Karlstad IBF - Fagerhult Habo IBK 8 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Colorama Arena
2012-01-20 19:30 1158012086 Visby IBK - Skoghalls IBK 3 - 7 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Södervärnshallen
2012-01-21 14:14 1158012087 IBK Landskrona - Lindås IBK 4 - 5 Magnus Dandanell, Martin Envall Landskrona Idrottshall
2012-01-21 16:00 1158012085 Partille IBS - Malmö FBC 5 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Partillebohallen
2012-01-21 16:00 1158012090 Fagerhult Habo IBK - Onyx IBK 8 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Habo Sporthall A-hall
2012-01-21 17:00 1158012089 Östra SK Jönköping - Karlstad IBF 3 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-22 15:00 1158012088 Växjö IBK - Åby IBK 9 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Teleborgshallen
2012-01-28 15:00 1158012092 Onyx IBK - Östra SK Jönköping 7 - 6 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Nyköpings Sporthall
2012-01-28 15:00 1158012095 Lindås IBK - Visby IBK 8 - 6 Pierre Borghoff, Curre Schwela Salming Arena
2012-01-28 16:00 1158012093 Karlstad IBF - Växjö IBK 5 - 4 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Colorama Arena
2012-01-29 15:00 1158012091 Malmö FBC - Fagerhult Habo IBK 6 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Baltiska Hallen A
2012-01-29 15:00 1158012096 Skoghalls IBK - Partille IBS 4 - 7 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Hammarhallen A
2012-01-29 16:00 1158012094 Åby IBK - IBK Landskrona 8 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Mässhallen A
2011-10-28 20:00 1158012099 Visby IBK - Åby IBK 9 - 5 Mattias Linell, Andreas Lybacken Södervärnshallen
2012-02-11 14:14 1158012100 IBK Landskrona - Karlstad IBF 3 - 9 Mattias Linell, Andreas Lybacken Landskrona Idrottshall
2012-02-11 15:00 1158012097 Skoghalls IBK - Malmö FBC 6 - 5 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hammarhallen A
2012-02-11 16:00 1158012098 Partille IBS - Lindås IBK 2 - 3 Martin Envall, Magnus Dandanell Partillebohallen
2012-02-11 17:00 1158012102 Östra SK Jönköping - Fagerhult Habo IBK 9 - 5 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-02-12 15:00 1158012101 Växjö IBK - Onyx IBK 2 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Teleborgshallen
2012-02-17 19:30 1158012104 Fagerhult Habo IBK - Växjö IBK 5 - 7 Andreas Holm, Martin Mosskull Habo Sporthall A-hall
2012-02-18 15:00 1158012103 Malmö FBC - Östra SK Jönköping 6 - 5 e.förl. Pierre Borghoff, Curre Schwela Baltiska Hallen A
2012-02-18 15:00 1158012105 Onyx IBK - IBK Landskrona 6 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Nyköpings Sporthall
2012-02-18 15:00 1158012108 Lindås IBK - Skoghalls IBK 6 - 4 Andreas Lybacken, Mattias Linell Salming Arena
2012-02-18 17:00 1158012106 Karlstad IBF - Visby IBK 4 - 3 e.förl. Klas Sjölin, Tony Olsson Colorama Arena
2012-02-19 16:00 1158012107 Åby IBK - Partille IBS 6 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Mässhallen A
2012-03-03 14:14 1158012113 IBK Landskrona - Fagerhult Habo IBK 3 - 5 Andreas Holm, Martin Mosskull Landskrona Idrottshall
2012-03-03 15:00 1158012109 Lindås IBK - Malmö FBC 6 - 2 Tony Olsson, Klas Sjölin Salming Arena
2012-03-03 15:00 1158012110 Skoghalls IBK - Åby IBK 9 - 6 Ki Sandholm, Micael Svensson Hammarhallen A
2012-03-03 16:00 1158012111 Partille IBS - Karlstad IBF 11 - 12 Daniel Skoog, Ola Hamberg Partillebohallen
2012-03-03 17:00 1158012112 Visby IBK - Onyx IBK 11 - 8 Peter Hagelin, Edwin Simonian Södervärnshallen
2012-03-04 15:00 1158012114 Växjö IBK - Östra SK Jönköping 11 - 3 Håkan Söderman, Martin Mosskull Teleborgshallen
2012-03-09 19:30 1158012119 Karlstad IBF - Skoghalls IBK 6 - 1 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Colorama Arena
2012-03-10 15:00 1158012118 Onyx IBK - Partille IBS 3 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Nyköpings Sporthall
2012-03-10 17:00 1158012116 Östra SK Jönköping - IBK Landskrona 5 - 3 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-10 17:00 1158012117 Fagerhult Habo IBK - Visby IBK 11 - 5 Andreas Lybacken, Mattias Linell Habo Sporthall A-hall
2012-03-11 15:00 1158012115 Malmö FBC - Växjö IBK 4 - 6 Andreas Lybacken, Mattias Linell Baltiska Hallen A
2012-03-11 16:00 1158012120 Åby IBK - Lindås IBK 7 - 10 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Mässhallen A
2012-03-17 14:14 1158012126 IBK Landskrona - Växjö IBK 4 - 8 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Landskrona Idrottshall
2012-03-17 15:00 1158012122 Lindås IBK - Karlstad IBF 2 - 8 Daniel Böcker, Tony Holmer Salming Arena
2012-03-17 16:00 1158012124 Partille IBS - Fagerhult Habo IBK 5 - 0 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Partillebohallen
2012-03-17 17:00 1158012125 Visby IBK - Östra SK Jönköping 5 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Södervärnshallen
2012-03-18 15:00 1158012123 Skoghalls IBK - Onyx IBK 6 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Hammarhallen A
2012-03-18 16:00 1158012121 Åby IBK - Malmö FBC 4 - 11 Jan Lord, Rickard Nilsson Mässhallen A
2012-03-22 19:00 1158012127 Malmö FBC - IBK Landskrona 4 - 5 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Baltiska Hallen A
2012-03-24 17:00 1158012129 Östra SK Jönköping - Partille IBS 4 - 7 Martin Mosskull, Andreas Holm Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-24 17:00 1158012132 Karlstad IBF - Åby IBK 7 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Colorama Arena
2012-03-24 19:00 1158012128 Växjö IBK - Visby IBK 8 - 2 Magnus Dandanell, Martin Envall Teleborgshallen
2012-03-24 19:00 1158012130 Fagerhult Habo IBK - Skoghalls IBK 6 - 9 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Habo Sporthall A-hall
2012-03-24 19:00 1158012131 Onyx IBK - Lindås IBK 4 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Nyköpings Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Karlstad IBF 22 16 3 (2) 3 160-98 62 53
2. Lindås IBK 22 16 0 (0) 6 146-105 41 48
3. Växjö IBK 22 14 4 (0) 4 134-107 27 46
4. Visby IBK 22 11 4 (1) 7 140-133 7 38
5. Östra SK Jönköping 22 8 6 (2) 8 140-150 -10 32
6. Åby IBK 22 10 0 (0) 12 130-156 -26 30
7. Fagerhult Habo IBK 22 9 2 (0) 11 120-129 -9 29
8. Malmö FBC 22 8 3 (1) 11 107-123 -16 28
9. Skoghalls IBK 22 5 6 (3) 11 116-133 -17 24
10. Partille IBS 22 6 3 (2) 13 108-118 -10 23
11. IBK Landskrona 22 5 4 (0) 13 103-127 -24 19
12. Onyx IBK 22 4 5 (1) 13 137-162 -25 18
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis