H6 (2011/12)

Gruppspel
H6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 16:00 1117160005 Knivsta IBK - Björklinge BK U 6 - 10 Jakob Kolsmyr, Andreas Morelius Hälsohuset
2011-09-24 16:00 1117160006 Bålsta FBC U - Stenhagens KK U 2 - 5 Erik Rosvall, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2011-09-24 17:00 1117160002 Wattholma IBK - Väddö IF 6 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2011-09-25 10:10 1117160004 Storvreta AIK - Hagunda Legend IS 8 - 5 Matti Eronen, Leif Ericsson Allianshallen B
2011-09-25 16:00 1117160003 Rasbo IK U - AF Aktivera Innebandy 1 - 4 Henrik Isberg Törnros, Lars Gustafsson Hall 2000
2011-10-01 10:50 1117160010 Stenhagens KK U - Storvreta AIK 10 - 2 Simon Andrén, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
2011-10-01 13:00 1117160009 Björklinge BK U - Rasbo IK U 11 - 6 Matti Eronen, Rikard Ohlström Björklinge Sporthall
2011-10-02 15:00 1117160012 Väddö IF - Bålsta FBC U 8 - 1 Matti Eronen, Anders Leander Vikingahallen
2011-10-02 17:30 1117160011 Frötuna IBF U - Knivsta IBK 3 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen B
2011-10-06 20:30 1117160008 Hagunda Legend IS - Wattholma IBK 9 - 2 Jakob Kolsmyr, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2011-10-08 14:40 1117160014 Wattholma IBK - Frötuna IBF U 8 - 14 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Vattholma Sporthall
2011-10-08 16:00 1117160018 Bålsta FBC U - Björklinge BK U 7 - 2 Rohnny Åhman, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2011-10-08 19:45 1117160017 Knivsta IBK - Stenhagens KK U 2 - 14 Georgios Papadakis, Robin Nordström Alsike sporthall
2011-10-09 15:40 1117160015 Rasbo IK U - Hagunda Legend IS 3 - 12 Martin Gustafsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2011-10-09 19:20 1117160016 Storvreta AIK - AF Aktivera Innebandy 3 - 5 Leif Ericsson, Matti Eronen Allianshallen B
2011-10-15 12:30 1117160023 AF Aktivera Innebandy - Knivsta IBK 6 - 3 Leif Ericsson, Matti Eronen Aspenhallen
2011-10-15 15:10 1117160024 Hagunda Legend IS - Bålsta FBC U 7 - 8 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Allianshallen B
2011-10-15 17:10 1117160020 Stenhagens KK U - Wattholma IBK 12 - 2 Johan Hällström, Pierre Engström Stenhagenskolans Sporthall
2011-10-16 15:00 1117160022 Väddö IF - Storvreta AIK 5 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2011-10-18 21:20 1117160021 Frötuna IBF U - Rasbo IK U 5 - 7 Daniel Tano, Gustav Widegren Allianshallen C
2011-10-22 14:30 1117160026 Wattholma IBK - Björklinge BK U 6 - 6 Arvid Englund, Pontus Orebrand Vattholma Sporthall
2011-10-22 16:00 1117160030 Bålsta FBC U - AF Aktivera Innebandy 4 - 2 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Fridegårdsskolan
2011-10-22 18:30 1117160029 Knivsta IBK - Hagunda Legend IS 4 - 19 Robin Nordström, Georgios Papadakis Hälsohuset
2011-10-23 15:30 1117160027 Rasbo IK U - Väddö IF 10 - 3 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Hall 2000
2011-10-23 18:30 1117160028 Storvreta AIK - Frötuna IBF U 3 - 8 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Törnros Allianshallen C
2011-10-29 12:20 1117160034 Björklinge BK U - Storvreta AIK 10 - 5 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Björklinge Sporthall
2011-10-29 14:30 1117160031 AF Aktivera Innebandy - Wattholma IBK 5 - 6 Lars Karlsson, Jan-Olov Cederholm Aspenhallen
2011-10-29 18:30 1117160035 Knivsta IBK - Väddö IF 8 - 1 Rikard Ohlström, Oskar Wetterberg Hälsohuset
2011-10-29 18:30 1117160036 Frötuna IBF U - Bålsta FBC U 4 - 9 Rohnny Åhman, Leif Ericsson Allianshallen B
2011-10-30 09:10 1117160032 Stenhagens KK U - Rasbo IK U 16 - 2 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Stenhagen BoKC
2011-11-12 15:15 1117160041 Väddö IF - Björklinge BK U 6 - 4 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2011-11-12 18:10 1117160040 Frötuna IBF U - AF Aktivera Innebandy 5 - 7 Christoffer Flemström, Anders Leander Allianshallen B
2011-11-12 18:20 1117160038 Wattholma IBK - Knivsta IBK 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Leif Ericsson Vattholma Sporthall
2011-11-14 21:20 1117160042 Hagunda Legend IS - Stenhagens KK U 6 - 7 Rikard Ohlström, Oskar Wetterberg Allianshallen B
2012-02-25 15:00 1117160039 Bålsta FBC U - Storvreta AIK 7 - 5 Christophe Ruziga, Gianni Montin Fridegårdsskolan
2011-11-19 11:10 1117160048 AF Aktivera Innebandy - Stenhagens KK U 5 - 11 Olle Isacsson, Leif Ericsson Aspenhallen
2011-11-19 12:15 1117160046 Björklinge BK U - Frötuna IBF U 12 - 5 Victor Flemström, Anders Leander Björklinge Sporthall
2011-11-20 15:00 1117160047 Väddö IF - Hagunda Legend IS 10 - 10 Bo Fallenius, Lars Karlsson Vikingahallen
2011-11-20 16:50 1117160045 Rasbo IK U - Bålsta FBC U 3 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hall 2000
2011-11-20 19:10 1117160043 Storvreta AIK - Wattholma IBK 6 - 6 Lars Gustafsson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2011-11-26 10:10 1117160052 Frötuna IBF U - Hagunda Legend IS 6 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen B
2011-11-26 12:15 1117160053 AF Aktivera Innebandy - Björklinge BK U 5 - 7 Pierre Engström, Jan-Olov Cederholm Aspenhallen
2011-11-26 14:40 1117160051 Wattholma IBK - Bålsta FBC U 7 - 6 Lars Karlsson, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2011-11-27 10:30 1117160054 Stenhagens KK U - Väddö IF 11 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2011-11-27 17:20 1117160049 Rasbo IK U - Knivsta IBK 3 - 2 Johnny Söderqvist, Arvid Englund Hall 2000
2011-12-03 08:30 1117160056 Storvreta AIK - Rasbo IK U 6 - 4 Rikard Ohlström, Jakob Kolsmyr Allianshallen B
2011-12-03 16:00 1117160057 Bålsta FBC U - Knivsta IBK 13 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2011-12-04 12:30 1117160060 Stenhagens KK U - Björklinge BK U 10 - 8 Ken Johansson, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2011-12-04 15:00 1117160058 Väddö IF - Frötuna IBF U 8 - 4 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Vikingahallen
2011-12-04 16:50 1117160059 Hagunda Legend IS - AF Aktivera Innebandy 12 - 3 Anders Leander, Victor Flemström Allianshallen B
2011-12-10 14:00 1117160065 AF Aktivera Innebandy - Väddö IF 13 - 2 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Aspenhallen
2011-12-10 16:30 1117160063 Knivsta IBK - Storvreta AIK 6 - 6 Ingemar Bodin, Rikard Ohlström Hälsohuset
2011-12-10 16:50 1117160064 Frötuna IBF U - Stenhagens KK U 7 - 4 Albin Ruhl, Ramin Navaee Allianshallen B
2011-12-11 15:10 1117160066 Hagunda Legend IS - Björklinge BK U 7 - 7 Ingemar Bodin, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2011-12-11 16:40 1117160062 Rasbo IK U - Wattholma IBK 4 - 2 Miodrag Djuric, Ken Johansson Hall 2000
2011-12-17 12:15 1117160071 Björklinge BK U - Knivsta IBK 6 - 3 Leif Ericsson, Anton Waldenvik Björklinge Sporthall
2011-12-18 09:00 1117160069 AF Aktivera Innebandy - Rasbo IK U 6 - 6 Anders Leander, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2011-12-18 10:40 1117160072 Stenhagens KK U - Bålsta FBC U 1 - 5 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2011-12-18 15:00 1117160068 Väddö IF - Wattholma IBK 9 - 7 Kjell Andersson, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2011-12-18 18:30 1117160070 Hagunda Legend IS - Storvreta AIK 14 - 6 Anders Ståhlberg, Joakim Ottosson Allianshallen B
2012-01-07 12:30 1117160074 Wattholma IBK - Hagunda Legend IS 6 - 11 Olle Isacsson, Martin Holm Vattholma Sporthall
2012-01-07 16:00 1117160077 Knivsta IBK - Frötuna IBF U 5 - 6 Georgios Papadakis, Robin Nordström Hälsohuset
2012-01-07 16:00 1117160078 Bålsta FBC U - Väddö IF 19 - 3 Johan Öberg, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2012-01-08 18:00 1117160076 Storvreta AIK - Stenhagens KK U 6 - 8 Mikael Eriksson, Simon Johansson Allianshallen B
2012-01-13 18:00 1117160075 Rasbo IK U - Björklinge BK U 2 - 6 Oskar Wallin, Olle Isacsson Hall 2000
2012-01-14 10:10 1117160080 Frötuna IBF U - Wattholma IBK 9 - 12 Andreas Morelius, Martin Gustafsson Allianshallen B
2012-01-14 11:50 1117160081 Hagunda Legend IS - Rasbo IK U 12 - 4 Ken Johansson, Simon Hultman Allianshallen B
2012-01-14 14:40 1117160084 Björklinge BK U - Bålsta FBC U 7 - 2 Simon Hultman, Christoffer Flemström Björklinge Sporthall
2012-01-15 08:00 1117160082 AF Aktivera Innebandy - Storvreta AIK 8 - 7 Oskar Wallin, Olle Isacsson Aspenhallen
2012-01-15 12:20 1117160083 Stenhagens KK U - Knivsta IBK 9 - 1 Per-Olof Svensson, Pierre Engström Stenhagen BoKC
2012-01-21 16:30 1117160090 Bålsta FBC U - Hagunda Legend IS 10 - 6 Johan Öberg, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2012-01-21 18:30 1117160089 Knivsta IBK - AF Aktivera Innebandy 1 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Hälsohuset
2012-01-21 19:00 1117160086 Wattholma IBK - Stenhagens KK U 2 - 15 Anders Leander, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2012-01-22 14:00 1117160088 Storvreta AIK - Väddö IF 8 - 2 Rikard Ohlström, Joakim Lönnberg Allianshallen B
2012-01-22 17:20 1117160087 Rasbo IK U - Frötuna IBF U 7 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hall 2000
2012-01-27 19:15 1117160092 Björklinge BK U - Wattholma IBK 8 - 4 Miodrag Djuric, Matti Eronen Björklinge Sporthall
2012-01-28 08:30 1117160094 Frötuna IBF U - Storvreta AIK 7 - 10 Joakim Lönnberg, Ian Engblom Allianshallen B
2012-01-28 10:45 1117160096 AF Aktivera Innebandy - Bålsta FBC U 8 - 9 Johnny Söderqvist, Leif Ericsson Aspenhallen
2012-01-28 16:50 1117160095 Hagunda Legend IS - Knivsta IBK 19 - 4 Simon Johansson, Peter Ottehall Allianshallen B
2012-01-29 15:00 1117160093 Väddö IF - Rasbo IK U 4 - 4 Anders Leander, Victor Flemström Vikingahallen
2012-02-04 12:40 1117160097 Wattholma IBK - AF Aktivera Innebandy 5 - 8 Thomas Tanskanen, Peter Ottehall Ärentunaskolan
2012-02-04 16:00 1117160102 Bålsta FBC U - Frötuna IBF U OW (0 - 5) Miodrag Djuric, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2012-02-04 19:00 1117160098 Rasbo IK U - Stenhagens KK U 8 - 9 Ronnie Eriksson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2012-02-05 15:00 1117160101 Väddö IF - Knivsta IBK 15 - 1 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2012-02-09 20:20 1117160100 Storvreta AIK - Björklinge BK U 5 - 4 Rikard Ohlström, Joakim Lönnberg Allianshallen C
2012-02-11 11:00 1117160106 AF Aktivera Innebandy - Frötuna IBF U 10 - 5 Leif Ericsson, Miodrag Djuric Aspenhallen
2012-02-11 13:30 1117160107 Björklinge BK U - Väddö IF 3 - 4 Michaela Pålsson, Rikard Ohlström Björklinge Sporthall
2012-02-11 16:00 1117160104 Knivsta IBK - Wattholma IBK 3 - 8 Simon Hultman, Andreas Morelius Hälsohuset
2012-02-11 16:50 1117160105 Storvreta AIK - Bålsta FBC U 6 - 8 Ian Engblom, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2012-02-12 12:20 1117160108 Stenhagens KK U - Hagunda Legend IS 11 - 8 Simon Andrén, Gustav Widegren Stenhagen BoKC
2012-02-18 14:30 1117160109 Wattholma IBK - Storvreta AIK 3 - 5 Ronnie Eriksson, Jakob Kolsmyr Vattholma Sporthall
2012-02-18 16:50 1117160112 Frötuna IBF U - Björklinge BK U 5 - 6 Matti Eronen, Anders Leander Allianshallen B
2012-02-18 17:15 1117160111 Bålsta FBC U - Rasbo IK U 11 - 7 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Törnros Fridegårdsskolan
2012-02-19 10:30 1117160114 Stenhagens KK U - AF Aktivera Innebandy 5 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Stenhagen BoKC
2012-02-19 15:10 1117160113 Hagunda Legend IS - Väddö IF 6 - 9 Pierre Engström, Martin Holm Allianshallen B
2012-03-02 19:15 1117160119 Björklinge BK U - AF Aktivera Innebandy 2 - 6 Ingemar Bodin, Ulf Larsson Björklinge Sporthall
2012-03-03 13:00 1117160117 Bålsta FBC U - Wattholma IBK 10 - 7 Simon Hultman, Christoffer Flemström Fridegårdsskolan
2012-03-03 16:30 1117160115 Knivsta IBK - Rasbo IK U 6 - 11 Simon Hultman, Peter Ottehall Hälsohuset
2012-03-03 17:50 1117160118 Hagunda Legend IS - Frötuna IBF U 18 - 7 Kjell Gustavsson, Göran Karlsson Allianshallen B
2012-03-04 15:00 1117160120 Väddö IF - Stenhagens KK U 2 - 3 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2012-03-10 11:30 1117160125 AF Aktivera Innebandy - Hagunda Legend IS 8 - 3 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Aspenhallen
2012-03-10 13:50 1117160126 Björklinge BK U - Stenhagens KK U 5 - 4 Christoffer Flemström, Gustav Widegren Björklinge Sporthall
2012-03-10 16:00 1117160123 Knivsta IBK - Bålsta FBC U 0 - 10 Lucas Mörk, Marcus Anderson Hälsohuset
2012-03-10 16:20 1117160124 Frötuna IBF U - Väddö IF 4 - 15 Albin Ruhl, Andreas Morelius Allianshallen B
2012-03-11 15:30 1117160122 Rasbo IK U - Storvreta AIK 6 - 4 Johan Hällström, Martin Gustafsson Hall 2000
2012-03-16 19:15 1117160132 Björklinge BK U - Hagunda Legend IS 8 - 5 Christer Andersson, Ingemar Bodin Björklinge Sporthall
2012-03-17 10:10 1117160130 Stenhagens KK U - Frötuna IBF U 16 - 3 Axel Sigge, Rickard Ekwall Stenhagenskolans Sporthall
2012-03-17 14:40 1117160128 Wattholma IBK - Rasbo IK U 8 - 12 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Vattholma Sporthall
2012-03-17 16:50 1117160129 Storvreta AIK - Knivsta IBK 17 - 2 Martin Gustafsson, Arvid Englund Allianshallen B
2012-03-18 15:00 1117160131 Väddö IF - AF Aktivera Innebandy 9 - 5 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK U 20 16 1 3 181-84 97 49
2. Bålsta FBC U 19 15 0 4 147-90 57 45
3. Björklinge BK U 20 12 2 6 132-103 29 38
4. AF Aktivera Innebandy 20 11 2 7 122-106 16 35
5. Hagunda Legend IS 20 10 2 8 196-131 65 32
6. Väddö IF 20 10 2 8 125-133 -8 32
7. Storvreta AIK 20 8 2 10 124-128 -4 26
8. Rasbo IK U 20 8 2 10 110-139 -29 26
9. Wattholma IBK 20 5 2 13 111-162 -51 17
10. Frötuna IBF U 19 4 0 15 113-168 -55 12
11. Knivsta IBK 20 2 1 17 66-183 -117 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis