Damjunior-SM 18 år kvalspel (2012/13)

Gruppspel
DJSM Kval Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 10:00 1258531001 Örnsköldsvik IBF - Holmsund City IBC 4 - 2 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2012-10-27 11:15 1258531002 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 0 - 3 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2012-10-27 14:00 1258531003 Holmsund City IBC - RIG Umeå IBF 0 - 14 Martin Palm, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2012-10-27 15:15 1258531004 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen 0 - 3 Martin Palm, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2012-10-27 18:00 1258531005 IBF Dalen - Holmsund City IBC 5 - 4 Göran Edlund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2012-10-27 19:15 1258531006 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 6 - 3 Göran Edlund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 3 3 0 0 23-3 20 9
2. IBF Dalen 3 2 0 1 8-7 1 6
3. Örnsköldsvik IBF 3 1 0 2 7-11 -4 3
4. Holmsund City IBC 3 0 0 3 6-23 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-28 10:00 1258540001 Vinbergs IBS - Warberg IBF 1 - 1 Matilda Svenblad, Christoffer Söderström Vinbergs Idrottshall
2012-10-28 11:20 1258540002 Lindome IBK - Lindås IBK 3 - 1 Matilda Svenblad, Christoffer Söderström Vinbergs Idrottshall
2012-10-28 13:00 1258540003 Warberg IBF - Lindås IBK 3 - 2 Christoffer Söderström, Matilda Svenblad Vinbergs Idrottshall
2012-10-28 14:20 1258540004 Vinbergs IBS - Lindome IBK 2 - 2 Matilda Svenblad, Christoffer Söderström Vinbergs Idrottshall
2012-10-28 16:00 1258540005 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 2 Christoffer Söderström, Matilda Svenblad Vinbergs Idrottshall
2012-10-28 17:20 1258540006 Lindås IBK - Vinbergs IBS 1 - 3 Matilda Svenblad, Christoffer Söderström Vinbergs Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK 3 1 2 0 7-5 2 5
2. Vinbergs IBS 3 1 2 0 6-4 2 5
3. Warberg IBF 3 1 2 0 6-5 1 5
4. Lindås IBK 3 0 0 3 4-9 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 09:45 1258541001 Hovshaga AIF - Ingelstad/Växjö 08 IBF 6 - 0 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Hovshaga Sporthall
2012-10-27 11:00 1258541002 Färjestadens IBK - Örlogsstadens IBK 5 - 2 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Hovshaga Sporthall
2012-10-27 12:45 1258541003 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Örlogsstadens IBK 0 - 7 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Hovshaga Sporthall
2012-10-27 14:00 1258541004 Hovshaga AIF - Färjestadens IBK 2 - 1 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Hovshaga Sporthall
2012-10-27 15:45 1258541005 Färjestadens IBK - Ingelstad/Växjö 08 IBF 5 - 0 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Hovshaga Sporthall
2012-10-27 17:00 1258541006 Örlogsstadens IBK - Hovshaga AIF 1 - 4 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 3 3 0 0 12-2 10 9
2. Färjestadens IBK 3 2 0 1 11-4 7 6
3. Örlogsstadens IBK 3 1 0 2 10-9 1 3
4. Ingelstad/ Växjö 08 IBF 3 0 0 3 0-18 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-28 08:00 1258542001 FBC Engelholm - IBK Landskrona 6 - 1 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2012-10-28 09:15 1258542002 Lugi IBK - Malmhaug KFUM IBK 0 - 1 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2012-10-28 10:30 1258542003 Malmö FBC - FBC Engelholm 2 - 1 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2012-10-28 11:45 1258542004 IBK Landskrona - Lugi IBK 2 - 2 Linus Hallman, Christian Olofsson Kungsgårdshallen
2012-10-28 13:00 1258542005 Malmhaug KFUM IBK - Malmö FBC 1 - 5 Christian Olofsson, Linus Hallman Kungsgårdshallen
2012-10-28 14:15 1258542006 FBC Engelholm - Lugi IBK 3 - 1 Christian Olofsson, Linus Hallman Kungsgårdshallen
2012-10-28 15:30 1258542007 Malmö FBC - IBK Landskrona 2 - 0 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Kungsgårdshallen
2012-10-28 16:45 1258542008 Malmhaug KFUM IBK - FBC Engelholm 0 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2012-10-28 18:00 1258542009 Lugi IBK - Malmö FBC 1 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2012-10-28 19:15 1258542010 IBK Landskrona - Malmhaug KFUM IBK 3 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC 4 3 1 0 10-3 7 10
2. FBC Engelholm 4 3 0 1 14-4 10 9
3. IBK Landskrona 4 1 1 2 6-11 -5 4
4. Malmhaug KFUM IBK 4 1 0 3 3-12 -9 3
5. Lugi IBK 4 0 2 2 4-7 -3 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 09:00 1258532001 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 - 3 Idre Fjäll Arena A
2012-10-27 14:30 1258532004 Strömsbro IF U - KAIS Mora UIF 1 - 3 Idre Fjäll Arena A
2012-10-27 12:00 1258532005 IBF Falun Ungdom - Strömsbro IF U 3 - 2 Idre Fjäll Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 2 2 0 0 6-4 2 6
2. KAIS Mora UIF 2 1 0 1 5-4 1 3
3. Strömsbro IF U 2 0 0 2 3-6 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 09:45 1258533001 Storvreta IBK JSM - Rönnby IBK Ungdom 2 - 3 Matti Eronen, Bo Pettersson Loklint Vattholma Sporthall
2012-10-27 11:15 1258533002 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 2 Bo Pettersson Loklint, Emma Holmqvist Vattholma Sporthall
2012-10-27 13:00 1258533003 Rönnby IBK Ungdom - Nykvarns IF 1 - 1 Emma Holmqvist, Jakob Kolsmyr Vattholma Sporthall
2012-10-27 14:15 1258533004 Storvreta IBK JSM - Telge SIBK 3 - 3 Jakob Kolsmyr, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2012-10-27 16:00 1258533005 Telge SIBK - Rönnby IBK Ungdom 2 - 1 Jakob Kolsmyr, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2012-10-27 17:15 1258533006 Nykvarns IF - Storvreta IBK JSM 0 - 4 Per-Olof Svensson, Christer Andersson Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK JSM 3 1 1 1 9-6 3 4
2. Telge SIBK 3 1 1 1 6-6 0 4
3. Rönnby IBK Ungdom 3 1 1 1 5-5 0 4
4. Nykvarns IF 3 1 1 1 3-6 -3 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 10:15 1258534001 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Värmdö sporthall
2012-10-27 11:15 1258534002 Älvsjö AIK - FBI Tullinge 4 - 1 Värmdö sporthall
2012-10-27 12:15 1258534003 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF 4 - 0 Värmdö sporthall
2012-10-27 13:15 1258534004 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK 1 - 4 Värmdö sporthall
2012-10-27 14:30 1258534005 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Värmdö sporthall
2012-10-27 15:30 1258534006 Värmdö IF - Älvsjö AIK 3 - 5 Värmdö sporthall
2012-10-27 16:30 1258534007 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 0 Värmdö sporthall
2012-10-27 17:30 1258534008 FBI Tullinge - Värmdö IF 1 - 3 Värmdö sporthall
2012-10-27 18:45 1258534009 Älvsjö AIK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 1 Värmdö sporthall
2012-10-27 19:45 1258534010 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 3 - 1 Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK 4 4 0 0 16-6 10 12
2. Bele Barkarby IF IBF 4 3 0 1 18-4 14 9
3. Värmdö IF 4 2 0 2 9-12 -3 6
4. Tyresö Trollbäcken IBK 4 1 0 3 6-17 -11 3
5. FBI Tullinge 4 0 0 4 4-14 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-26 20:00 1258535001 Täby FC - Åkersberga IBF 5 - 0 Tomtbergahallen
2012-10-26 21:00 1258535002 Djurgårdens IF IBF - Hässelby SK IBK 1 - 2 Tomtbergahallen
2012-10-27 08:30 1258535003 Täby FC - Djurgårdens IF IBF 2 - 1 Tomtbergahallen
2012-10-27 09:30 1258535004 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Tomtbergahallen
2012-10-27 19:30 1258535005 Hässelby SK IBK - Täby FC 0 - 3 Tomtbergahallen
2012-10-27 20:30 1258535006 Djurgårdens IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 2 Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 10-1 9 9
2. Åkersberga IBF 3 2 0 1 5-8 -3 6
3. Hässelby SK IBK 3 1 0 2 4-7 -3 3
4. Djurgårdens IF IBF 3 0 0 3 3-6 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 11:30 1258536001 Täby IS IBF - Väsby IBK 8 - 1 Danderyds Gymnasium
2012-10-27 12:45 1258536002 Järfälla IBK - Huddinge IK 0 - 4 Danderyds Gymnasium
2012-10-27 14:45 1258536003 Väsby IBK - Huddinge IK 1 - 19 Danderyds Gymnasium
2012-10-27 16:00 1258536004 Täby IS IBF - Järfälla IBK 5 - 0 Danderyds Gymnasium
2012-10-27 18:00 1258536005 Järfälla IBK - Väsby IBK 9 - 4 Danderyds Gymnasium
2012-10-27 19:15 1258536006 Huddinge IK - Täby IS IBF 9 - 1 Danderyds Gymnasium
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK 3 3 0 0 32-2 30 9
2. Täby IS IBF 3 2 0 1 14-10 4 6
3. Järfälla IBK 3 1 0 2 9-13 -4 3
4. Väsby IBK 3 0 0 3 6-36 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-27 09:00 1258537001 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 5 Linus Larsson, David Granström Spångbergshallen
2012-10-27 10:00 1258537002 Sjöstads IF - Skattkärrs IK 3 - 2 David Granström, Linus Larsson Spångbergshallen
2012-10-27 11:00 1258537003 Skoghalls IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK 5 - 3 Klara Uusitalo, Amanda Engh Spångbergshallen
2012-10-27 12:00 1258537004 Hagfors IF Ungdom - Sjöstads IF 5 - 0 Amanda Engh, Klara Uusitalo Spångbergshallen
2012-10-27 13:00 1258537005 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK 3 - 2 David Granström, Linus Larsson Spångbergshallen
2012-10-27 14:00 1258537006 Lesjöfors/Filipstad IBK - Sjöstads IF 3 - 2 Amanda Engh, Klara Uusitalo Spångbergshallen
2012-10-27 15:00 1258537007 Skoghalls IBK - Hagfors IF Ungdom 0 - 2 Klara Uusitalo, Amanda Engh Spångbergshallen
2012-10-27 16:00 1258537008 Skattkärrs IK - Lesjöfors/Filipstad IBK 5 - 3 Linus Larsson, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2012-10-27 17:00 1258537009 Sjöstads IF - Skoghalls IBK 3 - 1 David Granström, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2012-10-27 18:00 1258537010 Hagfors IF Ungdom - Skattkärrs IK 1 - 1 Nicklas Johansson, Linus Larsson Spångbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagfors IF Ungdom 4 3 1 0 13-3 10 10
2. Skattkärrs IK 4 2 1 1 11-9 2 7
3. Sjöstads IF 4 2 0 2 8-11 -3 6
4. Skoghalls IBK 4 1 0 3 8-11 -3 3
5. Lesjöfors/ Filipstad IBK 4 1 0 3 11-17 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-28 09:00 1258538001 Solfjäderstaden IBK - Kumla IBK 4 - 4 Mattias Elwing, Peter Persson Motala Sporthall
2012-10-28 10:15 1258538002 IBK Lockerud Ungdom - IBK Lidköping 3 - 1 Peter Persson, Roger Balogh Motala Sporthall
2012-10-28 12:00 1258538003 Kumla IBK - IBK Lidköping 0 - 0 Mattias Elwing, Roger Balogh Motala Sporthall
2012-10-28 13:15 1258538004 Solfjäderstaden IBK - IBK Lockerud Ungdom 1 - 1 Mattias Elwing, Peter Persson Motala Sporthall
2012-10-28 15:00 1258538005 IBK Lockerud Ungdom - Kumla IBK 2 - 0 Roger Balogh, Peter Persson Motala Sporthall
2012-10-28 16:15 1258538006 IBK Lidköping - Solfjäderstaden IBK 0 - 1 Roger Balogh, Mattias Elwing Motala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Ungdom 3 2 1 0 6-2 4 7
2. Solfjäderstaden IBK 3 1 2 0 6-5 1 5
3. Kumla IBK 3 0 2 1 4-6 -2 2
4. IBK Lidköping 3 0 1 2 1-4 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kval Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-28 11:00 1258539001 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 4 Magnus Persson, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2012-10-28 12:00 1258539002 FBC Lerum - Floda IBK 0 - 1 Magnus Persson, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2012-10-28 13:30 1258539003 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 3 - 0 Therese Magnusson, Henrik Haglund Ale Kulturrum
2012-10-28 14:30 1258539004 Ale IBF - FBC Lerum 1 - 5 Henrik Haglund, Therese Magnusson Ale Kulturrum
2012-10-28 16:00 1258539005 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 5 Henrik Haglund, Therese Magnusson Ale Kulturrum
2012-10-28 17:00 1258539006 Floda IBK - Ale IBF 2 - 1 Therese Magnusson, Henrik Haglund Ale Kulturrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 12-2 10 9
2. Floda IBK 3 2 0 1 3-4 -1 6
3. FBC Lerum 3 1 0 2 6-7 -1 3
4. Ale IBF 3 0 0 3 3-11 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis