P15 (97-) (2012/13)

Gruppspel
P15 (97-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1217530154 Storvreta Ungdom IBK - Midas IBK Ärentunaskolan
1217530155 Arlanda IBK - Stenhagens KK Ekilla Sporthall
1217530196 IK Sirius IBK 1 (P97) - Björklinge BK Allianshallen C
2012-10-06 10:30 1217530002 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 2 - 7 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Heby Sporthall
2012-10-06 12:00 1217530003 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom Svart 4 - 5 Anton Kindlund, Arvid Englund Björklinge Sporthall
2012-10-06 14:15 1217530007 Grillby IBK - Arlanda IBK 1 - 6 Miodrag Djuric, Pierre Engström Nordiahallen
2012-10-06 16:00 1217530006 Stenhagens KK - Storvreta Ungdom IBK 1 - 6 Axel Sigge, Georgios Papadakis Stenhagen BoKC
2012-10-13 10:50 1217530016 IK Sirius IBK 2 (P98) - IK Sirius IBK 1 (P97) 2 - 2 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen C
2012-10-13 12:00 1217530013 FBC Uppsala Ungdom Svart - Alunda IBF 5 - 5 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen C
2012-10-13 14:15 1217530014 Midas IBK - Björklinge BK 2 - 3 Lars Karlsson, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2012-10-14 13:10 1217530010 Storvreta Ungdom IBK - Grillby IBK 13 - 0 Arvid Englund, Timo Palokangas Vattholma Sporthall
2012-10-20 11:30 1217530017 Almunge IK - IK Sirius IBK 2 (P98) 0 - 9 Rohnny Åhman, Roland Carlsson Almunge Sporthall
2012-10-21 13:00 1217530019 Alunda IBF - Midas IBK 9 - 3 Jonathan Kumlin, Hampus Tranblom Olandshallen
2012-10-21 18:40 1217530024 Hagunda IF - Arlanda IBK 2 - 8 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen B
2012-10-27 20:10 1217530028 FBC Uppsala Ungdom Svart - Stenhagens KK 3 - 1 Linus Hedberg, Anton Kindlund Allianshallen C
2012-10-28 14:40 1217530025 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 2 - 5 Georgios Papadakis, Jakob Kolsmyr Vattholma Sporthall
2012-10-28 16:10 1217530031 IK Sirius IBK 2 (P98) - Västerlöfsta IBF 9 - 0 Mikael Waldenvik, Johan Hällström Allianshallen B
2012-10-28 20:10 1217530032 IK Sirius IBK 1 (P97) - Almunge IK 5 - 7 Gustav Widegren, Carolina Svensson Allianshallen C
2012-10-27 11:00 1217530195 Arlanda IBK - Midas IBK 12 - 1 Magnus Mortensen, Tony Nyberg Kolstahallen
2012-11-04 09:20 1217530157 Hagunda IF - Grillby IBK 2 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2012-11-10 11:45 1217530033 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 1 (P97) 1 - 9 Christophe Ruziga, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2012-11-10 13:40 1217530034 Björklinge BK - IK Sirius IBK 2 (P98) 2 - 2 Ronnie Eriksson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2012-11-10 14:10 1217530036 Stenhagens KK - Midas IBK 2 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2012-11-10 14:15 1217530037 Grillby IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart 6 - 8 Mikael Waldenvik, Olle Isacsson Nordiahallen
2012-11-11 10:30 1217530158 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom Svart 1 - 9 Theodor Jonsson, Christophe Ruziga Heby Sporthall
2012-11-11 11:10 1217530159 Alunda IBF - Almunge IK 6 - 1 Morgan Askenbäck, Thomas Tanskanen Olandshallen
2012-11-11 18:00 1217530040 Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK 9 - 3 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2012-11-17 08:30 1217530047 IK Sirius IBK 1 (P97) - Björklinge BK 3 - 1 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2012-11-17 10:30 1217530048 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 5 - 1 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Almunge Sporthall
2012-11-17 13:00 1217530044 Midas IBK - Grillby IBK 1 - 0 Martin Hallén Almroth, Lars Karlsson Hallstaviks Sporthall
2013-01-20 14:00 1217530160 FBC Uppsala Ungdom Svart - Storvreta Ungdom IBK 1 - 4 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Bolandskolan
2013-01-20 19:10 1217530046 IK Sirius IBK 2 (P98) - Alunda IBF 3 - 0 Miodrag Djuric, Tony Nyberg Allianshallen B
2012-11-04 13:10 1217530050 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 (P97) 4 - 3 Jonathan Kumlin, Olle Isacsson Olandshallen
2012-11-20 19:20 1217530054 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom Svart 2 - 8 Christer Andersson, Miodrag Djuric Bolandskolan
2012-11-24 11:00 1217530163 Grillby IBK - Västerlöfsta IBF 9 - 6 Johan Öberg, Jonathan Olsson Nordiahallen
2012-11-24 17:30 1217530161 Midas IBK - Alunda IBF 3 - 5 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hallstaviks Sporthall
2012-11-25 12:30 1217530164 Arlanda IBK - Stenhagens KK 13 - 2 Magnus Mortensen, Ingemar Bodin Ekilla Sporthall
2012-11-30 18:20 1217530049 Björklinge BK - Almunge IK 7 - 2 Albin Ruhl, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2013-03-17 08:30 1217530162 IK Sirius IBK 1 (P97) - IK Sirius IBK 2 (P98) 2 - 9 Victor Flemström, Theodor Jonsson Allianshallen C
2012-11-27 19:15 1217530058 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart 7 - 4 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Ekilla Sporthall
2012-12-01 12:30 1217530059 Midas IBK - Hagunda IF 2 - 7 Jarmo Kuusisto, Pontus Orebrand Hallstaviks Sporthall
2012-12-01 13:30 1217530063 Almunge IK - Alunda IBF 0 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Almunge Sporthall
2012-12-01 14:15 1217530165 Grillby IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 - 12 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Nordiahallen
2012-12-02 11:50 1217530064 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK 2 - 13 Christian Jensen, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2012-12-02 12:00 1217530061 IK Sirius IBK 2 (P98) - Stenhagens KK 9 - 6 Rikard Ohlström, Axel Johansson Allianshallen C
2012-12-08 14:15 1217530069 Grillby IBK - IK Sirius IBK 2 (P98) 1 - 8 Theodor Jonsson, Christophe Ruziga Nordiahallen
2012-12-08 17:30 1217530068 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 1 (P97) 3 - 6 Erik Palmertz, Simon Hillerius Öberg Stenhagen BoKC
2012-12-09 14:30 1217530066 Alunda IBF - Västerlöfsta IBF 4 - 3 Sarah Ejderskog, Jonathan Kumlin Olandshallen
2012-12-09 16:10 1217530072 Storvreta Ungdom IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart 6 - 2 Victor Flemström, Andreas Eriksson Ärentunaskolan
2013-01-15 19:15 1217530071 Arlanda IBK - Midas IBK 7 - 2 Tony Nyberg, Alfred Holmström Ekilla Sporthall
2013-02-09 11:15 1217530167 Almunge IK - Björklinge BK 0 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Almunge Sporthall
2012-12-15 11:50 1217530078 Almunge IK - Stenhagens KK 3 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2012-12-15 13:40 1217530080 Björklinge BK - Alunda IBF 0 - 2 Per Ericsson, Victor Flemström Björklinge Sporthall
2012-12-15 14:00 1217530169 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 2 (P98) 0 - 8 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Heby Sporthall
2012-12-15 14:15 1217530074 Midas IBK - Storvreta Ungdom IBK 0 - 8 Miodrag Djuric, Ian Engblom Hallstaviks Sporthall
2012-12-16 10:30 1217530170 Hagunda IF - Arlanda IBK 5 - 3 Miodrag Djuric, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2012-12-16 13:30 1217530077 IK Sirius IBK 1 (P97) - Grillby IBK 9 - 4 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2012-12-18 18:00 1217530199 IK Sirius IBK 2 (P98) - Björklinge BK 11 - 1 Olle Isacsson, Mikael Waldenvik Allianshallen C
2013-01-12 13:00 1217530083 Grillby IBK - Almunge IK 9 - 4 Miodrag Djuric, Johan Öberg Nordiahallen
2013-01-12 15:50 1217530082 Stenhagens KK - Västerlöfsta IBF 6 - 0 Simon Andrén, Martin Hallén Almroth Stenhagen BoKC
2013-01-12 18:20 1217530173 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF 4 - 2 Christopher Lysholm, Nick Kyller Ärentunaskolan
2013-01-13 09:40 1217530172 FBC Uppsala Ungdom Svart - Björklinge BK 4 - 2 Ian Engblom, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-01-15 18:30 1217530197 IK Sirius IBK 2 (P98) - Almunge IK 2 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen C
2013-01-17 18:30 1217530198 FBC Uppsala Ungdom Svart - Arlanda IBK 4 - 6 Bo Pettersson Loklint, Anton Kindlund Allianshallen B
2013-01-18 19:00 1217530085 Hagunda IF - IK Sirius IBK 2 (P98) 2 - 3 Anton Kindlund, Lars Halvarsson Allianshallen A
2013-03-20 17:50 1217530171 IK Sirius IBK 1 (P97) - Arlanda IBK 4 - 4 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen B
2013-01-19 13:30 1217530095 Björklinge BK - Stenhagens KK 4 - 4 Christoffer Stenlund, Christer Andersson Björklinge Sporthall
2013-01-19 17:10 1217530175 Storvreta Ungdom IBK - Midas IBK 11 - 4 Lucas Mörk, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2013-01-20 12:00 1217530091 IK Sirius IBK 2 (P98) - Arlanda IBK 2 - 3 Erik Palmertz, Axel Johansson Allianshallen C
2013-01-20 15:30 1217530092 IK Sirius IBK 1 (P97) - Hagunda IF 4 - 8 Anton Kindlund, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-02-09 10:15 1217530094 Västerlöfsta IBF - Grillby IBK 2 - 2 Miodrag Djuric, Matti Eronen Heby Sporthall
2013-01-22 19:15 1217530101 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 (P97) 12 - 1 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Ekilla Sporthall
2013-01-26 13:00 1217530098 Grillby IBK - Björklinge BK 3 - 10 Johan Hällström, Martin Holm Nordiahallen
2013-01-26 15:30 1217530104 FBC Uppsala Ungdom Svart - Midas IBK 8 - 2 Gustav Widegren, Simon Andrén Allianshallen C
2013-01-26 16:40 1217530100 Hagunda IF - Almunge IK 3 - 1 Gustav Widegren, Simon Andrén Allianshallen C
2013-01-26 17:10 1217530102 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius IBK 2 (P98) 7 - 9 Olle Isacsson, Jonathan Kumlin Ärentunaskolan
2013-01-27 10:50 1217530097 Stenhagens KK - Alunda IBF 2 - 3 Erik Palmertz, Simon Andrén Stenhagenskolans Sporthall
2013-01-13 14:45 1217530108 Almunge IK - Arlanda IBK 3 - 11 Lars Halvarsson, Andreas Svensson Almunge Sporthall
2013-02-02 13:10 1217530109 Västerlöfsta IBF - Hagunda IF 0 - 13 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Heby Sporthall
2013-02-02 14:15 1217530178 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart 3 - 4 Anders Ståhlberg, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-02-03 08:15 1217530177 Stenhagens KK - Björklinge BK 2 - 13 Per Ove Åman, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2013-02-03 12:30 1217530111 Alunda IBF - Grillby IBK 6 - 3 Jonathan Kumlin, Morgan Askenbäck Olandshallen
2013-02-03 19:00 1217530107 IK Sirius IBK 1 (P97) - Storvreta Ungdom IBK 2 - 6 Anton Kindlund, David Wigfeldt Allianshallen C
2012-12-08 16:10 1217530115 Hagunda IF - Björklinge BK 6 - 0 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Fyrishov A
2013-02-10 13:00 1217530180 Grillby IBK - IK Sirius IBK 1 (P97) 2 - 5 Ed Grinde, Theodor Jonsson Nordiahallen
2013-02-10 14:10 1217530179 Alunda IBF - Stenhagens KK 4 - 4 Ronnie Eriksson, Jan-Olov Cederholm Olandshallen
2013-02-10 15:00 1217530116 Arlanda IBK - Västerlöfsta IBF 10 - 0 Lars-Olov Englund, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2013-02-10 17:00 1217530117 Storvreta Ungdom IBK - Almunge IK 5 - 2 Georgios Papadakis, Christer Andersson Ärentunaskolan
2013-02-09 19:00 1217530121 IK Sirius IBK 2 (P98) - FBC Uppsala Ungdom Svart 5 - 5 Simon Hillerius Öberg, Andreas Eriksson Allianshallen C
2013-02-15 18:15 1217530125 Björklinge BK - Arlanda IBK 3 - 2 Christer Andersson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2013-02-15 19:15 1217530126 Alunda IBF - Hagunda IF 6 - 6 Sarah Ejderskog, Jonathan Kumlin Olandshallen
2013-02-17 13:00 1217530124 Västerlöfsta IBF - Storvreta Ungdom IBK 1 - 18 Ian Engblom, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2013-02-17 15:30 1217530128 Stenhagens KK - Grillby IBK 7 - 4 Ingemar Bodin, Axel Sigge Stenhagenskolans Sporthall
2013-02-23 14:15 1217530194 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 4 - 2 Johan Hällström, Martin Holm Hallstaviks Sporthall
2013-02-28 19:15 1217530191 Stenhagens KK - Almunge IK 4 - 2 Simon Andrén, Per Ove Åman Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-08 19:15 1217530190 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 6 Per Ericsson, Bo Pettersson Loklint Björklinge Sporthall
2013-03-08 19:15 1217530193 FBC Uppsala Ungdom Svart - Hagunda IF 2 - 4 Jasmin Telo, Martin Gustafsson Allianshallen A
2013-03-02 10:00 1217530181 Almunge IK - Hagunda IF 4 - 11 Anders Leander, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2013-03-02 16:00 1217530182 Grillby IBK - Stenhagens KK 4 - 2 Ian Engblom, Miodrag Djuric Nordiahallen
2013-03-02 18:10 1217530131 Arlanda IBK - Alunda IBF 5 - 3 Magnus Mortensen, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2013-03-02 18:20 1217530132 Storvreta Ungdom IBK - Björklinge BK 5 - 4 Andreas Eriksson, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-03-04 19:10 1217530135 FBC Uppsala Ungdom Svart - IK Sirius IBK 1 (P97) 5 - 5 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen C
2013-03-13 19:30 1217530136 Midas IBK - IK Sirius IBK 2 (P98) 3 - 3 Thomas Tanskanen, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-03-07 20:15 1217530183 Arlanda IBK - Grillby IBK 9 - 1 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Kolstahallen
2013-03-09 11:15 1217530139 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom Svart 1 - 4 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2013-03-10 12:00 1217530138 IK Sirius IBK 1 (P97) - Midas IBK 3 - 2 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen B
2013-03-10 14:30 1217530144 Stenhagens KK - Hagunda IF 5 - 7 Miodrag Djuric, Ian Engblom Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-22 19:00 1217530142 Alunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 2 - 4 Thomas Tanskanen, Sarah Ejderskog Olandshallen
2013-03-11 19:15 1217530147 Arlanda IBK - Stenhagens KK 14 - 4 Tony Nyberg, Matti Eronen Kolstahallen
2013-03-16 14:15 1217530152 Midas IBK - Almunge IK 9 - 3 Olle Isacsson, Pierre Engström Hallstaviks Sporthall
2013-03-16 15:00 1217530184 Björklinge BK - IK Sirius IBK 1 (P97) 7 - 9 Ingemar Bodin, Marcus Anderson Björklinge Sporthall
2013-03-16 19:00 1217530146 Hagunda IF - Grillby IBK 7 - 5 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen C
2013-03-17 17:50 1217530151 FBC Uppsala Ungdom Svart - Västerlöfsta IBF 8 - 0 Jasmin Telo, Leif Ericsson Allianshallen C
2013-03-10 10:30 1217530187 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 2 - 6 Christian Jensen, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2013-03-23 09:15 1217530185 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 2 (P98) 2 - 6 Axel Sigge, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2013-03-23 15:30 1217530189 Midas IBK - Alunda IBF 3 - 6 Ronnie Eriksson, Miodrag Djuric Hallstaviks Sporthall
2013-03-26 19:00 1217530186 Hagunda IF - IK Sirius IBK 1 (P97) 3 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Stenhagen BoKC
2013-03-22 00:01 1217530200 Västerlöfsta IBF - Valö IK /Testlag OW (0 - 5) Heby Sporthall
2013-03-22 00:01 1217530201 IK Sirius IBK 1 (P97) - Valö IK /Testlag OW (0 - 5) Allianshallen C
2013-03-22 00:01 1217530202 Alunda IBF - Valö IK /Testlag OW (0 - 5) Olandshallen
2013-03-22 00:01 1217530203 IK Sirius IBK 2 (P98) - Valö IK /Testlag OW (0 - 5) Allianshallen C
2013-03-22 00:01 1217530204 Hagunda IF - Valö IK /Testlag OW (0 - 5) Allianshallen C
2013-03-22 00:01 1217530205 Storvreta Ungdom IBK - Valö IK /Testlag OW (0 - 5) Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 18 15 1 2 141-45 96 46
2. Storvreta Ungdom IBK 17 14 0 3 120-47 73 42
3. Hagunda IF 17 13 1 3 93-56 37 40
4. IK Sirius IBK 2 (P98) 17 11 4 2 100-40 60 37
5. FBC Uppsala Ungdom Svart 18 10 3 5 89-64 25 33
6. Alunda IBF 17 10 3 4 70-52 18 33
7. IK Sirius IBK 1 (P97) 17 7 3 7 74-80 -6 24
8. Björklinge BK 18 7 2 9 81-70 11 23
9. Midas IBK 18 5 1 12 54-95 -41 16
10. Stenhagens KK 18 4 2 12 63-104 -41 14
11. Almunge IK 18 4 0 14 48-102 -54 12
12. Grillby IBK 18 3 1 14 56-117 -61 10
13. Västerlöfsta IBF 17 0 1 16 23-140 -117 1
14. Valö IK / Testlag 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis