P13A (99-) (2012/13)

Gruppspel
P13A (99-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-06 10:30 1217550278 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 0 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2012-10-06 13:00 1217550279 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 - 5 Hampus Billing, Hampus Tranblom Olandshallen
2012-10-06 13:10 1217550277 Björklinge BK - Enköpings IBK 10 - 0 Matti Eronen, Arvid Englund Björklinge Sporthall
2012-10-07 10:00 1217550274 Fjärdhundra SK - Hagunda IF 1 - 6 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Fjärdhundra Sporthall
2012-10-07 12:00 1217550276 IS Saga 1 - Storvreta Ungdom IBK 4 - 4 Anders Leander, Ingemar Bodin Allianshallen C
2012-10-13 15:00 1217550281 SK Vide - Enköpings IBK 2 - 7 Rikard Ohlström, Anders Leander Alsike sporthall
2012-10-13 15:30 1217550283 IK Sirius IBK - Rasbo IK 2 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2012-10-13 16:40 1217550282 Hagunda IF - Almunge IK 5 - 5 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2012-10-13 18:30 1217550286 Storvreta Ungdom IBK - Björklinge BK 2 - 8 Georgios Papadakis, Nick Kyller Ärentunaskolan
2012-10-14 12:30 1217550284 Alunda IBF - Fjärdhundra SK 6 - 7 Morgan Askenbäck, John Westlind Olandshallen
2012-10-16 19:00 1217550288 Rasbo IK - SK Vide 8 - 3 Miodrag Djuric, Jonathan Kumlin Hall 2000
2012-10-20 09:00 1217550293 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Alunda IBF 6 - 5 Simon Johansson, Lars Karlsson Allianshallen B
2012-10-20 10:50 1217550292 IK Sirius IBK - Björklinge BK 1 - 7 Olivia Classon, Josef Berndtsson Allianshallen C
2012-10-20 15:30 1217550289 IS Saga 1 - Fjärdhundra SK 4 - 2 Joakim Grape, Anton Kindlund Allianshallen C
2012-10-20 17:10 1217550291 Storvreta Ungdom IBK - Almunge IK 2 - 3 Christopher Lysholm, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2012-10-21 08:30 1217550296 Hagunda IF - Storvreta Ungdom IBK 6 - 5 Daniel Stenlund, Anton Kindlund Allianshallen A
2012-10-21 14:50 1217550298 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - IS Saga 1 5 - 3 Wictoria Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Bolandskolan
2012-10-21 15:40 1217550299 Alunda IBF - Enköpings IBK 5 - 1 Jonathan Kumlin, Hampus Tranblom Olandshallen
2012-10-21 17:00 1217550297 Björklinge BK - SK Vide 8 - 1 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2012-10-21 18:30 1217550300 Almunge IK - IK Sirius IBK 2 - 3 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2012-10-27 11:15 1217550302 Almunge IK - Alunda IBF 2 - 5 Lars Halvarsson, Arvid Englund Almunge Sporthall
2012-10-27 12:00 1217550303 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 4 - 8 Jonathan Olsson, Ed Grinde S:t Ilianshallen
2012-10-27 13:50 1217550305 SK Vide - Storvreta Ungdom IBK 4 - 1 Magnus Mortensen, Tony Nyberg Alsike sporthall
2012-10-28 11:30 1217550307 Rasbo IK - Fjärdhundra SK 7 - 4 Thomas Tanskanen, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-12-22 11:00 1217550304 IS Saga 1 - Björklinge BK 3 - 7 Rikard Ohlström, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2012-11-03 10:00 1217550314 Almunge IK - Enköpings IBK 5 - 2 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2012-11-04 11:30 1217550312 Alunda IBF - SK Vide 1 - 6 Jonathan Kumlin, Hampus Tranblom Olandshallen
2012-11-04 16:00 1217550309 Storvreta Ungdom IBK - Fjärdhundra SK 12 - 3 Miodrag Djuric, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2012-11-04 17:00 1217550310 Björklinge BK - Rasbo IK 6 - 5 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2012-11-04 17:10 1217550311 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Hagunda IF 4 - 1 Josef Berndtsson, Olivia Classon Gamlishallen
2012-11-07 18:00 1217550313 IK Sirius IBK - IS Saga 1 9 - 1 Anton Kindlund, Daniel Granath Allianshallen B
2012-11-10 12:00 1217550319 Hagunda IF - Björklinge BK 3 - 5 Simon Hillerius Öberg, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2012-11-10 12:30 1217550316 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 1 - 6 Jonas Backman, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-11-10 17:20 1217550318 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 4 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2012-11-11 12:00 1217550317 IS Saga 1 - Alunda IBF 3 - 5 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2012-11-11 12:50 1217550320 Rasbo IK - Storvreta Ungdom IBK 7 - 2 Georgios Papadakis, Sarah Ejderskog Hall 2000
2012-11-15 18:30 1217550326 IK Sirius IBK - Hagunda IF 7 - 1 Josef Berndtsson, Olivia Classon Gamlishallen
2012-11-17 11:10 1217550328 Enköpings IBK - IS Saga 1 3 - 1 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2012-11-17 13:50 1217550327 SK Vide - Almunge IK 5 - 3 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2012-11-18 14:00 1217550325 Rasbo IK - Alunda IBF 4 - 1 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Hall 2000
2012-11-18 18:20 1217550324 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Fjärdhundra SK 8 - 0 Josef Berndtsson, Olivia Classon Gamlishallen
2012-11-24 11:30 1217550330 Almunge IK - IS Saga 1 3 - 5 Per-Olof Svensson, Morgan Askenbäck Almunge Sporthall
2012-11-24 13:50 1217550331 SK Vide - IK Sirius IBK 4 - 4 Magnus Mortensen, Tony Nyberg Alsike sporthall
2012-12-02 09:20 1217550332 Alunda IBF - Hagunda IF 2 - 8 Jonathan Kumlin, Sarah Ejderskog Olandshallen
2012-12-03 19:00 1217550334 Fjärdhundra SK - Björklinge BK 3 - 12 Christophe Ruziga, Christian Jensen Fjärdhundra Sporthall
2012-12-07 18:00 1217550333 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 3 - 4 Christoffer Stenlund, Jonathan Kumlin Hall 2000
2012-11-25 09:00 1217550342 IS Saga 1 - SK Vide 7 - 5 Peter Ottehall, Gustav Widegren Allianshallen B
2012-11-25 12:00 1217550339 IK Sirius IBK - Fjärdhundra SK 9 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen C
2012-11-25 14:00 1217550341 Enköpings IBK - Hagunda IF 5 - 5 Erik Rosvall, Ed Grinde S:t Ilianshallen
2012-11-25 18:30 1217550340 Almunge IK - Rasbo IK 1 - 6 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2012-11-27 19:00 1217550337 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Storvreta Ungdom IBK 7 - 2 Anton Virtanen, Olof Tegnér Bolandskolan
2012-12-01 11:20 1217550345 Björklinge BK - Almunge IK 3 - 7 Josef Berndtsson, Olivia Classon Björklinge Sporthall
2012-12-01 13:50 1217550348 SK Vide - Fjärdhundra SK 10 - 4 Magnus Mortensen, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2012-12-01 19:00 1217550349 Hagunda IF - Rasbo IK 2 - 9 Anton Virtanen, Olof Tegnér Allianshallen C
2012-12-02 10:50 1217550344 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 1 Rikard Ohlström, Axel Johansson Allianshallen C
2012-12-02 16:10 1217550346 Storvreta Ungdom IBK - Enköpings IBK 11 - 3 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Ärentunaskolan
2012-12-08 13:10 1217550356 Hagunda IF - SK Vide 9 - 1 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Fyrishov B
2012-12-08 14:00 1217550354 Fjärdhundra SK - Enköpings IBK 2 - 4 Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
2012-12-09 11:30 1217550355 Rasbo IK - IS Saga 1 5 - 1 Miodrag Djuric, Albin Forsberg Hall 2000
2012-12-09 13:10 1217550351 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 9 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Olandshallen
2012-12-09 15:00 1217550352 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius IBK 3 - 4 Victor Flemström, Andreas Eriksson Ärentunaskolan
2012-12-15 09:40 1217550358 IS Saga 1 - Hagunda IF 1 - 4 Olivia Classon, Miodrag Djuric Allianshallen C
2012-12-15 10:10 1217550363 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 9 - 1 Axel Johansson, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2012-12-15 14:00 1217550360 Fjärdhundra SK - Almunge IK 3 - 6 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Fjärdhundra Sporthall
2012-12-15 14:00 1217550362 Alunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 8 - 8 Andreas Svensson, Jonathan Kumlin Olandshallen
2012-12-16 18:00 1217550359 Rasbo IK - Enköpings IBK 10 - 1 Olle Isacsson, Pierre Engström Hall 2000
2013-01-12 08:30 1217550368 Enköpings IBK - Björklinge BK 1 - 4 Ed Grinde, Lowa Englundh S:t Ilianshallen
2013-01-12 14:20 1217550370 IK Sirius IBK - Alunda IBF 11 - 0 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2013-01-13 11:40 1217550369 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Almunge IK 3 - 4 Simon Hillerius Öberg, Andreas Eriksson Bolandskolan
2013-01-13 17:10 1217550365 Hagunda IF - Fjärdhundra SK 6 - 3 Felicia Hassan, Josef Berndtsson Allianshallen C
2013-03-17 14:30 1217550367 Storvreta Ungdom IBK - IS Saga 1 3 - 3 Nick Kyller, Christopher Lysholm Vattholma Sporthall
2013-01-19 11:30 1217550372 Alunda IBF - Almunge IK 3 - 6 Jonathan Kumlin, Hampus Tranblom Olandshallen
2013-01-20 09:20 1217550373 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Enköpings IBK 6 - 2 Simon Hillerius Öberg, Erik Palmertz Bolandskolan
2013-01-20 17:10 1217550374 Björklinge BK - IS Saga 1 14 - 2 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2013-01-20 17:20 1217550375 Storvreta Ungdom IBK - SK Vide 2 - 8 Georgios Papadakis, Nick Kyller Ärentunaskolan
2013-01-28 18:45 1217550377 Fjärdhundra SK - Rasbo IK 2 - 7 Erik Rosvall, Christian Jensen Fjärdhundra Sporthall
2012-12-08 14:30 1217550384 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 10 Hampus Tranblom, Hampus Billing Olandshallen
2013-01-26 10:10 1217550383 Björklinge BK - IK Sirius IBK 6 - 2 Christoffer Stenlund, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2013-01-26 10:30 1217550382 Almunge IK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 1 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2013-01-26 12:00 1217550380 Fjärdhundra SK - IS Saga 1 4 - 6 Miodrag Djuric, Matti Eronen Fjärdhundra Sporthall
2013-01-26 16:10 1217550379 SK Vide - Rasbo IK 0 - 4 Alfred Holmström, Roland Carlsson Alsike sporthall
2013-01-27 10:50 1217550389 IS Saga 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 6 - 1 Idah Orebrand, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-01-27 12:00 1217550391 IK Sirius IBK - Almunge IK 2 - 0 Idah Orebrand, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-01-27 14:00 1217550390 Enköpings IBK - Alunda IBF 3 - 6 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-01-27 14:10 1217550388 SK Vide - Björklinge BK 2 - 8 Tony Nyberg, Magnus Mortensen Hälsohuset
2013-01-27 16:00 1217550387 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 8 - 11 Lars-Olov Englund, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-02-02 11:10 1217550395 Enköpings IBK - Storvreta Ungdom IBK 0 - 7 Ed Grinde, Pontus Wirdby S:t Ilianshallen
2013-02-02 12:30 1217550394 Almunge IK - Björklinge BK 1 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2013-02-02 14:00 1217550397 Fjärdhundra SK - SK Vide 2 - 4 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Fjärdhundra Sporthall
2013-02-03 12:50 1217550398 Rasbo IK - Hagunda IF 4 - 2 Simon Hillerius Öberg, Timo Palokangas Hall 2000
2013-02-03 16:00 1217550393 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - IK Sirius IBK 1 - 3 Olivia Classon, Josef Berndtsson Gamlishallen
2013-02-05 19:00 1217550402 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 3 - 2 Josef Berndtsson, Andreas Eriksson Bolandskolan
2013-02-09 12:20 1217550405 Enköpings IBK - Almunge IK 4 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-02-09 13:00 1217550400 Fjärdhundra SK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 4 Christophe Ruziga, Jonas Backman Fjärdhundra Sporthall
2013-02-09 13:50 1217550403 SK Vide - Alunda IBF 7 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Alsike sporthall
2013-02-10 08:30 1217550404 IS Saga 1 - IK Sirius IBK 2 - 4 Timo Palokangas, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2013-02-10 12:50 1217550401 Rasbo IK - Björklinge BK 5 - 1 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hall 2000
2013-02-12 19:00 1217550409 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - SK Vide 6 - 4 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2013-02-16 10:10 1217550410 Björklinge BK - Hagunda IF 11 - 2 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2013-02-17 14:20 1217550407 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 10 - 3 Anton Kindlund, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-02-17 15:00 1217550411 Storvreta Ungdom IBK - Rasbo IK 0 - 9 Lucas Mörk, Marcus Anderson Ärentunaskolan
2013-02-17 15:30 1217550408 Alunda IBF - IS Saga 1 8 - 6 Jonathan Kumlin, Morgan Askenbäck Olandshallen
2013-02-23 11:00 1217550415 Enköpings IBK - Rasbo IK 2 - 12 Ed Grinde, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2013-02-23 12:00 1217550414 Hagunda IF - IS Saga 1 6 - 4 Timo Palokangas, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-02-24 13:30 1217550418 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF 5 - 4 Georgios Papadakis, Nick Kyller Ärentunaskolan
2013-02-24 16:00 1217550419 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Björklinge BK 1 - 8 Andreas Eriksson, Josef Berndtsson Gamlishallen
2013-03-02 13:40 1217550416 Almunge IK - Fjärdhundra SK 8 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Almunge Sporthall
2013-02-14 17:50 1217550421 IS Saga 1 - Almunge IK 3 - 1 Olivia Classon, Josef Berndtsson Allianshallen A
2013-03-02 17:50 1217550423 Hagunda IF - Alunda IBF 8 - 6 Wictoria Fahimi, Michaela Pålsson Allianshallen C
2013-03-02 19:00 1217550422 IK Sirius IBK - SK Vide 3 - 1 Wictoria Fahimi, Michaela Pålsson Allianshallen C
2013-03-03 20:10 1217550424 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Rasbo IK 2 - 2 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen B
2013-03-20 19:15 1217550425 Björklinge BK - Fjärdhundra SK 11 - 1 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2013-03-08 18:30 1217550431 Rasbo IK - Almunge IK 5 - 4 Georgios Papadakis, Ingemar Bodin Hall 2000
2013-03-09 13:30 1217550430 Fjärdhundra SK - IK Sirius IBK 2 - 7 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Fjärdhundra Sporthall
2013-03-09 15:00 1217550433 SK Vide - IS Saga 1 6 - 4 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2013-03-09 16:40 1217550432 Hagunda IF - Enköpings IBK 6 - 4 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen C
2013-03-09 17:10 1217550428 Storvreta Ungdom IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 5 Nick Kyller, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-03-05 19:00 1217550437 Rasbo IK - IK Sirius IBK 5 - 2 Miodrag Djuric, Per Ove Åman Hall 2000
2013-03-10 12:30 1217550435 Enköpings IBK - SK Vide 3 - 8 Erik Rosvall, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2013-03-10 17:00 1217550440 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 13 - 1 Christoffer Stenlund, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2013-03-10 18:30 1217550436 Almunge IK - Hagunda IF 3 - 3 Per-Olof Svensson, Roger Ahlbom Almunge Sporthall
2013-03-11 19:00 1217550438 Fjärdhundra SK - Alunda IBF 7 - 6 Johan Öberg, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2013-03-16 08:40 1217550445 Enköpings IBK - Fjärdhundra SK 5 - 5 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-03-16 11:20 1217550442 Björklinge BK - Alunda IBF 12 - 3 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2013-03-16 15:00 1217550447 SK Vide - Hagunda IF 2 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2013-03-16 16:40 1217550446 IS Saga 1 - Rasbo IK 1 - 8 Anton Virtanen, Olof Tegnér Allianshallen C
2013-03-16 17:10 1217550443 IK Sirius IBK - Storvreta Ungdom IBK 11 - 1 Felicia Hassan, Olivia Classon Allianshallen B
2013-03-18 18:00 1217550452 Hagunda IF - IK Sirius IBK 1 - 12 Christoffer Stenlund, Daniel Stenlund Allianshallen C
2013-03-20 18:30 1217550451 Alunda IBF - Rasbo IK 4 - 11 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Olandshallen
2013-03-20 19:10 1217550453 Almunge IK - SK Vide 3 - 5 Andreas Svensson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2013-03-23 13:20 1217550450 Fjärdhundra SK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 6 Christophe Ruziga, Christian Jensen Fjärdhundra Sporthall
2013-03-24 19:00 1217550454 IS Saga 1 - Enköpings IBK 2 - 3 Andreas Svensson, Pierre Engström Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 22 20 0 2 175-50 125 60
2. Rasbo IK 22 19 1 2 139-47 92 58
3. IK Sirius IBK 22 16 2 4 118-48 70 50
4. FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 22 14 2 6 95-66 29 44
5. Hagunda IF 22 12 3 7 101-104 -3 39
6. SK Vide 22 10 1 11 89-96 -7 31
7. Almunge IK 22 8 2 12 72-79 -7 26
8. IS Saga 1 22 6 2 14 72-110 -38 20
9. Storvreta Ungdom IBK 22 5 3 14 85-127 -42 18
10. Enköpings IBK 22 5 2 15 61-133 -72 17
11. Alunda IBF 22 5 1 16 86-145 -59 16
12. Fjärdhundra SK 22 2 1 19 66-154 -88 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis