P12Ö (00-) (2012/13)

Gruppspel
P12Ö (00-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-06 10:00 1217560137 AF Aktivera Innebandy - IBK Roslagen 13 - 1 Ronnie Eriksson, Fredrik Longgren Aspenhallen
2012-10-06 12:00 1217560138 Bälinge IF - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 1 - 7 Josef Berndtsson, Olivia Classon Allianshallen C
2012-10-06 12:40 1217560135 SK Vide Blå - Stenhagens KK (-01) 1 - 5 Tony Nyberg, Mattias Hernandez-Börjesson Alsike sporthall
2012-10-07 10:15 1217560136 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 1 - 11 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Hall 2000
2012-10-07 12:50 1217560134 FBC Uppsala Ungdom - Midas IBK 10 - 2 Olof Tegnér, Anton Virtanen Bolandskolan
2013-01-27 17:50 1217560133 IK Sirius IBK Svart - Björklinge BK 4 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen C
2012-10-13 09:30 1217560140 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Sarah Ejderskog, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2012-10-13 13:00 1217560144 Midas IBK - Bälinge IF 7 - 6 Christoffer Karegård, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2012-10-13 13:40 1217560143 Björklinge BK - AF Aktivera Innebandy 6 - 1 Matti Eronen, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2012-10-13 15:20 1217560141 IBK Roslagen - SK Vide Blå 2 - 20 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Roslagsskolan
2012-10-13 17:20 1217560142 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - Rasbo IK 11 - 0 Georgios Papadakis, Markus Winberg Ärentunaskolan
2012-10-14 17:50 1217560139 Stenhagens KK (-01) - IK Sirius IBK Svart 8 - 8 Anton Kindlund, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2012-10-20 12:20 1217560149 AF Aktivera Innebandy - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 6 - 7 Fredrik Longgren, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2012-10-20 13:50 1217560147 SK Vide Blå - IFK Dannemora/Ö 5 - 0 Mikael Rosenius, Otto Uddmäre Alsike sporthall
2012-10-21 12:50 1217560148 Rasbo IK - Stenhagens KK (-01) 2 - 7 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Hall 2000
2012-10-21 13:40 1217560146 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 7 - 4 Wictoria Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Bolandskolan
2012-10-21 15:10 1217560145 IK Sirius IBK Svart - Midas IBK 10 - 4 Andreas Thunman, Gustaf Smedeby Allianshallen B
2012-10-21 15:30 1217560150 Bälinge IF - IBK Roslagen 14 - 1 Mattias Forsberg, William Masalin Allianshallen C
2012-10-27 11:00 1217560153 Björklinge BK - SK Vide Blå 4 - 8 Georgios Papadakis, Simon Hillerius Öberg Björklinge Sporthall
2012-10-27 11:00 1217560156 IFK Dannemora/Ö - Bälinge IF 3 - 4 Idah Orebrand, Lars-Olov Englund Österby Sim o Sporthall
2012-10-27 14:00 1217560151 IBK Roslagen - IK Sirius IBK Svart 3 - 21 Christoffer Karegård, Jarmo Kuusisto Roslagsskolan
2012-10-28 10:30 1217560152 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - FBC Uppsala Ungdom 4 - 0 Fredrik Yngwe, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2012-10-28 12:40 1217560155 Stenhagens KK (-01) - AF Aktivera Innebandy 6 - 3 Jack Grängsjö, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-14 17:30 1217560154 Midas IBK - Rasbo IK 3 - 8 Jarmo Kuusisto, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2012-11-03 09:40 1217560161 AF Aktivera Innebandy - IFK Dannemora/Ö 6 - 1 Lars-Olov Englund, Leif Ericsson Aspenhallen
2012-11-03 10:20 1217560159 SK Vide Blå - Midas IBK 4 - 0 Alfred Holmström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2012-11-04 11:30 1217560160 Rasbo IK - Björklinge BK 1 - 8 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Hall 2000
2012-11-07 19:10 1217560157 IK Sirius IBK Svart - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 1 - 11 Samuel Forsberg, Mattias Forsberg Allianshallen C
2012-11-07 19:10 1217560162 Bälinge IF - Stenhagens KK (-01) 2 - 12 Daniel Granath, Anton Kindlund Allianshallen B
2013-02-24 10:00 1217560158 FBC Uppsala Ungdom - IBK Roslagen 7 - 1 Erik Palmertz, Josef Berndtsson Allianshallen B
2012-11-10 09:00 1217560168 Björklinge BK - Bälinge IF 2 - 3 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2012-11-10 10:00 1217560165 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK Svart 5 - 2 Felicia Hassan, Miodrag Djuric Österby Sim o Sporthall
2012-11-10 11:30 1217560167 AF Aktivera Innebandy - Midas IBK 4 - 8 Lars-Olov Englund, Leif Ericsson Aspenhallen
2012-11-10 15:10 1217560166 IBK Roslagen - Rasbo IK 5 - 7 Lars Karlsson, Jarmo Kuusisto Roslagsskolan
2012-11-10 17:10 1217560164 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - SK Vide Blå 10 - 1 Markus Winberg, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2012-11-11 15:30 1217560163 Stenhagens KK (-01) - FBC Uppsala Ungdom 7 - 2 Ossian Jonsson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-17 10:30 1217560174 IFK Dannemora/Ö - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 0 - 13 Morgan Askenbäck, Jonathan Kumlin Österby Sim o Sporthall
2012-11-17 13:30 1217560172 Björklinge BK - Stenhagens KK (-01) 0 - 8 Nisse Nyborg, Axel Sigge Björklinge Sporthall
2012-11-17 16:40 1217560171 Bälinge IF - Rasbo IK 10 - 4 Andreas Eriksson, Samuel Forsberg Allianshallen C
2012-11-17 17:30 1217560173 Midas IBK - IBK Roslagen 10 - 4 Lars Karlsson, Martin Hallén Almroth Hallstaviks Sporthall
2012-11-18 12:00 1217560169 IK Sirius IBK Svart - SK Vide Blå 4 - 3 Christer Andersson, Timo Palokangas Allianshallen B
2013-01-26 10:10 1217560170 FBC Uppsala Ungdom - AF Aktivera Innebandy 3 - 2 Bo Pettersson Loklint, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2012-11-24 12:40 1217560177 SK Vide Blå - Bälinge IF 4 - 2 Magnus Mortensen, Tony Nyberg Alsike sporthall
2012-11-24 13:00 1217560179 Midas IBK - IFK Dannemora/Ö 4 - 7 Jarmo Kuusisto, Christoffer Karegård Hallstaviks Sporthall
2012-11-24 13:30 1217560176 AF Aktivera Innebandy - IK Sirius IBK Svart 6 - 2 Matti Eronen, Leif Ericsson Aspenhallen
2012-11-24 15:10 1217560178 IBK Roslagen - Björklinge BK 3 - 10 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Roslagsskolan
2012-11-25 12:50 1217560175 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 5 Ian Engblom, Miodrag Djuric Hall 2000
2012-11-25 17:50 1217560180 Stenhagens KK (-01) - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 2 - 4 Erik Palmertz, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2012-12-01 09:00 1217560184 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Olivia Classon, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2012-12-01 12:40 1217560181 SK Vide Blå - AF Aktivera Innebandy 8 - 2 Magnus Mortensen, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2012-12-02 09:40 1217560182 IK Sirius IBK Svart - Rasbo IK 9 - 1 Henrik Wallenborg, Josef Berndtsson Allianshallen C
2012-12-02 10:30 1217560183 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF 4 - 3 Olivia Classon, Felicia Hassan Bolandskolan
2012-12-02 13:10 1217560185 Stenhagens KK (-01) - IBK Roslagen OW (0 - 5) Wictoria Fahimi, Henrik Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2012-12-02 13:50 1217560186 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - Midas IBK 14 - 2 Markus Winberg, Henrik Hällberg Ärentunaskolan
2012-12-08 13:00 1217560190 Midas IBK - Björklinge BK 5 - 7 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Hallstaviks Sporthall
2012-12-08 13:00 1217560191 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK (-01) 2 - 7 Fredrik Longgren, Morgan Askenbäck Österby Sim o Sporthall
2012-12-08 15:10 1217560192 IBK Roslagen - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 0 - 18 Jarmo Kuusisto Roslagsskolan
2012-12-09 12:50 1217560188 Rasbo IK - SK Vide Blå 3 - 10 Miodrag Djuric, Albin Forsberg Hall 2000
2012-12-09 14:20 1217560189 Bälinge IF - AF Aktivera Innebandy 3 - 0 David Kolsmyr, Nikki Classon Allianshallen B
2012-12-09 17:10 1217560187 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK Svart 9 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Gamlishallen
2012-12-15 11:20 1217560196 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 0 - 7 Axel Johansson, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2012-12-15 15:00 1217560194 SK Vide Blå - FBC Uppsala Ungdom 1 - 3 Mikael Rosenius, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2012-12-15 15:20 1217560198 IBK Roslagen - IFK Dannemora/Ö 2 - 10 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Roslagsskolan
2012-12-16 12:20 1217560195 AF Aktivera Innebandy - Rasbo IK 10 - 2 Ronnie Eriksson, Jan-Olov Cederholm Aspenhallen
2012-12-16 14:20 1217560197 Stenhagens KK (-01) - Midas IBK 7 - 3 Ossian Jonsson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2012-12-16 17:50 1217560193 IK Sirius IBK Svart - Bälinge IF 3 - 2 Matti Eronen, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2013-01-11 19:15 1217560199 Björklinge BK - IK Sirius IBK Svart 6 - 2 Jakob Kolsmyr, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2013-01-12 11:00 1217560202 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 7 - 8 Fredrik Longgren, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2013-01-12 15:10 1217560203 IBK Roslagen - AF Aktivera Innebandy 2 - 9 Kjell Andersson Roslagsskolan
2013-01-12 17:10 1217560204 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - Bälinge IF 9 - 1 Nick Kyller, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-01-13 11:30 1217560200 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 13 Christoffer Karegård, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-01-13 17:20 1217560201 Stenhagens KK (-01) - SK Vide Blå 4 - 4 Anton Virtanen, Nikki Classon Stenhagenskolans Sporthall
2013-01-19 11:30 1217560207 SK Vide Blå - IBK Roslagen 9 - 1 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2013-01-19 13:30 1217560209 AF Aktivera Innebandy - Björklinge BK 5 - 5 Leif Ericsson, Lars-Olov Englund Aspenhallen
2013-01-20 08:30 1217560205 IK Sirius IBK Svart - Stenhagens KK (-01) 2 - 8 Felicia Hassan, Olivia Classon Allianshallen C
2013-01-20 09:40 1217560210 Bälinge IF - Midas IBK 13 - 2 Felicia Hassan, Olivia Classon Allianshallen C
2013-01-20 14:00 1217560208 Rasbo IK - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 1 - 8 Georgios Papadakis, Lars Karlsson Hall 2000
2013-01-20 16:00 1217560206 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö 7 - 1 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Gamlishallen
2013-01-26 11:00 1217560213 IFK Dannemora/Ö - SK Vide Blå 0 - 4 Per-Olof Svensson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2013-01-26 11:20 1217560212 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 6 Christoffer Stenlund, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2013-01-26 15:10 1217560216 IBK Roslagen - Bälinge IF 3 - 11 Lars Karlsson, Jarmo Kuusisto Roslagsskolan
2013-01-27 15:30 1217560214 Stenhagens KK (-01) - Rasbo IK 15 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-01-27 17:10 1217560215 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - AF Aktivera Innebandy 8 - 2 Kasper Janols, Nora Bengtsson Ärentunaskolan
2013-02-02 13:00 1217560211 Midas IBK - IK Sirius IBK Svart 5 - 8 Christoffer Karegård, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-02-02 12:00 1217560222 Bälinge IF - IFK Dannemora/Ö 8 - 2 Andreas Thunman, Gustaf Smedeby Allianshallen C
2013-02-02 15:00 1217560219 SK Vide Blå - Björklinge BK 6 - 5 Emma Holmqvist, Tony Nyberg Alsike sporthall
2013-02-03 12:00 1217560217 IK Sirius IBK Svart - IBK Roslagen 8 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2013-02-03 14:00 1217560220 Rasbo IK - Midas IBK 5 - 4 Timo Palokangas, Simon Hillerius Öberg Hall 2000
2013-02-03 15:00 1217560221 AF Aktivera Innebandy - Stenhagens KK (-01) 2 - 6 Leif Ericsson, Elina Furfält Aspenhallen
2013-02-03 17:10 1217560218 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 3 - 4 Olivia Classon, Josef Berndtsson Gamlishallen
2013-02-09 10:10 1217560226 Björklinge BK - Rasbo IK 15 - 3 Olivia Classon, Mattias Forsberg Björklinge Sporthall
2013-02-09 11:00 1217560227 IFK Dannemora/Ö - AF Aktivera Innebandy 7 - 9 Fredrik Longgren, Morgan Askenbäck Österby Sim o Sporthall
2013-02-09 14:00 1217560224 IBK Roslagen - FBC Uppsala Ungdom 0 - 9 Lars Karlsson, Kjell Andersson Roslagsskolan
2013-02-09 14:15 1217560225 Midas IBK - SK Vide Blå 3 - 10 Jarmo Kuusisto, Christoffer Karegård Hallstaviks Sporthall
2013-02-10 14:40 1217560223 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - IK Sirius IBK Svart 14 - 3 Martin Öström, William Ejered Ärentunaskolan
2013-02-10 15:30 1217560228 Stenhagens KK (-01) - Bälinge IF 6 - 0 Anton Virtanen, Olof Tegnér Stenhagenskolans Sporthall
2013-02-16 09:00 1217560231 IK Sirius IBK Svart - IFK Dannemora/Ö 4 - 3 Lucas Mörk, Per Ove Åman Allianshallen B
2013-02-16 13:00 1217560233 Midas IBK - AF Aktivera Innebandy 4 - 7 Christoffer Karegård, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-02-16 15:00 1217560230 SK Vide Blå - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 1 - 6 August Fricking, Peter Brymér Alsike sporthall
2013-02-17 09:20 1217560229 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK (-01) 2 - 1 Erik Palmertz, Josef Berndtsson Bolandskolan
2013-02-17 11:30 1217560232 Rasbo IK - IBK Roslagen 4 - 2 Morgan Askenbäck, Mikael Rosenius Hall 2000
2013-02-17 12:00 1217560234 Bälinge IF - Björklinge BK 2 - 6 Jesper Magnusson, Max Kivelä Allianshallen C
2013-02-23 14:00 1217560239 IBK Roslagen - Midas IBK 3 - 7 Kjell Andersson, Lars Karlsson Roslagsskolan
2013-02-24 12:50 1217560237 Rasbo IK - Bälinge IF 2 - 5 Pontus Orebrand, Idah Orebrand Hall 2000
2013-02-24 14:00 1217560235 SK Vide Blå - IK Sirius IBK Svart 4 - 3 Roger Ahlbom, Mikael Rosenius Hälsohuset
2013-02-24 14:20 1217560238 Stenhagens KK (-01) - Björklinge BK 5 - 3 Jack Grängsjö, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2013-02-27 18:40 1217560240 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - IFK Dannemora/Ö 14 - 3 Nick Kyller, Christopher Lysholm Vattholma Sporthall
2013-03-16 18:15 1217560236 AF Aktivera Innebandy - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Lars-Olov Englund, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2013-03-02 12:30 1217560244 Björklinge BK - IBK Roslagen 8 - 1 Victor Flemström, Jan-Olov Cederholm Björklinge Sporthall
2013-03-02 12:30 1217560245 IFK Dannemora/Ö - Midas IBK 5 - 10 Fredrik Longgren, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2013-03-02 17:50 1217560241 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 5 - 3 Matti Eronen, Erik Palmertz Allianshallen B
2013-03-03 15:00 1217560246 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - Stenhagens KK (-01) 6 - 7 Oliver Rönnefall, Henrik Hällberg Ärentunaskolan
2013-03-03 16:40 1217560243 Bälinge IF - SK Vide Blå 0 - 4 Olof Tegnér, Anton Virtanen Allianshallen C
2013-03-03 17:50 1217560242 IK Sirius IBK Svart - AF Aktivera Innebandy 2 - 2 Anton Virtanen, Olof Tegnér Allianshallen C
2013-03-09 10:00 1217560250 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 5 - 14 Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2013-03-09 13:00 1217560252 Midas IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 4 - 10 Jarmo Kuusisto, Christoffer Karegård Hallstaviks Sporthall
2013-03-09 15:00 1217560247 AF Aktivera Innebandy - SK Vide Blå 3 - 3 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2013-03-09 15:10 1217560251 IBK Roslagen - Stenhagens KK (-01) 1 - 17 Roger Ahlbom, Lars Karlsson Roslagsskolan
2013-03-09 19:00 1217560249 Bälinge IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 11 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-03-10 16:30 1217560248 Rasbo IK - IK Sirius IBK Svart 2 - 6 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Hall 2000
2013-03-16 10:10 1217560256 Björklinge BK - Midas IBK 11 - 2 Christoffer Stenlund, Daniel Stenlund Björklinge Sporthall
2013-03-16 11:50 1217560255 AF Aktivera Innebandy - Bälinge IF 6 - 7 Fredrik Longgren, Leif Ericsson Aspenhallen
2013-03-16 13:50 1217560254 SK Vide Blå - Rasbo IK 5 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2013-03-16 18:20 1217560258 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - IBK Roslagen 15 - 2 William Ejered, Nick Kyller Ärentunaskolan
2013-03-17 12:00 1217560253 IK Sirius IBK Svart - FBC Uppsala Ungdom 1 - 8 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-03-17 14:20 1217560257 Stenhagens KK (-01) - IFK Dannemora/Ö 15 - 3 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-23 11:00 1217560264 IFK Dannemora/Ö - IBK Roslagen 11 - 2 Morgan Askenbäck, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2013-03-23 13:00 1217560263 Midas IBK - Stenhagens KK (-01) 3 - 6 Jarmo Kuusisto, Miodrag Djuric Hallstaviks Sporthall
2013-03-23 17:10 1217560262 Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) - Björklinge BK 6 - 7 William Ejered, Henrik Hällberg Ärentunaskolan
2013-03-24 11:30 1217560261 Rasbo IK - AF Aktivera Innebandy 2 - 8 Christoffer Stenlund, Daniel Stenlund Hall 2000
2013-03-24 14:20 1217560259 Bälinge IF - IK Sirius IBK Svart 5 - 5 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2013-03-24 16:00 1217560260 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide Blå 4 - 3 Olivia Classon, Josef Berndtsson Gamlishallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 1 (-00) 22 20 0 2 206-47 159 60
2. FBC Uppsala Ungdom 22 18 1 3 127-57 70 55
3. Stenhagens KK (-01) 22 17 3 2 159-56 103 54
4. SK Vide Blå 22 14 2 6 118-67 51 44
5. Björklinge BK 22 12 3 7 134-92 42 39
6. Bälinge IF 22 10 1 11 106-103 3 31
7. IK Sirius IBK Svart 22 9 3 10 110-117 -7 30
8. AF Aktivera Innebandy 22 8 3 11 108-100 8 27
9. IFK Dannemora/ Ö 22 5 1 16 89-143 -54 16
10. Midas IBK 22 5 0 17 96-172 -76 15
11. Rasbo IK 22 5 0 17 66-169 -103 15
12. IBK Roslagen 22 0 1 21 42-238 -196 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis