H4 (2012/13)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-22 10:10 1217140005 Frötuna IBF - Livets Ord IF U 5 - 5 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2012-09-22 11:50 1217140001 IK Sirius IBK U - Salabacke FBC 8 - 1 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2012-09-22 12:00 1217140003 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 2 - 9 Simon Johansson, Christer Andersson Heby Sporthall
2012-09-22 12:00 1217140004 IFK Dannemora/Ö - Fyrislunds BK 3 - 5 Bo Pettersson Loklint, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2012-09-22 13:00 1217140002 Almunge IK - Alunda IBF U 3 - 2 Albin Ruhl, Martin Gustafsson Almunge Sporthall
2012-09-22 15:00 1217140006 Grillby IBK - SK Vide U 3 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Nordiahallen
2012-09-29 13:00 1217140007 Midas IBK - IK Sirius IBK U 3 - 4 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hallstaviks Sporthall
2012-09-29 16:10 1217140012 Alunda IBF U - Grillby IBK 9 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2012-09-30 10:10 1217140011 Salabacke FBC - Frötuna IBF 5 - 11 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen B
2012-09-30 15:10 1217140008 Fyrislunds BK - Almunge IK 2 - 5 Jakob Kolsmyr, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2012-09-30 16:50 1217140009 Livets Ord IF U - Västerlöfsta IBF 9 - 5 Jakob Kolsmyr, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2012-09-30 17:15 1217140010 SK Vide U - IFK Dannemora/Ö 2 - 5 Arvid Englund, Rohnny Åhman Hälsohuset
2012-10-06 08:30 1217140017 Frötuna IBF - SK Vide U 2 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen A
2012-10-06 12:00 1217140014 Almunge IK - Salabacke FBC 2 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Almunge Sporthall
2012-10-06 12:00 1217140015 Västerlöfsta IBF - Fyrislunds BK 1 - 6 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Heby Sporthall
2012-10-06 12:00 1217140016 IFK Dannemora/Ö - Midas IBK 5 - 3 Thomas Tanskanen, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2012-10-06 15:45 1217140018 Grillby IBK - Livets Ord IF U 7 - 8 Pierre Engström, Miodrag Djuric Nordiahallen
2012-10-07 19:30 1217140013 IK Sirius IBK U - Alunda IBF U 6 - 9 Johan Hällström, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2012-10-10 18:00 1217140019 Livets Ord IF U - IK Sirius IBK U 5 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen C
2012-10-10 19:40 1217140021 Salabacke FBC - Västerlöfsta IBF 4 - 2 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen C
2012-10-10 21:20 1217140024 Fyrislunds BK - Grillby IBK 11 - 4 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen C
2012-10-13 15:30 1217140023 Midas IBK - Frötuna IBF 6 - 5 Lars Karlsson, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2012-10-13 17:50 1217140020 SK Vide U - Almunge IK 1 - 8 Rikard Ohlström, Anders Leander Alsike sporthall
2012-10-14 14:00 1217140022 Alunda IBF U - IFK Dannemora/Ö 4 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Olandshallen
2012-10-20 12:00 1217140028 IFK Dannemora/Ö - Salabacke FBC 5 - 6 Per Ericsson, Jan-Olov Cederholm Österby Sim o Sporthall
2012-10-20 12:30 1217140027 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF U 2 - 5 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Heby Sporthall
2012-10-20 13:00 1217140026 Almunge IK - Livets Ord IF U 4 - 2 Rohnny Åhman, Roland Carlsson Almunge Sporthall
2012-10-20 15:45 1217140030 Grillby IBK - Midas IBK 6 - 8 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Nordiahallen
2012-10-20 18:30 1217140029 Frötuna IBF - Fyrislunds BK 3 - 4 Miodrag Djuric, Simon Johansson Allianshallen A
2012-11-08 20:40 1217140025 IK Sirius IBK U - SK Vide U 5 - 1 Miodrag Djuric, Jakob Kolsmyr Alsike sporthall
2012-10-27 13:30 1217140036 Salabacke FBC - Grillby IBK 9 - 1 Anders Leander, Victor Flemström Allianshallen B
2012-10-27 15:30 1217140031 Midas IBK - Almunge IK 8 - 5 Ian Engblom, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2012-10-27 18:30 1217140034 Livets Ord IF U - IFK Dannemora/Ö 5 - 4 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen B
2012-10-27 20:20 1217140035 Frötuna IBF - Alunda IBF U 9 - 1 Per-Olof Svensson, Anders Leander Allianshallen A
2012-10-28 17:15 1217140032 SK Vide U - Västerlöfsta IBF 8 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hälsohuset
2012-10-28 17:20 1217140033 Fyrislunds BK - IK Sirius IBK U 6 - 2 Johan Hällström, Mikael Waldenvik Allianshallen B
2012-11-10 13:00 1217140038 Almunge IK - Frötuna IBF 6 - 7 Simon Johansson, Rohnny Åhman Almunge Sporthall
2012-11-10 15:45 1217140039 Grillby IBK - IFK Dannemora/Ö 2 - 14 Olle Isacsson, Mikael Waldenvik Nordiahallen
2012-11-10 19:20 1217140037 IK Sirius IBK U - Västerlöfsta IBF 6 - 3 Rikard Ohlström, Joakim Lönnberg Allianshallen A
2012-11-11 08:30 1217140042 Fyrislunds BK - SK Vide U 9 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2012-11-11 16:00 1217140041 Alunda IBF U - Livets Ord IF U 5 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Olandshallen
2012-11-11 18:40 1217140040 Salabacke FBC - Midas IBK 1 - 1 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Allianshallen B
2012-10-13 13:20 1217140045 Västerlöfsta IBF - Grillby IBK 8 - 2 Arvid Englund, Jakob Kolsmyr Heby Sporthall
2012-11-16 20:00 1217140047 Alunda IBF U - Fyrislunds BK 3 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2012-11-17 14:30 1217140048 Midas IBK - SK Vide U 14 - 4 Lars Karlsson, Martin Hallén Almroth Hallstaviks Sporthall
2012-11-17 14:40 1217140046 Livets Ord IF U - Salabacke FBC 5 - 8 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2012-11-17 16:00 1217140043 IFK Dannemora/Ö - Almunge IK 3 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2012-11-17 16:20 1217140044 Frötuna IBF - IK Sirius IBK U 3 - 10 Joakim Lönnberg, Johan Hällström Allianshallen A
2012-11-24 10:10 1217140052 Salabacke FBC - Fyrislunds BK 3 - 2 Martin Hallén Almroth, Simon Andrén Allianshallen A
2012-11-24 12:00 1217140049 Västerlöfsta IBF - Frötuna IBF 2 - 6 Arvid Englund, Pierre Engström Heby Sporthall
2012-11-24 13:00 1217140051 Almunge IK - Grillby IBK 8 - 3 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2012-11-24 15:30 1217140053 Midas IBK - Livets Ord IF U 13 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hallstaviks Sporthall
2012-11-25 11:20 1217140050 IK Sirius IBK U - IFK Dannemora/Ö 8 - 5 Simon Johansson, Jakob Kolsmyr Allianshallen A
2012-11-25 17:20 1217140054 SK Vide U - Alunda IBF U 7 - 8 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Hälsohuset
2012-12-01 10:10 1217140060 Livets Ord IF U - SK Vide U 11 - 1 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen B
2012-12-01 11:50 1217140059 Fyrislunds BK - Midas IBK 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen B
2012-12-01 14:00 1217140056 IFK Dannemora/Ö - Västerlöfsta IBF 18 - 4 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Österby Sim o Sporthall
2012-12-01 15:10 1217140055 Almunge IK - IK Sirius IBK U 6 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Almunge Sporthall
2012-12-01 15:45 1217140057 Grillby IBK - Frötuna IBF 5 - 6 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Nordiahallen
2012-12-02 16:00 1217140058 Alunda IBF U - Salabacke FBC 6 - 5 Johan Hällström, Martin Holm Olandshallen
2012-12-08 09:50 1217140066 Livets Ord IF U - Fyrislunds BK 3 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2012-12-08 11:30 1217140061 IK Sirius IBK U - Grillby IBK 10 - 2 Bo Fallenius, Pontus Orebrand Allianshallen A
2012-12-08 12:00 1217140062 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 5 - 5 Miodrag Djuric, Christer Andersson Heby Sporthall
2012-12-08 15:30 1217140065 Midas IBK - Alunda IBF U 5 - 3 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Hallstaviks Sporthall
2012-12-08 19:40 1217140064 Salabacke FBC - SK Vide U 9 - 2 Pierre Engström, Johan Hällström Allianshallen A
2012-12-09 08:30 1217140063 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö 6 - 7 Pierre Engström, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2012-12-15 15:10 1217140071 Livets Ord IF U - Frötuna IBF 13 - 4 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen B
2012-12-15 15:30 1217140069 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 14 - 1 Ian Engblom, Miodrag Djuric Hallstaviks Sporthall
2012-12-15 17:00 1217140068 Alunda IBF U - Almunge IK 4 - 3 Arvid Englund, Jan-Olov Cederholm Olandshallen
2012-12-16 10:10 1217140070 Fyrislunds BK - IFK Dannemora/Ö 3 - 5 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2012-12-16 17:20 1217140072 SK Vide U - Grillby IBK 3 - 11 Jörgen Olsson, Anders Holm Hälsohuset
2012-12-18 21:20 1217140067 Salabacke FBC - IK Sirius IBK U 4 - 6 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen B
2013-01-12 13:10 1217140074 Almunge IK - Fyrislunds BK 7 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Almunge Sporthall
2013-01-12 14:10 1217140075 Västerlöfsta IBF - Livets Ord IF U 4 - 4 Arvid Englund, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2013-01-12 14:30 1217140078 Grillby IBK - Alunda IBF U 4 - 7 Miodrag Djuric, Johan Öberg Nordiahallen
2013-01-12 15:00 1217140076 IFK Dannemora/Ö - SK Vide U 15 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Österby Sim o Sporthall
2013-01-13 10:10 1217140073 IK Sirius IBK U - Midas IBK 5 - 9 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2013-01-15 21:20 1217140077 Frötuna IBF - Salabacke FBC 3 - 6 Pierre Engström, Olle Isacsson Allianshallen C
2013-01-19 18:00 1217140080 Salabacke FBC - Almunge IK 6 - 3 Fabian Fahimi, Lars Karlsson Allianshallen A
2013-01-19 19:40 1217140081 Fyrislunds BK - Västerlöfsta IBF 7 - 4 Fabian Fahimi, Lars Karlsson Allianshallen A
2013-01-20 08:30 1217140084 Livets Ord IF U - Grillby IBK 3 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2013-01-20 16:00 1217140079 Alunda IBF U - IK Sirius IBK U 4 - 7 Thomas Tanskanen, Lars-Olov Englund Olandshallen
2013-01-20 18:10 1217140083 SK Vide U - Frötuna IBF 4 - 11 Per-Olof Svensson, Arvid Englund Hälsohuset
2013-02-23 15:30 1217140082 Midas IBK - IFK Dannemora/Ö 2 - 5 Martin Holm, Johan Hällström Hallstaviks Sporthall
2013-01-26 13:00 1217140087 Västerlöfsta IBF - Salabacke FBC 2 - 8 Linus Andersson, Arvid Englund Heby Sporthall
2013-01-26 13:00 1217140088 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF U 4 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Österby Sim o Sporthall
2013-01-26 13:10 1217140086 Almunge IK - SK Vide U 7 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Almunge Sporthall
2013-01-26 14:30 1217140090 Grillby IBK - Fyrislunds BK 2 - 6 Johan Hällström, Martin Holm Nordiahallen
2013-01-27 11:50 1217140089 Frötuna IBF - Midas IBK 5 - 10 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2013-01-27 20:20 1217140085 IK Sirius IBK U - Livets Ord IF U 5 - 2 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2013-02-02 15:30 1217140096 Midas IBK - Grillby IBK 12 - 5 Anders Ståhlberg, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2013-02-02 16:20 1217140095 Fyrislunds BK - Frötuna IBF 8 - 4 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2013-02-02 18:00 1217140092 Livets Ord IF U - Almunge IK 11 - 2 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2013-02-03 16:00 1217140093 Alunda IBF U - Västerlöfsta IBF 8 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2013-02-03 17:20 1217140091 SK Vide U - IK Sirius IBK U 2 - 19 Arvid Englund, Rikard Ohlström Hälsohuset
2013-02-03 20:00 1217140094 Salabacke FBC - IFK Dannemora/Ö 4 - 5 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen A
2013-02-09 08:30 1217140099 IK Sirius IBK U - Fyrislunds BK 6 - 7 Bo Pettersson Loklint, Pierre Engström Allianshallen A
2013-02-09 12:00 1217140098 Västerlöfsta IBF - SK Vide U 4 - 10 Matti Eronen, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2013-02-09 13:00 1217140097 Almunge IK - Midas IBK 2 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Almunge Sporthall
2013-02-09 14:30 1217140102 Grillby IBK - Salabacke FBC 4 - 7 Arvid Englund, Rikard Ohlström Nordiahallen
2013-02-09 15:00 1217140100 IFK Dannemora/Ö - Livets Ord IF U 3 - 2 Leif Ericsson, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2013-02-10 15:30 1217140101 Alunda IBF U - Frötuna IBF 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Ronnie Eriksson Olandshallen
2013-02-16 13:30 1217140107 Livets Ord IF U - Alunda IBF U 5 - 2 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Allianshallen B
2013-02-16 14:00 1217140105 IFK Dannemora/Ö - Grillby IBK 4 - 2 Pierre Engström, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2013-02-16 15:30 1217140106 Midas IBK - Salabacke FBC 5 - 6 Miodrag Djuric, Ian Engblom Hallstaviks Sporthall
2013-02-17 08:30 1217140104 Frötuna IBF - Almunge IK 4 - 3 Carolina Svensson, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2013-02-17 14:15 1217140103 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK U 0 - 13 Ian Engblom, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2013-02-17 18:10 1217140108 SK Vide U - Fyrislunds BK 5 - 5 Arvid Englund, Per-Olof Svensson Hälsohuset
2013-03-02 14:30 1217140111 Grillby IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 6 Miodrag Djuric, Ian Engblom Nordiahallen
2013-03-02 15:00 1217140109 Almunge IK - IFK Dannemora/Ö 3 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Almunge Sporthall
2013-03-03 08:30 1217140112 Salabacke FBC - Livets Ord IF U 3 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2013-03-03 16:50 1217140113 Fyrislunds BK - Alunda IBF U 6 - 2 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen B
2013-03-03 18:30 1217140110 IK Sirius IBK U - Frötuna IBF 12 - 6 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen B
2013-03-03 18:40 1217140114 SK Vide U - Midas IBK 2 - 9 Ian Engblom, Miodrag Djuric Hälsohuset
2013-03-09 10:10 1217140118 Fyrislunds BK - Salabacke FBC 2 - 3 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen B
2013-03-09 14:00 1217140116 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK U 7 - 10 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2013-03-09 14:30 1217140117 Grillby IBK - Almunge IK 3 - 10 Miodrag Djuric, Ian Engblom Nordiahallen
2013-03-10 14:30 1217140115 Frötuna IBF - Västerlöfsta IBF 15 - 2 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen B
2013-03-10 16:00 1217140120 Alunda IBF U - SK Vide U 12 - 3 Pierre Engström, Olle Isacsson Olandshallen
2013-03-10 16:10 1217140119 Livets Ord IF U - Midas IBK 2 - 7 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen B
2013-03-16 13:15 1217140122 Västerlöfsta IBF - IFK Dannemora/Ö 5 - 7 Erik Rosvall, Martin Gustafsson Heby Sporthall
2013-03-16 15:30 1217140125 Midas IBK - Fyrislunds BK 11 - 2 Pierre Engström, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2013-03-17 08:30 1217140123 Frötuna IBF - Grillby IBK 5 - 8 Miodrag Djuric, Ian Engblom Allianshallen A
2013-03-17 10:10 1217140121 IK Sirius IBK U - Almunge IK 6 - 2 Miodrag Djuric, Ian Engblom Allianshallen A
2013-03-17 10:10 1217140124 Salabacke FBC - Alunda IBF U 8 - 3 Bo Pettersson Loklint, Pierre Engström Allianshallen B
2013-03-17 17:20 1217140126 SK Vide U - Livets Ord IF U 3 - 5 Rohnny Åhman, Per-Olof Svensson Hälsohuset
2013-03-23 13:30 1217140132 Fyrislunds BK - Livets Ord IF U 2 - 11 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen B
2013-03-23 14:30 1217140127 Grillby IBK - IK Sirius IBK U 2 - 18 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Nordiahallen
2013-03-23 15:00 1217140129 IFK Dannemora/Ö - Frötuna IBF 8 - 6 Oskar Wallin, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2013-03-24 16:00 1217140131 Alunda IBF U - Midas IBK 6 - 6 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Olandshallen
2013-03-24 16:30 1217140128 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 15 - 1 Jan-Olov Cederholm, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2013-03-24 17:20 1217140130 SK Vide U - Salabacke FBC 5 - 10 Per-Olof Svensson, Christer Andersson Hälsohuset
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Midas IBK 22 16 2 4 166-83 83 50
2. Salabacke FBC 22 16 1 5 119-84 35 49
3. IK Sirius IBK U 22 16 0 6 174-89 85 48
4. IFK Dannemora/ Ö 22 14 2 6 139-94 45 44
5. Fyrislunds BK 22 12 2 8 108-97 11 38
6. Alunda IBF U 22 11 3 8 117-112 5 36
7. Livets Ord IF U 22 11 2 9 122-99 23 35
8. Almunge IK 22 10 2 10 111-88 23 32
9. Frötuna IBF 22 8 2 12 131-133 -2 26
10. Grillby IBK 22 4 0 18 89-173 -84 12
11. Västerlöfsta IBF 22 2 2 18 75-184 -109 8
12. SK Vide U 22 2 2 18 72-187 -115 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis