P12Ö (01-) (2013/14)

Gruppspel
P12Ö (01-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-05 13:10 1317570087 Stenhagens KK - SK Vide 15 - 1 Erik Andersson, Pierre Engström Stenhagenskolans Sporthall
2013-10-05 15:20 1317570086 Arlanda IBK - IBK Roslagen 5 - 1 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2013-10-06 12:20 1317570088 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - Rimbo IBK 19 - 1 Andreas Winberg, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2013-10-06 16:40 1317570085 IK Sirius IBK 1 Svart - Midas IBK 5 - 3 Alex Maxqvist, Jasmin Telo Allianshallen C
2013-10-17 18:00 1317570089 Alunda IBF - IS Saga 2 1 - 4 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2013-10-11 18:30 1317570090 IK Sirius IBK 1 Svart - Alunda IBF 15 - 2 Erik Andersson, Alex Maxqvist Gamlishallen
2013-10-12 11:55 1317570093 SK Vide - Arlanda IBK 3 - 6 Timo Palokangas, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2013-10-12 19:00 1317570091 IS Saga 2 - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 1 - 10 Idah Orebrand, Nikolina Bolander Allianshallen C
2013-10-13 11:30 1317570094 IBK Roslagen - Midas IBK 12 - 7 Mikael Rosenius, Kjell Andersson Roslagsskolan
2013-10-13 14:15 1317570092 Rimbo IBK - Stenhagens KK 3 - 23 Miodrag Djuric, Olivia Classon Sparbankshallen
2013-10-19 12:20 1317570096 Midas IBK - SK Vide 6 - 6 Lars Karlsson, Jan-Olov Cederholm Hallstaviks Sporthall
2013-10-19 16:20 1317570097 Arlanda IBK - Rimbo IBK 20 - 2 Christoffer Stenlund, Daniel Stenlund Ekilla Sporthall
2013-10-20 13:00 1317570098 Stenhagens KK - IS Saga 2 8 - 3 Linda Gustafsson, Nikki Classon Stenhagenskolans Sporthall
2013-10-20 14:40 1317570099 Alunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 1 - 13 Thomas Tanskanen, Jonathan Kumlin Olandshallen
2013-10-20 15:50 1317570095 IK Sirius IBK 1 Svart - IBK Roslagen 8 - 3 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2013-10-26 15:30 1317570104 IS Saga 2 - Rimbo IBK 3 - 4 Oliver Halvarsson, Anders Leander Allianshallen C
2013-10-27 13:10 1317570101 Stenhagens KK - Midas IBK 17 - 4 Timo Palokangas, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-10-27 13:30 1317570102 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - IBK Roslagen 6 - 4 Kasper Janols, Andreas Winberg Ärentunaskolan
2013-10-27 14:30 1317570103 Alunda IBF - SK Vide 5 - 9 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Olandshallen
2013-10-27 15:00 1317570100 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 Svart 1 - 10 Adam Hellström, David Wigfeldt Ekilla Sporthall
2013-11-09 12:45 1317570105 Midas IBK - Arlanda IBK 2 - 3 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Hallstaviks Sporthall
2013-11-09 14:10 1317570107 SK Vide - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 2 - 12 Emma Holmqvist, Olivia Classon Alsike sporthall
2013-11-10 12:00 1317570109 IK Sirius IBK 1 Svart - IS Saga 2 4 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Allianshallen B
2013-11-10 13:00 1317570108 IBK Roslagen - Stenhagens KK 4 - 12 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Roslagsskolan
2013-11-10 14:15 1317570106 Rimbo IBK - Alunda IBF 3 - 9 Miodrag Djuric, Wictoria Fahimi Sparbankshallen
2013-11-16 15:30 1317570113 IS Saga 2 - IBK Roslagen 4 - 4 Nikolina Bolander, Anton Kindlund Allianshallen C
2013-11-17 09:40 1317570110 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 1 Svart 2 - 4 Niklas Arvidsson, Idah Orebrand Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-17 12:20 1317570111 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - Arlanda IBK 19 - 2 Oscar Eriksson, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2013-11-17 16:00 1317570112 Alunda IBF - Midas IBK 5 - 10 Gabriel Mattsson, Martin Storäng Olandshallen
2013-11-17 16:00 1317570114 Rimbo IBK - SK Vide 9 - 6 Lars Karlsson, Pierre Engström Sparbankshallen
2013-11-23 11:30 1317570115 Midas IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 5 - 6 Miodrag Djuric, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-11-23 11:55 1317570117 SK Vide - IS Saga 2 7 - 3 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Alsike sporthall
2013-11-24 13:30 1317570118 IBK Roslagen - Alunda IBF 16 - 8 Kjell Andersson, Georgios Papadakis Sportcentrum
2013-11-24 15:20 1317570116 Arlanda IBK - Stenhagens KK 2 - 6 Miodrag Djuric, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2013-11-24 17:50 1317570119 IK Sirius IBK 1 Svart - Rimbo IBK 5 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen C
2013-12-07 14:15 1317570124 SK Vide - IBK Roslagen 4 - 4 Emma Holmqvist, Olivia Classon Alsike sporthall
2013-12-08 09:40 1317570122 IS Saga 2 - Arlanda IBK 4 - 4 Miodrag Djuric, Olivia Classon Allianshallen B
2013-12-08 13:20 1317570121 Alunda IBF - Stenhagens KK 2 - 9 Sarah Ejderskog, Martin Gustafsson Olandshallen
2013-12-08 15:00 1317570123 Rimbo IBK - Midas IBK 4 - 2 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2013-12-08 17:40 1317570120 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - IK Sirius IBK 1 Svart 2 - 2 Mikael Eriksson, Olivia Classon Vattholma Sporthall
2013-12-14 09:40 1317570129 IK Sirius IBK 1 Svart - SK Vide 3 - 1 Linda Gustafsson, Nikki Classon Allianshallen C
2013-12-14 15:30 1317570125 Midas IBK - IS Saga 2 6 - 3 Andreas Mattsson, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2013-12-15 11:30 1317570128 IBK Roslagen - Rimbo IBK 10 - 4 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Sportcentrum
2013-12-15 11:50 1317570127 Stenhagens KK - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 5 - 1 Wictoria Fahimi, Linda Gustafsson Stenhagenskolans Sporthall
2013-12-15 13:00 1317570126 Arlanda IBK - Alunda IBF 11 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Ekilla Sporthall
2014-01-11 09:30 1317570134 Midas IBK - IK Sirius IBK 1 Svart 1 - 11 Anders Leander, Andreas Mattsson Hallstaviks Sporthall
2014-01-11 14:15 1317570132 SK Vide - Stenhagens KK 2 - 7 Matti Eronen, Emma Holmqvist Alsike sporthall
2014-01-12 11:15 1317570131 Rimbo IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 5 - 11 Andreas Mattsson, Jarmo Kuusisto Sparbankshallen
2014-01-12 14:00 1317570133 IBK Roslagen - Arlanda IBK 4 - 9 Andreas Mattsson, Jarmo Kuusisto Sportcentrum
2014-01-12 15:30 1317570130 IS Saga 2 - Alunda IBF 3 - 2 Georgios Papadakis, Max Kivelä Allianshallen C
2013-12-09 17:30 1317570135 Midas IBK - IBK Roslagen 9 - 9 Anders Leander, Andreas Mattsson Hallstaviks Sporthall
2014-01-19 13:10 1317570137 Stenhagens KK - Rimbo IBK 15 - 3 Wictoria Fahimi, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-01-19 14:10 1317570136 Arlanda IBK - SK Vide 6 - 3 Peter Ottehall, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2014-01-19 15:00 1317570138 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - IS Saga 2 16 - 0 Felix Emanuelsson, Oliver Rönnefall Ärentunaskolan
2014-01-19 16:25 1317570139 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 Svart 1 - 8 Jonathan Kumlin, Idah Orebrand Olandshallen
2014-01-25 15:30 1317570143 SK Vide - Midas IBK 5 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2014-01-25 19:10 1317570141 IS Saga 2 - Stenhagens KK 0 - 6 Wictoria Fahimi, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2014-01-26 11:15 1317570142 Rimbo IBK - Arlanda IBK 7 - 7 Lars Karlsson, Christoffer Stenlund Sparbankshallen
2014-01-26 13:50 1317570140 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - Alunda IBF 9 - 5 Emil Lundqvist, Andreas Winberg Ärentunaskolan
2014-01-26 14:00 1317570144 IBK Roslagen - IK Sirius IBK 1 Svart 1 - 8 Jarmo Kuusisto, Andreas Mattsson Sportcentrum
2014-02-01 09:00 1317570145 Midas IBK - Stenhagens KK 2 - 4 Jarmo Kuusisto, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2014-02-01 15:05 1317570147 SK Vide - Alunda IBF 5 - 4 Roland Carlsson, Andreas Bengtsson Alsike sporthall
2014-02-02 14:00 1317570146 Rimbo IBK - IS Saga 2 7 - 3 Lars Karlsson, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2014-02-02 14:20 1317570149 IK Sirius IBK 1 Svart - Arlanda IBK 3 - 3 Matti Eronen, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2014-02-02 15:00 1317570148 IBK Roslagen - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 2 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sportcentrum
2014-02-09 10:50 1317570151 Stenhagens KK - IBK Roslagen 5 - 0 Sharee Russell, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2014-02-09 10:50 1317570154 IS Saga 2 - IK Sirius IBK 1 Svart 1 - 12 Linda Gustafsson, Olivia Classon Allianshallen B
2014-02-09 12:40 1317570153 Alunda IBF - Rimbo IBK 1 - 7 Jonathan Kumlin, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-02-09 13:00 1317570150 Arlanda IBK - Midas IBK 4 - 2 Martin Holm, Johan Hällström Ekilla Sporthall
2014-02-09 13:50 1317570152 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - SK Vide 10 - 0 Andreas Winberg, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2014-02-14 16:00 1317570159 IK Sirius IBK 1 Svart - Stenhagens KK 3 - 4 Miodrag Djuric, Sharee Russell Allianshallen B
2014-02-15 10:45 1317570157 SK Vide - Rimbo IBK 2 - 8 Arvid Englund, Christer Andersson Alsike sporthall
2014-02-15 11:30 1317570155 Midas IBK - Alunda IBF 13 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-02-16 13:30 1317570158 IBK Roslagen - IS Saga 2 8 - 6 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Sportcentrum
2014-02-16 14:00 1317570156 Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 2 - 8 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-03-02 10:50 1317570162 Alunda IBF - IBK Roslagen 6 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Olandshallen
2014-03-02 10:50 1317570163 IS Saga 2 - SK Vide 7 - 3 Lars Karlsson, Nikki Classon Allianshallen B
2014-03-02 13:50 1317570161 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - Midas IBK 17 - 3 Stina Dingfors, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2014-03-02 15:00 1317570164 Rimbo IBK - IK Sirius IBK 1 Svart 3 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Sparbankshallen
2014-03-02 17:50 1317570160 Stenhagens KK - Arlanda IBK 10 - 3 Niklas Arvidsson, Erik Andersson Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-08 10:50 1317570169 IK Sirius IBK 1 Svart - Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 6 - 2 Simon Hillerius Öberg, Jasmin Telo Allianshallen B
2014-03-08 12:20 1317570165 Midas IBK - Rimbo IBK 6 - 8 Jarmo Kuusisto, Andreas Mattsson Hallstaviks Sporthall
2014-03-09 11:50 1317570167 Stenhagens KK - Alunda IBF 13 - 1 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-09 12:00 1317570168 IBK Roslagen - SK Vide 5 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Sportcentrum
2014-03-09 14:00 1317570166 Arlanda IBK - IS Saga 2 4 - 4 Victor Flemström, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2014-03-15 09:30 1317570173 Rimbo IBK - IBK Roslagen 5 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Sparbankshallen
2014-03-15 10:45 1317570174 SK Vide - IK Sirius IBK 1 Svart 1 - 6 Emma Holmqvist, Jason Daye Alsike sporthall
2014-03-15 12:00 1317570172 IS Saga 2 - Midas IBK 6 - 5 Anton Kindlund, David Wigfeldt Allianshallen B
2014-03-16 11:10 1317570171 Alunda IBF - Arlanda IBK 2 - 10 Idah Orebrand, Pontus Orebrand Olandshallen
2014-03-16 14:40 1317570170 Storvreta Ungdom IBK 1 (01) - Stenhagens KK 4 - 1 Stina Dingfors, Emil Lundqvist Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 18 16 0 2 162-42 120 48
2. IK Sirius IBK 1 Svart 18 15 2 1 117-35 82 47
3. Storvreta Ungdom IBK 1 (01) 18 15 1 2 173-47 126 46
4. Arlanda IBK 18 9 4 5 102-90 12 31
5. Rimbo IBK 18 7 2 9 84-151 -67 23
6. IBK Roslagen 18 6 4 8 100-118 -18 22
7. IS Saga 2 18 4 3 11 58-111 -53 15
8. Midas IBK 18 3 3 12 91-127 -36 12
9. SK Vide 18 3 3 12 64-121 -57 12
10. Alunda IBF 18 1 0 17 57-166 -109 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis