H3 (2013/14)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-21 14:00 1317130002 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 8 - 9 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Ekilla Sporthall
2013-09-21 16:00 1317130003 Enköpings IBK - Bålsta FBC 4 - 9 Pierre Engström, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2013-09-22 09:00 1317130004 IK Sirius IBK U - Hagunda IF U 7 - 10 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2013-09-22 11:00 1317130001 Loke IBK - Midas IBK 4 - 3 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2013-09-22 13:00 1317130005 IS Saga - IBK Roslagen 2 - 13 Martin Holm, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2013-09-22 15:00 1317130006 Storvreta Ungdom IBK U - SK Vide 8 - 5 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Ärentunaskolan
2013-09-28 09:20 1317130012 Uppsala Teknologer - Storvreta Ungdom IBK U 1 - 3 Bo Pettersson Loklint, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2013-09-28 11:20 1317130008 Hagunda IF U - Arlanda IBK 2 - 8 Bo Pettersson Loklint, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2013-09-28 14:00 1317130007 Bålsta FBC - Loke IBK 6 - 4 Sarah Ejderskog, Pierre Engström Fridegårdsskolan
2013-09-28 14:20 1317130010 SK Vide - IK Sirius IBK U 8 - 3 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2013-09-29 09:00 1317130011 IS Saga - Midas IBK 2 - 6 Bo Pettersson Loklint, Fabian Fahimi Allianshallen A
2013-09-29 13:00 1317130009 IBK Roslagen - Enköpings IBK 7 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Sportcentrum
2013-10-05 15:30 1317130015 Enköpings IBK - Hagunda IF U 5 - 5 Martin Holm, Johan Hällström S:t Ilianshallen
2013-10-06 09:20 1317130017 IS Saga - SK Vide 7 - 6 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2013-10-06 11:20 1317130016 IK Sirius IBK U - Bålsta FBC 13 - 2 Michaela Pålsson, Johan Hällström Allianshallen A
2013-10-06 12:00 1317130018 Storvreta Ungdom IBK U - IBK Roslagen 2 - 18 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2013-10-06 13:20 1317130013 Loke IBK - Uppsala Teknologer 6 - 4 Simon Johansson, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2013-10-06 14:00 1317130014 Arlanda IBK - Midas IBK 8 - 5 Joakim Lönnberg, Rikard Ohlström Ekilla Sporthall
2013-10-11 21:10 1317130022 Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK U 4 - 8 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2013-10-12 13:00 1317130019 IBK Roslagen - Loke IBK 10 - 8 Olle Isacsson, Pierre Engström Vikingahallen
2013-10-12 14:00 1317130023 Bålsta FBC - IS Saga 14 - 6 Martin Holm, Johan Hällström Fridegårdsskolan
2013-10-12 14:35 1317130020 SK Vide - Arlanda IBK 6 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Alsike sporthall
2013-10-12 19:20 1317130024 Hagunda IF U - Storvreta Ungdom IBK U 4 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2014-01-25 16:00 1317130021 Enköpings IBK - Midas IBK 9 - 6 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2013-10-17 21:10 1317130025 Loke IBK - SK Vide 7 - 3 Fabian Fahimi, Christer Andersson Allianshallen A
2013-10-19 11:00 1317130029 IS Saga - Hagunda IF U 3 - 3 Per-Olof Svensson, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2013-10-19 15:30 1317130027 Enköpings IBK - Uppsala Teknologer 4 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee S:t Ilianshallen
2013-10-20 12:00 1317130030 Storvreta Ungdom IBK U - Bålsta FBC 5 - 8 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2013-10-20 14:40 1317130026 Arlanda IBK - IBK Roslagen 4 - 8 Martin Holm, Johan Hällström Ekilla Sporthall
2013-10-20 15:30 1317130028 IK Sirius IBK U - Midas IBK 6 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2013-10-25 18:20 1317130033 Hagunda IF U - Loke IBK 16 - 7 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Allianshallen A
2013-10-25 20:20 1317130035 IS Saga - Uppsala Teknologer 3 - 4 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Allianshallen A
2013-10-26 14:00 1317130031 Bålsta FBC - Arlanda IBK 9 - 7 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Fridegårdsskolan
2013-10-26 14:15 1317130036 Midas IBK - Storvreta Ungdom IBK U 6 - 4 Joakim Lönnberg, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2013-10-26 14:35 1317130032 SK Vide - Enköpings IBK 7 - 7 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2013-10-27 13:00 1317130034 IBK Roslagen - IK Sirius IBK U 10 - 3 Pierre Engström, Olle Isacsson Sportcentrum
2013-11-03 08:30 1317130042 Hagunda IF U - SK Vide 5 - 4 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2013-11-03 10:30 1317130037 Loke IBK - Enköpings IBK 7 - 9 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2013-11-09 14:00 1317130038 Arlanda IBK - IS Saga 8 - 7 Sarah Ejderskog, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2013-11-09 15:10 1317130040 Midas IBK - Bålsta FBC 7 - 3 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Hallstaviks Sporthall
2013-11-10 13:10 1317130039 Storvreta Ungdom IBK U - IK Sirius IBK U 7 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Vattholma Sporthall
2013-11-10 19:00 1317130041 Uppsala Teknologer - IBK Roslagen 3 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2013-11-16 14:00 1317130048 Bålsta FBC - SK Vide 7 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2013-11-16 16:50 1317130045 Enköpings IBK - Storvreta Ungdom IBK U 7 - 6 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2013-11-17 09:00 1317130043 IK Sirius IBK U - Arlanda IBK 6 - 3 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Allianshallen A
2013-11-17 11:00 1317130044 IS Saga - Loke IBK 4 - 6 Arvid Englund, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2013-11-17 13:00 1317130047 Uppsala Teknologer - Hagunda IF U 8 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2013-11-17 17:00 1317130046 IBK Roslagen - Midas IBK 5 - 0 Martin Holm, Johan Hällström Sportcentrum
2013-11-02 14:00 1317130053 Bålsta FBC - IBK Roslagen 6 - 10 Arvid Englund, Rikard Ohlström Fridegårdsskolan
2013-11-22 20:30 1317130050 Loke IBK - IK Sirius IBK U 6 - 4 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Allianshallen A
2013-11-23 09:20 1317130052 Hagunda IF U - Midas IBK 12 - 6 Olle Isacsson, Martin Holm Fyrishov A
2013-11-23 13:05 1317130054 SK Vide - Uppsala Teknologer 5 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Alsike sporthall
2013-11-23 14:00 1317130051 Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 6 Rikard Ohlström, Arvid Englund Ekilla Sporthall
2013-11-23 15:30 1317130049 Enköpings IBK - IS Saga 15 - 5 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-11-30 13:20 1317130060 SK Vide - IBK Roslagen 8 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Alsike sporthall
2013-11-30 14:00 1317130055 Arlanda IBK - Loke IBK 6 - 6 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2013-12-01 10:30 1317130056 IK Sirius IBK U - Enköpings IBK 2 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2013-12-01 12:30 1317130058 Uppsala Teknologer - Midas IBK 4 - 4 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2013-12-01 13:00 1317130057 Storvreta Ungdom IBK U - IS Saga 9 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2013-12-01 14:30 1317130059 Hagunda IF U - Bålsta FBC 6 - 10 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2013-12-07 09:00 1317130063 IS Saga - IK Sirius IBK U 6 - 8 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2013-12-07 11:00 1317130061 Loke IBK - Storvreta Ungdom IBK U 6 - 3 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2013-12-07 14:00 1317130065 Bålsta FBC - Uppsala Teknologer 7 - 4 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2013-12-07 15:30 1317130064 Midas IBK - SK Vide 6 - 15 Arvid Englund, Rikard Ohlström Hallstaviks Sporthall
2013-12-08 15:00 1317130066 IBK Roslagen - Hagunda IF U 6 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Sportcentrum
2013-12-19 20:00 1317130062 Enköpings IBK - Arlanda IBK 8 - 11 Henrik Isberg, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2013-12-14 13:30 1317130067 Midas IBK - Loke IBK 11 - 12 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Hallstaviks Sporthall
2013-12-14 14:00 1317130069 Bålsta FBC - Enköpings IBK 8 - 7 Joakim Lönnberg, Rikard Ohlström Fridegårdsskolan
2013-12-14 15:45 1317130072 SK Vide - Storvreta Ungdom IBK U 6 - 2 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Alsike sporthall
2013-12-14 19:20 1317130068 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 8 - 8 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2013-12-15 10:30 1317130070 Hagunda IF U - IK Sirius IBK U 3 - 13 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2013-12-15 14:00 1317130071 IBK Roslagen - IS Saga 16 - 6 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Sportcentrum
2014-01-11 15:10 1317130074 Arlanda IBK - Hagunda IF U 8 - 7 Jonas Nordqvist, Christer Andersson Ekilla Sporthall
2014-01-11 15:40 1317130075 Enköpings IBK - IBK Roslagen 9 - 8 Christian Jensen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-01-11 16:30 1317130077 Midas IBK - IS Saga 6 - 5 Roland Carlsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2014-01-12 17:30 1317130078 Storvreta Ungdom IBK U - Uppsala Teknologer 4 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Vattholma Sporthall
2014-01-16 18:30 1317130076 IK Sirius IBK U - SK Vide 7 - 8 Sarah Ejderskog, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-01-16 20:30 1317130073 Loke IBK - Bålsta FBC 9 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen A
2014-01-17 20:30 1317130079 Uppsala Teknologer - Loke IBK 4 - 5 Fabian Fahimi, Simon Johansson Allianshallen A
2014-01-18 14:00 1317130082 Bålsta FBC - IK Sirius IBK U 9 - 9 Fabian Fahimi, Anders Leander Fridegårdsskolan
2014-01-18 14:25 1317130083 SK Vide - IS Saga 8 - 2 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson Alsike sporthall
2014-01-18 19:20 1317130081 Hagunda IF U - Enköpings IBK 8 - 13 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2014-01-19 14:00 1317130084 IBK Roslagen - Storvreta Ungdom IBK U 9 - 5 Anders Ståhlberg, Roland Carlsson Sportcentrum
2014-03-12 19:30 1317130080 Midas IBK - Arlanda IBK 7 - 11 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-01-25 14:00 1317130086 Arlanda IBK - SK Vide 2 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2014-01-25 19:20 1317130088 IK Sirius IBK U - Uppsala Teknologer 11 - 4 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2014-01-26 11:00 1317130089 IS Saga - Bålsta FBC 8 - 9 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2014-01-26 13:00 1317130085 Loke IBK - IBK Roslagen 4 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2014-01-26 13:50 1317130090 Storvreta Ungdom IBK U - Hagunda IF U 2 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Vattholma Sporthall
2014-02-23 16:30 1317130087 Midas IBK - Enköpings IBK 7 - 8 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hallstaviks Sporthall
2014-01-31 19:00 1317130093 Uppsala Teknologer - Enköpings IBK 5 - 5 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-02-01 13:05 1317130091 SK Vide - Loke IBK 7 - 7 Roland Carlsson, Andreas Bengtsson Alsike sporthall
2014-02-01 14:00 1317130096 Bålsta FBC - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 7 Erik Rosvall, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2014-02-01 14:10 1317130094 Midas IBK - IK Sirius IBK U 3 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2014-02-02 14:30 1317130095 Hagunda IF U - IS Saga 12 - 4 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2014-02-02 17:00 1317130092 IBK Roslagen - Arlanda IBK 8 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sportcentrum
2014-02-04 19:20 1317130097 Arlanda IBK - Bålsta FBC 3 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2014-02-07 18:30 1317130099 Loke IBK - Hagunda IF U 5 - 5 Fabian Fahimi, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2014-02-07 20:30 1317130101 Uppsala Teknologer - IS Saga 8 - 7 Fabian Fahimi, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2014-02-08 16:15 1317130098 Enköpings IBK - SK Vide 6 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2014-02-08 18:50 1317130100 IK Sirius IBK U - IBK Roslagen 6 - 4 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2014-02-09 16:10 1317130102 Storvreta Ungdom IBK U - Midas IBK 8 - 9 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Ärentunaskolan
2014-02-15 09:30 1317130105 IK Sirius IBK U - Storvreta Ungdom IBK U 9 - 4 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2014-02-15 11:30 1317130104 IS Saga - Arlanda IBK 2 - 8 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2014-02-15 12:00 1317130108 SK Vide - Hagunda IF U 5 - 6 Arvid Englund, Christer Andersson Alsike sporthall
2014-02-15 14:00 1317130106 Bålsta FBC - Midas IBK 10 - 7 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2014-02-15 17:10 1317130103 Enköpings IBK - Loke IBK 13 - 10 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson S:t Ilianshallen
2014-02-16 15:30 1317130107 IBK Roslagen - Uppsala Teknologer 9 - 2 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Sportcentrum
2014-03-01 09:00 1317130110 Loke IBK - IS Saga 12 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-03-01 11:00 1317130113 Hagunda IF U - Uppsala Teknologer 8 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-03-01 12:00 1317130112 Midas IBK - IBK Roslagen 4 - 7 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Hallstaviks Sporthall
2014-03-01 14:00 1317130109 Arlanda IBK - IK Sirius IBK U 7 - 9 Anders Ståhlberg, Roland Carlsson Ekilla Sporthall
2014-03-01 18:00 1317130114 SK Vide - Bålsta FBC 13 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2014-03-02 14:00 1317130111 Storvreta Ungdom IBK U - Enköpings IBK 7 - 7 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Vattholma Sporthall
2014-03-07 20:30 1317130115 IS Saga - Enköpings IBK 6 - 9 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-03-08 10:30 1317130120 Uppsala Teknologer - SK Vide 8 - 7 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2014-03-08 14:45 1317130118 Midas IBK - Hagunda IF U 8 - 8 Per-Olof Svensson, Roland Carlsson Hallstaviks Sporthall
2014-03-09 14:00 1317130119 IBK Roslagen - Bålsta FBC 5 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Sportcentrum
2014-03-09 14:30 1317130117 Storvreta Ungdom IBK U - Arlanda IBK 7 - 8 Robert Mårtensson, Göran Johansen Vattholma Sporthall
2014-03-09 19:00 1317130116 IK Sirius IBK U - Loke IBK 5 - 6 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2014-03-15 12:30 1317130123 IS Saga - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-03-15 14:00 1317130125 Bålsta FBC - Hagunda IF U 11 - 13 Erik Rosvall, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2014-03-15 14:10 1317130124 Midas IBK - Uppsala Teknologer 10 - 10 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Hallstaviks Sporthall
2014-03-15 16:00 1317130122 Enköpings IBK - IK Sirius IBK U 6 - 8 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2014-03-16 11:20 1317130121 Loke IBK - Arlanda IBK 9 - 9 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-03-16 16:00 1317130126 IBK Roslagen - SK Vide 19 - 10 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Sportcentrum
2014-03-22 10:30 1317130131 Uppsala Teknologer - Bålsta FBC 8 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2014-03-22 12:30 1317130132 Hagunda IF U - IBK Roslagen 4 - 8 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2014-03-22 14:00 1317130128 Arlanda IBK - Enköpings IBK 8 - 6 Roland Carlsson, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2014-03-22 14:30 1317130129 IK Sirius IBK U - IS Saga 23 - 6 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-03-23 13:50 1317130130 SK Vide - Midas IBK 15 - 6 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Alsike sporthall
2014-03-23 14:30 1317130127 Storvreta Ungdom IBK U - Loke IBK 5 - 10 Roland Carlsson, Anders Ståhlberg Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Roslagen 22 17 1 4 201-104 97 52
2. IK Sirius IBK U 22 14 1 7 174-125 49 43
3. Loke IBK 22 12 5 5 156-141 15 41
4. Bålsta FBC 22 13 1 8 160-159 1 40
5. Enköpings IBK 22 10 5 7 166-151 15 35
6. SK Vide 22 10 4 8 164-138 26 34
7. Hagunda IF U 22 10 4 8 152-151 1 34
8. Arlanda IBK 22 9 4 9 147-150 -3 31
9. Uppsala Teknologer 22 7 5 10 118-143 -25 26
10. Storvreta Ungdom IBK U 22 6 2 14 111-143 -32 20
11. Midas IBK 22 5 3 14 131-172 -41 18
12. IS Saga 22 1 1 20 104-207 -103 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis