H5 (2013/14)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-21 12:00 1317150002 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC U 7 - 7 Rikard Ohlström, Arvid Englund Örsundsbro Sporthall
2013-09-21 12:30 1317150001 Björklinge BK U - Bälinge IF 4 - 4 Anders Ståhlberg, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2013-09-21 13:30 1317150004 Storvreta AIK - Brunna IBK 3 - 5 Miodrag Djuric, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2013-09-21 15:10 1317150006 Hagunda Legend IS - SK Vide U 11 - 4 Per-Olof Svensson, Rikard Ohlström Allianshallen B
2013-09-21 16:00 1317150005 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK U 5 - 6 Mattias Hernandez-Börjesson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2013-09-22 11:00 1317150003 AF Aktivera Innebandy - Loke IBK U 7 - 10 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Aspenhallen
2013-09-28 12:00 1317150012 Bålsta FBC U - Hagunda Legend IS 6 - 6 Sarah Ejderskog, Pierre Engström Fridegårdsskolan
2013-09-28 14:00 1317150009 Enköpings IBK U - AF Aktivera Innebandy 11 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson S:t Ilianshallen
2013-09-28 16:30 1317150010 SK Vide U - Storvreta AIK 1 - 1 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Alsike sporthall
2013-09-29 13:30 1317150008 Brunna IBK - Lamadjurets AIBC 6 - 5 David Wigfeldt, Ian Engblom Allianshallen B
2013-09-29 15:10 1317150007 Loke IBK U - Björklinge BK U 5 - 2 Ian Engblom, David Wigfeldt Allianshallen B
2013-09-29 18:30 1317150011 Bälinge IF - Västerlöfsta IBF 3 - 6 Simon Johansson, Anders Ståhlberg Vattholma Sporthall
2013-10-05 12:30 1317150014 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 2 - 7 Erik Rosvall, Per-Olof Svensson Örsundsbro Sporthall
2013-10-05 13:45 1317150013 Björklinge BK U - Bålsta FBC U 7 - 5 Fabian Fahimi, Simon Johansson Björklinge Sporthall
2013-10-05 16:00 1317150017 Västerlöfsta IBF - SK Vide U 7 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Heby Sporthall
2013-10-06 08:30 1317150016 Storvreta AIK - Loke IBK U 7 - 7 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen B
2013-10-06 10:10 1317150018 Hagunda Legend IS - Enköpings IBK U 10 - 6 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen B
2013-10-06 11:00 1317150015 AF Aktivera Innebandy - Brunna IBK 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Leif Ericsson Aspenhallen
2013-10-12 12:00 1317150022 Bålsta FBC U - Storvreta AIK 3 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2013-10-12 15:10 1317150023 Loke IBK U - Västerlöfsta IBF 2 - 8 Arvid Englund, Lars Halvarsson Allianshallen B
2013-10-12 16:40 1317150020 SK Vide U - Lamadjurets AIBC 1 - 7 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Alsike sporthall
2013-10-12 16:50 1317150024 Brunna IBK - Hagunda Legend IS 9 - 6 Lars Halvarsson, Arvid Englund Allianshallen B
2013-10-13 14:30 1317150019 Enköpings IBK U - Björklinge BK U 1 - 4 Arvid Englund, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2013-10-13 17:00 1317150021 Bälinge IF - AF Aktivera Innebandy 6 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2013-10-18 19:45 1317150025 Björklinge BK U - SK Vide U 7 - 7 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Björklinge Sporthall
2013-10-19 11:00 1317150027 AF Aktivera Innebandy - Bålsta FBC U 6 - 7 Pontus Orebrand, Sarah Ejderskog Aspenhallen
2013-10-19 12:00 1317150030 Hagunda Legend IS - Loke IBK U 7 - 6 Bo Pettersson Loklint, Albin Ruhl Allianshallen B
2013-10-19 15:00 1317150026 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK U 4 - 3 Anders Leander, Ian Engblom Örsundsbro Sporthall
2013-10-19 16:00 1317150029 Västerlöfsta IBF - Brunna IBK 4 - 3 Theodor Jonsson, Linus Andersson Heby Sporthall
2013-10-19 17:00 1317150028 Storvreta AIK - Bälinge IF 5 - 6 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Allianshallen B
2013-10-26 16:00 1317150035 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC U 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Heby Sporthall
2013-10-26 16:50 1317150033 Brunna IBK - Björklinge BK U 3 - 2 Bo Pettersson Loklint, Anders Leander Allianshallen B
2013-10-26 17:45 1317150032 SK Vide U - AF Aktivera Innebandy 4 - 8 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2013-10-26 19:20 1317150031 Loke IBK U - Lamadjurets AIBC 5 - 4 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2013-10-27 11:30 1317150036 Bälinge IF - Hagunda Legend IS 5 - 5 Johan Hällström, Martin Holm Vattholma Sporthall
2013-10-27 16:20 1317150034 Enköpings IBK U - Storvreta AIK 2 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-11-03 11:50 1317150042 Brunna IBK - SK Vide U 6 - 3 Miodrag Djuric, Ian Engblom Allianshallen B
2013-11-03 15:00 1317150039 Hagunda Legend IS - Storvreta AIK 9 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen C
2013-11-08 19:45 1317150037 Björklinge BK U - AF Aktivera Innebandy 8 - 4 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2013-11-09 14:00 1317150041 Bålsta FBC U - Enköpings IBK U 5 - 5 Erik Rosvall, Anton Kindlund Fridegårdsskolan
2013-11-09 15:00 1317150038 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 7 - 5 Miodrag Djuric, Ian Engblom Örsundsbro Sporthall
2013-11-10 18:20 1317150040 Bälinge IF - Loke IBK U 5 - 5 Pierre Engström, Olle Isacsson Vattholma Sporthall
2013-11-16 15:00 1317150045 AF Aktivera Innebandy - Hagunda Legend IS 4 - 3 Leif Ericsson, Miodrag Djuric Aspenhallen
2013-11-16 16:00 1317150044 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK U 8 - 6 Johan Öberg, Erik Rosvall Heby Sporthall
2013-11-16 16:15 1317150047 Bålsta FBC U - Brunna IBK 8 - 2 Tony Nyberg, Victor Flemström Fridegårdsskolan
2013-11-16 16:50 1317150048 Loke IBK U - SK Vide U 5 - 3 Anders Leander, Michaela Pålsson Allianshallen B
2013-11-17 13:00 1317150046 Enköpings IBK U - Bälinge IF 6 - 4 Erik Rosvall, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2013-12-22 17:30 1317150043 Storvreta AIK - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2013-11-22 20:00 1317150050 Björklinge BK U - Storvreta AIK 4 - 2 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Björklinge Sporthall
2013-11-23 16:30 1317150054 SK Vide U - Bålsta FBC U 5 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Alsike sporthall
2013-11-24 10:10 1317150053 Loke IBK U - Enköpings IBK U 5 - 6 Ian Engblom, Erik Rosvall Allianshallen B
2013-11-24 10:50 1317150049 AF Aktivera Innebandy - Västerlöfsta IBF 7 - 9 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson Aspenhallen
2013-11-25 20:00 1317150051 Lamadjurets AIBC - Hagunda Legend IS 3 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2013-12-05 21:10 1317150052 Bälinge IF - Brunna IBK 6 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Stenhagen BoKC
2013-11-30 14:30 1317150058 Bålsta FBC U - Bälinge IF 12 - 7 Miodrag Djuric, Ian Engblom Fridegårdsskolan
2013-11-30 15:20 1317150060 SK Vide U - Enköpings IBK U 4 - 8 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Alsike sporthall
2013-11-30 16:00 1317150059 Brunna IBK - Loke IBK U 8 - 7 Per-Olof Svensson, Peter Ottehall Allianshallen B
2013-11-30 17:00 1317150055 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK U 5 - 5 Tony Nyberg, Lars Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2013-11-30 19:20 1317150057 Hagunda Legend IS - Västerlöfsta IBF 4 - 10 Oliver Halvarsson, Theodor Jonsson Allianshallen B
2014-03-15 19:00 1317150056 Storvreta AIK - AF Aktivera Innebandy 3 - 6 Per-Olof Svensson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2013-12-06 19:45 1317150061 Björklinge BK U - Hagunda Legend IS 4 - 5 Martin Holm, Sarah Ejderskog Björklinge Sporthall
2013-12-07 10:50 1317150062 AF Aktivera Innebandy - Lamadjurets AIBC 1 - 6 Tony Nyberg, Victor Flemström Aspenhallen
2013-12-07 15:30 1317150065 Loke IBK U - Bålsta FBC U 11 - 4 Christoffer Stenlund, Christer Andersson Allianshallen B
2013-12-07 16:00 1317150063 Västerlöfsta IBF - Storvreta AIK 7 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Heby Sporthall
2013-12-08 12:15 1317150066 Enköpings IBK U - Brunna IBK 5 - 2 Erik Rosvall, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2013-12-08 15:00 1317150064 Bälinge IF - SK Vide U 8 - 1 Michaela Pålsson, Sarah Ejderskog Vattholma Sporthall
2013-12-14 16:15 1317150068 Bålsta FBC U - Lamadjurets AIBC 6 - 1 Vesa Petterson, Joakim Lönnberg Fridegårdsskolan
2013-12-14 16:50 1317150071 Enköpings IBK U - Västerlöfsta IBF 7 - 5 Ian Engblom, Miodrag Djuric S:t Ilianshallen
2013-12-14 17:20 1317150070 Brunna IBK - Storvreta AIK 3 - 3 Mikael Eriksson, Arvid Englund Allianshallen B
2013-12-14 19:00 1317150069 Loke IBK U - AF Aktivera Innebandy 5 - 4 Mikael Eriksson, Arvid Englund Allianshallen B
2013-12-14 19:00 1317150072 SK Vide U - Hagunda Legend IS 3 - 16 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2013-12-15 11:30 1317150067 Bälinge IF - Björklinge BK U 3 - 5 Arvid Englund, Mikael Eriksson Vattholma Sporthall
2014-01-11 13:45 1317150074 Lamadjurets AIBC - Brunna IBK 7 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2014-01-11 15:00 1317150073 Björklinge BK U - Loke IBK U 3 - 5 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Björklinge Sporthall
2014-01-11 16:00 1317150077 Västerlöfsta IBF - Bälinge IF 11 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2014-01-12 08:30 1317150076 Storvreta AIK - SK Vide U 8 - 8 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2014-01-12 13:15 1317150075 AF Aktivera Innebandy - Enköpings IBK U 3 - 3 Jan-Olov Cederholm, Mikael Rosenius Aspenhallen
2014-01-16 19:40 1317150078 Hagunda Legend IS - Bålsta FBC U 12 - 7 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen C
2014-01-18 12:00 1317150081 Brunna IBK - AF Aktivera Innebandy 6 - 3 Christian Jensen, Miodrag Djuric Allianshallen B
2014-01-18 13:30 1317150084 Enköpings IBK U - Hagunda Legend IS 8 - 4 Vesa Petterson, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2014-01-18 16:15 1317150079 Bålsta FBC U - Björklinge BK U 14 - 5 Anders Leander, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2014-01-18 17:00 1317150082 Loke IBK U - Storvreta AIK 7 - 8 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen B
2014-01-18 18:00 1317150083 SK Vide U - Västerlöfsta IBF 1 - 11 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson Alsike sporthall
2014-01-19 15:00 1317150080 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 4 - 4 David Wigfeldt, Mikael Eriksson Vattholma Sporthall
2013-11-23 19:00 1317150090 Hagunda Legend IS - Brunna IBK 6 - 5 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Fyrishov B
2014-01-25 13:30 1317150088 Storvreta AIK - Bålsta FBC U 4 - 5 Martin Hallén Almroth, Johan Hällström Allianshallen B
2014-01-25 14:20 1317150087 AF Aktivera Innebandy - Bälinge IF 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Ian Engblom Aspenhallen
2014-01-25 15:00 1317150085 Björklinge BK U - Enköpings IBK U 6 - 5 Lars Halvarsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-01-25 15:00 1317150086 Lamadjurets AIBC - SK Vide U 7 - 0 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Örsundsbro Sporthall
2014-02-12 20:00 1317150089 Västerlöfsta IBF - Loke IBK U 14 - 6 Christian Jensen, Linus Andersson Heby Sporthall
2014-02-01 12:00 1317150093 Bålsta FBC U - AF Aktivera Innebandy 6 - 2 Johan Öberg, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2014-02-01 13:40 1317150096 Loke IBK U - Hagunda Legend IS 6 - 14 Jan-Olov Cederholm, Simon Johansson Allianshallen B
2014-02-01 15:00 1317150092 Enköpings IBK U - Lamadjurets AIBC 4 - 6 Miodrag Djuric, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2014-02-01 15:20 1317150095 Brunna IBK - Västerlöfsta IBF 2 - 4 Mikael Rosenius, Fabian Fahimi Allianshallen B
2014-02-01 16:15 1317150091 SK Vide U - Björklinge BK U 3 - 7 Andreas Bengtsson, Roland Carlsson Alsike sporthall
2014-02-02 11:40 1317150094 Bälinge IF - Storvreta AIK 9 - 2 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2014-02-08 12:30 1317150099 Björklinge BK U - Brunna IBK 10 - 2 Jan-Olov Cederholm, Tony Nyberg Björklinge Sporthall
2014-02-08 14:15 1317150101 Bålsta FBC U - Västerlöfsta IBF 9 - 8 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2014-02-08 16:50 1317150097 Lamadjurets AIBC - Loke IBK U 18 - 5 Arvid Englund, Christophe Ruziga Örsundsbro Sporthall
2014-02-09 11:00 1317150098 AF Aktivera Innebandy - SK Vide U 6 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Aspenhallen
2014-02-10 18:00 1317150102 Hagunda Legend IS - Bälinge IF 8 - 9 Olle Isacsson, Martin Holm Allianshallen B
2014-02-10 19:40 1317150100 Storvreta AIK - Enköpings IBK U 1 - 6 Ronnie Eriksson, Mikael Rosenius Allianshallen B
2014-02-15 11:30 1317150103 AF Aktivera Innebandy - Björklinge BK U 11 - 7 Jan-Olov Cederholm, Leif Ericsson Aspenhallen
2014-02-15 14:00 1317150107 Enköpings IBK U - Bålsta FBC U 6 - 7 Vesa Petterson, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2014-02-15 14:00 1317150108 SK Vide U - Brunna IBK 0 - 7 Arvid Englund, Christer Andersson Alsike sporthall
2014-02-15 16:00 1317150104 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 9 - 6 Christian Jensen, Linus Andersson Heby Sporthall
2014-02-16 10:10 1317150106 Loke IBK U - Bälinge IF 7 - 4 Tony Nyberg, Victor Flemström Allianshallen B
2014-02-16 13:30 1317150105 Storvreta AIK - Hagunda Legend IS 6 - 13 Christian Jensen, Ingemar Bodin Allianshallen B
2014-02-22 10:10 1317150111 Hagunda Legend IS - AF Aktivera Innebandy 6 - 6 Leif Ericsson, Arvid Englund Allianshallen B
2014-02-22 11:50 1317150113 Brunna IBK - Bålsta FBC U 5 - 7 Leif Ericsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2014-02-22 13:00 1317150109 Lamadjurets AIBC - Storvreta AIK 7 - 1 Miodrag Djuric, Johan Hällström Örsundsbro Sporthall
2014-02-22 13:00 1317150110 Björklinge BK U - Västerlöfsta IBF 5 - 7 Christer Andersson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-02-22 13:05 1317150114 SK Vide U - Loke IBK U 4 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Alsike sporthall
2014-02-23 18:15 1317150112 Bälinge IF - Enköpings IBK U 7 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Vattholma Sporthall
2014-03-08 14:00 1317150115 Västerlöfsta IBF - AF Aktivera Innebandy 10 - 0 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-03-08 14:00 1317150120 Bålsta FBC U - SK Vide U 14 - 2 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2014-03-08 15:20 1317150119 Enköpings IBK U - Loke IBK U 10 - 7 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2014-03-09 11:10 1317150116 Storvreta AIK - Björklinge BK U 3 - 5 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen B
2014-03-09 12:50 1317150117 Hagunda Legend IS - Lamadjurets AIBC 5 - 2 Mikael Eriksson, Fabian Fahimi Allianshallen B
2014-03-12 20:00 1317150118 Brunna IBK - Bälinge IF 4 - 9 Lars Halvarsson, Arvid Englund Allianshallen A
2014-03-15 12:45 1317150121 Björklinge BK U - Lamadjurets AIBC 8 - 7 Bo Pettersson Loklint, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2014-03-15 16:00 1317150123 Västerlöfsta IBF - Hagunda Legend IS 5 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-03-16 11:50 1317150125 Loke IBK U - Brunna IBK 8 - 9 Lars Karlsson, Mikael Eriksson Allianshallen B
2014-03-16 12:00 1317150126 Enköpings IBK U - SK Vide U 18 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson S:t Ilianshallen
2014-03-16 12:30 1317150122 AF Aktivera Innebandy - Storvreta AIK 8 - 6 Jan-Olov Cederholm, Leif Ericsson Aspenhallen
2014-03-16 13:00 1317150124 Bälinge IF - Bålsta FBC U 7 - 3 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Vattholma Sporthall
2014-03-22 13:00 1317150128 Lamadjurets AIBC - AF Aktivera Innebandy 10 - 2 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Örsundsbro Sporthall
2014-03-22 14:00 1317150131 Bålsta FBC U - Loke IBK U 30 - 6 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2014-03-22 18:30 1317150127 Hagunda Legend IS - Björklinge BK U 12 - 9 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius Allianshallen A
2014-03-23 11:50 1317150132 Brunna IBK - Enköpings IBK U 2 - 5 Lars Halvarsson, Arvid Englund Allianshallen B
2014-03-23 15:10 1317150129 Storvreta AIK - Västerlöfsta IBF 6 - 8 Christoffer Stenlund, Lars Karlsson Allianshallen B
2014-03-23 18:15 1317150130 SK Vide U - Bälinge IF 1 - 7 Tony Nyberg, Victor Flemström Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF 22 16 2 4 165-100 65 50
2. Bålsta FBC U 22 13 4 5 176-123 53 43
3. Hagunda Legend IS 22 13 4 5 173-129 44 43
4. Enköpings IBK U 22 12 3 7 135-101 34 39
5. Bälinge IF 22 11 5 6 128-108 20 38
6. Lamadjurets AIBC 22 11 3 8 130-96 34 36
7. Björklinge BK U 22 10 3 9 123-121 2 33
8. Brunna IBK 22 10 1 11 99-115 -16 31
9. Loke IBK U 22 9 2 11 139-179 -40 29
10. AF Aktivera Innebandy 22 6 3 13 106-141 -35 21
11. Storvreta AIK 22 2 5 15 91-134 -43 11
12. SK Vide U 22 0 3 19 67-185 -118 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis