Damer Division 2 (2013/14)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-04 20:00 1306220002 Floda IBK - Kärra IBK 8 - 1 Linus Backlund, Johan Pedersen Alléhallen
2013-10-04 20:00 1306220006 FBC Lerum - Guldhedens IK 8 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Rydsbergshallen
2013-10-05 15:30 1306220003 IBK Göteborg Div. 2 - Surte IS IBK 2 - 7 Linus Backlund, Johan Pedersen Torpahallen
2013-10-06 17:00 1306220005 Lindås IBK - IBF Backadalen 7 - 1 Robin Boqvist, Jonas Hansson Salming Arena
2013-10-06 19:00 1306220004 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 6 - 1 Jesper Axelsson, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2013-10-10 19:00 1306220007 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 4 - 11 Mona Franzon, Linda Lindskog Bohushallen
2013-10-11 20:00 1306220008 Lindome IBK - Floda IBK 5 - 4 e.förl. Magnus Persson, Johan Pedersen Almåshallen B
2013-10-13 12:50 1306220012 Kärra IBK - FBC Lerum 7 - 11 Adam Kruse, Johan Pedersen Kärra Sporthall
2013-10-13 15:00 1306220010 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah
2013-10-13 19:15 1306220009 IBF Backadalen - IBK Göteborg Div. 2 5 - 4 Pelle Hellberg, Adam Kruse Lundbystrand
2013-10-11 20:00 1306220018 FBC Lerum - IBF Backadalen 7 - 2 Pontus Ekengränd, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2013-10-19 14:00 1306220015 IBK Göteborg Div. 2 - Lindome IBK 0 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2013-10-19 16:30 1306220013 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Kärra IBK 12 - 5 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Wallenstamhallen
2013-10-20 16:45 1306220016 Sportlife Kungälvs IBK - Surte IS IBK 6 - 5 e.förl. Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2013-10-20 17:00 1306220017 Lindås IBK - Guldhedens IK 5 - 3 Peter Andersson, Christian Ragnevi Salming Arena
2013-10-25 19:30 1306220023 Surte IS IBK - Lindås IBK 3 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Bohushallen
2013-10-26 11:45 1306220019 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 4 - 5 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Lundbystrand
2013-10-26 13:00 1306220024 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 5 e.förl. Jesper Axelsson, Adam Kruse Almåshallen B
2013-10-27 14:00 1306220022 Kärra IBK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 15 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2013-10-27 15:00 1306220020 Guldhedens IK - Floda IBK 3 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér
2013-11-01 20:00 1306220026 Floda IBK - IBF Backadalen 5 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Alléhallen
2013-11-02 14:00 1306220027 IBK Göteborg Div. 2 - Kärra IBK 5 - 10 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Torpahallen
2013-11-02 14:00 1306220030 FBC Lerum - Surte IS IBK 0 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2013-11-03 15:00 1306220025 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Guldhedens IK 12 - 2 Peter Andersson, Christian Ragnevi Wallenstamhallen
2013-11-03 15:00 1306220029 Lindås IBK - Lindome IBK 3 - 2 Jesper Axelsson, Adam Kruse Salming Arena
2013-11-08 20:30 1306220032 Guldhedens IK - IBK Göteborg Div. 2 3 - 5 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Lisebergshallen
2013-11-09 14:45 1306220031 Surte IS IBK - Floda IBK 4 - 1 Peter Andersson, Christian Ragnevi Bohushallen
2013-11-09 15:30 1306220033 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 0 - 12 Jauni Collin, Andreas Rolén Skånhällaskolan
2013-11-10 15:00 1306220035 Lindås IBK - Kärra IBK 8 - 2 Jesper Axelsson, Tarek El Abtah Salming Arena
2013-11-10 19:15 1306220034 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 8 Johan Hällgren, Per Pettersson Lundbystrand
2013-11-15 18:45 1306220038 Floda IBK - Lindås IBK 1 - 4 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Alléhallen
2013-11-16 16:30 1306220039 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 7 e.förl. Jesper Axelsson, Jauni Collin Rydsbergshallen
2013-11-16 16:30 1306220042 Lindome IBK - Guldhedens IK 7 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2013-11-17 12:30 1306220037 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBK Göteborg Div. 2 11 - 1 Peter Andersson, Christian Ragnevi Wallenstamhallen
2014-01-10 20:20 1306220041 Kärra IBK - IBF Backadalen 5 - 4 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Kärra Sporthall
2013-11-23 14:45 1306220048 Surte IS IBK - Guldhedens IK 7 - 1 Jesper Axelsson, Adam Kruse Bohushallen
2013-11-23 17:00 1306220045 IBK Göteborg Div. 2 - FBC Lerum 2 - 14 Kari Kyyrä, Magnus Persson Torpahallen
2013-11-24 15:00 1306220044 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 4 e.förl. Kari Kyyrä, Magnus Persson Salming Arena
2013-11-24 16:30 1306220047 Kärra IBK - Lindome IBK 5 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2013-11-24 16:45 1306220043 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 4 - 2 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2013-11-28 19:15 1306220050 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 10 - 1 Mona Franzon, Pelle Hellberg Wallenstamhallen
2013-11-30 13:45 1306220053 Surte IS IBK - IBF Backadalen 7 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Bohushallen
2013-11-30 14:00 1306220049 IBK Göteborg Div. 2 - Lindås IBK 4 - 6 Jesper Axelsson, Adam Kruse Torpahallen
2013-12-01 15:30 1306220054 Guldhedens IK - Kärra IBK 4 - 8 Linus Backlund, Johan Pedersen Valhalla
2014-01-17 20:00 1306220051 Floda IBK - FBC Lerum 6 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2013-12-06 20:00 1306220055 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 8 - 11 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Alléhallen
2013-12-08 16:30 1306220060 Guldhedens IK - IBF Backadalen 8 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2013-12-08 18:30 1306220057 FBC Lerum - Lindås IBK 1 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2013-12-08 19:15 1306220056 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg Div. 2 5 - 7 Jesper Axelsson, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2013-12-10 20:00 1306220059 Lindome IBK - Surte IS IBK 5 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Almåshallen B
2013-12-14 14:45 1306220065 Surte IS IBK - Kärra IBK 6 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Bohushallen
2013-12-14 15:00 1306220062 IBK Göteborg Div. 2 - Floda IBK 3 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2013-12-15 15:00 1306220063 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2013-12-15 16:30 1306220061 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - FBC Lerum 15 - 3 Mona Franzon, Linda Lindskog Wallenstamhallen
2013-12-15 18:45 1306220066 IBF Backadalen - Lindome IBK 0 - 1 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Lundbystrand
2013-12-17 20:00 1306220072 Guldhedens IK - FBC Lerum 8 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson
2013-12-20 20:15 1306220068 Kärra IBK - Floda IBK 2 - 5 Jauni Collin, Mika Pulkkinen Kärra Sporthall
2013-12-21 13:00 1306220070 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 3 Jesper Axelsson, Adam Kruse Almåshallen B
2013-12-21 14:45 1306220069 Surte IS IBK - IBK Göteborg Div. 2 11 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Bohushallen
2014-01-14 20:30 1306220071 IBF Backadalen - Lindås IBK 2 - 7 Mona Franzon, Linda Lindskog Lundbystrand
2014-01-10 20:00 1306220074 Floda IBK - Lindome IBK 8 - 3 Linus Backlund, Johan Pedersen Alléhallen
2014-01-12 12:40 1306220075 IBK Göteborg Div. 2 - IBF Backadalen 5 - 2 Peter Andersson, Christian Ragnevi Torpahallen
2014-01-12 14:15 1306220076 Sportlife Kungälvs IBK - Guldhedens IK 12 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2014-01-12 14:30 1306220073 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Surte IS IBK 6 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2014-01-12 18:45 1306220078 FBC Lerum - Kärra IBK 7 - 3 Jesper Axelsson, Adam Kruse Rydsbergshallen
2014-01-14 19:45 1306220081 Lindome IBK - IBK Göteborg Div. 2 4 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Almåshallen B
2014-01-18 14:45 1306220082 Surte IS IBK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 8 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Bohushallen
2014-01-19 16:15 1306220084 IBF Backadalen - FBC Lerum 1 - 10 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Lundbystrand
2014-01-19 16:30 1306220083 Guldhedens IK - Lindås IBK 6 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2014-02-28 20:20 1306220079 Kärra IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 1 - 15 Dejan Cesto, Minal Landin Kärra Sporthall
2014-01-25 16:15 1306220090 FBC Lerum - Lindome IBK 3 - 4 Josefine Hedelind, Catrin Kleist Rydsbergshallen
2014-01-26 12:30 1306220085 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBF Backadalen 19 - 1 Peter Andersson, Christian Ragnevi Wallenstamhallen
2014-01-26 14:15 1306220088 Sportlife Kungälvs IBK - Kärra IBK 11 - 0 Jesper Axelsson, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2014-01-26 15:00 1306220089 Lindås IBK - Surte IS IBK 5 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Salming Arena
2014-03-04 20:30 1306220086 Floda IBK - Guldhedens IK 8 - 6 Jauni Collin, Mika Pulkkinen Hjällsnäshallen
2014-01-28 19:45 1306220095 Lindome IBK - Lindås IBK 4 - 5 e.förl. Linus Backlund, Johan Pedersen Almåshallen B
2014-01-29 18:30 1306220092 IBF Backadalen - Floda IBK 3 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand
2014-02-01 14:45 1306220096 Surte IS IBK - FBC Lerum 9 - 4 Mona Franzon, Linda Lindskog Bohushallen
2014-02-02 16:00 1306220091 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 16 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Lisebergshallen
2014-02-13 18:45 1306220093 Kärra IBK - IBK Göteborg Div. 2 5 - 6 Mona Franzon, Linda Lindskog Kärra Sporthall
2014-02-07 20:15 1306220097 Floda IBK - Surte IS IBK 5 - 6 Jesper Axelsson, Adam Kruse Rydsbergshallen
2014-02-08 19:30 1306220098 IBK Göteborg Div. 2 - Guldhedens IK 5 - 8 Jesper Axelsson, Adam Kruse Torpahallen
2014-02-09 16:45 1306220100 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 7 - 1 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2014-02-25 20:20 1306220099 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindome IBK 5 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2014-03-06 20:00 1306220101 Kärra IBK - Lindås IBK 1 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Kärra Sporthall
2014-02-15 14:00 1306220103 IBK Göteborg Div. 2 - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 1 - 20 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Torpahallen
2014-02-16 18:45 1306220107 IBF Backadalen - Kärra IBK 3 - 2 Pierre Eberhard Berg, Tony Cederholm Lundbystrand
2014-02-16 19:00 1306220108 Guldhedens IK - Lindome IBK 1 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla
2014-02-16 19:15 1306220105 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum 5 - 2 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Mimershus A-hallen
2014-02-27 20:00 1306220104 Lindås IBK - Floda IBK 4 - 0 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Salming Arena
2014-02-18 19:45 1306220113 Lindome IBK - Kärra IBK 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Tony Cederholm Almåshallen B
2014-02-18 20:30 1306220110 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindås IBK 8 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2014-02-19 20:30 1306220111 FBC Lerum - IBK Göteborg Div. 2 9 - 2 Peter Andersson, Christian Ragnevi Rydsbergshallen
2014-02-19 20:30 1306220114 Guldhedens IK - Surte IS IBK 2 - 6 Linus Backlund, Johan Pedersen Lisebergshallen
2014-02-21 20:00 1306220109 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Tony Cederholm Hjällsnäshallen
2014-02-23 15:00 1306220115 Lindås IBK - IBK Göteborg Div. 2 6 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Salming Arena
2014-02-23 15:00 1306220120 Kärra IBK - Guldhedens IK 1 - 8 Peter Andersson, Christian Ragnevi Kärra Sporthall
2014-02-23 16:00 1306220119 IBF Backadalen - Surte IS IBK 2 - 3 Jauni Collin, Mika Pulkkinen Lundbystrand
2014-02-23 16:45 1306220116 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 7 Mona Franzon, Linda Lindskog Mimershus A-hallen
2014-02-23 17:00 1306220117 FBC Lerum - Floda IBK 8 - 4 Jesper Axelsson, Adam Kruse Rydsbergshallen
2014-02-04 20:20 1306220121 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Floda IBK 9 - 0 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Wallenstamhallen
2014-02-26 18:30 1306220126 IBF Backadalen - Guldhedens IK 5 - 6 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2014-02-28 19:00 1306220125 Surte IS IBK - Lindome IBK 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Bohushallen
2014-03-01 14:00 1306220122 IBK Göteborg Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 12 Kari Kyyrä, Magnus Persson Torpahallen
2014-03-02 15:00 1306220123 Lindås IBK - FBC Lerum 3 - 4 Jesper Axelsson, Adam Kruse Salming Arena
2014-03-07 19:00 1306220128 Floda IBK - IBK Göteborg Div. 2 12 - 5 Peter Andersson, Christian Ragnevi Hjällsnäshallen
2014-03-08 15:20 1306220132 Lindome IBK - IBF Backadalen 4 - 2 Linus Backlund, Johan Pedersen Almåshallen B
2014-03-09 14:50 1306220131 Kärra IBK - Surte IS IBK 4 - 6 Jauni Collin, Mika Pulkkinen Kärra Sporthall
2014-03-09 16:45 1306220129 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK 7 - 1 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2014-03-09 18:00 1306220127 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 20 19 1 (1) 0 214-53 161 59
2. Sportlife Kungälvs IBK 20 15 2 (2) 3 141-69 72 49
3. Lindås IBK 20 14 2 (1) 4 101-67 34 45
4. Surte IS IBK 20 12 2 (0) 6 108-79 29 38
5. Lindome IBK 20 10 4 (1) 6 74-78 -4 35
6. FBC Lerum 20 9 3 (1) 8 117-102 15 31
7. Floda IBK 20 8 3 (0) 9 90-91 -1 27
8. Guldhedens IK 20 3 3 (1) 14 88-143 -55 13
9. IBK Göteborg Div. 2 20 4 0 (0) 16 66-159 -93 12
10. Kärra IBK 20 3 0 (0) 17 69-152 -83 9
11. IBF Backadalen 20 2 2 (0) 16 48-123 -75 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis