Pojkar Röd (2014/15)

Gruppspel
Pojkar B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 11:15 165100002 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 9 Kim Ekenhall, Jonas Jatko Hedebyhallen
2014-10-18 18:00 165100004 Torshälla IBK - IFK Gnesta 9 - 1 Fredrik Wernqvist, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-10-19 18:30 165100001 Onyx IBS P99 - Onyx IBS P98 2 - 1 Josef Cakici, Mikael Åhlund Rosvalla C
2014-10-25 12:00 165100007 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 1 - 9 Joakim Lindkvist, Therese Jonsson Frejahallen
2014-10-25 18:00 165100005 Onyx IBS P98 - Strängnäs IBK 5 - 5 Josef Cakici, Daniel Pettersson Rosvalla A
2014-10-26 18:30 165100008 Torshälla IBK - Telge SIBK 6 - 6 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2014-11-08 11:00 165100009 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 2 - 5 Göran Engfors, Jan Berg Karinslundshallen
2014-11-08 12:30 165100012 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 8 - 4 Dennis Wagermark, Sigge Maurer Hedebyhallen
2014-11-08 12:45 165100011 Onyx IBS P99 - Torshälla IBK 2 - 3 Henrik Ibjer, Björn Landin Ramdalshallen
2014-11-10 17:50 165100016 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS P99 1 - 0 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2014-11-15 12:00 165100014 IFK Gnesta - Nykvarns IF 4 - 7 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Frejahallen
2014-11-15 16:00 165100015 Torshälla IBK - Onyx IBS P98 1 - 4 Jan Berg, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-11-29 12:00 165100020 Onyx IBS P98 - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2014-11-29 13:30 165100017 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 4 - 10 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Thomas Arena
2014-11-29 17:00 165100019 Nykvarns IF - Telge SIBK 7 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2014-11-27 19:30 165100021 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 5 - 4 Felix Lange, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-12-06 10:45 165100024 Onyx IBS P99 - Nykvarns IF 5 - 11 Mikael Celik, Bemir Brkic Ramdalshallen
2014-12-06 16:30 165100022 Telge SIBK - IFK Gnesta 9 - 6 Dennis Schmidt, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2014-12-13 12:00 165100027 IFK Gnesta - Onyx IBS P99 2 - 2 Josef Johancsik, Jonas Jatko Frejahallen
2014-12-13 14:00 165100025 Strängnäs IBK - Telge SIBK 7 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Karinslundshallen
2014-12-14 13:00 165100026 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Jan Berg, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2014-12-14 16:45 165100028 Nykvarns IF - Onyx IBS P98 5 - 4 Robin Hynninen, Fares Youssef Björkestahallen
2014-12-20 11:15 165100029 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 0 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2014-12-21 09:15 165100031 Onyx IBS P98 - IFK Gnesta 8 - 5 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
2014-12-21 10:30 165100030 Onyx IBS P99 - Telge SIBK 9 - 2 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Rosvalla A
2015-01-17 11:00 165100034 Telge SIBK - Onyx IBS P98 5 - 6 Fares Youssef, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-01-17 12:00 165100033 Strängnäs IBK - Onyx IBS P99 1 - 6 Christian Johnsson, Richard Himberg Thomas Arena
2015-01-18 19:00 165100035 Torshälla IBK - Nykvarns IF 2 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Ellfolk Arena
2015-01-24 11:00 165100037 Onyx IBS P98 - Onyx IBS P99 2 - 6 Mikael Åhlund, Emil Lindhe Ramdalshallen
2015-01-24 12:00 165100040 IFK Gnesta - Torshälla IBK 5 - 6 Christian Johnsson, Håkan Rask Frejahallen
2015-01-24 13:45 165100038 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Holger Bäck, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2015-01-31 14:00 165100041 Strängnäs IBK - Onyx IBS P98 3 - 14 Kim Ekenhall, Fares Youssef Thomas Arena
2015-02-01 10:30 165100044 Telge SIBK - Torshälla IBK 2 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-03-02 17:45 165100043 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hedebyhallen
2015-02-07 12:00 165100048 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Fares Youssef, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2015-02-07 13:00 165100047 Torshälla IBK - Onyx IBS P99 5 - 3 Göran Engfors, Karl-Gustav Bergström Vilsta Sporthall
2015-02-08 13:45 165100045 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 24 - 2 Richard Himberg, Dennis Wagermark Björkestahallen
2015-02-14 15:00 165100051 Onyx IBS P98 - Torshälla IBK 7 - 1 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2015-02-14 16:45 165100050 Nykvarns IF - IFK Gnesta 11 - 2 Therese Jonsson, Dennis Wagermark Björkestahallen
2015-02-15 14:00 165100052 Onyx IBS P99 - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Mats Jernmo, Daniel Pettersson Rosvalla B
2015-02-28 12:30 165100056 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS P98 3 - 4 Sigge Maurer, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2015-02-28 16:30 165100053 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 4 - 4 Josef Johancsik, Jonas Jatko Frejahallen
2015-03-08 17:30 165100055 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 8 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2015-03-07 10:30 165100058 IFK Gnesta - Telge SIBK 5 - 6 Sigge Maurer, Josef Cakici Frejahallen
2015-03-07 13:30 165100057 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 1 - 5 Göran Engfors, Henrik Ibjer Thomas Arena
2015-03-13 19:30 165100060 Nykvarns IF - Onyx IBS P99 4 - 4 Josef Johancsik, Mathias Lindvall Björkestahallen
2015-03-14 09:30 165100061 Telge SIBK - Strängnäs IBK 5 - 1 Admir Brkic, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2015-03-14 14:00 165100062 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 6 - 5 Dennis Wagermark, Emil Lindhe Hedebyhallen
2015-03-14 16:00 165100064 Onyx IBS P98 - Nykvarns IF 1 - 4 Sigge Maurer, Bemir Brkic Rosvalla A
2015-04-01 19:30 165100063 Onyx IBS P99 - IFK Gnesta 7 - 2 Ej offentliggjord, Bemir Brkic Rosvalla C
2015-03-21 13:30 165100065 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 9 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Thomas Arena
2015-03-21 13:30 165100067 IFK Gnesta - Onyx IBS P98 6 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Frejahallen
2015-03-21 15:30 165100066 Telge SIBK - Onyx IBS P99 0 - 10 Dennis Wagermark, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2015-03-28 11:00 165100069 Onyx IBS P99 - Strängnäs IBK 14 - 2 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla B
2015-03-28 12:30 165100070 Onyx IBS P98 - Telge SIBK 7 - 0 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla B
2015-03-29 13:45 165100071 Nykvarns IF - Torshälla IBK 11 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 14 12 2 0 116-35 81 38
2. Trosa Edanö IBK 14 9 1 4 67-47 20 28
3. Onyx IBS P99 14 8 2 4 74-38 36 26
4. Torshälla IBK 14 8 1 5 56-64 -8 25
5. Onyx IBS P98 14 7 1 6 70-51 19 22
6. Telge SIBK 14 3 1 10 49-87 -38 10
7. IFK Gnesta 14 2 2 10 56-91 -35 8
8. Strängnäs IBK 14 1 2 11 40-115 -75 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-10 19:00 165001001 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Svart 0 - 5 Mattias Johansson, Jens Bergström Duveholmshallen A
2014-10-11 15:00 165001002 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF 4 - 6 Jens Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2014-10-12 09:00 165001006 Telge SIBK - Torshälla IBK 8 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Wasa Sporthall
2014-10-12 11:00 165001005 IFK Mariefred - Flens IBF 2 - 7 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hammarens IP
2014-10-18 12:00 165001010 Flens IBF - Onyx IBS P99 3 - 5 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2014-10-18 13:30 165001011 Torshälla IBK - Onyx IBS P00 7 - 16 Mats Hällgren, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-10-19 12:00 165001012 Telge SIBK - IFK Mariefred 9 - 2 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-10-19 13:45 165001007 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 7 - 2 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2014-10-25 11:00 165001016 Ekbackskyrkans IBK - Torshälla IBK 6 - 5 Jens Bergström, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2014-10-25 15:30 165001015 Nykvarns IF Svart - Flens IBF 5 - 2 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2014-10-26 17:00 165001017 Onyx IBS P99 - Telge SIBK 3 - 3 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Rosvalla B
2014-10-26 18:30 165001018 Onyx IBS P00 - IFK Mariefred 15 - 1 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Rosvalla B
2014-11-05 18:30 165001024 Onyx IBS P00 - Onyx IBS P99 2 - 6 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2014-11-09 11:00 165001023 IFK Mariefred - Ekbackskyrkans IBK 2 - 9 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hammarens IP
2014-11-09 14:30 165001021 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 11 Anton Carlsson, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-11-12 17:45 165001022 Telge SIBK - Nykvarns IF Svart 2 - 10 Fares Youssef, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2014-11-15 13:45 165001028 Nykvarns IF - IFK Mariefred 9 - 1 Josef Johancsik, Daniel Pettersson Björkestahallen
2014-11-15 16:15 165001029 Nykvarns IF Svart - Onyx IBS P00 5 - 2 Dennis Schmidt, Jonathan Varli Björkestahallen
2014-11-16 14:00 165001025 Katrineholms IBF - Flens IBF 6 - 3 Mattias Johansson, Håkan Rask Valla Sporthall
2014-11-30 11:00 165001030 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS P99 3 - 12 Jens Bergström, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2014-11-22 14:00 165001035 Onyx IBS P99 - Nykvarns IF 1 - 2 Mikael Åhlund, Jonas Jatko Ramdalshallen
2014-11-23 11:30 165001032 Telge SIBK - Flens IBF 5 - 6 Christian Johnsson, Richard Himberg Wasa Sporthall
2014-11-23 18:30 165001031 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 2 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Ellfolk Arena
2014-12-21 10:00 165001036 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF Svart 2 - 11 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2014-11-29 12:00 165001039 Flens IBF - Onyx IBS P00 3 - 7 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2014-11-29 12:30 165001042 Nykvarns IF - Nykvarns IF Svart 0 - 13 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2014-11-30 15:00 165001037 Katrineholms IBF - Telge SIBK 3 - 3 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen C
2014-11-30 18:00 165001038 Torshälla IBK - IFK Mariefred 14 - 2 Fredrik Wernqvist, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2014-12-07 14:00 165001046 Ekbackskyrkans IBK - Flens IBF 12 - 3 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2014-12-07 15:30 165001044 Onyx IBS P00 - Telge SIBK 5 - 4 Mikael Åhlund, Camilla Örnebro Nyköpings Sporthall
2014-12-07 16:30 165001043 IFK Mariefred - Katrineholms IBF 2 - 15 Per-Erik Nerby, Martin Nerby Hammarens IP
2014-12-07 17:00 165001045 Onyx IBS P99 - Torshälla IBK 6 - 3 Mikael Åhlund, Camilla Örnebro Nyköpings Sporthall
2014-12-06 14:30 165001053 Flens IBF - Nykvarns IF 1 - 5 Jens Bergström, Göran Engfors Hammarvallen
2014-12-13 12:00 165001051 Telge SIBK - Ekbackskyrkans IBK 5 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2014-12-13 13:30 165001049 Katrineholms IBF - Onyx IBS P00 8 - 4 Andreas Roos, Mats Jernmo Duveholmshallen D
2014-12-13 14:45 165001052 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart 1 - 11 Felix Lange, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-12-14 16:30 165001050 IFK Mariefred - Onyx IBS P99 2 - 8 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Hammarens IP
2014-12-20 10:00 165001056 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS P00 5 - 3 Karl-Gustav Bergström, Christian Johnsson Vingåkers Sporthall
2014-12-20 11:15 165001058 Nykvarns IF - Telge SIBK 5 - 3 Joakim Lindkvist, Jesper Asplund Björkestahallen
2014-12-20 13:00 165001055 Onyx IBS P99 - Katrineholms IBF 4 - 3 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Ramdalshallen
2014-12-20 13:45 165001057 Nykvarns IF Svart - IFK Mariefred 20 - 0 Joakim Lindkvist, Jesper Asplund Björkestahallen
2015-01-10 14:00 165001062 Onyx IBS P99 - Nykvarns IF Svart 2 - 9 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2015-01-10 18:00 165001063 Onyx IBS P00 - Nykvarns IF 4 - 1 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2015-01-11 16:00 165001061 Katrineholms IBF - Ekbackskyrkans IBK 4 - 3 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Duveholmshallen C
2015-01-11 16:30 165001066 Torshälla IBK - Flens IBF 3 - 2 Göran Karlsson, Felix Lange Ellfolk Arena
2015-01-17 12:30 165001071 Flens IBF - IFK Mariefred 7 - 3 Björn Landin, Henrik Ibjer Hammarvallen
2015-01-17 14:15 165001068 Nykvarns IF - Ekbackskyrkans IBK 1 - 2 Jonas Holm, Christer Avasjö Björkestahallen
2015-01-18 11:00 165001067 Nykvarns IF Svart - Katrineholms IBF 6 - 0 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Björkestahallen
2015-01-18 17:30 165001072 Torshälla IBK - Telge SIBK 4 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Ellfolk Arena
2015-01-25 11:00 165001076 Onyx IBS P99 - Flens IBF 9 - 3 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla B
2015-01-25 12:15 165001077 Onyx IBS P00 - Torshälla IBK 14 - 2 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla B
2015-01-25 13:00 165001073 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 5 - 3 Alfred Eriksson, Håkan Rask Duveholmshallen C
2015-01-25 16:30 165001078 IFK Mariefred - Telge SIBK 1 - 12 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Hammarens IP
2015-01-31 12:00 165001082 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 6 - 3 Jan Berg, Kent Erlandsson Ellfolk Arena
2015-01-31 12:30 165001081 Flens IBF - Nykvarns IF Svart 1 - 20 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2015-02-01 11:00 165001084 IFK Mariefred - Onyx IBS P00 0 - 14 Fares Youssef, Kjell-olof Ingvar Rolin Hammarens IP
2015-02-01 15:00 165001083 Telge SIBK - Onyx IBS P99 3 - 5 Kim Ekenhall, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2015-02-07 10:00 165001089 Ekbackskyrkans IBK - IFK Mariefred 14 - 2 Jens Bergström, Charlie Videgren Vingåkers Sporthall
2015-02-08 09:30 165001090 Onyx IBS P99 - Onyx IBS P00 1 - 6 Bemir Brkic, Josef Cakici Rosvalla A
2015-02-08 12:30 165001088 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK 11 - 0 Richard Himberg, Dennis Wagermark Björkestahallen
2015-02-08 15:00 165001087 Nykvarns IF - Torshälla IBK 2 - 6 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen
2015-02-04 19:40 165001091 Flens IBF - Katrineholms IBF 6 - 6 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2015-02-14 11:00 165001096 Onyx IBS P99 - Ekbackskyrkans IBK 15 - 3 Josef Cakici, Sigge Maurer Rosvalla A
2015-02-14 12:15 165001095 Onyx IBS P00 - Nykvarns IF Svart 3 - 9 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2015-03-28 14:30 165001094 IFK Mariefred - Nykvarns IF 4 - 5 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hammarens IP
2015-02-21 12:15 165001098 Flens IBF - Telge SIBK 5 - 3 Holger Bäck, Jonas Jatko Hammarvallen
2015-02-22 11:15 165001101 Nykvarns IF - Onyx IBS P99 2 - 6 Jan Berg, Göran Engfors Björkestahallen
2015-02-22 14:30 165001102 Nykvarns IF Svart - Ekbackskyrkans IBK 14 - 0 Jan Berg, Göran Engfors Björkestahallen
2015-02-22 17:30 165001097 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 1 - 2 Jens Bergström, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2015-02-25 18:45 165001108 Nykvarns IF Svart - Nykvarns IF 8 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-02-28 12:45 165001105 Onyx IBS P00 - Flens IBF 14 - 2 Göran Engfors, Jan Berg Rosvalla A
2015-03-01 11:00 165001103 Telge SIBK - Katrineholms IBF 5 - 4 Mikael Vauhkonen, Holger Bäck Wasa Sporthall
2015-03-01 16:30 165001104 IFK Mariefred - Torshälla IBK 4 - 12 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hammarens IP
2015-03-07 10:30 165001110 Telge SIBK - Onyx IBS P00 4 - 12 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2015-03-08 12:30 165001112 Flens IBF - Ekbackskyrkans IBK 1 - 5 Karl-Gustav Bergström, Måns Ericsson Hammarvallen
2015-03-08 16:00 165001109 Katrineholms IBF - IFK Mariefred 13 - 2 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2015-03-08 16:30 165001111 Torshälla IBK - Onyx IBS P99 4 - 6 Sigge Maurer, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2015-03-14 10:00 165001115 Onyx IBS P00 - Katrineholms IBF 12 - 2 Henrik Ibjer, Björn Landin Rosvalla A
2015-03-14 11:15 165001118 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK 12 - 0 Mathias Lindvall, Guy Fromholz Björkestahallen
2015-03-14 12:00 165001117 Ekbackskyrkans IBK - Telge SIBK 4 - 5 Göran Engfors, Christian Engfors Vingåkers Sporthall
2015-03-14 12:30 165001116 Onyx IBS P99 - IFK Mariefred 17 - 2 Henrik Ibjer, Björn Landin Rosvalla A
2015-03-14 14:30 165001119 Nykvarns IF - Flens IBF 8 - 1 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2015-03-21 10:30 165001122 Onyx IBS P00 - Ekbackskyrkans IBK 5 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2015-03-22 12:30 165001121 Katrineholms IBF - Onyx IBS P99 3 - 5 Jan Berg, Göran Engfors Duveholmshallen D
2015-03-22 12:30 165001123 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart 2 - 43 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hammarens IP
2015-03-22 15:30 165001124 Telge SIBK - Nykvarns IF 6 - 1 Jesper Inola, Charlie Videgren Wasa Sporthall
2015-03-28 11:00 165001127 Ekbackskyrkans IBK - Katrineholms IBF 9 - 4 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2015-03-29 11:15 165001129 Nykvarns IF - Onyx IBS P00 3 - 15 Jonas Jatko, Josef Johancsik Björkestahallen
2015-03-29 12:30 165001128 Nykvarns IF Svart - Onyx IBS P99 4 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Björkestahallen
2015-03-29 14:00 165001132 Flens IBF - Torshälla IBK 6 - 5 Charlie Videgren, Göran Engfors Hammarvallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF Svart 18 18 0 0 216-19 197 54
2. Onyx IBS P99 18 13 1 4 111-60 51 40
3. Onyx IBS P00 18 12 1 5 153-68 85 37
4. Nykvarns IF 18 9 0 9 73-83 -10 27
5. Ekbackskyrkans IBK 18 8 1 9 91-104 -13 25
6. Telge SIBK 18 7 3 8 84-83 1 24
7. Katrineholms IBF 18 7 2 9 87-83 4 23
8. Torshälla IBK 18 6 1 11 77-122 -45 19
9. Flens IBF 18 5 1 12 62-123 -61 16
10. IFK Mariefred 18 0 0 18 34-243 -209 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 12:00 165300001 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 7 - 3 Christian Johnsson, Fares Youssef Karinslundshallen
2014-10-18 12:00 165300002 Telge SIBK - IFK Gnesta 7 - 5 Josef Johancsik, Joakim Lindkvist Wasa Sporthall
2014-10-18 12:00 165300003 Torshälla IBK Röd - Torshälla IBK Svart 6 - 2 Mats Hällgren, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-10-11 13:00 165300006 Torshälla IBK Röd - Telge SIBK 8 - 4 Göran Karlsson, Ludwig Modh Gökstensskolan
2014-10-25 10:30 165300004 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 4 - 10 Joakim Lindkvist, Therese Jonsson Frejahallen
2014-10-26 14:00 165300005 Torshälla IBK Svart - Nykvarns IF 1 - 13 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2014-11-08 09:00 165300007 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Svart 6 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-11-08 12:00 165300008 IFK Gnesta - Torshälla IBK Röd 6 - 9 Jesper Asplund, Therese Jonsson Frejahallen
2014-11-09 12:30 165300009 Nykvarns IF - Telge SIBK 0 - 6 Josef Johancsik, Jonas Jatko Björkestahallen
2014-11-15 12:00 165300011 Telge SIBK - Torshälla IBK Svart 1 - 7 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2014-11-15 12:30 165300012 Nykvarns IF - IFK Gnesta 2 - 3 Josef Johancsik, Daniel Pettersson Björkestahallen
2014-11-15 14:30 165300010 Torshälla IBK Röd - Strängnäs IBK 7 - 4 Jan Berg, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-11-22 10:30 165300013 Strängnäs IBK - Telge SIBK 7 - 3 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Thomas Arena
2014-11-23 11:00 165300014 Torshälla IBK Röd - Nykvarns IF 5 - 1 Göran Karlsson, Ludwig Achrenius Ellfolk Arena
2014-11-23 12:30 165300015 Torshälla IBK Svart - IFK Gnesta 2 - 2 Göran Karlsson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2014-11-29 10:00 165300016 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 4 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2014-11-30 14:30 165300018 Torshälla IBK Svart - Torshälla IBK Röd 1 - 7 Göran Karlsson, Kim Ekenhall Gökstensskolan
2015-01-11 12:45 165300017 IFK Gnesta - Telge SIBK 1 - 2 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Frejahallen
2014-12-06 11:15 165300020 Nykvarns IF - Torshälla IBK Svart 5 - 1 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Björkestahallen
2014-12-06 13:30 165300019 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 2 - 4 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Thomas Arena
2014-12-06 13:30 165300021 Telge SIBK - Torshälla IBK Röd 2 - 2 Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-12-13 09:00 165300022 Torshälla IBK Svart - Strängnäs IBK 1 - 5 Göran Karlsson, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2014-12-14 12:00 165300024 Telge SIBK - Nykvarns IF 2 - 6 Richard Himberg, Daniel Pettersson Wasa Sporthall
2014-12-14 18:30 165300023 Torshälla IBK Röd - IFK Gnesta 2 - 0 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Ellfolk Arena
2014-12-20 10:30 165300025 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd 2 - 12 Jesper Inola, Fares Youssef Thomas Arena
2014-12-20 13:30 165300027 IFK Gnesta - Nykvarns IF 9 - 3 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2015-03-14 11:00 165300026 Torshälla IBK Svart - Telge SIBK 2 - 4 Jens Bergström, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2015-01-17 12:00 165300030 IFK Gnesta - Torshälla IBK Svart 5 - 1 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Frejahallen
2015-01-18 12:30 165300028 Telge SIBK - Strängnäs IBK 4 - 2 Robin Hynninen, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2015-01-18 14:15 165300029 Nykvarns IF - Torshälla IBK Röd 2 - 8 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Björkestahallen
2015-01-24 11:30 165300031 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 1 - 8 Jan Berg, Göran Engfors Thomas Arena
2015-01-24 13:30 165300032 Telge SIBK - IFK Gnesta 5 - 3 Dennis Wagermark, Mikael Vauhkonen Wasa Sporthall
2015-01-25 18:00 165300033 Torshälla IBK Röd - Torshälla IBK Svart 4 - 1 Göran Engfors, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-01-31 12:00 165300034 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 4 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-02-01 11:30 165300036 Torshälla IBK Röd - Telge SIBK 9 - 1 Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Ellfolk Arena
2015-02-01 13:00 165300035 Torshälla IBK Svart - Nykvarns IF 1 - 2 Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Ellfolk Arena
2015-01-31 15:00 165300038 IFK Gnesta - Torshälla IBK Röd 1 - 1 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-02-07 09:30 165300037 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Svart 6 - 3 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Karinslundshallen
2015-02-08 11:15 165300039 Nykvarns IF - Telge SIBK 5 - 2 Richard Himberg, Dennis Wagermark Björkestahallen
2015-02-14 12:00 165300041 Telge SIBK - Torshälla IBK Svart 1 - 8 Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Wasa Sporthall
2015-02-14 13:30 165300040 Torshälla IBK Röd - Strängnäs IBK 6 - 3 Göran Karlsson, Ludwig Modh Vilsta Sporthall
2015-02-15 15:00 165300042 Nykvarns IF - IFK Gnesta 3 - 0 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Björkestahallen
2015-03-07 15:00 165300044 Torshälla IBK Röd - Nykvarns IF 2 - 2 Göran Karlsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-03-08 14:00 165300045 Torshälla IBK Svart - IFK Gnesta 1 - 3 Göran Karlsson, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2015-03-21 09:15 165300043 Strängnäs IBK - Telge SIBK 2 - 2 Jan Berg, Göran Engfors Thomas Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK Röd 15 12 3 0 88-32 56 39
2. Nykvarns IF 15 8 1 6 59-51 8 25
3. Strängnäs IBK 15 7 1 7 64-68 -4 22
4. Telge SIBK 15 6 2 7 46-67 -21 20
5. IFK Gnesta 15 5 2 8 49-54 -5 17
6. Torshälla IBK Svart 15 2 1 12 36-70 -34 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 09:00 165400004 Telge SIBK Vit - Flens IBF 6 - 1 Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-10-11 12:30 165400002 Onyx IBS - Nykvarns IF 6 - 2 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2014-10-12 12:00 165400005 Torshälla IBK Vit - IFK Gnesta 3 - 2 Göran Karlsson, Felix Lange Ellfolk Arena
2014-10-12 13:30 165400003 Torshälla IBK Röd - Järna SK Hölö Järna IB 11 - 4 Göran Karlsson, Felix Lange Ellfolk Arena
2014-10-12 18:30 165400001 Katrineholms IBF - Telge SIBK Röd 6 - 2 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen C
2014-10-18 10:15 165400007 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 5 - 9 Camilla Örnebro, Josef Cakici Hölö Allaktivitetshall
2014-10-18 10:30 165400008 Flens IBF - Onyx IBS 2 - 7 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2014-10-18 10:30 165400010 Torshälla IBK Vit - Telge SIBK Vit 2 - 6 Ludwig Achrenius, Göran Engfors Ellfolk Arena
2014-10-18 12:00 165400009 IFK Gnesta - Torshälla IBK Röd 7 - 1 Dennis Wagermark, Martin Nerby Frejahallen
2014-10-19 10:30 165400006 Telge SIBK Röd - Strängnäs IBK 2 - 7 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-10-12 13:30 165400011 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 10 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-10-26 11:00 165400015 Torshälla IBK Röd - Telge SIBK Vit 2 - 10 Göran Karlsson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2014-10-26 12:00 165400012 Telge SIBK Röd - Järna SK Hölö Järna IB WO (5 - 0) Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2014-10-26 13:30 165400013 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 8 - 5 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2014-11-01 15:00 165400014 Onyx IBS - Torshälla IBK Vit 9 - 4 Camilla Örnebro, Rasmus Widén Rosvalla B
2014-11-01 09:00 165400018 IFK Gnesta - Telge SIBK Röd 6 - 5 Tommy Nyring, David Nilsson Frejahallen
2014-11-01 14:00 165400016 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK 2 - 12 Mikael Celik, Håkan Rask Hölö Allaktivitetshall
2014-11-01 15:30 165400019 Telge SIBK Vit - Katrineholms IBF 3 - 6 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2014-11-02 15:00 165400020 Torshälla IBK Röd - Onyx IBS 2 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Ellfolk Arena
2014-11-23 12:00 165400017 Flens IBF - Nykvarns IF 0 - 3 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2014-11-08 08:00 165400024 Telge SIBK Röd - Telge SIBK Vit 5 - 2 Jonas Jatko, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-11-08 10:00 165400022 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 2 - 5 Joakim Lindkvist, Holger Bäck Hölö Allaktivitetshall
2014-11-08 13:30 165400021 Strängnäs IBK - Flens IBF 9 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-11-09 11:15 165400023 Nykvarns IF - Torshälla IBK Vit 3 - 1 Josef Johancsik, Jonas Jatko Björkestahallen
2014-11-09 15:00 165400025 Katrineholms IBF - Onyx IBS 1 - 6 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2014-11-15 10:30 165400026 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 2 - 7 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Frejahallen
2014-11-15 11:30 165400029 Torshälla IBK Röd - Nykvarns IF 2 - 18 Charlie Videgren, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2014-11-15 12:30 165400030 Onyx IBS - Telge SIBK Röd 6 - 4 Mikael Åhlund, Josef Cakici Ramdalshallen
2014-11-15 13:00 165400027 Torshälla IBK Vit - Flens IBF 3 - 2 Charlie Videgren, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2014-11-16 10:30 165400028 Telge SIBK Vit - Järna SK Hölö Järna IB 13 - 2 Fares Youssef, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2014-11-22 10:30 165400032 IFK Gnesta - Telge SIBK Vit 3 - 9 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
2014-11-22 12:30 165400033 Flens IBF - Torshälla IBK Röd 6 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Hammarvallen
2014-11-22 12:30 165400035 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 9 - 4 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Björkestahallen
2014-11-22 15:00 165400031 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Vit 6 - 2 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Thomas Arena
2014-11-23 11:30 165400034 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS 1 - 13 Josef Johancsik, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2014-11-29 12:00 165400040 Telge SIBK Röd - Nykvarns IF 3 - 2 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-11-29 13:30 165400036 Telge SIBK Vit - Strängnäs IBK 4 - 5 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-11-29 13:45 165400038 Onyx IBS - IFK Gnesta 3 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Rosvalla A
2014-11-30 13:00 165400037 Torshälla IBK Röd - Torshälla IBK Vit 2 - 8 Göran Karlsson, Kim Ekenhall Gökstensskolan
2014-11-30 18:00 165400039 Katrineholms IBF - Flens IBF 11 - 6 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen C
2014-12-06 10:00 165400044 Flens IBF - Telge SIBK Röd 2 - 2 Jens Bergström, Göran Engfors Hammarvallen
2014-12-06 10:30 165400041 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd 9 - 2 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Thomas Arena
2014-12-06 11:15 165400045 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 3 - 9 Josef Johancsik, Jonas Jatko Hölö Allaktivitetshall
2014-12-06 15:00 165400042 Telge SIBK Vit - Onyx IBS 9 - 5 Dennis Schmidt, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2014-12-07 14:00 165400043 Torshälla IBK Vit - Katrineholms IBF 4 - 7 Felix Lange, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-12-13 09:00 165400048 Telge SIBK Röd - Torshälla IBK Vit 3 - 5 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-12-13 09:00 165400050 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF 4 - 9 Richard Himberg, Mats Hällgren Hölö Allaktivitetshall
2014-12-13 13:45 165400046 Onyx IBS - Strängnäs IBK 3 - 5 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2014-12-13 13:45 165400049 Nykvarns IF - IFK Gnesta 10 - 6 Christian Johnsson, Richard Himberg Björkestahallen
2014-12-14 10:30 165400047 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Röd 3 - 3 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen D
2014-12-20 11:30 165400052 Torshälla IBK Röd - Telge SIBK Röd 7 - 1 Felix Lange, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-12-20 12:00 165400055 IFK Gnesta - Flens IBF 5 - 9 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2014-12-20 13:30 165400051 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 9 - 5 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-12-21 09:00 165400053 Telge SIBK Vit - Nykvarns IF 0 - 5 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-12-21 16:30 165400054 Torshälla IBK Vit - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 3 Jan Berg, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2015-01-10 09:00 165400060 IFK Gnesta - Torshälla IBK Vit 3 - 6 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-01-10 11:00 165400056 Telge SIBK Röd - Katrineholms IBF 5 - 8 Jesper Inola, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2015-01-10 11:30 165400058 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK Röd 1 - 11 Jonas Jatko, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2015-01-10 13:45 165400057 Nykvarns IF - Onyx IBS 8 - 3 Tommy Nyring, David Nilsson Björkestahallen
2015-01-11 11:30 165400059 Flens IBF - Telge SIBK Vit 1 - 4 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hammarvallen
2015-01-17 10:30 165400061 Strängnäs IBK - Telge SIBK Röd 11 - 2 Christian Johnsson, Ludwig Modh Thomas Arena
2015-01-17 11:30 165400062 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 2 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen A
2015-01-17 12:30 165400063 Onyx IBS - Flens IBF 4 - 2 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2015-01-18 11:00 165400065 Telge SIBK Vit - Torshälla IBK Vit 3 - 5 Robin Hynninen, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2015-01-18 13:00 165400064 Torshälla IBK Röd - IFK Gnesta 4 - 8 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Ellfolk Arena
2015-01-24 09:00 165400067 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Röd 3 - 9 Jonas Jatko, Kim Ekenhall Hölö Allaktivitetshall
2015-01-24 10:30 165400068 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 6 - 9 Christian Johnsson, Håkan Rask Frejahallen
2015-01-24 12:00 165400070 Telge SIBK Vit - Torshälla IBK Röd 8 - 3 Dennis Wagermark, Mikael Vauhkonen Wasa Sporthall
2015-01-24 12:30 165400066 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 3 - 2 Holger Bäck, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2015-01-25 16:30 165400069 Torshälla IBK Vit - Onyx IBS 3 - 1 Göran Engfors, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-01-31 10:00 165400073 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta 6 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Wasa Sporthall
2015-01-31 11:15 165400072 Nykvarns IF - Flens IBF 6 - 3 Tommy Nyring, David Nilsson Björkestahallen
2015-01-31 11:30 165400075 Onyx IBS - Torshälla IBK Röd 4 - 2 Daniel Pettersson, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2015-01-31 15:15 165400074 Katrineholms IBF - Telge SIBK Vit 0 - 4 Charlie Videgren, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D
2015-01-31 15:30 165400071 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 19 - 5 Kim Ekenhall, Fares Youssef Thomas Arena
2015-02-07 09:00 165400079 Telge SIBK Vit - Telge SIBK Röd 7 - 1 Fares Youssef, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2015-02-07 12:30 165400076 Flens IBF - Strängnäs IBK 2 - 8 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2015-02-07 12:45 165400080 Onyx IBS - Katrineholms IBF 5 - 6 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2015-02-08 16:00 165400078 Torshälla IBK Vit - Nykvarns IF 3 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-02-14 16:00 165400077 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 4 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-02-14 10:30 165400081 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 3 - 2 Jonas Jatko, Josef Johancsik Thomas Arena
2015-02-15 09:00 165400083 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Vit 4 - 9 Dennis Wagermark, Mikael Vauhkonen Pershagens Sporthall
2015-02-15 10:00 165400085 Telge SIBK Röd - Onyx IBS 2 - 7 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2015-02-15 13:30 165400082 Flens IBF - Torshälla IBK Vit 4 - 7 Fredrik Jansson, Göran Karlsson Hammarvallen
2015-02-15 13:45 165400084 Nykvarns IF - Torshälla IBK Röd 5 - 6 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Björkestahallen
2015-02-21 09:00 165400087 Telge SIBK Vit - IFK Gnesta 4 - 4 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2015-02-21 11:30 165400089 Onyx IBS - Järna SK Hölö Järna IB 13 - 3 Christian Johnsson, Richard Himberg Rosvalla A
2015-02-22 14:30 165400086 Torshälla IBK Vit - Strängnäs IBK 7 - 4 Anton Carlsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-02-22 14:30 165400090 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 7 - 6 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2015-02-22 16:00 165400088 Torshälla IBK Röd - Flens IBF 8 - 4 Anton Carlsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-02-28 10:00 165400091 Strängnäs IBK - Telge SIBK Vit 4 - 3 Mathias Lindvall, Ej offentliggjord Thomas Arena
2015-02-28 10:30 165400093 IFK Gnesta - Onyx IBS 5 - 7 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-03-01 11:00 165400094 Flens IBF - Katrineholms IBF 2 - 3 Charlie Videgren, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-03-01 11:15 165400095 Nykvarns IF - Telge SIBK Röd 4 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Björkestahallen
2015-03-01 13:30 165400092 Torshälla IBK Vit - Torshälla IBK Röd 6 - 0 Anton Carlsson, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2015-03-07 12:00 165400096 Torshälla IBK Röd - Strängnäs IBK 2 - 9 Göran Karlsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-03-07 13:30 165400097 Onyx IBS - Telge SIBK Vit 4 - 6 Camilla Örnebro, Mikael Åhlund Rosvalla A
2015-03-08 13:45 165400100 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 1 Mats Hällgren, Fares Youssef Björkestahallen
2015-03-08 14:00 165400099 Telge SIBK Röd - Flens IBF 4 - 0 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2015-03-08 14:30 165400098 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Vit 9 - 3 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2015-03-14 09:00 165400104 IFK Gnesta - Nykvarns IF 2 - 6 Rickard Söderberg, Jesper Asplund Frejahallen
2015-03-14 12:30 165400103 Torshälla IBK Vit - Telge SIBK Röd 7 - 3 Jens Bergström, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2015-03-14 14:00 165400101 Strängnäs IBK - Onyx IBS 6 - 3 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Thomas Arena
2015-03-14 14:00 165400102 Torshälla IBK Röd - Katrineholms IBF 7 - 7 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2015-03-15 14:00 165400105 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 1 Mikael Samuelsson, Måns Ericsson Hammarvallen
2015-03-21 11:00 165400110 Flens IBF - IFK Gnesta 8 - 0 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-03-21 11:30 165400109 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK Vit 4 - 12 Tommy Nyring, Richard Himberg Hölö Allaktivitetshall
2015-03-21 12:30 165400108 Nykvarns IF - Telge SIBK Vit 1 - 5 Mathias Lindvall, Guy Fromholz Björkestahallen
2015-03-21 14:00 165400107 Telge SIBK Röd - Torshälla IBK Röd 4 - 4 Dennis Wagermark, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2015-03-22 14:00 165400106 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 1 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Duveholmshallen D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strängnäs IBK 20 18 0 2 148-57 91 54
2. Katrineholms IBF 20 13 2 5 116-95 21 41
3. Telge SIBK Vit 20 13 1 6 115-63 52 40
4. Torshälla IBK Vit 20 13 1 6 100-77 23 40
5. Nykvarns IF 20 12 2 6 113-71 42 38
6. Onyx IBS 20 12 0 8 112-77 35 36
7. Telge SIBK Röd 20 6 3 11 72-96 -24 21
8. IFK Gnesta 20 6 1 13 82-114 -32 19
9. Torshälla IBK Röd 20 5 3 12 82-125 -43 18
10. Flens IBF 20 5 1 14 70-98 -28 16
11. Järna SK Hölö Järna IB 20 0 0 20 54-191 -137 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 10:00 165500005 Ekbackskyrkans IBK - IFK Mariefred 9 - 3 Jens Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2014-10-11 11:15 165500006 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 14 - 4 Camilla Örnebro, Mikael Åhlund Rosvalla A
2014-10-11 13:15 165500002 Malmköpings IBF - Nyfors IK 3 - 5 Måns Ericsson, Filip Broström Malmköpings Sporthall
2014-10-11 15:30 165500001 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Nykvarns IF 4 - 12 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-10-12 17:00 165500004 Katrineholms IBF - Telge SIBK 1 - 6 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen C
2014-10-18 09:00 165500008 Torshälla IBK - Nykvarns IF 2 - 25 Ludwig Achrenius, Göran Engfors Ellfolk Arena
2014-10-18 10:30 165500009 Telge SIBK - Malmköpings IBF 7 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Wasa Sporthall
2014-10-18 11:45 165500012 Onyx IBS - Ekbackskyrkans IBK 11 - 2 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2014-10-18 12:30 165500011 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 10 - 1 Kim Ekenhall, Jonas Jatko Hedebyhallen
2014-10-19 16:00 165500007 Nyfors IK - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 10 - 5 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Munktellarenan
2014-10-25 10:00 165500013 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Torshälla IBK 7 - 0 Martin Nerby, Per-Erik Nerby Thomas Arena
2014-10-25 11:00 165500014 Nyfors IK - Telge SIBK 6 - 7 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Munktellarenan
2014-10-25 13:15 165500016 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Måns Ericsson, Filip Broström Malmköpings Sporthall
2014-10-26 09:00 165500018 Katrineholms IBF - Ekbackskyrkans IBK 7 - 4 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2014-10-26 12:30 165500015 Nykvarns IF - IFK Mariefred 20 - 0 Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2014-11-01 14:00 165500019 Telge SIBK - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 11 - 2 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2014-11-01 14:00 165500021 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK 3 - 6 Richard Himberg, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2014-11-02 11:00 165500020 IFK Mariefred - Torshälla IBK 7 - 7 Fares Youssef, Dennis Wagermark Hammarens IP
2014-11-02 16:00 165500023 Ekbackskyrkans IBK - Malmköpings IBF 3 - 9 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2014-11-02 17:00 165500022 Onyx IBS - Nykvarns IF 1 - 4 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla B
2014-11-08 10:30 165500025 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - IFK Mariefred 8 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-11-08 11:15 165500029 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 10 - 0 Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2014-11-08 15:00 165500028 Nyfors IK - Ekbackskyrkans IBK 11 - 3 Ludwig Achrenius, Fredrik Jansson Munktellarenan
2014-11-09 10:30 165500026 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 5 - 6 Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-11-09 13:00 165500027 Torshälla IBK - Onyx IBS 1 - 16 Jesper Höglund, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-11-15 13:00 165500031 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 11 - 4 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2014-11-15 13:15 165500036 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 2 - 6 Mattias Lönnborg, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2014-11-15 14:00 165500032 Onyx IBS - IFK Mariefred 12 - 5 Mikael Åhlund, Josef Cakici Ramdalshallen
2014-11-16 15:30 165500034 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 7 - 4 Mattias Johansson, Håkan Rask Valla Sporthall
2014-11-16 16:00 165500033 Ekbackskyrkans IBK - Telge SIBK 3 - 11 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2014-11-22 09:30 165500038 Trosa Edanö IBK - Ekbackskyrkans IBK 11 - 2 Marcus Iwar, Mathias Alm Lånestahallen
2014-11-22 12:00 165500037 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Onyx IBS 3 - 7 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Thomas Arena
2014-11-22 15:00 165500042 Nyfors IK - Nykvarns IF 7 - 8 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Munktellarenan
2014-11-23 12:30 165500039 IFK Mariefred - Katrineholms IBF 5 - 2 Martin Nerby, Per-Erik Nerby Hammarens IP
2014-11-23 14:00 165500041 Torshälla IBK - Malmköpings IBF 3 - 9 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-11-29 11:00 165500043 Ekbackskyrkans IBK - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 8 - 8 Jens Bergström, Charlie Videgren Vingåkers Sporthall
2014-11-29 13:15 165500046 Malmköpings IBF - IFK Mariefred 7 - 4 Måns Ericsson, Filip Broström Malmköpings Sporthall
2014-11-29 15:00 165500048 Nyfors IK - Torshälla IBK 12 - 4 Jesper Höglund, Anton Carlsson Munktellarenan
2014-11-30 11:15 165500047 Nykvarns IF - Telge SIBK 7 - 3 Dennis Wagermark, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2014-11-30 16:30 165500044 Katrineholms IBF - Onyx IBS 2 - 12 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2014-12-06 09:30 165500051 Onyx IBS - Malmköpings IBF 5 - 10 Mikael Celik, Bemir Brkic Ramdalshallen
2014-12-06 10:30 165500054 Telge SIBK - Torshälla IBK 12 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2014-12-06 12:00 165500049 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Katrineholms IBF 4 - 3 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Thomas Arena
2014-12-06 12:30 165500052 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 9 Tommy Nyring, Sigge Maurer Hedebyhallen
2014-12-07 15:00 165500053 IFK Mariefred - Nyfors IK 3 - 11 Martin Nerby, Per-Erik Nerby Hammarens IP
2014-12-13 12:00 165500059 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 8 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-12-13 12:30 165500057 Nykvarns IF - Ekbackskyrkans IBK 16 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Björkestahallen
2014-12-13 13:15 165500056 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF 13 - 2 Måns Ericsson, Filip Broström Malmköpings Sporthall
2014-12-13 15:00 165500058 Nyfors IK - Onyx IBS 11 - 3 Anton Carlsson, Jesper Höglund Munktellarenan
2014-12-14 09:00 165500060 Telge SIBK - IFK Mariefred 14 - 6 Richard Himberg, Daniel Pettersson Wasa Sporthall
2014-12-20 10:00 165500066 Trosa Edanö IBK - IFK Mariefred 5 - 3 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2014-12-20 10:45 165500063 Katrineholms IBF - Nyfors IK 1 - 9 Zemone Samuelsson, Alfred Eriksson Duveholmshallen A
2014-12-20 12:00 165500061 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Malmköpings IBF 4 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-12-20 12:00 165500064 Ekbackskyrkans IBK - Torshälla IBK 9 - 6 Karl-Gustav Bergström, Christian Johnsson Vingåkers Sporthall
2014-12-21 11:45 165500065 Onyx IBS - Telge SIBK 2 - 6 Bemir Brkic, Josef Cakici Rosvalla A
2015-01-10 12:30 165500067 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 6 - 2 Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2015-01-10 12:30 165500072 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 4 - 2 Mathias Alm, Marcus Iwar Hedebyhallen
2015-01-10 15:00 165500068 Nyfors IK - Malmköpings IBF 7 - 4 Jesper Höglund, Anton Carlsson Munktellarenan
2015-01-11 09:00 165500070 Telge SIBK - Katrineholms IBF 9 - 3 Dennis Schmidt, Richard Himberg Wasa Sporthall
2015-01-11 12:30 165500071 IFK Mariefred - Ekbackskyrkans IBK 10 - 8 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hammarens IP
2015-01-17 09:00 165500073 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Nyfors IK 6 - 6 Christian Johnsson, Ludwig Modh Thomas Arena
2015-01-17 10:00 165500077 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 4 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen A
2015-01-17 11:00 165500074 Nykvarns IF - Torshälla IBK 8 - 3 Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2015-01-17 11:00 165500078 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS 6 - 14 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall
2015-01-17 13:15 165500075 Malmköpings IBF - Telge SIBK 4 - 6 Filip Broström, Måns Ericsson Malmköpings Sporthall
2015-01-24 10:30 165500080 Telge SIBK - Nyfors IK 6 - 1 Dennis Wagermark, Mikael Vauhkonen Wasa Sporthall
2015-01-24 10:30 165500082 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF 2 - 8 Marcus Iwar, Mathias Alm Hedebyhallen
2015-01-24 16:30 165500079 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 4 - 7 Anton Carlsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-01-25 15:00 165500081 IFK Mariefred - Nykvarns IF 2 - 7 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Hammarens IP
2015-01-25 16:00 165500084 Ekbackskyrkans IBK - Katrineholms IBF 6 - 11 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2015-01-31 12:30 165500085 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Telge SIBK 1 - 8 Kim Ekenhall, Fares Youssef Thomas Arena
2015-01-31 13:15 165500089 Malmköpings IBF - Ekbackskyrkans IBK 18 - 6 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Malmköpings Sporthall
2015-01-31 15:00 165500087 Nyfors IK - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Munktellarenan
2015-02-01 10:00 165500086 Torshälla IBK - IFK Mariefred 11 - 4 Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Ellfolk Arena
2015-02-01 12:30 165500088 Nykvarns IF - Onyx IBS 4 - 2 Jesper Asplund, Ingela Hedlund Björkestahallen
2015-02-07 10:00 165500092 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 1 - 6 Jonas Jatko, Kim Ekenhall Hedebyhallen
2015-02-07 11:00 165500091 IFK Mariefred - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 4 - 5 Mika Ristanen, Guy Fromholz Mariefreds Sporthall
2015-02-07 11:30 165500093 Onyx IBS - Torshälla IBK 14 - 2 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2015-02-07 12:00 165500094 Ekbackskyrkans IBK - Nyfors IK 4 - 10 Jens Bergström, Charlie Videgren Vingåkers Sporthall
2015-02-08 14:30 165500095 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 1 - 8 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Duveholmshallen C
2015-02-12 18:30 165500100 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 7 - 4 Anton Carlsson, Göran Engfors Ellfolk Arena
2015-02-14 12:00 165500097 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Trosa Edanö IBK 4 - 11 Jonas Jatko, Josef Johancsik Thomas Arena
2015-02-15 12:30 165500098 IFK Mariefred - Onyx IBS 8 - 7 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Hammarens IP
2015-02-15 12:30 165500102 Nykvarns IF - Malmköpings IBF 11 - 2 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Björkestahallen
2015-03-06 18:30 165500099 Telge SIBK - Ekbackskyrkans IBK 12 - 1 Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Pershagens Sporthall
2015-02-21 10:15 165500103 Onyx IBS - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 12 - 1 Christian Johnsson, Richard Himberg Rosvalla A
2015-02-21 11:00 165500104 Ekbackskyrkans IBK - Trosa Edanö IBK 7 - 11 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Vingåkers Sporthall
2015-02-21 11:15 165500108 Nykvarns IF - Nyfors IK 14 - 0 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-02-21 13:15 165500107 Malmköpings IBF - Torshälla IBK 9 - 6 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Malmköpings Sporthall
2015-02-22 16:00 165500105 Katrineholms IBF - IFK Mariefred 4 - 9 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2015-02-28 08:00 165500113 Telge SIBK - Nykvarns IF 2 - 1 Fares Youssef, Jesper Inola Wasa Sporthall
2015-02-28 11:30 165500109 Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) - Ekbackskyrkans IBK 12 - 5 Mathias Lindvall, Ej offentliggjord Thomas Arena
2015-02-28 14:00 165500110 Onyx IBS - Katrineholms IBF 15 - 1 Jan Berg, Göran Engfors Rosvalla A
2015-03-01 12:00 165500114 Torshälla IBK - Nyfors IK 5 - 7 Anton Carlsson, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2015-03-01 15:00 165500112 IFK Mariefred - Malmköpings IBF 4 - 14 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hammarens IP
2015-03-07 10:30 165500120 Torshälla IBK - Telge SIBK 4 - 12 Fredrik Wernqvist, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2015-03-07 13:15 165500117 Malmköpings IBF - Onyx IBS 5 - 6 Alfred Eriksson, Charlie Videgren Malmköpings Sporthall
2015-03-07 15:00 165500119 Nyfors IK - IFK Mariefred 10 - 2 Felix Lange, Fredrik Jansson Munktellarenan
2015-03-08 11:30 165500115 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 2 - 3 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2015-03-08 12:30 165500118 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Mats Hällgren, Fares Youssef Björkestahallen
2015-03-14 10:00 165500123 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF 3 - 10 Göran Engfors, Christian Engfors Vingåkers Sporthall
2015-03-14 10:30 165500125 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 7 - 3 Dennis Wagermark, Emil Lindhe Hedebyhallen
2015-03-14 11:15 165500124 Onyx IBS - Nyfors IK 5 - 5 Henrik Ibjer, Björn Landin Rosvalla A
2015-03-15 15:00 165500126 IFK Mariefred - Telge SIBK 4 - 9 Joacim Hansson, Dennis Wagermark Hammarens IP
2015-03-15 16:00 165500122 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF 2 - 2 Alfred Eriksson, Göran Karlsson Duveholmshallen C
2015-03-21 12:00 165500130 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 6 - 3 Göran Karlsson, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2015-03-21 13:15 165500127 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 9 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Malmköpings Sporthall
2015-03-21 16:00 165500129 Nyfors IK - Katrineholms IBF 5 - 2 Göran Karlsson, Jesper Höglund Munktellarenan
2015-03-22 11:00 165500132 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK 4 - 13 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hammarens IP
2015-03-22 14:00 165500131 Telge SIBK - Onyx IBS 15 - 3 Jesper Inola, Charlie Videgren Wasa Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 20 18 1 1 190-44 146 55
2. Telge SIBK 20 18 0 2 167-64 103 54
3. Trosa Edanö IBK 20 14 1 5 123-89 34 43
4. Nyfors IK 20 13 2 5 141-93 48 41
5. Onyx IBS 20 11 1 8 163-99 64 34
6. Malmköpings IBF 20 10 2 8 138-94 44 32
7. Strängnäs IBK Pojkar-02 (Pojkar F) 20 7 3 10 93-135 -42 24
8. IFK Mariefred 20 4 1 15 89-183 -94 13
9. Katrineholms IBF 20 3 1 16 59-145 -86 10
10. Torshälla IBK 20 3 1 16 82-187 -105 10
11. Ekbackskyrkans IBK 20 2 1 17 95-207 -112 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 10:30 165600003 Onyx IBS - Nykvarns IF Svart Emil Lindhe, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2014-10-19 09:00 165600006 Telge SIBK Svart - IFK Gnesta Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2014-10-19 11:00 165600001 Telge SIBK Röd - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2014-10-19 11:15 165600007 Nykvarns IF Vit - Torshälla IBK Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2014-10-19 12:30 165600004 IFK Mariefred - Järna SK Hölö Järna IB Rickard Söderberg, Jesper Asplund Hammarens IP
2014-11-30 12:30 165600005 Mesta IBK - Flens IBF Ludwig Modh, Göran Engfors Munktellarenan
2014-12-20 09:00 165600002 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - Telge SIBK Vit Jesper Inola, Fares Youssef Thomas Arena
2014-10-25 09:00 165600012 IFK Gnesta - IFK Mariefred Joakim Lindkvist, Therese Jonsson Frejahallen
2014-10-25 10:00 165600010 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Holger Bäck, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2014-10-25 11:15 165600009 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Röd Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2014-10-26 09:30 165600013 Torshälla IBK - Mesta IBK Göran Karlsson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2014-10-26 10:30 165600008 Katrineholms IBF - Stigtomta IF Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2014-10-26 11:15 165600014 Nykvarns IF Vit - Telge SIBK Svart Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2014-12-20 10:30 165600011 Flens IBF - Onyx IBS Måns Ericsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2014-11-08 09:30 165600017 Telge SIBK Röd - Flens IBF Jonas Jatko, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-11-08 09:45 165600019 Onyx IBS - Torshälla IBK Camilla Örnebro, Mikael Åhlund Nyköpings Sporthall
2014-11-08 12:00 165600018 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - IFK Gnesta Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-11-08 16:00 165600015 Stigtomta IF - Telge SIBK Vit Camilla Örnebro, Josef Cakici Gripenskolan
2014-11-08 17:00 165600021 Mesta IBK - Telge SIBK Svart Ludwig Achrenius, Fredrik Jansson Munktellarenan
2014-11-09 12:30 165600020 IFK Mariefred - Nykvarns IF Vit Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hammarens IP
2014-11-09 16:30 165600016 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Svart Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2014-11-15 10:00 165600024 Flens IBF - Katrineholms IBF Måns Ericsson, Filip Broström Hammarvallen
2014-11-15 11:15 165600026 Nykvarns IF Vit - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Josef Johancsik, Daniel Pettersson Björkestahallen
2014-11-15 14:00 165600023 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Vit Håkan Rask, Zemone Samuelsson Hölö Allaktivitetshall
2014-11-16 09:00 165600027 Telge SIBK Svart - Onyx IBS Fares Youssef, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2014-11-16 11:00 165600028 Mesta IBK - IFK Mariefred Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2014-11-16 17:30 165600025 Torshälla IBK - Telge SIBK Röd Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2015-03-01 15:30 165600022 Nykvarns IF Svart - Stigtomta IF Christer Avasjö, Jonas Holm Björkestahallen
2014-11-21 17:00 165600033 Telge SIBK Röd - Telge SIBK Svart Fares Youssef, Jesper Asplund Wasa Sporthall
2014-11-22 10:00 165600031 Telge SIBK Vit - IFK Gnesta Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Wasa Sporthall
2014-11-22 13:30 165600034 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - Mesta IBK Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Thomas Arena
2014-11-22 15:15 165600035 Onyx IBS - IFK Mariefred Mikael Åhlund, Jonas Holm Ramdalshallen
2014-11-22 16:15 165600030 Nykvarns IF Svart - Flens IBF Mikael Vauhkonen, Holger Bäck Björkestahallen
2014-11-23 10:00 165600029 Stigtomta IF - Järna SK Hölö Järna IB Dennis Wagermark, Joakim Lindkvist Rosvalla C
2014-11-23 13:30 165600032 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2014-11-29 10:30 165600036 Flens IBF - Stigtomta IF Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2014-11-29 10:30 165600040 Telge SIBK Svart - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Wasa Sporthall
2014-11-29 10:45 165600042 Onyx IBS - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2014-11-29 13:30 165600037 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB Dennis Wagermark, Ludwig Modh Frejahallen
2014-11-29 17:00 165600041 IFK Mariefred - Telge SIBK Röd Jesper Asplund, Rickard Söderberg Hammarens IP
2014-11-29 18:15 165600039 Nykvarns IF Vit - Telge SIBK Vit Kim Ekenhall, Joacim Hansson Björkestahallen
2014-11-30 10:00 165600038 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart Anton Carlsson, Fredrik Jansson Gökstensskolan
2014-12-06 09:00 165600047 Telge SIBK Vit - Mesta IBK Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2014-12-06 10:00 165600045 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF Vit Josef Johancsik, Jonas Jatko Hölö Allaktivitetshall
2014-12-06 11:30 165600044 Flens IBF - Torshälla IBK Jens Bergström, Göran Engfors Hammarvallen
2014-12-06 12:00 165600049 Telge SIBK Röd - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-12-07 10:00 165600043 Stigtomta IF - IFK Gnesta Sigge Maurer, Camilla Örnebro Rosvalla C
2014-12-07 11:15 165600046 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Svart Robin Hynninen, Dennis Wagermark Björkestahallen
2014-12-07 15:00 165600048 Katrineholms IBF - IFK Mariefred Alfred Eriksson, Håkan Rask Duveholmshallen C
2014-12-13 11:15 165600051 Nykvarns IF Vit - IFK Gnesta Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Björkestahallen
2014-12-13 12:30 165600056 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - Katrineholms IBF Ludwig Achrenius, Ludwig Modh Karinslundshallen
2014-12-13 13:30 165600050 Torshälla IBK - Stigtomta IF Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-12-13 15:00 165600055 Onyx IBS - Telge SIBK Vit Camilla Örnebro, Josef Cakici Ramdalshallen
2014-12-14 11:00 165600053 Mesta IBK - Järna SK Hölö Järna IB Jan Berg, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2014-12-14 15:00 165600054 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart Mats Hällgren, Mathias Lindvall Hammarens IP
2015-01-10 12:30 165600052 Telge SIBK Svart - Flens IBF Ingela Hedlund, Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2014-12-19 17:00 165600063 Telge SIBK Vit - Telge SIBK Röd Fares Youssef, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2015-01-10 10:00 165600061 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS Jonas Jatko, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2015-01-10 10:30 165600059 IFK Gnesta - Mesta IBK Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-01-10 11:15 165600062 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2015-01-10 16:00 165600057 Stigtomta IF - Nykvarns IF Vit Rasmus Widén, Charlie Videgren Gripenskolan
2015-01-11 10:00 165600060 Flens IBF - IFK Mariefred Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hammarvallen
2015-01-11 18:00 165600058 Torshälla IBK - Telge SIBK Svart Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2015-01-17 09:30 165600064 Telge SIBK Svart - Stigtomta IF Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2015-01-17 11:00 165600065 Mesta IBK - Nykvarns IF Vit Anton Carlsson, Fredrik Jansson Vilsta Sporthall
2015-01-17 13:00 165600070 Katrineholms IBF - Telge SIBK Vit Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen A
2015-01-17 13:30 165600068 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - Flens IBF Christian Johnsson, Richard Himberg Thomas Arena
2015-01-17 13:45 165600067 Onyx IBS - IFK Gnesta Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2015-01-18 09:30 165600069 Telge SIBK Röd - Järna SK Hölö Järna IB Robin Hynninen, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2015-01-18 11:00 165600066 IFK Mariefred - Torshälla IBK Henrik Ibjer, Björn Landin Hammarens IP
2015-01-24 09:00 165600072 Telge SIBK Svart - IFK Mariefred Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2015-01-24 09:00 165600075 IFK Gnesta - Telge SIBK Röd Christian Johnsson, Håkan Rask Frejahallen
2015-01-24 11:15 165600073 Nykvarns IF Vit - Onyx IBS Holger Bäck, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2015-01-24 11:15 165600076 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF Jonas Jatko, Kim Ekenhall Hölö Allaktivitetshall
2015-01-24 15:00 165600074 Torshälla IBK - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Anton Carlsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2015-01-25 11:15 165600077 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Vit Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2015-01-25 16:00 165600071 Stigtomta IF - Mesta IBK Daniel Pettersson, Emil Lindhe Rosvalla B
2015-01-31 08:30 165600081 Telge SIBK Röd - Nykvarns IF Vit Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Wasa Sporthall
2015-01-31 11:00 165600080 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - Telge SIBK Svart Kim Ekenhall, Fares Youssef Thomas Arena
2015-01-31 12:45 165600079 Onyx IBS - Mesta IBK Daniel Pettersson, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2015-01-31 16:15 165600082 Katrineholms IBF - IFK Gnesta Charlie Videgren, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D
2015-02-01 09:00 165600083 Telge SIBK Vit - Flens IBF Jonas Jatko, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-02-01 11:15 165600084 Nykvarns IF Svart - Järna SK Hölö Järna IB Jesper Asplund, Ingela Hedlund Björkestahallen
2015-02-01 12:30 165600078 IFK Mariefred - Stigtomta IF Fares Youssef, Kjell-olof Ingvar Rolin Hammarens IP
2014-11-23 09:00 165600090 IFK Gnesta - Nykvarns IF Svart Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-02-07 10:30 165600091 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB Håkan Rask, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2015-02-07 11:00 165600087 Mesta IBK - Telge SIBK Röd Göran Engfors, Karl-Gustav Bergström Vilsta Sporthall
2015-02-07 11:15 165600088 Nykvarns IF Vit - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Björkestahallen
2015-02-07 12:30 165600086 IFK Mariefred - Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) Mika Ristanen, Guy Fromholz Mariefreds Sporthall
2015-02-07 15:30 165600089 Torshälla IBK - Telge SIBK Vit Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2015-02-08 13:00 165600085 Stigtomta IF - Onyx IBS Emil Lindhe, Daniel Pettersson Rosvalla B
2015-02-06 17:00 165600095 Telge SIBK Vit - Telge SIBK Svart Kim Ekenhall Wasa Sporthall
2015-02-14 09:00 165600093 Telge SIBK Röd - Onyx IBS Mats Hällgren, Joakim Lindkvist Wasa Sporthall
2015-02-14 10:30 165600098 Flens IBF - IFK Gnesta Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2015-02-14 13:30 165600092 Strängnäs IBK P03 (Pojkar G) - Stigtomta IF Jonas Jatko, Josef Johancsik Thomas Arena
2015-02-15 11:15 165600096 Nykvarns IF Svart - Nykvarns IF Vit Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Björkestahallen
2015-02-15 11:30 165600097 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK Jonas Holm, Mikael Vauhkonen Pershagens Sporthall
2015-03-15 14:30 165600094 Katrineholms IBF - Mesta IBK Duveholmshallen C
2015-03-01 18:00 165600101 IFK Mariefred - Telge SIBK Vit Jonas Jatko, Josef Johancsik Hammarens IP
2015-03-07 09:00 165600103 Telge SIBK Svart - Järna SK Hölö Järna IB Mats Hällgren, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2015-03-07 09:00 165600105 Torshälla IBK - IFK Gnesta Fredrik Wernqvist, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2015-03-07 11:00 165600102 Mesta IBK - Nykvarns IF Svart Felix Lange, Fredrik Jansson Vilsta Sporthall
2015-03-07 12:15 165600100 Onyx IBS - Katrineholms IBF Camilla Örnebro, Mikael Åhlund Rosvalla A
2015-03-07 15:00 165600099 Stigtomta IF - Telge SIBK Röd Camilla Örnebro, Mikael Åhlund Rosvalla A
2015-03-08 11:15 165600104 Nykvarns IF Vit - Flens IBF Mats Hällgren, Fares Youssef Björkestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis