Division 1 Damer GUD (2014/15)

Gruppspel
D2 GUDH
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 15:30 170102005 IBF Leksand - Hudik/Björkberg IBK 8 - 5 Jonatan Lindberg, Per Nordström Leksandshallen
2014-09-27 16:00 170102004 Stenhagens KK - Hofors IBK 7 - 1 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2014-09-27 16:20 170102001 Enköpings IBK - Hagunda IF 3 - 1 Erik Rosvall, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2014-09-27 16:30 170102002 Bålsta FBC - Sandvikens AIK 7 - 6 e.förl. Roland Carlsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2014-09-27 18:00 170102006 Alunda IBF - IBF Hedemora 5 - 2 Rikard Ohlström, Arvid Englund Olandshallen
2014-09-28 13:00 170102003 IBF Falun Ungdom - Storviks IF 6 - 2 Jenny Moen, Patrik Magnusson JALAS® Arena 1
2014-10-04 12:00 170102009 Hofors IBK - Bålsta FBC 5 - 2 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Hoforshallen
2014-10-04 15:00 170102007 Sandvikens AIK - Enköpings IBK 4 - 0 Thomas Tanskanen, Anders Leander Arena Jernvallen
2014-10-04 15:00 170102008 Storviks IF - Hagunda IF 5 - 3 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Parkhallen
2014-10-04 15:00 170102010 Hudik/Björkberg IBK - IBF Falun Ungdom 4 - 2 Robert Mårtensson, Leif Sundberg Håstaholmen
2014-10-04 15:00 170102011 IBF Hedemora - Stenhagens KK 6 - 5 e.förl. Erik Norin, Fredrik Andersson Vasahallen
2014-10-05 16:00 170102012 Alunda IBF - IBF Leksand 8 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-10-11 11:00 170102014 Sandvikens AIK - Hofors IBK 2 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2014-10-11 16:00 170102013 Enköpings IBK - Storviks IF 7 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2014-10-11 16:30 170102015 Hagunda IF - Hudik/Björkberg IBK 6 - 9 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-10-11 16:30 170102016 Bålsta FBC - IBF Hedemora 1 - 7 Rikard Ohlström, Arvid Englund Fridegårdsskolan
2014-12-07 17:30 170102017 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 6 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander JALAS® Arena 1
2015-02-01 12:30 170102018 Stenhagens KK - IBF Leksand 9 - 0 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Stenhagen BoKC
2014-10-17 20:00 170102022 Alunda IBF - Hagunda IF 5 - 4 e.förl. Martin Holm, Martin Gustafsson Olandshallen
2014-10-18 14:30 170102019 Hofors IBK - Enköpings IBK 5 - 3 Göran Johansen, Robert Mårtensson Hoforshallen
2014-10-18 15:00 170102021 IBF Hedemora - Sandvikens AIK 4 - 0 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Vasahallen
2014-10-18 15:30 170102023 IBF Leksand - Bålsta FBC 11 - 6 Jenny Moen, Patrik Magnusson Leksandshallen
2014-10-18 16:00 170102024 Stenhagens KK - IBF Falun Ungdom 5 - 2 Anders Leander, Bo Pettersson Loklint Stenhagen BoKC
2014-10-19 12:00 170102020 Hudik/Björkberg IBK - Storviks IF 4 - 2 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-10-24 19:00 170102029 Hagunda IF - Stenhagens KK 0 - 6 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2014-10-25 13:00 170102026 Hofors IBK - IBF Hedemora 4 - 0 Jenny Moen, Patrik Magnusson Hoforshallen
2014-10-25 16:30 170102030 Bålsta FBC - IBF Falun Ungdom 7 - 8 e.förl. Christer Andersson, Anders Ståhlberg Fridegårdsskolan
2014-10-30 19:30 170102025 Enköpings IBK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 4 e.förl. Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2014-10-31 19:30 170102027 Storviks IF - Alunda IBF 4 - 9 Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö Parkhallen
2014-11-28 19:45 170102028 Sandvikens AIK - IBF Leksand 7 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Arena Jernvallen
2014-10-31 19:30 170102035 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 12 - 2 Kim Karlsson, Ej offentliggjord JALAS® Arena 1
2014-10-31 19:40 170102033 IBF Leksand - Hofors IBK 3 - 5 Jenny Moen, Patrik Magnusson Leksandshallen
2014-10-31 20:00 170102036 Bålsta FBC - Hagunda IF 2 - 4 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Fridegårdsskolan
2014-11-01 15:00 170102031 IBF Hedemora - Enköpings IBK 6 - 3 Jenny Moen, Patrik Magnusson Vasahallen
2014-11-01 16:00 170102034 Stenhagens KK - Storviks IF 6 - 1 Oliver Halvarsson, Theodor Jonsson Stenhagen BoKC
2014-11-02 16:00 170102032 Alunda IBF - Hudik/Björkberg IBK 11 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2014-11-08 13:00 170102039 Hudik/Björkberg IBK - Stenhagens KK 1 - 11 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-11-08 14:00 170102041 Storviks IF - Bålsta FBC 6 - 5 Jenny Moen, Patrik Magnusson Parkhallen
2014-11-08 15:00 170102038 IBF Hedemora - IBF Leksand 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Vasahallen
2014-11-08 16:20 170102037 Enköpings IBK - Alunda IBF 3 - 8 Emil Löfgren, Jakob Westerlund S:t Ilianshallen
2014-11-08 17:00 170102042 Sandvikens AIK - Hagunda IF 4 - 6 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Arena Jernvallen
2014-11-09 14:30 170102040 Hofors IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 6 Jenny Moen, Patrik Magnusson Hoforshallen
2014-11-15 13:30 170102043 IBF Leksand - Enköpings IBK 7 - 8 Jussi Nissinen, Tomas Pettersson Leksandshallen
2014-11-15 16:00 170102044 Stenhagens KK - Alunda IBF 6 - 2 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Stenhagen BoKC
2014-11-16 11:00 170102047 Hagunda IF - Hofors IBK 5 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2014-11-16 15:00 170102048 Sandvikens AIK - Storviks IF 1 - 7 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Arena Jernvallen
2014-11-16 15:30 170102046 Bålsta FBC - Hudik/Björkberg IBK 0 - 3 Rikard Ohlström, Arvid Englund Fridegårdsskolan
2014-11-23 19:00 170102045 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 5 - 4 Jenny Moen, Patrik Magnusson JALAS® Arena 1
2014-11-21 19:30 170102052 IBF Hedemora - Hagunda IF 6 - 5 Kim Karlsson, Jonatan Lindberg Vasahallen
2014-11-21 19:40 170102050 IBF Leksand - IBF Falun Ungdom 7 - 8 Jussi Nissinen, Tomas Pettersson Leksandshallen
2014-11-21 20:00 170102051 Alunda IBF - Bålsta FBC 9 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2014-11-21 20:15 170102053 Hudik/Björkberg IBK - Sandvikens AIK 16 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2014-11-22 14:30 170102054 Hofors IBK - Storviks IF 6 - 10 Jenny Moen, Patrik Magnusson Hoforshallen
2014-11-22 16:20 170102049 Enköpings IBK - Stenhagens KK 1 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2014-11-28 19:30 170102059 Storviks IF - IBF Hedemora 7 - 3 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Parkhallen
2014-11-29 14:30 170102060 Hofors IBK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 2 Andreas Svensson, Theodor Jonsson Hoforshallen
2014-11-29 17:00 170102058 Sandvikens AIK - Alunda IBF 2 - 3 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Arena Jernvallen
2014-11-30 13:30 170102055 IBF Falun Ungdom - Enköpings IBK 9 - 2 Jenny Moen, Patrik Magnusson JALAS® Arena 1
2014-11-30 14:00 170102057 Hagunda IF - IBF Leksand 6 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-12-09 19:45 170102056 Bålsta FBC - Stenhagens KK 4 - 17 Theodor Jonsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2014-12-05 19:40 170102064 IBF Leksand - Storviks IF 3 - 2 Fredrik Andersson, Erik Norin Leksandshallen
2014-12-05 20:00 170102065 Alunda IBF - Hofors IBK 4 - 7 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Olandshallen
2014-12-06 12:00 170102066 IBF Hedemora - Hudik/Björkberg IBK 7 - 3 Jakob Westerlund, Emil Löfgren Vasahallen
2014-12-06 14:00 170102062 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF 6 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Envikens Sporthall
2014-12-06 16:00 170102063 Stenhagens KK - Sandvikens AIK 11 - 0 Michaela Pålsson, Andreas Svensson Stenhagen BoKC
2014-12-06 16:20 170102061 Enköpings IBK - Bålsta FBC 7 - 1 Christer Andersson, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2014-12-12 19:30 170102069 Storviks IF - IBF Falun Ungdom 3 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Parkhallen
2014-12-13 12:00 170102071 Hudik/Björkberg IBK - IBF Leksand 6 - 0 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2014-12-13 15:00 170102072 IBF Hedemora - Alunda IBF 3 - 2 Arvid Englund, Rikard Ohlström Vasahallen
2014-12-14 13:00 170102067 Hagunda IF - Enköpings IBK 4 - 3 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2014-12-14 14:30 170102070 Hofors IBK - Stenhagens KK 2 - 4 Jakob Westerlund, Emil Löfgren Hoforshallen
2015-03-01 11:00 170102068 Sandvikens AIK - Bålsta FBC 19 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Arena Jernvallen
2014-12-20 13:00 170102076 IBF Falun Ungdom - Hudik/Björkberg IBK 10 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson JALAS® Arena 1
2014-12-20 14:30 170102074 Hagunda IF - Storviks IF 4 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2014-12-20 15:30 170102078 IBF Leksand - Alunda IBF 4 - 7 Tomas Pettersson, Patrik Magnusson Leksandshallen
2014-12-20 16:00 170102073 Enköpings IBK - Sandvikens AIK 7 - 2 Simon Johansson, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2014-12-20 16:00 170102077 Stenhagens KK - IBF Hedemora 5 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Stenhagen BoKC
2014-12-20 16:30 170102075 Bålsta FBC - Hofors IBK 2 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2015-01-10 11:30 170102081 Hudik/Björkberg IBK - Hagunda IF 5 - 0 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2015-01-10 14:00 170102079 Storviks IF - Enköpings IBK 10 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Parkhallen
2015-01-10 14:30 170102080 Hofors IBK - Sandvikens AIK 4 - 1 Göran Johansen, Robert Mårtensson Hoforshallen
2015-01-10 15:30 170102084 IBF Leksand - Stenhagens KK 5 - 4 Jörgen Andersson, Jonatan Lindberg Leksandshallen
2015-01-11 20:00 170102083 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 5 - 6 e.förl. Thomas Tanskanen, Anders Ståhlberg Olandshallen
2015-01-25 10:00 170102082 IBF Hedemora - Bålsta FBC 10 - 1 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Vasahallen
2015-01-17 13:00 170102090 IBF Falun Ungdom - Stenhagens KK 2 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman JALAS® Arena 1
2015-01-17 15:00 170102088 Hagunda IF - Alunda IBF 0 - 8 Göran Johansen, Robert Mårtensson Allianshallen A
2015-01-17 16:00 170102085 Enköpings IBK - Hofors IBK 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2015-01-17 16:00 170102086 Storviks IF - Hudik/Björkberg IBK 8 - 7 Jenny Moen, Patrik Magnusson Parkhallen
2015-01-17 16:30 170102089 Bålsta FBC - IBF Leksand 0 - 12 Jonas Nordqvist, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2015-01-17 17:30 170102087 Sandvikens AIK - IBF Hedemora 3 - 5 Jakob Westerlund, Emil Löfgren Arena Jernvallen
2015-01-22 20:00 170102092 IBF Hedemora - Hofors IBK 3 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Vasahallen
2015-01-23 20:00 170102093 Alunda IBF - Storviks IF 4 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Ståhlberg Olandshallen
2015-01-24 13:00 170102096 IBF Falun Ungdom - Bålsta FBC 7 - 3 Jakob Westerlund, Emil Löfgren JALAS® Arena 1
2015-01-24 14:00 170102094 IBF Leksand - Sandvikens AIK 10 - 2 Jenny Moen, Patrik Magnusson Leksandshallen
2015-01-24 15:00 170102091 Hudik/Björkberg IBK - Enköpings IBK 5 - 4 e.förl. Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2015-02-17 19:30 170102095 Stenhagens KK - Hagunda IF 7 - 3 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2015-01-30 19:30 170102100 Storviks IF - Stenhagens KK 1 - 8 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Parkhallen
2015-01-31 12:00 170102098 Hudik/Björkberg IBK - Alunda IBF 2 - 9 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2015-01-31 14:30 170102099 Hofors IBK - IBF Leksand 5 - 4 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Hoforshallen
2015-01-31 14:30 170102102 Hagunda IF - Bålsta FBC 16 - 1 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Fyrishov A
2015-01-31 16:20 170102097 Enköpings IBK - IBF Hedemora 2 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen S:t Ilianshallen
2015-03-03 19:45 170102101 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Arena Jernvallen
2015-02-06 20:00 170102103 Alunda IBF - Enköpings IBK 6 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2015-02-07 15:30 170102104 IBF Leksand - IBF Hedemora 2 - 6 Jenny Moen, Patrik Magnusson Leksandshallen
2015-02-07 15:30 170102106 IBF Falun Ungdom - Hofors IBK 7 - 1 Kim Karlsson, Jonatan Lindberg JALAS® Arena 1
2015-02-07 15:30 170102108 Hagunda IF - Sandvikens AIK 7 - 0 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2015-02-07 16:00 170102105 Stenhagens KK - Hudik/Björkberg IBK 10 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Stenhagen BoKC
2015-02-07 16:30 170102107 Bålsta FBC - Storviks IF 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2015-02-13 19:30 170102111 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 6 - 6 e.förl. Oliver Halvarsson, Jonas Backman Vasahallen
2015-02-13 20:00 170102110 Alunda IBF - Stenhagens KK 1 - 6 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Olandshallen
2015-02-14 14:30 170102113 Hofors IBK - Hagunda IF 2 - 8 Roger Collin, Tomas Hallenberg Hoforshallen
2015-02-14 15:00 170102112 Hudik/Björkberg IBK - Bålsta FBC WO (5 - 0) Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2015-02-14 16:00 170102109 Enköpings IBK - IBF Leksand 8 - 6 Theodor Jonsson, David Wigfeldt S:t Ilianshallen
2015-02-14 16:00 170102114 Storviks IF - Sandvikens AIK 8 - 4 Anders Löfgren, Henrik Öberg Parkhallen
2015-02-20 19:30 170102120 Storviks IF - Hofors IBK 10 - 5 Thomas Tanskanen, Henrik Öberg Parkhallen
2015-02-20 20:00 170102117 Bålsta FBC - Alunda IBF 3 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-02-21 13:00 170102116 IBF Falun Ungdom - IBF Leksand 10 - 6 Jenny Moen, Patrik Magnusson Envikens Sporthall
2015-02-21 16:00 170102115 Stenhagens KK - Enköpings IBK 10 - 3 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Stenhagen BoKC
2015-02-21 17:00 170102119 Sandvikens AIK - Hudik/Björkberg IBK 4 - 7 Jenny Moen, Patrik Magnusson Arena Jernvallen
2015-02-22 12:30 170102118 Hagunda IF - IBF Hedemora 3 - 7 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2015-02-27 20:00 170102124 Alunda IBF - Sandvikens AIK 7 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Olandshallen
2015-02-28 12:00 170102125 IBF Hedemora - Storviks IF 6 - 3 Jonatan Lindberg, Ej offentliggjord Vasahallen
2015-02-28 12:00 170102126 Hudik/Björkberg IBK - Hofors IBK 5 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2015-02-28 16:00 170102121 Enköpings IBK - IBF Falun Ungdom 7 - 5 Arvid Englund, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-02-28 16:00 170102122 Stenhagens KK - Bålsta FBC 10 - 0 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Stenhagen BoKC
2015-03-01 13:00 170102123 IBF Leksand - Hagunda IF 8 - 5 Jenny Moen, Patrik Magnusson Leksandshallen
2015-03-06 20:00 170102127 Bålsta FBC - Enköpings IBK 2 - 5 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2015-03-07 14:30 170102131 Hofors IBK - Alunda IBF 4 - 6 Jonas Tidsjö, Erik Lindberg Hoforshallen
2015-03-07 15:00 170102130 Storviks IF - IBF Leksand 5 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Parkhallen
2015-03-07 15:00 170102132 Hudik/Björkberg IBK - IBF Hedemora 3 - 9 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2015-03-08 14:00 170102128 Hagunda IF - IBF Falun Ungdom 4 - 7 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2015-03-08 14:00 170102129 Sandvikens AIK - Stenhagens KK 1 - 9 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 22 20 1 (0) 1 163-42 121 61
2. IBF Falun Ungdom 22 15 3 (3) 4 144-91 53 50
3. Alunda IBF 22 15 2 (1) 5 129-78 51 48
4. IBF Hedemora 22 15 2 (1) 5 111-73 38 48
5. Storviks IF 22 11 0 (0) 11 116-113 3 33
6. Hudik/ Björkberg IBK 22 10 2 (1) 10 104-120 -16 33
7. Hofors IBK 22 10 1 (1) 11 94-98 -4 32
8. Enköpings IBK 22 8 2 (1) 12 92-113 -21 27
9. Hagunda IF 22 8 1 (0) 13 99-104 -5 25
10. IBF Leksand 22 8 1 (0) 13 118-127 -9 25
11. Sandvikens AIK 22 3 1 (0) 18 73-152 -79 10
12. Bålsta FBC 22 0 2 (1) 20 55-187 -132 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis