H3 (2014/15)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 18:30 170003004 Hagunda IF U - Livets Ord IF 6 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A
2014-09-26 20:00 170003005 IBK Östhammar - Loke IBK 11 - 9 Anders Ståhlberg, Rikard Ohlström Frösåkersskolan
2014-09-27 14:00 170003002 Bålsta FBC - SK Vide 1 - 11 Roland Carlsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2014-09-27 14:00 170003003 Enköpings IBK - Salabacke FBC 9 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2014-09-27 14:30 170003001 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 4 - 2 Bo Pettersson Loklint, Andreas Bengtsson Ekilla Sporthall
2014-10-29 20:00 170003006 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK U 3 - 5 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2014-10-03 18:30 170003011 IK Sirius IBK U - Hagunda IF U 9 - 4 Bo Pettersson Loklint, Martin Holm Allianshallen A
2014-10-03 20:30 170003010 Loke IBK - Enköpings IBK 5 - 2 Bo Pettersson Loklint, Martin Holm Allianshallen A
2014-10-04 13:00 170003007 SK Vide - Arlanda IBK 7 - 3 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Alsike sporthall
2014-10-04 15:00 170003012 IFK Dannemora/Ö - IBK Östhammar 1 - 11 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2014-10-04 16:30 170003009 Livets Ord IF - Bålsta FBC 8 - 8 e.förl. Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-10-04 19:00 170003008 Salabacke FBC - Uppsala Teknologer 5 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-10-11 09:00 170003015 Uppsala Teknologer - Loke IBK 4 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2014-10-11 11:00 170003018 Hagunda IF U - IBK Östhammar 6 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2014-10-11 12:30 170003014 SK Vide - Livets Ord IF 5 - 4 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2014-10-11 14:00 170003016 Bålsta FBC - IK Sirius IBK U 8 - 3 Rikard Ohlström, Arvid Englund Fridegårdsskolan
2014-10-11 14:30 170003013 Arlanda IBK - Salabacke FBC 10 - 4 Andreas Bengtsson, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2014-10-12 14:00 170003017 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 10 - 1 Anders Ståhlberg, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-10-17 20:00 170003023 IBK Östhammar - Bålsta FBC 6 - 10 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2014-10-18 13:00 170003022 IFK Dannemora/Ö - Uppsala Teknologer 3 - 5 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2014-10-18 20:00 170003021 IK Sirius IBK U - SK Vide 4 - 4 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2014-10-19 12:00 170003019 Livets Ord IF - Arlanda IBK 5 - 5 Oliver Halvarsson, Martin Holm Allianshallen A
2014-10-19 14:00 170003020 Loke IBK - Salabacke FBC 7 - 7 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2014-10-19 16:00 170003024 Hagunda IF U - Enköpings IBK 9 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2014-10-25 09:00 170003026 Livets Ord IF - IK Sirius IBK U 5 - 6 Bo Pettersson Loklint, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2014-10-25 11:00 170003027 Salabacke FBC - IFK Dannemora/Ö 6 - 6 Bo Pettersson Loklint, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2014-10-25 13:40 170003028 SK Vide - IBK Östhammar 15 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Alsike sporthall
2014-10-25 14:00 170003030 Bålsta FBC - Enköpings IBK 8 - 6 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Fridegårdsskolan
2014-10-25 14:30 170003025 Arlanda IBK - Loke IBK 6 - 3 Jörgen Olsson, Roland Carlsson Ekilla Sporthall
2014-10-25 16:30 170003029 Uppsala Teknologer - Hagunda IF U 12 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-11-07 20:00 170003033 IBK Östhammar - Livets Ord IF 0 - 7 Olle Isacsson, Martin Gustafsson Frösåkersskolan
2014-11-08 11:30 170003034 Hagunda IF U - Salabacke FBC 5 - 5 Rikard Ohlström, Olle Isacsson Allianshallen A
2014-11-08 14:00 170003035 Enköpings IBK - SK Vide 9 - 8 Emil Löfgren, Jakob Westerlund S:t Ilianshallen
2014-11-08 14:00 170003036 Bålsta FBC - Uppsala Teknologer 3 - 1 Andreas Bengtsson, Anders Ståhlberg Fridegårdsskolan
2014-11-08 15:00 170003032 IFK Dannemora/Ö - Loke IBK 1 - 11 Olle Isacsson, Andreas Svensson Österby Sim o Sporthall
2014-11-08 16:30 170003031 IK Sirius IBK U - Arlanda IBK 9 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-11-14 19:00 170003040 Livets Ord IF - Enköpings IBK 5 - 1 Martin Holm, Bo Pettersson Loklint Allianshallen A
2014-11-15 09:00 170003039 Loke IBK - Hagunda IF U 8 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-11-15 11:00 170003041 Salabacke FBC - Bålsta FBC 3 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-11-15 13:40 170003042 SK Vide - Uppsala Teknologer 12 - 3 Olle Isacsson, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2014-11-15 14:30 170003037 Arlanda IBK - IFK Dannemora/Ö 9 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2014-11-15 18:30 170003038 IK Sirius IBK U - IBK Östhammar 4 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A
2014-11-21 20:00 170003043 IBK Östhammar - Arlanda IBK 7 - 10 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2014-11-22 12:40 170003048 SK Vide - Salabacke FBC 6 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Alsike sporthall
2014-11-22 14:00 170003045 Enköpings IBK - IK Sirius IBK U 8 - 7 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2014-11-22 14:00 170003046 Bålsta FBC - Loke IBK 6 - 8 Jörgen Olsson, Roland Carlsson Fridegårdsskolan
2014-11-22 14:00 170003047 Uppsala Teknologer - Livets Ord IF 5 - 7 Bo Pettersson Loklint, Oskar Wallin Allianshallen A
2014-11-23 14:00 170003044 Hagunda IF U - IFK Dannemora/Ö 9 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-11-28 18:30 170003052 IK Sirius IBK U - Uppsala Teknologer 6 - 4 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson Allianshallen A
2014-11-28 20:00 170003050 IBK Östhammar - Enköpings IBK 3 - 6 Per-Olof Svensson, Per Ericsson Frösåkersskolan
2014-11-28 20:30 170003053 Loke IBK - SK Vide 3 - 6 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen A
2014-11-29 14:30 170003049 Arlanda IBK - Hagunda IF U 6 - 5 Roland Carlsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2014-11-29 15:00 170003051 IFK Dannemora/Ö - Bålsta FBC 2 - 17 Christer Andersson, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2014-11-29 16:30 170003054 Livets Ord IF - Salabacke FBC 9 - 3 Thomas Tanskanen, Bo Pettersson Loklint Allianshallen A
2014-12-06 11:00 170003060 Livets Ord IF - Loke IBK 5 - 5 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2014-12-06 13:00 170003057 Uppsala Teknologer - IBK Östhammar 7 - 8 Roland Carlsson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-12-06 14:00 170003055 Enköpings IBK - Arlanda IBK 10 - 4 Christer Andersson, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2014-12-06 14:00 170003056 Bålsta FBC - Hagunda IF U 7 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2014-12-06 14:10 170003058 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 12 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Alsike sporthall
2014-12-06 15:00 170003059 Salabacke FBC - IK Sirius IBK U 6 - 4 Roland Carlsson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-12-11 19:30 170003061 Arlanda IBK - Bålsta FBC 6 - 6 Roland Carlsson, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2014-12-11 20:00 170003064 IBK Östhammar - Salabacke FBC 5 - 8 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2014-12-13 15:00 170003065 IFK Dannemora/Ö - Livets Ord IF 3 - 7 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Österby Sim o Sporthall
2014-12-13 16:00 170003062 Enköpings IBK - Uppsala Teknologer 12 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson S:t Ilianshallen
2014-12-13 17:00 170003063 Hagunda IF U - SK Vide 5 - 8 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2014-12-14 15:30 170003066 IK Sirius IBK U - Loke IBK 9 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2014-12-16 21:10 170003067 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 6 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-12-20 09:30 170003072 IK Sirius IBK U - IFK Dannemora/Ö 9 - 4 Olle Isacsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-12-20 11:20 170003068 SK Vide - Bålsta FBC 7 - 7 Roland Carlsson, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2014-12-20 17:00 170003070 Livets Ord IF - Hagunda IF U 7 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2014-12-21 12:30 170003069 Salabacke FBC - Enköpings IBK 7 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2014-12-21 14:30 170003071 Loke IBK - IBK Östhammar 8 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-01-09 20:00 170003078 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 3 - 4 Anders Leander, Anders Ståhlberg Frösåkersskolan
2015-01-10 11:00 170003077 Hagunda IF U - IK Sirius IBK U 7 - 10 Thomas Tanskanen, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-01-10 14:00 170003076 Enköpings IBK - Loke IBK 11 - 7 Johan Öberg, Bo Pettersson Loklint S:t Ilianshallen
2015-01-10 14:30 170003073 Arlanda IBK - SK Vide 6 - 7 Roland Carlsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2015-01-10 14:30 170003075 Bålsta FBC - Livets Ord IF 5 - 10 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2015-01-20 21:10 170003074 Uppsala Teknologer - Salabacke FBC 12 - 3 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2015-01-15 20:00 170003084 IBK Östhammar - Hagunda IF U 5 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Frösåkersskolan
2015-01-17 08:30 170003080 Livets Ord IF - SK Vide 3 - 9 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2015-01-17 15:00 170003083 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK 5 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2015-01-17 20:00 170003082 IK Sirius IBK U - Bålsta FBC 5 - 9 Göran Johansen, Robert Mårtensson Allianshallen A
2015-01-18 12:30 170003081 Loke IBK - Uppsala Teknologer 5 - 7 Jakob Westerlund, Emil Löfgren Allianshallen A
2015-01-18 17:30 170003079 Salabacke FBC - Arlanda IBK 6 - 8 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen A
2015-01-24 14:00 170003087 SK Vide - IK Sirius IBK U 7 - 2 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-01-24 14:00 170003089 Bålsta FBC - IBK Östhammar 5 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2015-01-24 14:30 170003085 Arlanda IBK - Livets Ord IF 4 - 6 Anders Ståhlberg, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2015-01-24 15:00 170003088 Uppsala Teknologer - IFK Dannemora/Ö 9 - 1 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-01-24 17:00 170003086 Salabacke FBC - Loke IBK 3 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-01-25 14:00 170003090 Enköpings IBK - Hagunda IF U 6 - 2 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2015-01-30 19:00 170003092 IK Sirius IBK U - Livets Ord IF 3 - 4 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2015-01-30 20:00 170003094 IBK Östhammar - SK Vide 7 - 7 Pontus Orebrand, Sarah Ejderskog Frösåkersskolan
2015-01-31 13:00 170003093 IFK Dannemora/Ö - Salabacke FBC 5 - 12 Arvid Englund, Jörgen Olsson Österby Sim o Sporthall
2015-01-31 14:00 170003096 Enköpings IBK - Bålsta FBC 6 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen S:t Ilianshallen
2015-01-31 19:00 170003091 Loke IBK - Arlanda IBK 12 - 2 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2015-02-14 18:00 170003095 Hagunda IF U - Uppsala Teknologer 3 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A
2015-02-07 10:30 170003099 Livets Ord IF - IBK Östhammar 9 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-02-07 12:40 170003101 SK Vide - Enköpings IBK 4 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2015-02-07 14:30 170003097 Arlanda IBK - IK Sirius IBK U 8 - 11 Bo Pettersson Loklint, Michaela Pålsson Ekilla Sporthall
2015-02-08 08:30 170003100 Salabacke FBC - Hagunda IF U 6 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2015-02-08 10:30 170003098 Loke IBK - IFK Dannemora/Ö 9 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2015-02-08 12:30 170003102 Uppsala Teknologer - Bålsta FBC 7 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-02-20 20:00 170003104 IBK Östhammar - IK Sirius IBK U 5 - 9 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2015-02-21 09:00 170003105 Hagunda IF U - Loke IBK 3 - 9 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2015-02-21 11:00 170003108 Uppsala Teknologer - SK Vide 3 - 7 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2015-02-21 13:00 170003103 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 11 - 10 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2015-02-21 14:00 170003107 Bålsta FBC - Salabacke FBC 7 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-02-21 16:00 170003106 Enköpings IBK - Livets Ord IF 8 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-02-28 13:00 170003110 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF U 5 - 10 Thomas Tanskanen, Anders Leander Österby Sim o Sporthall
2015-02-28 15:30 170003113 Livets Ord IF - Uppsala Teknologer 7 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-03-01 10:30 170003112 Loke IBK - Bålsta FBC 6 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-03-01 12:30 170003111 IK Sirius IBK U - Enköpings IBK 4 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-03-01 14:30 170003114 Salabacke FBC - SK Vide 4 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2015-03-01 15:20 170003109 Arlanda IBK - IBK Östhammar 7 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2015-03-06 20:00 170003116 Enköpings IBK - IBK Östhammar 12 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2015-03-07 08:30 170003120 Salabacke FBC - Livets Ord IF 3 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2015-03-07 10:30 170003115 Hagunda IF U - Arlanda IBK 8 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2015-03-07 12:30 170003118 Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK U 9 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2015-03-07 13:00 170003119 SK Vide - Loke IBK 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Alsike sporthall
2015-03-07 14:00 170003117 Bålsta FBC - IFK Dannemora/Ö 17 - 6 Johan Öberg, Roland Carlsson Fridegårdsskolan
2015-03-13 20:00 170003123 IBK Östhammar - Uppsala Teknologer 8 - 11 Ej offentliggjord, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2015-03-14 09:00 170003125 IK Sirius IBK U - Salabacke FBC 6 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen A
2015-03-14 11:00 170003126 Loke IBK - Livets Ord IF 1 - 14 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen A
2015-03-14 14:30 170003121 Arlanda IBK - Enköpings IBK 6 - 15 Anders Holm, Roland Carlsson Ekilla Sporthall
2015-03-14 15:00 170003124 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 3 - 14 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2015-03-15 10:30 170003122 Hagunda IF U - Bålsta FBC 3 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-03-21 10:00 170003128 Uppsala Teknologer - Enköpings IBK 5 - 9 Bo Pettersson Loklint, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2015-03-21 12:00 170003131 Livets Ord IF - IFK Dannemora/Ö 15 - 5 Bo Pettersson Loklint, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2015-03-21 13:40 170003129 SK Vide - Hagunda IF U 11 - 3 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2015-03-21 14:00 170003127 Bålsta FBC - Arlanda IBK 10 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2015-03-21 14:00 170003130 Salabacke FBC - IBK Östhammar 12 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-03-22 12:00 170003132 Loke IBK - IK Sirius IBK U 3 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Vide 22 17 4 1 179-86 93 55
2. Enköpings IBK 22 15 2 5 166-118 48 47
3. Bålsta FBC 22 14 5 3 164-124 40 47
4. Livets Ord IF 22 14 3 5 154-99 55 45
5. IK Sirius IBK U 22 12 1 9 136-124 12 37
6. Loke IBK 22 9 4 9 133-127 6 31
7. Arlanda IBK 22 8 3 11 138-159 -21 27
8. Uppsala Teknologer 22 7 3 12 128-136 -8 24
9. Salabacke FBC 22 6 5 11 123-138 -15 23
10. Hagunda IF U 22 6 3 13 122-143 -21 21
11. IBK Östhammar 22 4 2 16 116-172 -56 14
12. IFK Dannemora/ Ö 22 2 1 19 83-216 -133 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis