P12B (2014/15)

Gruppspel
P12BV
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 11:15 170123002 Enköpings IBK - Storvreta IBK 2 6 - 4 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-10-11 13:00 170123005 IK Nordia - IK Sirius IBK 4 (03) 0 - 11 Erik Rosvall, Johan Öberg Nordiahallen
2014-10-11 14:20 170123004 Hagunda IF - Lamadjurets AIBC 5 - 6 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2014-10-11 19:00 170123001 Frötuna IBF - Västerlöfsta IBF 3 - 2 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2014-10-18 14:10 170123010 IK Nordia - Hagunda IF 4 - 6 Thomas Stenman, Niklas Arvidsson Nordiahallen
2014-10-18 16:15 170123008 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 4 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Örsundsbro Sporthall
2014-10-19 11:30 170123007 Stenhagens KK - Västerlöfsta IBF 3 - 6 Albin Karlsson, Markus Lindblom Stenhagenskolans Sporthall
2014-10-19 17:10 170123006 Storvreta IBK 2 - Frötuna IBF 10 - 7 Christopher Lysholm, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2014-10-25 10:30 170123013 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 4 (03) 9 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2014-10-25 12:40 170123014 Enköpings IBK - IK Nordia 1 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Bergvretenhallen
2014-10-26 12:00 170123011 Frötuna IBF - Stenhagens KK 3 - 10 Nick Kyller, William Lindgren Fahimi Allianshallen C
2014-10-26 16:00 170123012 Storvreta IBK 2 - Lamadjurets AIBC 11 - 8 Oliver Rönnefall, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2014-11-06 19:00 170123018 IK Nordia - Storvreta IBK 2 1 - 4 Jan-Olov Cederholm, Niklas Arvidsson Nordiahallen
2014-11-08 10:00 170123019 Västerlöfsta IBF - Hagunda IF 10 - 6 Christian Jensen, Rasmus Pehkonen Heby Sporthall
2014-11-08 14:45 170123016 Lamadjurets AIBC - Frötuna IBF 14 - 1 Lars Halvarsson, Lars Karlsson Örsundsbro Sporthall
2014-11-09 08:30 170123017 IK Sirius IBK 4 (03) - Stenhagens KK 4 - 11 Maximilian Halvarsson, Felix Pettersson Allianshallen B
2014-11-15 10:10 170123025 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK 4 - 5 Nikki Classon, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2014-11-15 14:30 170123022 Lamadjurets AIBC - IK Nordia 9 - 3 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2014-11-15 14:50 170123023 Stenhagens KK - Hagunda IF 15 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oliver Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-16 16:40 170123021 Frötuna IBF - IK Sirius IBK 4 (03) 3 - 11 Wictoria Fahimi, Linda Gustafsson Allianshallen C
2014-11-22 10:00 170123030 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK 2 5 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2014-11-22 11:00 170123029 Enköpings IBK - Stenhagens KK 6 - 3 Theodor Jonsson, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-11-22 13:10 170123027 Hagunda IF - IK Sirius IBK 4 (03) 4 - 10 Christoffer Stenlund, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2014-11-22 14:10 170123026 IK Nordia - Frötuna IBF 7 - 1 Johan Öberg, Christophe Ruziga Nordiahallen
2014-11-29 08:30 170123031 Frötuna IBF - Hagunda IF 1 - 5 Markus Lindblom, Daniel Tallkvist Allianshallen A
2014-11-29 11:50 170123034 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 6 - 5 Vesa Petterson, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2014-11-29 12:00 170123033 IK Sirius IBK 4 (03) - Enköpings IBK 2 - 10 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2014-11-30 12:40 170123035 Stenhagens KK - Storvreta IBK 2 2 - 3 Nikki Classon, Niklas Arvidsson Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-06 10:50 170123038 Västerlöfsta IBF - IK Nordia 10 - 0 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-12-06 12:40 170123037 Enköpings IBK - Hagunda IF 10 - 4 Theodor Jonsson, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2014-12-07 13:50 170123040 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 7 - 6 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-07 16:10 170123039 Storvreta IBK 2 - IK Sirius IBK 4 (03) 7 - 8 Oscar Eriksson, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2014-12-13 15:10 170123044 IK Nordia - Stenhagens KK 3 - 10 Niklas Arvidsson, Simon Hillerius Öberg Nordiahallen
2014-12-14 12:00 170123041 Frötuna IBF - Enköpings IBK 2 - 11 Christoffer Wallenborg, Linda Gustafsson Allianshallen B
2014-12-14 14:20 170123045 IK Sirius IBK 4 (03) - Lamadjurets AIBC 7 - 7 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2014-12-14 15:30 170123043 Hagunda IF - Storvreta IBK 2 0 - 4 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-01-10 12:00 170123050 IK Sirius IBK 4 (03) - IK Nordia 5 - 2 Erik Palmertz, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-01-10 14:30 170123049 Lamadjurets AIBC - Hagunda IF 5 - 7 Rasmus Pehkonen, Simon Hillerius Öberg Örsundsbro Sporthall
2015-01-10 15:30 170123047 Storvreta IBK 2 - Enköpings IBK 2 - 6 Christopher Lysholm, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2015-02-21 11:20 170123046 Västerlöfsta IBF - Frötuna IBF 9 - 7 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Heby Sporthall
2015-01-17 09:00 170123053 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 3 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-01-17 11:20 170123052 Västerlöfsta IBF - Stenhagens KK 6 - 1 Linus Andersson, Tony Nyberg Heby Sporthall
2015-01-17 12:00 170123051 Frötuna IBF - Storvreta IBK 2 7 - 2 Christoffer Wallenborg, Markus Lindblom Allianshallen C
2015-01-17 13:10 170123055 Hagunda IF - IK Nordia 8 - 4 Christoffer Wallenborg, Markus Lindblom Allianshallen C
2015-01-24 12:00 170123058 IK Sirius IBK 4 (03) - Västerlöfsta IBF 3 - 10 David Kolsmyr, Idah Orebrand Allianshallen B
2015-01-24 12:00 170123059 IK Nordia - Enköpings IBK 1 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Nordiahallen
2015-01-24 15:45 170123057 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 2 3 - 3 Rasmus Pehkonen, Simon Hillerius Öberg Örsundsbro Sporthall
2015-01-25 13:50 170123056 Stenhagens KK - Frötuna IBF 8 - 1 Christoffer Stenlund, Nick Kyller Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-31 11:40 170123064 Hagunda IF - Västerlöfsta IBF 3 - 4 Jacob Granberg, Marcus Granberg Fyrishov A
2015-01-31 13:10 170123061 Frötuna IBF - Lamadjurets AIBC 4 - 6 Nick Kyller, Pontus Wirdby Allianshallen C
2015-02-01 13:00 170123062 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 4 (03) 11 - 6 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Stenhagenskolans Sporthall
2015-02-01 15:00 170123063 Storvreta IBK 2 - IK Nordia 5 - 5 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2015-02-07 10:50 170123066 IK Sirius IBK 4 (03) - Frötuna IBF 12 - 5 Christoffer Wallenborg, Markus Lindblom Allianshallen B
2015-02-07 12:00 170123067 IK Nordia - Lamadjurets AIBC 2 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Nordiahallen
2015-02-07 15:10 170123070 Enköpings IBK - Västerlöfsta IBF 3 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric S:t Ilianshallen
2015-02-08 13:10 170123068 Hagunda IF - Stenhagens KK 5 - 4 Idah Orebrand, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-02-13 17:50 170123074 Stenhagens KK - Enköpings IBK 6 - 3 Christoffer Wallenborg, Linda Gustafsson Stenhagenskolans Sporthall
2015-02-14 14:20 170123072 IK Sirius IBK 4 (03) - Hagunda IF 7 - 2 August Fricking, Nikki Classon Allianshallen C
2015-02-14 15:30 170123071 Frötuna IBF - IK Nordia 6 - 6 August Fricking, Nikki Classon Allianshallen C
2015-02-23 19:15 170123075 Storvreta IBK 2 - Västerlöfsta IBF 9 - 10 Stina Dingfors, Nikki Classon Ärentunaskolan
2015-02-28 11:30 170123079 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-02-28 14:20 170123078 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 4 (03) 3 - 12 Rasmus Larsson, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2015-02-28 19:00 170123080 Storvreta IBK 2 - Stenhagens KK 2 - 15 Fredrik Yngwe, Felix Emanuelsson Ärentunaskolan
2015-03-01 13:10 170123076 Hagunda IF - Frötuna IBF 8 - 3 Linda Gustafsson, Georgios Papadakis Allianshallen C
2015-03-07 12:00 170123083 IK Nordia - Västerlöfsta IBF 1 - 8 Johan Öberg, Roland Carlsson Nordiahallen
2015-03-07 14:30 170123085 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 1 - 5 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2015-03-08 13:10 170123082 Hagunda IF - Enköpings IBK 4 - 4 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2015-03-08 14:20 170123084 IK Sirius IBK 4 (03) - Storvreta IBK 2 6 - 6 Nick Kyller, David Kolsmyr Allianshallen C
2015-03-21 10:00 170123086 Enköpings IBK - Frötuna IBF 7 - 4 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-03-21 12:00 170123090 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK 4 (03) 8 - 7 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2015-03-21 13:30 170123089 Stenhagens KK - IK Nordia 6 - 1 Marko Spasic, Jelena Spasic Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-21 14:20 170123088 Storvreta IBK 2 - Hagunda IF 12 - 4 Stina Dingfors, Emma Bernström Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF 16 12 0 4 106-65 41 36
2. Stenhagens KK 16 11 0 5 117-61 56 33
3. Enköpings IBK 16 10 3 3 89-60 29 33
4. IK Sirius IBK 4 (03) 16 8 2 6 115-98 17 26
5. Lamadjurets AIBC 16 7 3 6 96-79 17 24
6. Storvreta IBK 2 16 7 3 6 92-93 -1 24
7. Hagunda IF 16 6 1 9 76-103 -27 19
8. Frötuna IBF 16 2 1 13 58-128 -70 7
9. IK Nordia 16 1 3 12 41-103 -62 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
P12BÖ
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 10:10 170124001 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 4 - 4 Kim Karlberg, Daniel Tallkvist Björklinge Sporthall
2014-10-04 13:10 170124005 IK Sirius IBK 3 (02) - Midas IBK 4 - 4 e.förl. Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen C
2014-10-05 15:30 170124003 IBK Östhammar - SK Vide 13 - 0 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Frösåkersskolan
2014-10-11 10:10 170124007 SK Vide - Björklinge BK 5 - 5 Nikki Classon, Peter Brymér Alsike sporthall
2014-10-11 12:00 170124009 Midas IBK - IBK Östhammar 11 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2014-10-11 15:30 170124010 IK Sirius IBK 3 (02) - IS Saga 2 - 8 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2014-10-12 10:50 170124006 Tierp IBK/TÖFF - Alunda IBF 4 - 0 Leif Ericsson, Johnny Söderqvist Aspenhallen
2014-10-18 10:10 170124013 Björklinge BK - Midas IBK 2 - 9 Josef Berndtsson, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2014-10-18 14:40 170124012 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 5 - 8 Leif Ericsson Aspenhallen
2014-10-18 17:15 170124015 IBK Östhammar - IS Saga 5 - 3 Tony Nyberg, Victor Flemström Frösåkersskolan
2014-10-19 14:40 170124011 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 5 - 4 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Olandshallen
2014-10-25 13:10 170124018 Midas IBK - Tierp IBK/TÖFF 4 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-10-25 17:20 170124016 SK Vide - Alunda IBF 3 - 6 August Fricking, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2014-10-26 17:50 170124019 IS Saga - Björklinge BK 5 - 4 Maximilian Halvarsson, August Fricking Allianshallen C
2014-11-08 12:50 170124022 SK Vide - Midas IBK 1 - 10 Jacob Granberg, Marcus Granberg Alsike sporthall
2014-11-08 13:10 170124024 Tierp IBK/TÖFF - IS Saga 4 - 8 Leif Ericsson, Miodrag Djuric Aspenhallen
2014-11-09 13:40 170124023 Storvreta IBK 3 - IK Sirius IBK 3 (02) 8 - 3 Andreas Winberg, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2014-11-15 15:30 170124029 IBK Östhammar - Storvreta IBK 3 9 - 1 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2014-11-16 19:00 170124028 IS Saga - SK Vide 5 - 0 Wictoria Fahimi, Linda Gustafsson Allianshallen C
2014-11-19 18:45 170124026 Midas IBK - Alunda IBF 8 - 1 Thomas Tanskanen, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2014-11-22 12:00 170124032 Midas IBK - IS Saga 7 - 6 Johnny Söderqvist, Linda Gustafsson Hallstaviks Sporthall
2014-11-23 14:00 170124031 Alunda IBF - IK Sirius IBK 3 (02) 2 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2014-11-23 15:00 170124035 Storvreta IBK 3 - Björklinge BK 5 - 12 Stina Dingfors, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2014-11-29 08:30 170124036 IS Saga - Alunda IBF 9 - 1 Miodrag Djuric, Tomas Hallenberg Allianshallen C
2014-11-29 12:20 170124040 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 3 5 - 2 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Aspenhallen
2014-11-29 15:30 170124037 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 3 (02) 1 - 8 Leif Ericsson, Fabian Fahimi Frösåkersskolan
2014-12-06 11:20 170124045 SK Vide - Storvreta IBK 3 3 - 9 August Fricking, Filip Nilsson Alsike sporthall
2014-12-06 12:00 170124043 IK Sirius IBK 3 (02) - Björklinge BK 3 - 11 Nick Kyller, David Kolsmyr Allianshallen C
2014-12-07 12:20 170124041 Alunda IBF - IBK Östhammar 2 - 3 Georgios Papadakis, Johnny Söderqvist Olandshallen
2014-11-02 14:30 170124048 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 3 (02) 2 - 8 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2014-12-13 16:00 170124047 Björklinge BK - IBK Östhammar 4 - 5 Kim Karlberg, Daniel Tallkvist Björklinge Sporthall
2014-12-14 14:30 170124049 Storvreta IBK 3 - Midas IBK 4 - 9 Andreas Winberg, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2014-12-20 09:40 170124053 IS Saga - Storvreta IBK 3 5 - 4 Christoffer Stenlund, Andreas Forsberg Allianshallen C
2014-12-20 15:30 170124052 IBK Östhammar - Tierp IBK/TÖFF 0 - 3 Johnny Söderqvist, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2014-12-20 16:40 170124054 IK Sirius IBK 3 (02) - SK Vide 9 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2014-12-21 13:00 170124051 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 4 Johnny Söderqvist, Nick Kyller Olandshallen
2015-01-10 12:30 170124058 SK Vide - IBK Östhammar 1 - 5 Anders Leander, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2015-01-10 13:10 170124060 Midas IBK - IK Sirius IBK 3 (02) 9 - 3 Jarmo Kuusisto, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2015-01-11 12:20 170124056 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 7 - 5 Leif Ericsson, Niklas Arvidsson Aspenhallen
2015-01-17 15:30 170124064 IBK Östhammar - Midas IBK 5 - 3 Anders Leander, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2015-01-17 16:00 170124062 Björklinge BK - SK Vide 0 - 2 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Björklinge Sporthall
2015-01-17 18:30 170124065 IS Saga - IK Sirius IBK 3 (02) 9 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Allianshallen B
2015-01-18 11:10 170124061 Alunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 5 - 4 Olle Isacsson, Martin Storäng Olandshallen
2014-11-01 12:00 170124068 Midas IBK - Björklinge BK 6 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2015-01-24 09:40 170124070 IS Saga - IBK Östhammar 4 - 2 David Kolsmyr, Idah Orebrand Allianshallen B
2015-01-25 10:30 170124067 SK Vide - Tierp IBK/TÖFF 1 - 5 August Fricking, Emma Holmqvist Alsike sporthall
2015-01-25 13:50 170124066 Storvreta IBK 3 - Alunda IBF 8 - 9 Christopher Lysholm, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2015-01-31 13:40 170124074 Björklinge BK - IS Saga 8 - 4 Victor Flemström, Tony Nyberg Björklinge Sporthall
2015-01-31 14:40 170124073 Tierp IBK/TÖFF - Midas IBK 1 - 8 Leif Ericsson, Rikard Ohlström Aspenhallen
2015-02-01 15:20 170124071 Alunda IBF - SK Vide 5 - 5 Fredrik Longgren, Georgios Papadakis Olandshallen
2015-02-07 09:40 170124078 IK Sirius IBK 3 (02) - Storvreta IBK 3 10 - 3 Christoffer Wallenborg, Markus Lindblom Allianshallen B
2015-02-07 10:40 170124077 Midas IBK - SK Vide 6 - 2 Georgios Papadakis, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2015-02-07 16:00 170124079 IS Saga - Tierp IBK/TÖFF 3 - 5 Georgios Papadakis, Albin Karlsson Allianshallen C
2015-02-14 14:50 170124083 SK Vide - IS Saga 0 - 8 Michael Fransson, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2015-02-15 11:20 170124081 Alunda IBF - Midas IBK 1 - 4 Georgios Papadakis, Sarah Ejderskog Olandshallen
2015-02-15 13:10 170124084 Storvreta IBK 3 - IBK Östhammar 3 - 13 David Kolsmyr, Oscar Eriksson Ärentunaskolan
2015-02-20 18:30 170124090 Björklinge BK - Storvreta IBK 3 6 - 7 Leif Ericsson, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2015-02-21 13:10 170124086 IK Sirius IBK 3 (02) - Alunda IBF 8 - 1 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-02-21 14:20 170124087 IS Saga - Midas IBK 4 - 1 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-02-28 13:00 170124091 Alunda IBF - IS Saga 3 - 4 Johnny Söderqvist, Georgios Papadakis Olandshallen
2015-03-01 10:20 170124095 Storvreta IBK 3 - Tierp IBK/TÖFF 0 - 10 Andreas Winberg, Felix Emanuelsson Ärentunaskolan
2015-03-01 12:00 170124092 IK Sirius IBK 3 (02) - IBK Östhammar 6 - 8 Georgios Papadakis, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-03-07 15:30 170124096 IBK Östhammar - Alunda IBF 10 - 3 Leif Ericsson, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2015-03-08 17:00 170124100 Storvreta IBK 3 - SK Vide 10 - 2 Stina Dingfors, Andreas Winberg Ärentunaskolan
2015-03-22 18:15 170124098 Björklinge BK - IK Sirius IBK 3 (02) 3 - 7 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-03-14 13:10 170124104 Midas IBK - Storvreta IBK 3 7 - 1 Anders Leander, Jarmo Kuusisto Hallstaviks Sporthall
2015-03-14 15:30 170124102 IBK Östhammar - Björklinge BK 9 - 3 Thomas Tanskanen, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-03-14 16:00 170124103 IK Sirius IBK 3 (02) - Tierp IBK/TÖFF 3 - 1 David Kolsmyr, Georgios Papadakis Allianshallen C
2015-02-21 09:40 170124107 Tierp IBK/TÖFF - IBK Östhammar 6 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Aspenhallen
2015-03-21 13:40 170124106 Björklinge BK - Alunda IBF 2 - 2 Daniel Tallkvist, Nikki Classon Björklinge Sporthall
2015-03-21 18:00 170124109 SK Vide - IK Sirius IBK 3 (02) 2 - 9 Rasmus Pehkonen, Lars Karlsson Alsike sporthall
2015-03-22 12:40 170124108 Storvreta IBK 3 - IS Saga 3 - 5 Felix Emanuelsson, David Kolsmyr Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Midas IBK 16 12 2 2 106-49 57 38
2. IS Saga 16 12 0 4 90-54 36 36
3. IBK Östhammar 16 11 1 4 100-61 39 34
4. IK Sirius IBK 3 (02) 16 9 1 6 95-75 20 28
5. Tierp IBK/ TÖFF 16 7 3 6 70-65 5 24
6. Björklinge BK 16 4 3 9 77-83 -6 15
7. Alunda IBF 16 4 2 10 49-87 -38 14
8. Storvreta IBK 3 16 4 0 12 72-113 -41 12
9. SK Vide 16 2 2 12 38-110 -72 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis