F12/13 (2014/15)

Gruppspel
F12/13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 17:05 171213003 Björklinge BK 1 (01) - Stenhagens KK 5 - 4 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2014-10-03 18:50 171213001 Almunge IK - Rasbo IK 5 - 4 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2014-10-04 08:30 171213006 IS Saga - Livets Ord IF 2 - 1 Idah Orebrand, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2014-10-04 11:20 171213004 Björklinge BK 2 (02/03) - SK Vide 6 - 3 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2014-10-05 10:10 171213005 FBC Uppsala Ungdom - Rimbo IBK 8 - 0 Felicia Hassan, Linda Gustafsson Bolandskolan
2014-10-05 14:40 171213002 Arlanda IBK - Storvreta IBK 6 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2014-10-11 08:30 171213011 Livets Ord IF - Björklinge BK 2 (02/03) 1 - 7 Felicia Hassan, Nick Kyller Allianshallen B
2014-10-11 11:20 171213009 SK Vide - Arlanda IBK 4 - 6 Nikki Classon, Peter Brymér Alsike sporthall
2014-10-11 13:10 171213012 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 2 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2014-10-12 11:30 171213008 Stenhagens KK - Rasbo IK 6 - 1 Erik Palmertz, Jonas Nordqvist Stenhagenskolans Sporthall
2014-10-12 12:15 171213010 Rimbo IBK - Björklinge BK 1 (01) 0 - 1 Lars Karlsson, Jarmo Kuusisto Sparbankshallen
2014-10-12 14:10 171213007 Storvreta IBK - Almunge IK 5 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Ärentunaskolan
2014-10-18 09:00 171213013 Almunge IK - Stenhagens KK 2 - 5 Idah Orebrand, Sarah Ejderskog Almunge Sporthall
2014-10-18 11:20 171213017 Björklinge BK 1 (01) - IS Saga 1 - 1 Josef Berndtsson, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2014-10-18 13:40 171213018 Björklinge BK 2 (02/03) - FBC Uppsala Ungdom 2 - 4 Per Ericsson, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2014-10-19 10:50 171213015 Rasbo IK - Rimbo IBK 3 - 1 Felix Pettersson, Marcus Gozzi Hall 2000
2014-10-19 11:20 171213014 Storvreta IBK - SK Vide 4 - 2 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Ärentunaskolan
2014-10-19 13:00 171213016 Arlanda IBK - Livets Ord IF 1 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2014-10-25 10:10 171213019 SK Vide - Almunge IK 1 - 4 Tony Nyberg, Linda Gustafsson Alsike sporthall
2014-10-25 14:50 171213024 Björklinge BK 2 (02/03) - Björklinge BK 1 (01) 2 - 4 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2014-10-25 18:30 171213021 Livets Ord IF - Storvreta IBK 5 - 3 Idah Orebrand, Josef Berndtsson Allianshallen C
2014-10-26 14:15 171213020 Rimbo IBK - Stenhagens KK 0 - 8 Lars Halvarsson, Miodrag Djuric Sparbankshallen
2014-10-26 16:00 171213023 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 2 - 5 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Gamlishallen
2014-10-26 16:40 171213022 IS Saga - Rasbo IK 3 - 2 August Fricking, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2014-11-01 11:00 171213025 Almunge IK - Rimbo IBK 8 - 3 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2014-11-01 14:30 171213030 Arlanda IBK - Björklinge BK 1 (01) 5 - 4 Tony Nyberg, Victor Flemström Kolstahallen
2014-11-02 10:00 171213029 Rasbo IK - Björklinge BK 2 (02/03) 1 - 9 Georgios Papadakis, Rasmus Flodberg Hall 2000
2014-11-02 11:30 171213027 Stenhagens KK - IS Saga 1 - 6 Linda Gustafsson, Albin Karlsson Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-02 12:00 171213028 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Felicia Hassan, Nick Kyller Ärentunaskolan
2014-11-07 18:15 171213026 SK Vide - Livets Ord IF 4 - 4 August Fricking, Tony Nyberg Hälsohuset
2014-11-07 18:30 171213034 Björklinge BK 2 (02/03) - Stenhagens KK 7 - 5 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-11-08 13:40 171213031 Livets Ord IF - Almunge IK 1 - 4 Ossian Jonsson, Ellen Eriksson Allianshallen C
2014-11-08 13:40 171213035 Björklinge BK 1 (01) - Storvreta IBK 7 - 1 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2014-11-09 10:50 171213032 IS Saga - Rimbo IBK 3 - 0 Maximilian Halvarsson, Felix Pettersson Allianshallen B
2014-11-09 12:30 171213033 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 7 - 2 Christoffer Stenlund, Andreas Forsberg Bolandskolan
2014-11-10 18:30 171213036 Arlanda IBK - Rasbo IK 9 - 1 Lars Halvarsson, Nikki Classon Kolstahallen
2014-11-15 12:30 171213040 SK Vide - Björklinge BK 1 (01) 0 - 4 Olle Isacsson, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2014-11-15 13:10 171213037 Almunge IK - IS Saga 1 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2014-11-15 13:10 171213038 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Vesa Petterson, Markus Lindblom Allianshallen C
2014-11-16 11:30 171213041 Stenhagens KK - Arlanda IBK 4 - 3 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-16 12:15 171213039 Rimbo IBK - Björklinge BK 2 (02/03) 0 - 14 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2014-11-27 18:15 171213042 Storvreta IBK - Rasbo IK 2 - 3 Nikki Classon, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2014-11-22 13:40 171213044 Björklinge BK 2 (02/03) - IS Saga 2 - 2 Idah Orebrand, Felicia Hassan Björklinge Sporthall
2014-11-22 14:50 171213045 Björklinge BK 1 (01) - Livets Ord IF 4 - 3 Idah Orebrand, Felicia Hassan Björklinge Sporthall
2014-11-23 15:30 171213047 Rasbo IK - SK Vide 2 - 8 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Hall 2000
2014-11-23 16:40 171213046 Arlanda IBK - Rimbo IBK 11 - 2 Andreas Bengtsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2014-11-23 17:00 171213043 FBC Uppsala Ungdom - Almunge IK 2 - 10 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg Gamlishallen
2014-11-23 17:20 171213048 Storvreta IBK - Stenhagens KK 3 - 4 Georgios Papadakis, Nick Kyller Ärentunaskolan
2014-11-29 11:40 171213054 SK Vide - Stenhagens KK 9 - 2 Jonas Backman, August Fricking Alsike sporthall
2014-11-29 12:00 171213049 Almunge IK - Björklinge BK 2 (02/03) 5 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2014-11-30 08:30 171213052 Livets Ord IF - Rasbo IK 5 - 2 William Hellström, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2014-11-30 10:50 171213051 IS Saga - Arlanda IBK 1 - 1 William Hellström, Nikki Classon Allianshallen C
2014-11-30 11:00 171213053 Rimbo IBK - Storvreta IBK 0 - 4 Anders Leander, Jarmo Kuusisto Sparbankshallen
2014-11-30 15:50 171213050 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 1 (01) 1 - 7 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Gamlishallen
2014-12-06 12:30 171213060 SK Vide - Rimbo IBK 3 - 0 August Fricking, Filip Nilsson Alsike sporthall
2014-12-06 13:50 171213055 Björklinge BK 1 (01) - Almunge IK 0 - 0 Idah Orebrand, Felicia Hassan Björklinge Sporthall
2014-12-07 09:30 171213057 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 4 Felix Pettersson, Marcus Gozzi Hall 2000
2014-12-07 13:00 171213056 Arlanda IBK - Björklinge BK 2 (02/03) 2 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2014-12-07 13:50 171213058 Storvreta IBK - IS Saga 1 - 4 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Ärentunaskolan
2014-12-10 18:00 171213059 Stenhagens KK - Livets Ord IF 3 - 1 Per Ericsson, Kim Karlberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-12 18:50 171213061 Almunge IK - Arlanda IBK 5 - 1 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2014-12-13 17:10 171213062 Björklinge BK 1 (01) - Rasbo IK 8 - 0 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2014-12-13 17:20 171213066 Livets Ord IF - Rimbo IBK 11 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2014-12-13 18:20 171213063 Björklinge BK 2 (02/03) - Storvreta IBK 6 - 1 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2014-12-14 17:50 171213065 IS Saga - SK Vide 1 - 1 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-02-26 17:15 171213064 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK 2 - 1 Josef Berndtsson, Andreas Forsberg Allianshallen B
2014-12-15 17:10 171213067 Rasbo IK - Almunge IK 3 - 3 Albin Forsberg, Felix Pettersson Allianshallen B
2014-12-20 09:00 171213070 SK Vide - Björklinge BK 2 (02/03) 4 - 4 August Fricking, Roland Carlsson Alsike sporthall
2014-12-20 12:00 171213072 Livets Ord IF - IS Saga 0 - 4 Markus Lindblom, David Kolsmyr Allianshallen C
2014-12-20 14:00 171213071 Rimbo IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Sparbankshallen
2014-12-21 11:00 171213068 Storvreta IBK - Arlanda IBK 1 - 4 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Ärentunaskolan
2014-12-21 11:30 171213069 Stenhagens KK - Björklinge BK 1 (01) 2 - 5 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-09 18:30 171213077 Björklinge BK 2 (02/03) - Livets Ord IF 6 - 2 Nikki Classon, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-01-10 10:40 171213073 Almunge IK - Storvreta IBK 3 - 5 Maximilian Halvarsson, Josef Berndtsson Almunge Sporthall
2015-01-10 11:20 171213076 Björklinge BK 1 (01) - Rimbo IBK 18 - 0 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-01-11 10:10 171213078 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Bolandskolan
2015-01-11 12:00 171213074 Rasbo IK - Stenhagens KK 1 - 6 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Hall 2000
2015-01-11 15:50 171213075 Arlanda IBK - SK Vide 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2015-01-17 09:40 171213082 Livets Ord IF - Arlanda IBK 1 - 1 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-01-17 10:30 171213080 SK Vide - Storvreta IBK 4 - 3 August Fricking, Emma Holmqvist Alsike sporthall
2015-01-17 10:50 171213083 IS Saga - Björklinge BK 1 (01) 0 - 2 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-01-18 11:30 171213079 Stenhagens KK - Almunge IK 2 - 6 Rasmus Pehkonen, Felicia Hassan Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-18 14:00 171213081 Rimbo IBK - Rasbo IK 1 - 9 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Sparbankshallen
2015-01-18 15:50 171213084 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 2 (02/03) 1 - 4 Linda Gustafsson, Josef Berndtsson Gamlishallen
2015-01-24 09:50 171213085 Almunge IK - SK Vide 3 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2015-01-24 13:40 171213090 Björklinge BK 1 (01) - Björklinge BK 2 (02/03) 3 - 4 Per Ericsson, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2015-01-25 11:30 171213086 Stenhagens KK - Rimbo IBK 7 - 0 Christoffer Stenlund, Nick Kyller Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-25 13:30 171213088 Rasbo IK - IS Saga 2 - 2 Tony Nyberg, Victor Flemström Hall 2000
2015-01-25 14:00 171213089 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2015-01-25 15:00 171213087 Storvreta IBK - Livets Ord IF 1 - 2 Felicia Hassan, Josef Berndtsson Ärentunaskolan
2015-01-31 12:30 171213095 Björklinge BK 2 (02/03) - Rasbo IK 3 - 2 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-01-31 14:50 171213096 Björklinge BK 1 (01) - Arlanda IBK 2 - 1 Tony Nyberg, Victor Flemström Björklinge Sporthall
2015-01-31 15:30 171213092 Livets Ord IF - SK Vide 2 - 0 Linda Gustafsson, Nikki Classon Allianshallen C
2015-01-31 15:50 171213094 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 1 - 1 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Gamlishallen
2015-02-01 11:00 171213091 Rimbo IBK - Almunge IK 1 - 6 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2015-02-01 12:00 171213093 IS Saga - Stenhagens KK 6 - 4 Tony Nyberg, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-02-07 11:10 171213097 Almunge IK - Livets Ord IF 6 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2015-02-07 15:50 171213099 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 3 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2015-02-08 09:00 171213102 Rasbo IK - Arlanda IBK 3 - 5 Georgios Papadakis, Rasmus Flodberg Hall 2000
2015-02-08 11:30 171213100 Stenhagens KK - Björklinge BK 2 (02/03) 2 - 5 Erik Palmertz, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-02-08 14:40 171213098 Rimbo IBK - IS Saga 0 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Sparbankshallen
2015-02-08 16:20 171213101 Storvreta IBK - Björklinge BK 1 (01) 1 - 5 Fabian Fahimi, Linda Gustafsson Ärentunaskolan
2015-01-31 16:40 171213103 IS Saga - Almunge IK 3 - 3 Linda Gustafsson, Nikki Classon Allianshallen C
2015-02-14 09:00 171213106 Björklinge BK 1 (01) - SK Vide 6 - 4 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-02-14 10:10 171213105 Björklinge BK 2 (02/03) - Rimbo IBK 11 - 0 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-02-15 12:30 171213108 Rasbo IK - Storvreta IBK 5 - 3 Peter Ottehall, Felicia Hassan Hall 2000
2015-02-15 14:10 171213107 Arlanda IBK - Stenhagens KK 1 - 6 Rikard Ohlström, Vesa Petterson Ekilla Sporthall
2015-02-25 16:55 171213104 FBC Uppsala Ungdom - Livets Ord IF 5 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-02-28 14:40 171213113 SK Vide - Rasbo IK 1 - 1 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Alsike sporthall
2015-02-28 18:00 171213111 Livets Ord IF - Björklinge BK 1 (01) 1 - 2 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Allianshallen C
2015-03-01 11:30 171213114 Stenhagens KK - Storvreta IBK 4 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-01 12:10 171213112 Rimbo IBK - Arlanda IBK 1 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2015-03-01 16:40 171213110 IS Saga - Björklinge BK 2 (02/03) 3 - 3 Maximilian Halvarsson, Josef Berndtsson Allianshallen C
2015-03-01 17:20 171213109 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2015-03-06 18:30 171213115 Björklinge BK 2 (02/03) - Almunge IK 5 - 4 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2015-03-07 12:30 171213116 Björklinge BK 1 (01) - FBC Uppsala Ungdom 7 - 1 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Björklinge Sporthall
2015-03-08 09:30 171213118 Rasbo IK - Livets Ord IF 4 - 2 Gustav Forsberg, Rasmus Flodberg Hall 2000
2015-03-08 11:30 171213120 Stenhagens KK - SK Vide 3 - 2 Maximilian Halvarsson, Linda Gustafsson Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-08 13:00 171213117 Arlanda IBK - IS Saga 5 - 2 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2015-03-08 14:40 171213119 Storvreta IBK - Rimbo IBK 5 - 1 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Ärentunaskolan
2015-03-14 08:30 171213124 IS Saga - Storvreta IBK 6 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen B
2015-03-14 11:10 171213122 Björklinge BK 2 (02/03) - Arlanda IBK 4 - 1 Per Ericsson, Daniel Tallkvist Björklinge Sporthall
2015-03-15 14:00 171213126 Rimbo IBK - SK Vide 1 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sparbankshallen
2015-03-15 15:50 171213123 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 4 - 1 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Gamlishallen
2015-03-15 17:20 171213121 Almunge IK - Björklinge BK 1 (01) 1 - 1 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2015-03-18 16:55 171213125 Livets Ord IF - Stenhagens KK 4 - 3 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Allianshallen C
2015-03-21 13:20 171213132 Rimbo IBK - Livets Ord IF 1 - 4 Per-Olof Svensson, Per Ericsson Långsjöhallen
2015-03-21 16:30 171213127 Arlanda IBK - Almunge IK 5 - 7 Mikael Eriksson, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2015-03-22 10:20 171213129 Storvreta IBK - Björklinge BK 2 (02/03) 2 - 9 David Kolsmyr, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-03-22 10:30 171213128 Rasbo IK - Björklinge BK 1 (01) 1 - 5 Per-Olof Svensson, Rasmus Pehkonen Hall 2000
2015-03-22 11:30 171213130 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Felicia Hassan, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-22 17:30 171213131 SK Vide - IS Saga 0 - 3 David Wigfeldt, Peter Brymér Hälsohuset
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 1 (01) 22 17 3 2 101-33 68 54
2. Björklinge BK 2 (02/ 03) 22 16 3 3 118-52 66 51
3. IS Saga 22 12 8 2 65-35 30 44
4. Almunge IK 22 12 4 6 90-59 31 40
5. FBC Uppsala Ungdom 22 11 3 8 74-69 5 36
6. Arlanda IBK 22 11 2 9 86-67 19 35
7. Stenhagens KK 22 11 0 11 84-74 10 33
8. Livets Ord IF 22 9 3 10 63-67 -4 30
9. SK Vide 22 6 4 12 63-71 -8 22
10. Rasbo IK 22 5 3 14 52-95 -43 18
11. Storvreta IBK 22 5 1 16 55-89 -34 16
12. Rimbo IBK 22 0 0 22 15-155 -140 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis