Pantamera Pojkar 16 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 16 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 12:00 201600004 Fagerhult Habo IBK - IBK Lockerud Mariestad 11 - 4 Carl Larsson, Magnus Nilsson Habo Sporthall A-hall
2014-09-28 11:30 201600001 IBK Lidköping - Mullsjö AIS 3 - 6 Per Johansson, Simon Bergbom Idrottens hus i Lidköping
2014-09-28 16:00 201600002 IBK Elfhög - IBK Vänersborg 4 - 4 Kenth Lindquist, Joel Vindroth Entréhallen, Trollhättan
2014-12-15 20:00 201600005 Skövde IBF - Götene Ais 3 - 4 Frida Lanzaro, Iza Hederdahl Arena A, Skövde
2015-03-22 16:00 201600003 Falköpings IBK - Stöpen IBK 3 - 4 Magnus Nilsson, Frida Lanzaro Frejahallen, Falköping
2014-10-04 11:00 201600007 Götene Ais - Fagerhult Habo IBK 2 - 4 Pedram Koublani, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2014-10-04 13:00 201600008 IBK Lockerud Mariestad - Falköpings IBK 4 - 3 Håkan Karlsson, Iza Hederdahl ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-10-04 15:00 201600009 Stöpen IBK - IBK Elfhög 3 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2014-10-05 12:00 201600010 IBK Vänersborg - IBK Lidköping 5 - 2 Kenth Lindquist, Lars Vindroth Fyrkanten, Vargön
2014-10-05 14:00 201600006 Mullsjö AIS - Skövde IBF 8 - 9 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Nyhemshallen - Mullsjö
2014-10-11 12:30 201600015 IBK Vänersborg - Mullsjö AIS 4 - 3 Carl Larsson, Magnus Nilsson Fyrkanten, Vargön
2014-10-11 14:30 201600013 Falköpings IBK - Götene Ais 3 - 3 Conny Hjelm, Håkan Karlsson Odenhallen,Falköping
2014-10-12 09:30 201600014 Fagerhult Habo IBK - Skövde IBF 6 - 8 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A-hall
2014-10-12 14:30 201600011 IBK Lidköping - Stöpen IBK 4 - 3 Simon Bergbom, Peter Holmgren Idrottens hus T2, Lidköping
2015-02-24 20:00 201600012 IBK Elfhög - IBK Lockerud Mariestad 7 - 11 Magnus Jansson, Kenth Lindquist Entréhallen, Trollhättan
2014-10-18 11:00 201600019 Götene Ais - IBK Elfhög 12 - 3 Carl Larsson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2014-10-18 13:00 201600020 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping 4 - 5 Simon Bergbom, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-10-18 17:30 201600016 Stöpen IBK - IBK Vänersborg 3 - 6 Eino Vuoluterä, Per Johansson Stöpenhallen, Skövde
2014-10-18 17:45 201600017 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK 8 - 1 Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl Nyhemshallen - Mullsjö
2014-10-19 12:00 201600018 Skövde IBF - Falköpings IBK 3 - 2 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Kavelbrohallen, Skövde
2014-11-01 10:00 201600021 IBK Lidköping - Götene Ais 8 - 13 Carl Larsson, Magnus Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2014-11-01 12:00 201600025 IBK Vänersborg - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-01 13:30 201600022 IBK Elfhög - Skövde IBF 5 - 7 Harri Tjäder, Daniel Dimitrovski Entréhallen, Trollhättan
2014-11-02 11:00 201600023 Falköpings IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 8 Carl Larsson, Magnus Nilsson Odenhallen,Falköping
2014-11-02 19:00 201600024 Stöpen IBK - Mullsjö AIS 5 - 3 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Stöpenhallen, Skövde
2014-11-08 10:30 201600027 IBK Lockerud Mariestad - Stöpen IBK 3 - 9 Patrick Limé, Peter Holmgren UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-08 11:00 201600026 Götene Ais - IBK Vänersborg 10 - 0 Iza Hederdahl, Per Johansson Västerbyhallen, Götene
2014-11-08 13:30 201600029 Fagerhult Habo IBK - IBK Elfhög 2 - 3 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Habo Sporthall A-hall
2014-11-08 14:00 201600030 Skövde IBF - IBK Lidköping 11 - 3 Mikael Magnusson, Robert Ewaldson Fjärilshallen, Skövde
2014-11-09 11:30 201600028 Mullsjö AIS - Falköpings IBK 7 - 1 Madelene Wallin Börjesson, Per Johansson Nyhemshallen - Mullsjö
2014-11-12 20:00 201600032 IBK Elfhög - Falköpings IBK 5 - 2 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Entréhallen, Trollhättan
2014-11-16 12:30 201600035 IBK Vänersborg - Skövde IBF 2 - 5 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Fyrkanten, Vargön
2014-11-16 13:00 201600031 IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK 10 - 0 Carl Larsson, Magnus Nilsson Idrottens hus T2, Lidköping
2014-11-16 13:45 201600034 Stöpen IBK - Götene Ais 2 - 8 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2015-02-27 19:00 201600033 IBK Lockerud Mariestad - Mullsjö AIS 6 - 6 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom LF-hallen, Mariestad
2014-11-22 10:30 201600036 Fagerhult Habo IBK - IBK Vänersborg 2 - 4 Thomas Trygg, Peter Axelsson Habo Sporthall A-hall
2014-11-22 11:00 201600038 Götene Ais - IBK Lockerud Mariestad 8 - 5 Per Johansson, Robert Ewaldson Västerbyhallen, Götene
2014-11-22 11:00 201600040 Falköpings IBK - IBK Lidköping 3 - 4 Iza Hederdahl, Conny Hjelm Odenhallen,Falköping
2014-11-22 15:00 201600037 Skövde IBF - Stöpen IBK 7 - 5 Iza Hederdahl, Magnus Nilsson Billingeskolan, Skövde
2014-11-22 17:45 201600039 Mullsjö AIS - IBK Elfhög 6 - 4 Christian Ragnevi, Richard Claesson Nyhemshallen - Mullsjö
2014-11-29 11:00 201600042 Götene Ais - Mullsjö AIS 4 - 3 Carl Larsson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2014-11-29 15:00 201600043 IBK Lockerud Mariestad - Skövde IBF 3 - 5 Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-30 14:00 201600041 IBK Lidköping - IBK Elfhög 6 - 3 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottens hus T2, Lidköping
2014-11-30 14:00 201600044 Stöpen IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 3 Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl Stöpenhallen, Skövde
2015-02-06 19:30 201600045 IBK Vänersborg - Falköpings IBK 4 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg
2014-12-20 14:30 201600048 Falköpings IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Christian Ragnevi, Peter Andersson Odenhallen,Falköping
2014-12-21 10:30 201600050 IBK Lidköping - IBK Vänersborg 10 - 1 Carl Larsson, Magnus Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2014-12-21 14:30 201600046 Skövde IBF - Mullsjö AIS 9 - 4 Simon Bergbom, Magnus Nilsson Arena B
2014-12-21 18:00 201600047 Fagerhult Habo IBK - Götene Ais 3 - 4 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Habo Sporthall A-hall
2014-12-21 18:00 201600049 IBK Elfhög - Stöpen IBK 7 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Entréhallen, Trollhättan
2015-01-10 11:00 201600055 Götene Ais - Skövde IBF 3 - 1 Simon Bergbom, Robert Ewaldson Västerbyhallen, Götene
2015-01-10 12:00 201600053 Stöpen IBK - Falköpings IBK 4 - 2 Per Johansson, Conny Hjelm Stöpenhallen, Skövde
2015-01-11 09:30 201600052 IBK Vänersborg - IBK Elfhög 5 - 10 Kenth Lindquist, Sven Persson Fyrkanten, Vargön
2015-01-11 11:30 201600051 Mullsjö AIS - IBK Lidköping 7 - 5 Alen Turcinhodzic, Peter Holmgren Nyhemshallen - Mullsjö
2015-03-08 15:00 201600054 IBK Lockerud Mariestad - Fagerhult Habo IBK 12 - 3 Peter Holmgren, Lennart Haane UW-Elasthallen, Mariestad
2015-01-17 11:00 201600058 Götene Ais - Falköpings IBK 9 - 4 Madelene Wallin Börjesson, Per Johansson Västerbyhallen, Götene
2015-01-17 13:00 201600059 Skövde IBF - Fagerhult Habo IBK 6 - 7 Eino Vuoluterä, Iza Hederdahl Billingeskolan, Skövde
2015-01-17 13:30 201600060 Mullsjö AIS - IBK Vänersborg 3 - 4 Pedram Koublani, Dan Pettersson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-01-17 17:00 201600056 Stöpen IBK - IBK Lidköping 6 - 5 Mikael Toverland, Linus Svensson Stöpenhallen, Skövde
2015-01-18 12:30 201600057 IBK Lockerud Mariestad - IBK Elfhög 6 - 5 Eino Vuoluterä, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2015-01-24 10:00 201600063 Falköpings IBK - Skövde IBF 2 - 5 Carl Larsson, Magnus Nilsson Odenhallen,Falköping
2015-01-24 12:00 201600065 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad 9 - 5 Patrick Limé, Kenth Lindquist Idrottens hus i Lidköping
2015-01-24 13:00 201600062 Fagerhult Habo IBK - Mullsjö AIS 8 - 4 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Habo Sporthall A-hall
2015-01-25 11:00 201600061 IBK Vänersborg - Stöpen IBK 3 - 4 Joel Vindroth, Lars Vindroth Fyrkanten, Vargön
2015-01-28 20:00 201600064 IBK Elfhög - Götene Ais 4 - 9 Joel Vindroth, Lars Vindroth Entréhallen, Trollhättan
2015-01-30 19:30 201600069 Mullsjö AIS - Stöpen IBK 4 - 7 Carl Larsson, Magnus Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-01-31 11:30 201600067 Skövde IBF - IBK Elfhög 8 - 5 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Arena C, Skövde
2015-01-31 12:30 201600068 Fagerhult Habo IBK - Falköpings IBK 5 - 2 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Habo Sporthall A-hall
2015-01-31 13:30 201600070 IBK Lockerud Mariestad - IBK Vänersborg 5 - 4 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom LF-hallen, Mariestad
2015-02-18 19:00 201600066 Götene Ais - IBK Lidköping 3 - 4 Iza Hederdahl, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2015-02-07 18:30 201600074 IBK Elfhög - Fagerhult Habo IBK 6 - 4 Joel Vindroth, Lars Vindroth Entréhallen, Trollhättan
2015-02-07 19:15 201600072 Stöpen IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 12 Patrick Limé, Peter Holmgren Stöpenhallen, Skövde
2015-02-08 11:00 201600075 IBK Lidköping - Skövde IBF 9 - 7 Iza Hederdahl, Magnus Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2015-02-25 19:00 201600073 Falköpings IBK - Mullsjö AIS 3 - 3 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Odenhallen,Falköping
2015-03-06 19:30 201600071 IBK Vänersborg - Götene Ais 3 - 5 Kenth Lindquist, Lars Vindroth Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-21 10:00 201600079 Götene Ais - Stöpen IBK 1 - 1 Carl Larsson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2015-02-21 11:30 201600080 Skövde IBF - IBK Vänersborg 6 - 4 Mikael Toverland, Linus Svensson Billingeskolan, Skövde
2015-02-21 12:15 201600078 Mullsjö AIS - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Daniel Mikkonen, Peter Axelsson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-02-22 17:00 201600076 Fagerhult Habo IBK - IBK Lidköping 3 - 2 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Habo Sporthall C
2015-03-18 19:15 201600077 Falköpings IBK - IBK Elfhög 4 - 3 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Odenhallen,Falköping
2015-02-28 10:30 201600083 IBK Lockerud Mariestad - Götene Ais 8 - 6 Linus Svensson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2015-02-28 15:30 201600081 IBK Vänersborg - Fagerhult Habo IBK 3 - 4 Kenth Lindquist, Dan Pettersson Idrottshuset, Vänersborg
2015-03-01 10:00 201600085 IBK Lidköping - Falköpings IBK 6 - 6 Carl Larsson, Magnus Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2015-03-01 11:30 201600082 Stöpen IBK - Skövde IBF 4 - 9 Per Johansson, Håkan Karlsson Stöpenhallen, Skövde
2015-03-01 18:00 201600084 IBK Elfhög - Mullsjö AIS 2 - 8 Joel Vindroth, Lars Vindroth Entréhallen, Trollhättan
2015-03-07 12:00 201600090 Falköpings IBK - IBK Vänersborg 2 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2015-03-07 13:00 201600089 Fagerhult Habo IBK - Stöpen IBK 4 - 4 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Habo Sporthall A-hall
2015-03-07 15:30 201600088 Skövde IBF - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Carl Larsson, Magnus Nilsson Billingeskolan, Skövde
2015-03-08 11:30 201600087 Mullsjö AIS - Götene Ais Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl Nyhemshallen - Mullsjö
2015-03-08 18:00 201600086 IBK Elfhög - IBK Lidköping 9 - 6 Kenth Lindquist, Dan Pettersson Entréhallen, Trollhättan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skövde IBF 18 14 0 4 114-80 34 42
2. Götene Ais 17 12 2 3 104-59 45 38
3. IBK Lidköping 18 9 1 8 101-95 6 28
4. Stöpen IBK 18 8 2 8 77-88 -11 26
5. IBK Lockerud Mariestad 18 8 1 9 105-107 -2 25
6. Fagerhult Habo IBK 18 8 1 9 78-92 -14 25
7. Mullsjö AIS 17 7 2 8 91-79 12 23
8. IBK Elfhög 18 7 1 10 89-107 -18 22
9. IBK Vänersborg 18 7 1 10 65-88 -23 22
10. Falköpings IBK 18 2 3 13 57-86 -29 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 19:00 201601002 Rydboholms SK - Tranemo IBK 6 - 0 Roger Härngren, Jimmy Härngren Idrottshallen, Viskafors
2014-09-27 17:30 201601003 Sandareds IBS - IBK Tygriket 99 5 - 9 Bengt Stadig, Daniel Dimitrovski Sandaredshallen
2014-12-12 20:00 201601001 Borås IBF - Ulricehamns IBK 10 - 2 Peter Axelsson, Daniel Mikkonen Daltorphallen, Borås
2014-10-03 19:30 201601005 Tranemo IBK - Sandareds IBS 5 - 1 Roger Härngren, Joakim Mattsson Idrottshallen, Tranemo
2014-10-04 15:00 201601006 Ulricehamns IBK - Rydboholms SK 2 - 13 Tommy Gunnarsson, Dennis Jelse Stenbockshallen, Ulricehamn
2014-10-06 18:30 201601004 IBK Alingsås - Borås IBF 8 - 7 Daniel Mikkonen, Arto Keckman Ängabo Sporthall, Alingsås
2014-10-11 15:00 201601009 IBK Tygriket 99 - Tranemo IBK 9 - 5 Joakim Mattsson, Dennis Jelse Arenahallen i Skene
2014-10-11 17:00 201601007 Rydboholms SK - IBK Alingsås 15 - 1 Jimmy Härngren, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2014-12-06 15:30 201601008 Sandareds IBS - Ulricehamns IBK 12 - 2 Roger Härngren, Jimmy Härngren Sandaredshallen
2014-10-13 18:45 201601010 IBK Alingsås - Sandareds IBS 4 - 9 Peter Axelsson, Arto Keckman Ängabo Sporthall, Alingsås
2014-10-19 14:30 201601011 Borås IBF - Rydboholms SK 7 - 6 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2014-10-19 16:00 201601012 Ulricehamns IBK - IBK Tygriket 99 3 - 8 Christian Ragnevi, Daniel Mikkonen Stenbockshallen, Ulricehamn
2014-10-31 19:30 201601015 Tranemo IBK - Ulricehamns IBK 8 - 1 Richard Claesson, Dennis Jelse Idrottshallen, Tranemo
2014-11-01 11:00 201601014 IBK Tygriket 99 - IBK Alingsås 19 - 3 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Öxabäckshallen
2014-11-02 13:00 201601013 Sandareds IBS - Borås IBF 6 - 6 Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2014-11-08 10:00 201601017 Borås IBF - IBK Tygriket 99 3 - 4 Jimmy Härngren, Peter Axelsson Daltorphallen, Borås
2014-11-08 14:00 201601016 IBK Alingsås - Tranemo IBK 4 - 12 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Ängabo Sporthall, Alingsås
2014-11-09 18:00 201601018 Rydboholms SK - Sandareds IBS 5 - 4 Christer Abrahamsson, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors
2014-11-14 19:00 201601019 IBK Tygriket 99 - Rydboholms SK 3 - 4 Richard Claesson, Dennis Jelse Öxabäckshallen
2014-11-15 10:30 201601020 Tranemo IBK - Borås IBF 4 - 2 Daniel Dimitrovski, Bengt Stadig Idrottshallen, Tranemo
2014-11-15 14:30 201601021 Ulricehamns IBK - IBK Alingsås 7 - 5 Richard Claesson, Dennis Jelse Stenbockshallen, Ulricehamn
2014-11-22 10:00 201601022 Borås IBF - IBK Alingsås 7 - 3 Jimmy Härngren, Roger Härngren Daltorphallen, Borås
2014-11-22 12:00 201601024 Rydboholms SK - Ulricehamns IBK 8 - 5 Tommy Gunnarsson, Bengt Stadig Idrottshallen, Viskafors
2014-11-22 18:30 201601023 Sandareds IBS - Tranemo IBK 7 - 7 Niclas Hultgren, Nebojsa Stefanovski Sandaredshallen
2014-11-29 12:30 201601027 IBK Tygriket 99 - Sandareds IBS 5 - 4 David Persson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2014-11-29 13:30 201601026 Tranemo IBK - Rydboholms SK 3 - 5 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2014-11-29 14:30 201601025 Ulricehamns IBK - Borås IBF 3 - 12 Jimmy Härngren, Niclas Hultgren Stenbockshallen, Ulricehamn
2014-12-15 18:45 201601028 IBK Alingsås - Rydboholms SK 1 - 17 Niclas Hultgren, Roger Härngren Ängabo Sporthall, Alingsås
2014-12-19 19:30 201601030 Tranemo IBK - IBK Tygriket 99 4 - 4 Richard Claesson, Dennis Jelse Idrottshallen, Tranemo
2014-12-21 16:00 201601029 Ulricehamns IBK - Sandareds IBS 1 - 9 Roger Härngren, Peter Axelsson Stenbockshallen, Ulricehamn
2015-01-10 13:30 201601031 Sandareds IBS - IBK Alingsås 16 - 5 Tobias Thorell, Nebojsa Stefanovski Sandaredshallen
2015-01-11 13:30 201601033 IBK Tygriket 99 - Ulricehamns IBK 17 - 0 Richard Claesson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2015-01-11 18:00 201601032 Rydboholms SK - Borås IBF 7 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Viskafors
2015-01-17 14:00 201601035 IBK Alingsås - IBK Tygriket 99 2 - 8 Daniel Mikkonen, Peter Axelsson Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-01-18 14:30 201601034 Borås IBF - Sandareds IBS 6 - 5 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2015-01-18 16:00 201601036 Ulricehamns IBK - Tranemo IBK 3 - 16 Tommy Gunnarsson, Peter Axelsson Stenbockshallen, Ulricehamn
2015-01-23 19:00 201601038 IBK Tygriket 99 - Borås IBF 8 - 4 Richard Claesson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2015-01-24 10:30 201601037 Tranemo IBK - IBK Alingsås 12 - 6 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2015-01-24 13:30 201601039 Sandareds IBS - Rydboholms SK 6 - 7 Dan Pettersson, Bengt Stadig Sandaredshallen
2015-01-30 19:30 201601040 Rydboholms SK - IBK Tygriket 99 6 - 7 Ola Forsberg, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors
2015-01-31 10:00 201601041 Borås IBF - Tranemo IBK 6 - 3 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Daltorphallen, Borås
2015-02-28 15:00 201601042 IBK Alingsås - Ulricehamns IBK 7 - 5 Tobias Thorell, Jimmy Härngren Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-02-06 20:00 201601043 Borås IBF - Ulricehamns IBK 5 - 1 Nebojsa Stefanovski, Bengt Stadig Daltorphallen, Borås
2015-02-07 12:00 201601044 Rydboholms SK - Tranemo IBK 4 - 1 Richard Claesson, Jimmy Härngren Idrottshallen, Viskafors
2015-02-07 13:30 201601045 Sandareds IBS - IBK Tygriket 99 16 - 3 Arto Keckman, Christian Ragnevi Sandaredshallen
2015-02-09 18:45 201601046 IBK Alingsås - Borås IBF 1 - 14 Daniel Mikkonen, Peter Axelsson Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-02-14 10:30 201601047 Tranemo IBK - Sandareds IBS 3 - 3 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Tranemo
2015-02-15 16:00 201601048 Ulricehamns IBK - Rydboholms SK 4 - 11 Carl Larsson, Magnus Nilsson Stenbockshallen, Ulricehamn
2015-02-20 19:00 201601051 IBK Tygriket 99 - Tranemo IBK 2 - 6 Richard Claesson, Dennis Jelse Öxabäckshallen
2015-02-21 13:30 201601050 Sandareds IBS - Ulricehamns IBK 7 - 4 Harri Tjäder, David Persson Sandaredshallen
2015-03-10 19:00 201601049 Rydboholms SK - IBK Alingsås 15 - 0 Jimmy Härngren, Roger Härngren Idrottshallen, Viskafors
2015-02-23 18:45 201601052 IBK Alingsås - Sandareds IBS 1 - 14 Daniel Mikkonen, Peter Axelsson Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-02-27 19:00 201601054 Ulricehamns IBK - IBK Tygriket 99 6 - 7 Tobias Thorell, Peter Axelsson Stenbockshallen, Ulricehamn
2015-02-28 10:00 201601053 Borås IBF - Rydboholms SK 4 - 6 Jimmy Härngren, Bengt Stadig Daltorphallen, Borås
2015-03-27 19:30 201601057 Tranemo IBK - Ulricehamns IBK 5 - 1 Richard Claesson, Dennis Jelse Idrottshallen, Tranemo
2015-03-28 13:00 201601056 IBK Tygriket 99 - IBK Alingsås 21 - 1 Joakim Mattsson, Dennis Jelse Ängshallen, Skene
2015-03-28 13:30 201601055 Sandareds IBS - Borås IBF 7 - 3 Daniel Dimitrovski, Tommy Gunnarsson Sandaredshallen
2015-03-07 10:30 201601058 IBK Alingsås - Tranemo IBK 4 - 13 Daniel Mikkonen, Peter Axelsson Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-03-08 13:00 201601059 Borås IBF - IBK Tygriket 99 7 - 2 Dennis Jelse, Bengt Stadig Daltorphallen, Borås
2015-03-24 19:00 201601060 Rydboholms SK - Sandareds IBS 4 - 4 Richard Claesson, Dennis Jelse Idrottshallen, Viskafors
2015-03-20 19:00 201601061 IBK Tygriket 99 - Rydboholms SK 7 - 4 Richard Claesson, Dennis Jelse Öxabäckshallen
2015-03-21 16:00 201601062 Tranemo IBK - Borås IBF 5 - 4 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2015-03-22 16:00 201601063 Ulricehamns IBK - IBK Alingsås 9 - 3 Daniel Mikkonen, Peter Axelsson Stenbockshallen, Ulricehamn
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rydboholms SK 18 14 1 3 143-64 79 43
2. IBK Tygriket 99 18 13 1 4 143-83 60 40
3. Tranemo IBK 18 10 3 5 112-72 40 33
4. Sandareds IBS 18 8 4 6 135-80 55 28
5. Borås IBF 18 9 1 8 112-81 31 28
6. Ulricehamns IBK 18 2 0 16 59-163 -104 6
7. IBK Alingsås 18 2 0 16 59-220 -161 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis