Herrar Senior/Junior (2014/15)

Gruppspel
Herrar Div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:15 211000001 Västerås IBS Ung - FC Europa Juniors 12 - 11 Amelin Begovic, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2014-10-04 14:45 211000003 IFK Arboga IBK - Kungsörs IBK 4 - 0 Lars Flink, Tomas Karlsson Vasahallen
2014-10-04 15:00 211000004 Per-Ols IBF - IBK Hallsta 4 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fagerstahallen
2014-10-04 18:00 211000005 Rönnby SK - VSK Innebandy 5 - 6 Juha Vanninen, Roger Nilsson Kristiansborgshallen
2014-11-17 19:45 211000002 Råby BK - Skälby IBK 7 - 8 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2014-10-06 18:30 211000009 IBK Hallsta - Råby BK 5 - 10 Kai Lahtela, Thomas Carlsson Nibblehallen
2014-10-06 19:45 211000011 Skultuna IS - Per-Ols IBF 6 - 9 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Råbyhallen
2014-10-07 20:00 211000008 Kungsörs IBK - FC Europa Juniors 5 - 4 e.förl. Kai Lahtela, Thomas Carlsson Sporthallen Kungsör A
2014-10-08 19:30 211000007 Skälby IBK - Västerås IBS Ung 6 - 7 Juha Vanninen, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-09 19:00 211000010 VSK Innebandy - IFK Arboga IBK 2 - 9 Daniel Östling, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-10 19:15 211000013 Västerås IBS Ung - Kungsörs IBK 7 - 4 Juha Vanninen, Lars Flink Kristiansborgshallen
2014-10-11 12:00 211000018 Per-Ols IBF - Rönnby SK 6 - 4 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Fagerstahallen
2014-10-12 13:30 211000015 FC Europa Juniors - VSK Innebandy 12 - 6 Mikael Åman, Martin Stockhult Råbyhallen
2014-10-12 18:00 211000014 Skälby IBK - IBK Hallsta 6 - 5 e.förl. Juha Vanninen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-13 19:45 211000016 Råby BK - Skultuna IS 9 - 6 Ej offentliggjord, Amelin Begovic Råbyhallen
2014-10-15 18:30 211000019 IBK Hallsta - Västerås IBS Ung 7 - 5 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Nibblehallen
2014-10-18 15:00 211000024 Per-Ols IBF - IFK Arboga IBK 9 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2014-10-18 18:00 211000021 Skultuna IS - Skälby IBK 3 - 15 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Råbyhallen
2014-10-19 12:30 211000023 Rönnby SK - Råby BK 4 - 5 Amelin Begovic, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2014-10-19 13:30 211000020 VSK Innebandy - Kungsörs IBK 2 - 13 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-24 19:15 211000025 Västerås IBS Ung - VSK Innebandy 10 - 1 Patrik Lindberg, Daniel Stahre Kristiansborgshallen
2014-10-25 13:00 211000030 Råby BK - IFK Arboga IBK 6 - 5 Daniel Östling, Dan Barthlen Råbyhallen
2014-10-25 14:15 211000028 Skälby IBK - Rönnby SK 7 - 6 Amelin Begovic, Roger Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-25 16:00 211000029 FC Europa Juniors - Per-Ols IBF 7 - 6 Daniel Östling, Dan Barthlen Råbyhallen
2014-10-27 19:00 211000026 IBK Hallsta - Skultuna IS 11 - 3 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Nibblehallen
2014-11-01 15:00 211000034 Per-Ols IBF - Kungsörs IBK 6 - 3 Lars Flink, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2014-11-01 15:30 211000036 Råby BK - FC Europa Juniors 5 - 4 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2014-11-01 16:30 211000035 IFK Arboga IBK - Skälby IBK 7 - 11 Mikael Åman Vasahallen
2014-11-01 18:00 211000031 Skultuna IS - Västerås IBS Ung 7 - 11 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2014-11-02 16:30 211000033 Rönnby SK - IBK Hallsta 1 - 9 Dan Barthlen, Roger Nilsson Kristiansborgshallen
2014-11-08 14:00 211000041 Kungsörs IBK - Råby BK 7 - 3 Amelin Begovic, Ej offentliggjord Sporthallen Kungsör A
2014-11-08 15:30 211000040 IBK Hallsta - IFK Arboga IBK 8 - 1 Mikael Åman, Martin Stockhult Nibblehallen
2014-11-08 18:00 211000038 Skultuna IS - Rönnby SK 6 - 5 Råbyhallen
2014-11-09 13:30 211000039 VSK Innebandy - Per-Ols IBF 5 - 8 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-09 18:00 211000042 Skälby IBK - FC Europa Juniors 8 - 5 Juha Vanninen, Amelin Begovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-11 20:00 211000047 FC Europa Juniors - IBK Hallsta 10 - 3 Daniel Stahre, Patrik Lindberg Råbyhallen
2014-11-12 19:00 211000045 IFK Arboga IBK - Skultuna IS 10 - 9 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Vasahallen
2014-11-12 19:30 211000048 Skälby IBK - Kungsörs IBK 4 - 3 e.förl. Roger Nilsson, Amelin Begovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-12 20:00 211000046 Råby BK - VSK Innebandy 9 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Råbyhallen
2014-11-13 17:30 211000043 Rönnby SK - Västerås IBS Ung 9 - 11 Lars Flink, Tomas Karlsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-15 18:00 211000052 Skultuna IS - FC Europa Juniors 4 - 8 Daniel Stahre, Patrik Lindberg Råbyhallen
2014-11-16 13:30 211000054 IBK Hallsta - Kungsörs IBK 9 - 3 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Nibblehallen
2014-11-16 19:00 211000050 Rönnby SK - IFK Arboga IBK 4 - 6 Juha Vanninen, Amelin Begovic Kristiansborgshallen
2014-11-19 19:30 211000053 VSK Innebandy - Skälby IBK 4 - 12 Daniel Stahre, Patrik Lindberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-19 19:15 KontaktHemmalag: Peter Andersson
KontaktHTele: 070-6087654
KontaktHEpost: p-a@tele2.se
KontaktBortalag: Johan Andersson
KontaktBTele: 
KontaktBEpost: yohan_andersson@hotmail.com
211000049 Västerås IBS Ung - Per-Ols IBF 4 - 3 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Kristiansborgshallen
2014-11-22 13:30 211000057 FC Europa Juniors - Rönnby SK 9 - 7 Lars Flink, Tomas Karlsson Råbyhallen
2014-11-22 14:00 211000059 Kungsörs IBK - Skultuna IS 7 - 6 e.förl. Roger Nilsson, Amelin Begovic Sporthallen Kungsör A
2014-11-22 14:30 211000060 IBK Hallsta - VSK Innebandy 10 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Nibblehallen
2014-11-22 16:00 211000056 Råby BK - Per-Ols IBF 4 - 9 Mikael Åman, Martin Stockhult Råbyhallen
2014-11-22 16:30 211000055 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ung 5 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Vasahallen
2014-11-29 15:00 211000063 Per-Ols IBF - Skälby IBK 3 - 8 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2014-11-29 16:30 211000062 IFK Arboga IBK - FC Europa Juniors 5 - 4 e.förl. Anders Ernhjelm, Peter Pettersson Vasahallen
2014-11-29 17:00 211000064 Rönnby SK - Kungsörs IBK 4 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Kristiansborgshallen
2014-11-29 18:00 211000066 Skultuna IS - VSK Innebandy 6 - 5 Roger Nilsson, Juha Vanninen Råbyhallen
2014-12-02 20:00 Orsak: Halva vårt H2 lag spelar USM P16 regionsslutspel i Sundsvall den 29/12.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211000061 Västerås IBS Ung - Råby BK 9 - 8 Lars Flink, Tomas Karlsson Kristiansborgshallen
2014-12-06 13:00 211000071 VSK Innebandy - Rönnby SK 10 - 9 Mikael Åman, Martin Stockhult Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-06 14:00 211000069 Kungsörs IBK - IFK Arboga IBK 1 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Sporthallen Kungsör A
2014-12-06 14:30 211000070 IBK Hallsta - Per-Ols IBF 9 - 5 Dan Barthlen Nibblehallen
2014-12-06 16:00 211000067 FC Europa Juniors - Västerås IBS Ung 11 - 4 Lars Flink, Tomas Karlsson Råbyhallen
2014-12-07 16:00 211000068 Skälby IBK - Råby BK 11 - 5 , Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-13 11:00 211000075 Råby BK - IBK Hallsta 6 - 8 Lars Flink, Tomas Karlsson Råbyhallen
2014-12-13 13:45 211000073 Västerås IBS Ung - Skälby IBK 3 - 5 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Kristiansborgshallen
2014-12-13 15:00 211000077 Per-Ols IBF - Skultuna IS 20 - 2 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Fagerstahallen
2014-12-13 15:30 211000076 IFK Arboga IBK - VSK Innebandy 11 - 8 Roger Nilsson, Amelin Begovic Vasahallen
2014-12-13 16:00 211000074 FC Europa Juniors - Kungsörs IBK 11 - 6 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Råbyhallen
2015-01-10 14:00 211000079 Kungsörs IBK - Västerås IBS Ung 3 - 5 Amelin Begovic, Roger Nilsson Sporthallen Kungsör A
2015-01-10 15:00 211000081 VSK Innebandy - FC Europa Juniors 7 - 12 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-10 15:30 211000080 IBK Hallsta - Skälby IBK 8 - 6 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Nibblehallen
2015-01-10 18:00 211000082 Skultuna IS - Råby BK 5 - 15 Lars Flink, Tomas Karlsson Råbyhallen
2015-01-11 19:00 211000084 Rönnby SK - Per-Ols IBF 1 - 7 Juha Vanninen, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2015-01-16 20:00 211000086 Kungsörs IBK - VSK Innebandy 4 - 3 Ej offentliggjord, Juha Vanninen Sporthallen Kungsör A
2015-01-17 10:30 
Orsak: Miss i kommunikationen kring 'första' matchflytten gör att matchen kan spelas på ursprungliga ordinarie datum men i annan hall - i stället för en veckomatch då bortalaget har svårt att få ihop fullt lag. NU är detta kommunicerat mellan båda lagen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211000087 Skälby IBK - Skultuna IS 13 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Råbyhallen
2015-01-17 13:30 211000089 Råby BK - Rönnby SK 7 - 3 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Råbyhallen
2015-01-17 17:30 211000090 IFK Arboga IBK - Per-Ols IBF 3 - 6 Lars Flink, Tomas Karlsson Vasahallen
2015-01-18 11:15 211000085 Västerås IBS Ung - IBK Hallsta 0 - 7 Juha Vanninen, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2015-01-24 15:00 211000095 Per-Ols IBF - FC Europa Juniors 8 - 3 Amelin Begovic, Roger Nilsson Fagerstahallen
2015-01-24 16:00 211000096 IFK Arboga IBK - Råby BK 7 - 8 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Vasahallen
2015-01-24 16:30 211000091 VSK Innebandy - Västerås IBS Ung 3 - 6 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-24 18:00 211000092 Skultuna IS - IBK Hallsta 3 - 17 Patrik Lindberg, Daniel Stahre Råbyhallen
2015-01-25 19:00 211000094 Rönnby SK - Skälby IBK 2 - 6 Juha Vanninen, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2015-01-31 13:30 211000099 IBK Hallsta - Rönnby SK 17 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Nibblehallen
2015-01-31 13:30 211000102 FC Europa Juniors - Råby BK 5 - 7 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Råbyhallen
2015-01-31 14:00 211000100 Kungsörs IBK - Per-Ols IBF 2 - 3 Ej offentliggjord, Anders Ernhjelm Sporthallen Kungsör A
2015-01-31 14:00 211000101 Skälby IBK - IFK Arboga IBK 8 - 3 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-01 13:45 Orsak: Får inte ihop lag pga. Skiftarbete
Eniga: Nej
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211000097 Västerås IBS Ung - Skultuna IS 9 - 3 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2015-02-07 11:00 211000108 FC Europa Juniors - Skälby IBK 6 - 7 e.förl. Thomas Carlsson, Kai Lahtela Råbyhallen
2015-02-07 15:00 211000105 Per-Ols IBF - VSK Innebandy 10 - 4 Patrik Lindberg, Daniel Stahre Fagerstahallen
2015-02-07 16:00 211000107 Råby BK - Kungsörs IBK 5 - 10 Lars Flink, Tomas Karlsson Råbyhallen
2015-02-07 17:00 211000106 IFK Arboga IBK - IBK Hallsta 1 - 6 Amelin Begovic, Roger Nilsson Vasahallen
2015-02-08 18:30 211000104 Rönnby SK - Skultuna IS 7 - 9 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Kristiansborgshallen
2015-02-11 19:00 211000113 IBK Hallsta - FC Europa Juniors 9 - 6 Juha Vanninen, Dan Barthlen Nibblehallen
2015-02-12 19:00 Orsak: Skälby spelar JAS denna helg
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211000114 Kungsörs IBK - Skälby IBK 4 - 5 e.förl. Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sporthallen Kungsör A
2015-02-14 10:45 211000109 Västerås IBS Ung - Rönnby SK 7 - 2 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Kristiansborgshallen
2015-02-14 13:30 211000112 VSK Innebandy - Råby BK 6 - 5 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-14 18:00 211000111 Skultuna IS - IFK Arboga IBK 6 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Råbyhallen
2015-02-19 19:00 211000115 Per-Ols IBF - Västerås IBS Ung 7 - 5 Lars Flink, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2015-02-21 14:00 211000119 Skälby IBK - VSK Innebandy 7 - 6 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-21 14:00 211000120 Kungsörs IBK - IBK Hallsta 4 - 5 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Sporthallen Kungsör A
2015-02-21 15:30 211000116 IFK Arboga IBK - Rönnby SK 9 - 3 Amelin Begovic, Roger Nilsson Vasahallen
2015-02-21 16:00 211000118 FC Europa Juniors - Skultuna IS 14 - 4 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Råbyhallen
2015-02-28 15:00 211000122 Per-Ols IBF - Råby BK 12 - 5 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Fagerstahallen
2015-02-28 15:00 211000126 VSK Innebandy - IBK Hallsta 1 - 13 Mikael Åman, Martin Stockhult Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-28 17:00 211000123 Rönnby SK - FC Europa Juniors 5 - 10 Patrik Lindberg, Daniel Stahre Kristiansborgshallen
2015-02-28 18:00 211000125 Skultuna IS - Kungsörs IBK 6 - 11 Juha Vanninen, Dan Barthlen Råbyhallen
2015-03-01 13:45 211000121 Västerås IBS Ung - IFK Arboga IBK 10 - 12 Lars Flink, Tomas Karlsson Kristiansborgshallen
2015-03-03 20:00 211000130 Kungsörs IBK - Rönnby SK 10 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sporthallen Kungsör A
2015-03-04 19:30 211000129 Skälby IBK - Per-Ols IBF 4 - 4 e.förl. Amelin Begovic, Roger Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-04 20:00 211000127 Råby BK - Västerås IBS Ung 9 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Råbyhallen
2015-03-05 19:00 211000132 VSK Innebandy - Skultuna IS 10 - 8 Tomas Karlsson, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-05 20:00 211000128 FC Europa Juniors - IFK Arboga IBK 10 - 7 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Råbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Hallsta 20 17 1 (0) 2 171-81 90 52
2. Skälby IBK 20 13 5 (4) 2 157-95 62 48
3. Per-Ols IBF 20 14 1 (0) 5 145-89 56 43
4. Västerås IBS Ung 20 13 0 (0) 7 136-123 13 39
5. FC Europa Juniors 20 11 3 (0) 6 162-125 37 36
6. Råby BK 20 11 0 (0) 9 138-134 4 33
7. IFK Arboga IBK 20 9 1 (1) 10 119-125 -6 29
8. Kungsörs IBK 20 7 4 (2) 9 105-98 7 27
9. VSK Innebandy 20 4 0 (0) 16 99-179 -80 12
10. Skultuna IS 20 3 1 (0) 16 106-213 -107 10
11. Rönnby SK 20 0 0 (0) 20 86-162 -76 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis