Damer (2015/16)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 17:15 170103003 Bålsta FBC - Rimbo IBK 6 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-09-27 09:30 170103004 Hagunda IF U - Rasbo IK 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Allianshallen B
2016-02-13 18:30 170103005 Uppsala Teknologer - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-10-03 12:00 170103010 Lokomotiv Grillby IBK - Bålsta FBC 12 - 1 Ian Engblom, Christian Jensen Bergvretenhallen
2015-10-04 14:20 170103009 Rasbo IK - Arlanda IBK 4 - 6 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2015-10-23 20:00 170103013 Alunda IBF U - Rimbo IBK 9 - 12 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Olandshallen
2016-01-10 15:30 170103018 Hagunda IF U - Uppsala Teknologer 12 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-10-17 15:15 170103024 Bålsta FBC - Hagunda IF U 2 - 6 Theodor Jonsson, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-10-18 15:50 170103019 Rasbo IK - Alunda IBF U 5 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Hall 2000
2015-10-18 17:15 170103020 Rimbo IBK - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 1 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Sparbankshallen
2015-10-21 20:15 170103023 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 3 - 8 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen C
2015-10-24 16:00 170103030 Arlanda IBK - Bålsta FBC 12 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2015-10-25 13:00 170103025 Alunda IBF U - Lokomotiv Grillby IBK 0 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Olandshallen
2015-11-08 12:00 170103033 Uppsala Teknologer - Rasbo IK 4 - 11 David Wigfeldt, Andreas Svensson Allianshallen A
2015-11-08 14:30 170103034 Rimbo IBK - Hagunda IF U 11 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2015-11-14 12:00 170103039 Lokomotiv Grillby IBK - Hagunda IF U 9 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Bergvretenhallen
2015-11-15 15:30 170103041 Rimbo IBK - Arlanda IBK 7 - 4 Simon Johansson, Fabian Fahimi Sparbankshallen
2015-11-15 16:30 170103040 Rasbo IK - Bålsta FBC 10 - 1 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Hall 2000
2015-11-21 16:00 170103046 Arlanda IBK - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 0 Roland Carlsson, Per Ericsson Ekilla Sporthall
2015-11-22 14:00 170103043 Uppsala Teknologer - Alunda IBF U 2 - 6 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen B
2015-11-27 20:00 170103049 Alunda IBF U - Hagunda IF U 6 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2015-11-28 18:30 170103050 Uppsala Teknologer - Bålsta FBC 7 - 4 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-11-29 18:00 170103054 Rasbo IK - Rimbo IBK 5 - 11 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Hall 2000
2015-12-05 14:00 170103056 Arlanda IBK - Hagunda IF U 6 - 5 Christoffer Flemström, Nick Kyller Ekilla Sporthall
2015-12-05 16:15 170103055 Bålsta FBC - Alunda IBF U 2 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-12-06 11:30 170103060 Rasbo IK - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 6 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Hall 2000
2015-12-11 20:00 170103061 Alunda IBF U - Arlanda IBK 2 - 2 Per Ericsson, Leif Ericsson Olandshallen
2015-12-13 10:30 170103064 Uppsala Teknologer - Rimbo IBK 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Allianshallen A
2015-12-19 11:00 170103071 Lokomotiv Grillby IBK - Uppsala Teknologer 10 - 2 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Bergvretenhallen
2015-12-19 11:30 170103069 Rimbo IBK - Bålsta FBC 11 - 5 Nick Kyller, Tony Nyberg Långsjöhallen
2015-12-20 12:40 170103070 Rasbo IK - Hagunda IF U 6 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hall 2000
2016-01-09 16:00 170103075 Arlanda IBK - Rasbo IK 12 - 2 Roland Carlsson, Thomas Stenman Ekilla Sporthall
2016-01-09 16:15 170103076 Bålsta FBC - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 8 Johan Öberg, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2016-01-17 12:30 170103079 Rimbo IBK - Alunda IBF U 12 - 8 Niklas Arvidsson, Lars Halvarsson Långsjöhallen
2016-01-17 15:40 170103084 Uppsala Teknologer - Hagunda IF U 5 - 13 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2016-01-22 20:00 170103085 Alunda IBF U - Rasbo IK 7 - 4 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Olandshallen
2016-01-23 09:10 170103090 Hagunda IF U - Bålsta FBC 15 - 1 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Fyrishov B
2016-01-23 13:15 170103086 Lokomotiv Grillby IBK - Rimbo IBK 5 - 2 Johan Öberg, Vesa Petterson Bergvretenhallen
2016-01-23 16:00 170103089 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 4 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-01-30 13:00 170103091 Lokomotiv Grillby IBK - Alunda IBF U 5 - 3 Christian Jensen, Johan Öberg Bergvretenhallen
2016-01-30 16:30 170103096 Bålsta FBC - Arlanda IBK 3 - 18 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-02-07 13:50 170103099 Rasbo IK - Uppsala Teknologer 7 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hall 2000
2016-02-07 15:10 170103100 Hagunda IF U - Rimbo IBK 4 - 3 Fabian Fahimi, Lars Halvarsson Allianshallen A
2016-02-20 16:00 170103107 Arlanda IBK - Rimbo IBK 12 - 5 Fabian Fahimi, Michael Selg Ekilla Sporthall
2016-02-20 16:15 170103106 Bålsta FBC - Rasbo IK 2 - 10 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2016-02-21 17:00 170103105 Hagunda IF U - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 5 Per Ericsson, Michael Selg Allianshallen B
2016-02-27 11:00 170103112 Lokomotiv Grillby IBK - Arlanda IBK 5 - 2 Olle Isacsson, Pierre Engström Bergvretenhallen
2016-02-27 14:00 170103109 Alunda IBF U - Uppsala Teknologer 4 - 5 Christoffer Stenlund, Joakim Ottosson Olandshallen
2016-03-05 18:15 170103116 Bålsta FBC - Uppsala Teknologer 4 - 9 Theodor Jonsson, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2016-03-06 11:00 170103115 Hagunda IF U - Alunda IBF U 4 - 8 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen A
2016-03-06 17:45 170103120 Rimbo IBK - Rasbo IK 1 - 4 Olle Isacsson, Pierre Engström Sparbankshallen
2016-03-11 18:10 170103122 Hagunda IF U - Arlanda IBK 4 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen A
2016-03-11 20:00 170103121 Alunda IBF U - Bålsta FBC 13 - 1 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Olandshallen
2016-03-19 12:00 170103126 Lokomotiv Grillby IBK - Rasbo IK 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Bergvretenhallen
2016-03-19 16:00 170103127 Arlanda IBK - Alunda IBF U 11 - 3 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2016-03-20 16:00 170103130 Rimbo IBK - Uppsala Teknologer 7 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 14 11 1 2 106-44 62 34
2. Rimbo IBK 14 10 0 4 102-76 26 30
3. Lokomotiv Grillby IBK 14 7 3 4 72-48 24 24
4. Alunda IBF U 14 7 2 5 78-66 12 23
5. Rasbo IK 14 6 3 5 82-71 11 21
6. Hagunda IF U 14 6 1 7 93-77 16 19
7. Uppsala Teknologer 14 4 0 10 54-99 -45 12
8. Bålsta FBC 14 0 0 14 35-141 -106 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis