Äldre pojkar (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Äldre pojkar div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-12-27 20:00 170154004 IK Sirius IBK 1 svart (01) - IK Sirius IBK 2 blå (01) 0 - 0 Allianshallen C
2016-01-09 12:20 170154005 Almunge IK - Stenhagens KK 2 (01) 2 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Almunge Sporthall
2016-01-09 13:00 170154002 Gävle GIK 2 (01) - Fjärdhundra SK 17 - 2 Per Linderdahl, Johan Stefansson Kunskapsskolans Sporthall
2016-01-09 15:30 170154003 Gävle GIK 1 (99/00) - Storvreta IBK 2 (01) 3 - 5 Per Linderdahl, Johan Stefansson Kunskapsskolans Sporthall
2016-01-09 17:00 170154001 Storvreta IBK 1 (00) - FBC Uppsala 8 - 1 Miodrag Djuric, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2016-01-16 14:00 170154006 Fjärdhundra SK - Storvreta IBK 1 (00) 2 - 9 Niklas Arvidsson, Per Ericsson Fjärdhundra Sporthall
2016-01-16 14:20 170154010 Almunge IK - IK Sirius IBK 1 svart (01) 8 - 4 Arvid Englund, Nick Kyller Almunge Sporthall
2016-01-16 16:55 170154009 Stenhagens KK 2 (01) - Gävle GIK 1 (99/00) 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Felicia Hassan Stenhagen BoKC
2016-01-16 18:30 170154008 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Gävle GIK 2 (01) 2 - 7 Vesa Petterson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2016-01-17 12:10 170154007 Storvreta IBK 2 (01) - FBC Uppsala 9 - 3 Ian Engblom, Mikael Rosenius Vattholma Sporthall
2016-01-21 21:15 170154011 Storvreta IBK 1 (00) - Storvreta IBK 2 (01) 5 - 1 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2016-01-23 13:15 170154014 Gävle GIK 2 (01) - Almunge IK 9 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Kunskapsskolans Sporthall
2016-01-24 14:00 170154012 Fjärdhundra SK - IK Sirius IBK 2 blå (01) 2 - 3 Johan Öberg, Rasmus Pehkonen Fjärdhundra Sporthall
2016-01-24 15:30 170154013 Stenhagens KK 2 (01) - FBC Uppsala 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagenskolans Sporthall
2016-02-19 19:10 170154015 IK Sirius IBK 1 svart (01) - Gävle GIK 1 (99/00) 5 - 7 Miodrag Djuric, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-01-30 13:15 170154020 Gävle GIK 1 (99/00) - Gävle GIK 2 (01) 5 - 4 Rikard Karlsson, Jacob Holmström Kunskapsskolans Sporthall
2016-01-30 14:40 170154018 Almunge IK - Fjärdhundra SK 3 - 3 Joakim Ottosson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2016-01-30 17:00 170154017 Storvreta IBK 2 (01) - Stenhagens KK 2 (01) 3 - 3 Marko Spasic, Per Ericsson Ärentunaskolan
2016-02-01 19:20 170154019 FBC Uppsala - IK Sirius IBK 1 svart (01) 5 - 6 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen B
2016-02-01 20:30 170154016 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Storvreta IBK 1 (00) 0 - 13 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen B
2016-02-06 14:00 170154024 Fjärdhundra SK - Gävle GIK 1 (99/00) 3 - 4 Johan Öberg, Christian Jensen Fjärdhundra Sporthall
2016-02-06 16:50 170154025 FBC Uppsala - Gävle GIK 2 (01) 9 - 2 Tony Nyberg, Per Ericsson Allianshallen B
2016-02-07 13:10 170154023 Storvreta IBK 2 (01) - IK Sirius IBK 1 svart (01) 3 - 1 Niklas Arvidsson, Emma Holmqvist Vattholma Sporthall
2016-02-07 14:20 170154021 Stenhagens KK 2 (01) - Storvreta IBK 1 (00) 1 - 6 Andreas Persson Stenberg, Joakim Ottosson Stenhagenskolans Sporthall
2016-02-28 16:50 170154022 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Almunge IK 6 - 2 Andreas Svensson, Victor Flemström Allianshallen B
2016-02-13 10:10 170154028 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Gävle GIK 1 (99/00) 1 - 3 Erik Palmertz, Lars Halvarsson Allianshallen A
2016-02-13 12:20 170154026 Almunge IK - Storvreta IBK 1 (00) 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Joakim Ottosson Almunge Sporthall
2016-02-13 15:30 170154029 Gävle GIK 2 (01) - Storvreta IBK 2 (01) 6 - 3 Joakim Karlsson, Göran Karlsson Kunskapsskolans Sporthall
2016-02-13 15:30 170154030 FBC Uppsala - Fjärdhundra SK 4 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2016-02-14 19:00 170154027 IK Sirius IBK 1 svart (01) - Stenhagens KK 2 (01) 2 - 2 Erik Palmertz, Lars Halvarsson Allianshallen C
2016-03-05 10:00 170154033 Gävle GIK 2 (01) - Stenhagens KK 2 (01) 8 - 8 Roger Morin, Martin Brolin Kunskapsskolans Sporthall
2016-03-05 12:15 170154032 Gävle GIK 1 (99/00) - Almunge IK 10 - 8 Roger Morin, Martin Brolin Kunskapsskolans Sporthall
2016-03-05 14:00 170154035 Fjärdhundra SK - Storvreta IBK 2 (01) 3 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2016-03-05 15:30 170154034 IK Sirius IBK 2 blå (01) - FBC Uppsala 4 - 3 David Kolsmyr, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2016-03-05 18:40 170154031 Storvreta IBK 1 (00) - IK Sirius IBK 1 svart (01) 3 - 1 Georgios Papadakis, Miodrag Djuric Ärentunaskolan
2016-03-12 13:15 170154037 Gävle GIK 2 (01) - IK Sirius IBK 1 svart (01) 5 - 4 Martin Stenberg, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2016-03-12 17:50 170154038 FBC Uppsala - Almunge IK 3 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2016-03-13 14:00 170154039 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK 2 (01) 0 - 2 Rasmus Pehkonen, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2016-03-13 18:40 170154036 Storvreta IBK 1 (00) - Gävle GIK 1 (99/00) 9 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2016-03-16 20:00 170154040 Storvreta IBK 2 (01) - IK Sirius IBK 2 blå (01) 8 - 2 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Ärentunaskolan
2016-03-18 19:10 170154043 IK Sirius IBK 1 svart (01) - Fjärdhundra SK 3 - 5 Niklas Arvidsson, Felicia Hassan Allianshallen C
2016-03-19 12:00 170154042 Gävle GIK 1 (99/00) - FBC Uppsala 12 - 3 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Kunskapsskolans Sporthall
2016-03-19 12:10 170154044 Almunge IK - Storvreta IBK 2 (01) 2 - 3 Stina Dingfors, David Kolsmyr Almunge Sporthall
2016-03-20 11:40 170154041 Storvreta IBK 1 (00) - Gävle GIK 2 (01) 6 - 3 Leif Ericsson, Ian Engblom Vattholma Sporthall
2016-03-20 17:50 170154045 Stenhagens KK 2 (01) - IK Sirius IBK 2 blå (01) 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 1 (00) 9 8 1 0 62-17 45 25
2. Gävle GIK 1 (99/ 00) 9 7 0 2 54-42 12 21
3. Storvreta IBK 2 (01) 9 5 2 2 38-28 10 17
4. Gävle GIK 2 (01) 9 5 1 3 61-42 19 16
5. IK Sirius IBK 2 blå (01) 9 4 1 4 23-41 -18 13
6. Stenhagens KK 2 (01) 9 2 4 3 30-33 -3 10
7. FBC Uppsala 9 2 2 5 33-48 -15 8
8. Almunge IK 9 1 3 5 34-46 -12 6
9. IK Sirius IBK 1 svart (01) 9 1 2 6 26-38 -12 5
10. Fjärdhundra SK 9 1 2 6 22-48 -26 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Äldre pojkar div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 19:30 170155002 SK Vide - Tierp IBK/TÖFF 6 - 0 Tony Nyberg, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-01-10 14:20 170155001 Stenhagens KK 1 P99/P00 - Väddö IF 2 - 3 Jonas Nordqvist, Victor Flemström Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-10 15:00 170155004 Enköpings IBK - IBK Östhammar 1 - 5 Johan Öberg, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-01-19 18:20 170155003 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 2 - 5 Andreas Persson Stenberg, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2016-01-14 19:15 170155005 Väddö IF - Stenhagens KK 3 (00) 6 - 2 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Vikingahallen
2016-01-16 14:45 170155008 Enköpings IBK - Gottsunda IBF 2 - 4 Johan Öberg, Georgios Papadakis S:t Ilianshallen
2016-01-16 16:10 170155007 IBK Östhammar - SK Vide 6 - 4 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-01-17 14:00 170155006 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 1 P99/P00 1 - 2 Jan-Olov Cederholm, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2016-01-21 19:30 170155012 Gottsunda IBF - SK Vide 0 - 4 Tony Nyberg, Jelena Spasic Gottsundahallen
2016-01-23 12:30 170155009 Stenhagens KK 3 (00) - Tierp IBK/TÖFF 8 - 3 Tony Nyberg, Victor Flemström Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-23 13:50 170155011 Stenhagens KK 1 P99/P00 - Enköpings IBK 13 - 1 Tony Nyberg, Victor Flemström Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-30 14:00 170155015 Väddö IF - Enköpings IBK 3 - 6 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Vikingahallen
2016-01-30 18:20 170155016 SK Vide - Stenhagens KK 1 P99/P00 3 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Alsike sporthall
2016-02-07 14:00 170155013 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 3 (00) 2 - 1 Miodrag Djuric, Johan Öberg Örsundsbro Sporthall
2016-02-20 15:30 170155014 Tierp IBK/TÖFF - IBK Östhammar 4 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Aspenhallen
2016-02-04 19:15 170155020 Väddö IF - SK Vide 3 - 5 Thomas Tanskanen, Lars Karlsson Vikingahallen
2016-02-06 13:40 170155018 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 2 - 1 Pontus Wirdby, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-02-06 16:10 170155017 IBK Östhammar - Stenhagens KK 3 (00) 4 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2016-02-07 15:30 170155019 Tierp IBK/TÖFF - Gottsunda IBF 6 - 6 Hampus Andersson, Magnus Undén Aspenhallen
2016-02-13 16:40 170155023 SK Vide - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2016-02-14 09:30 170155021 Enköpings IBK - Stenhagens KK 3 (00) 5 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2016-02-14 16:50 170155024 Stenhagens KK 1 P99/P00 - Tierp IBK/TÖFF 10 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2016-02-16 18:20 170155022 Gottsunda IBF - IBK Östhammar 1 - 3 Andreas Persson Stenberg, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2016-02-20 12:30 170155010 Lamadjurets AIBC - Väddö IF 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-03-05 12:30 170155026 SK Vide - Enköpings IBK 6 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2016-03-05 13:45 170155027 IBK Östhammar - Stenhagens KK 1 P99/P00 0 - 3 Johnny Söderqvist, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2016-03-05 13:50 170155028 Tierp IBK/TÖFF - Väddö IF 2 - 7 Leif Ericsson, Hampus Andersson Aspenhallen
2016-03-05 16:40 170155025 Stenhagens KK 3 (00) - Gottsunda IBF 2 - 0 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
170155032 Tierp IBK/TÖFF - Lamadjurets AIBC OW (0 - 5) Centralhallen
2016-03-10 19:45 170155031 Väddö IF - IBK Östhammar 5 - 1 Anders Leander, Jarmo Kuusisto Vikingahallen
2016-03-13 13:10 170155029 Stenhagens KK 3 (00) - SK Vide 5 - 2 Simon Bernhardsson Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-13 14:20 170155030 Stenhagens KK 1 P99/P00 - Gottsunda IBF 3 - 2 Simon Bernhardsson Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-19 12:20 170155034 Gottsunda IBF - Väddö IF 5 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2016-03-19 12:30 170155035 Enköpings IBK - Tierp IBK/TÖFF 15 - 2 Christian Jensen, Nick Kyller S:t Ilianshallen
2016-03-19 16:40 170155036 IBK Östhammar - Lamadjurets AIBC 8 - 3 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2016-03-20 13:10 170155033 Stenhagens KK 3 (00) - Stenhagens KK 1 P99/P00 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 1 P99/ P00 8 7 0 1 44-16 28 21
2. Lamadjurets AIBC 8 6 0 2 28-22 6 18
3. IBK Östhammar 8 5 1 2 32-25 7 16
4. Väddö IF 8 5 0 3 37-28 9 15
5. SK Vide 8 4 0 4 34-29 5 12
6. Stenhagens KK 3 (00) 8 3 1 4 29-27 2 10
7. Enköpings IBK 8 3 0 5 35-38 -3 9
8. Gottsunda IBF 8 1 1 6 20-31 -11 4
9. Tierp IBK/ TÖFF 8 0 1 7 19-62 -43 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Äldre pojkar grp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:30 170152004 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 1 (99/00) 7 - 1 Simon Hillerius Öberg, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-10-10 14:00 170152003 Fjärdhundra SK - Gottsunda IBF 1 - 1 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Fjärdhundra Sporthall
2015-10-10 16:50 170152001 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Gävle GIK 1 (99/00) 0 - 5 Felicia Hassan, Rasmus Pehkonen Allianshallen B
2015-10-11 12:00 170152002 Storvreta IBK 2 (01) - SK Vide 2 - 5 Thomas Tanskanen, Christoffer Wallenborg Ärentunaskolan
2015-10-14 19:10 170152005 Stenhagens KK 2 (01) - Enköpings IBK 7 - 1 Wictoria Fahimi, Fabian Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-17 12:20 170152009 Enköpings IBK - Fjärdhundra SK 5 - 4 Jonas Nordqvist, Christer Andersson S:t Ilianshallen
2015-10-17 14:40 170152007 Gottsunda IBF - Gävle GIK 1 (99/00) 1 - 8 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2015-10-17 15:30 170152006 SK Vide - IK Sirius IBK 2 blå (01) 1 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-10-18 12:00 170152008 Stenhagens KK 1 (99/00) - Storvreta IBK 2 (01) 4 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-18 13:10 170152010 Stenhagens KK 2 (01) - Lamadjurets AIBC 8 - 0 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-24 14:00 170152013 Gävle GIK 1 (99/00) - Enköpings IBK 6 - 4 Marcus Svedinger, Martin Stenberg Kunskapsskolans Sporthall
2015-10-24 14:00 170152015 Fjärdhundra SK - Lamadjurets AIBC 4 - 3 Georgios Papadakis, Tony Nyberg Fjärdhundra Sporthall
2015-10-24 15:30 170152012 SK Vide - Stenhagens KK 1 (99/00) 2 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson Alsike sporthall
2015-10-24 19:20 170152014 Storvreta IBK 2 (01) - Stenhagens KK 2 (01) 4 - 5 Ronnie Eriksson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-10-24 20:10 170152011 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Gottsunda IBF 5 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2015-11-07 14:00 170152020 Fjärdhundra SK - Storvreta IBK 2 (01) 1 - 6 Matti Eronen, Georgios Papadakis Fjärdhundra Sporthall
2015-11-07 14:20 170152017 Enköpings IBK - Gottsunda IBF 3 - 3 Andreas Svensson, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-11-08 12:00 170152018 Stenhagens KK 2 (01) - SK Vide 7 - 1 Tony Nyberg, Jan-Olov Cederholm Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-08 13:10 170152016 Stenhagens KK 1 (99/00) - IK Sirius IBK 2 blå (01) 3 - 6 Tony Nyberg, Jan-Olov Cederholm Stenhagenskolans Sporthall
2015-12-20 13:00 170152019 Lamadjurets AIBC - Gävle GIK 1 (99/00) 1 - 2 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Örsundsbro Sporthall
2015-11-14 12:20 170152023 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Nick Kyller, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2015-11-14 12:30 170152022 Stenhagens KK 1 (99/00) - Stenhagens KK 2 (01) 3 - 3 Andreas Bengtsson, Simon Bernhardsson Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-14 14:00 170152025 Gävle GIK 1 (99/00) - Storvreta IBK 2 (01) 1 - 2 Erik Lindberg, Marcus Svedinger Kunskapsskolans Sporthall
2015-11-14 18:55 170152024 SK Vide - Fjärdhundra SK 4 - 7 Anders Leander, Tony Nyberg Hälsohuset
2015-11-15 19:00 170152021 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Enköpings IBK 12 - 6 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2015-11-21 13:30 170152027 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 6 - 1 Felicia Hassan, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2015-11-21 14:00 170152028 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK 1 (99/00) 4 - 2 Christoffer Flemström, Victor Flemström Fjärdhundra Sporthall
2015-11-22 12:00 170152026 Stenhagens KK 2 (01) - IK Sirius IBK 2 blå (01) 5 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-22 18:40 170152029 Storvreta IBK 2 (01) - Gottsunda IBF 3 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
2015-12-07 20:20 170152030 Gävle GIK 1 (99/00) - SK Vide 8 - 3 Alexander Westberg, Jacob Holmström Kunskapsskolans Sporthall
2015-11-28 12:20 170152035 Gottsunda IBF - SK Vide 6 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Gottsundahallen
2015-11-28 12:30 170152034 Stenhagens KK 1 (99/00) - Gävle GIK 1 (99/00) 5 - 3 Nick Kyller, Alexander Sommensjö Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-28 14:45 170152033 Enköpings IBK - Storvreta IBK 2 (01) 2 - 4 Oliver Halvarsson, Jonas Backman S:t Ilianshallen
2015-11-28 16:00 170152031 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Lamadjurets AIBC 4 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen C
2015-11-29 12:00 170152032 Stenhagens KK 2 (01) - Fjärdhundra SK 7 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-12-05 12:30 170152039 SK Vide - Enköpings IBK 5 - 3 Felicia Hassan, Tony Nyberg Alsike sporthall
2015-12-05 14:00 170152036 Fjärdhundra SK - IK Sirius IBK 2 blå (01) 6 - 2 Josef Berndtsson, Christian Jensen Fjärdhundra Sporthall
2015-12-05 14:30 170152038 Gävle GIK 1 (99/00) - Stenhagens KK 2 (01) 5 - 6 Reine Schröder, Jonathan Blank Kunskapsskolans Sporthall
2015-12-05 14:40 170152040 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 1 (99/00) 2 - 3 Georgios Papadakis, August Fricking Gottsundahallen
2015-12-06 18:30 170152037 Storvreta IBK 2 (01) - Lamadjurets AIBC 6 - 4 Niklas Arvidsson, Joakim Ottosson Vattholma Sporthall
2015-12-11 19:30 170152041 IK Sirius IBK 2 blå (01) - Storvreta IBK 2 (01) 1 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-12-12 12:30 170152045 Enköpings IBK - Stenhagens KK 1 (99/00) 2 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-12 13:30 170152043 Lamadjurets AIBC - SK Vide 4 - 4 Victor Flemström, Christoffer Flemström Örsundsbro Sporthall
2015-12-12 14:00 170152042 Fjärdhundra SK - Gävle GIK 1 (99/00) 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2015-12-13 12:00 170152044 Stenhagens KK 2 (01) - Gottsunda IBF 9 - 2 Jonas Nordqvist, Andreas Persson Stenberg Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 2 (01) 9 8 1 0 57-24 33 25
2. Storvreta IBK 2 (01) 9 7 0 2 40-25 15 21
3. Fjärdhundra SK 9 5 1 3 39-32 7 16
4. Gävle GIK 1 (99/ 00) 9 5 0 4 40-29 11 15
5. IK Sirius IBK 2 blå (01) 9 5 0 4 38-35 3 15
6. Stenhagens KK 1 (99/ 00) 9 3 2 4 28-36 -8 11
7. Lamadjurets AIBC 9 3 1 5 32-34 -2 10
8. SK Vide 9 2 1 6 28-47 -19 7
9. Gottsunda IBF 9 1 2 6 22-40 -18 5
10. Enköpings IBK 9 1 2 6 27-49 -22 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Äldre pojkar grp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:00 170153005 FBC Uppsala - Storvreta IBK 0 - 6 Andreas Bengtsson, Ian Engblom Allianshallen A
2015-10-10 13:30 170153001 Tierp IBK/TÖFF - Almunge IK 3 - 3 Richard Öhneskog, Roger Morin Aspenhallen
2015-10-10 16:10 170153003 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 svart (01) 2 - 5 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Frösåkersskolan
2015-12-13 13:15 170153002 Väddö IF - Gävle GIK 2 (01) 4 - 7 Jarmo Kuusisto, Anders Leander Vikingahallen
2015-10-17 14:00 170153006 Gävle GIK 2 (01) - Tierp IBK/TÖFF 3 - 4 Jonathan Blank, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2015-10-17 17:00 170153009 Storvreta IBK - IBK Östhammar 12 - 1 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2015-10-17 17:20 170153007 IK Sirius IBK 1 svart (01) - Almunge IK 2 - 3 Felicia Hassan, Pierre Engström Allianshallen C
2015-10-20 20:10 170153008 Stenhagens KK 3 (00) - Väddö IF 5 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-22 19:15 170153014 Väddö IF - FBC Uppsala 6 - 8 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2015-10-24 12:00 170153012 Gävle GIK 2 (01) - Stenhagens KK 3 (00) 10 - 2 Marcus Svedinger, Martin Stenberg Kunskapsskolans Sporthall
2015-10-24 12:00 170153013 Almunge IK - Storvreta IBK 5 - 4 Olle Isacsson, Roger Collin Almunge Sporthall
2015-10-24 13:45 170153011 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 1 svart (01) 1 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2015-11-07 12:00 170153018 FBC Uppsala - Gävle GIK 2 (01) 9 - 5 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Allianshallen B
2015-11-07 12:30 170153016 Stenhagens KK 3 (00) - Tierp IBK/TÖFF 6 - 0 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-07 16:00 170153020 IBK Östhammar - Väddö IF 5 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2015-11-07 17:00 170153017 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 svart (01) 8 - 2 Nick Kyller, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2015-11-13 17:40 170153025 Almunge IK - Väddö IF 5 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-11-14 12:00 170153024 Gävle GIK 2 (01) - IBK Östhammar 4 - 2 Erik Lindberg, Marcus Svedinger Kunskapsskolans Sporthall
2015-11-14 13:30 170153021 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 4 - 8 Leif Ericsson, Matti Eronen Aspenhallen
2015-11-14 13:40 170153022 Stenhagens KK 3 (00) - FBC Uppsala 3 - 5 Andreas Bengtsson, Simon Bernhardsson Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-19 19:15 170153029 Väddö IF - IK Sirius IBK 1 svart (01) 5 - 5 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Vikingahallen
2015-11-21 15:20 170153030 Almunge IK - Gävle GIK 2 (01) 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-11-21 16:10 170153028 IBK Östhammar - Stenhagens KK 3 (00) 6 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2015-11-21 19:10 170153026 FBC Uppsala - Tierp IBK/TÖFF 11 - 5 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen C
2015-11-28 13:40 170153034 Stenhagens KK 3 (00) - Almunge IK 3 - 2 Nick Kyller, Alexander Sommensjö Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-28 13:40 170153035 IK Sirius IBK 1 svart (01) - Gävle GIK 2 (01) 3 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen C
2015-11-28 14:50 170153032 FBC Uppsala - IBK Östhammar 5 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen C
2015-11-28 17:00 170153033 Storvreta IBK - Väddö IF 4 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Ärentunaskolan
2015-12-05 10:50 170153040 IK Sirius IBK 1 svart (01) - Stenhagens KK 3 (00) 7 - 2 Andreas Persson Stenberg, Mikael Rosenius Allianshallen C
2015-12-05 12:00 170153039 Gävle GIK 2 (01) - Storvreta IBK 3 - 5 Richard Öhneskog, Alexander Westberg Kunskapsskolans Sporthall
2015-12-05 16:10 170153036 IBK Östhammar - Tierp IBK/TÖFF 2 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-12-05 16:40 170153038 Almunge IK - FBC Uppsala 3 - 2 Thomas Tanskanen, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2015-12-11 18:20 170153044 FBC Uppsala - IK Sirius IBK 1 svart (01) 1 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-12-12 13:25 170153041 Tierp IBK/TÖFF - Väddö IF 3 - 10 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Aspenhallen
2015-12-12 16:10 170153042 IBK Östhammar - Almunge IK 1 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-12-12 18:10 170153045 Storvreta IBK - Stenhagens KK 3 (00) 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Nick Kyller Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 8 6 0 2 53-21 32 18
2. Almunge IK 8 5 2 1 29-20 9 17
3. IK Sirius IBK 1 svart (01) 8 4 2 2 31-25 6 14
4. FBC Uppsala 8 4 0 4 41-38 3 12
5. Gävle GIK 2 (01) 8 3 2 3 39-33 6 11
6. IBK Östhammar 8 3 0 5 26-38 -12 9
7. Stenhagens KK 3 (00) 8 3 0 5 23-40 -17 9
8. Väddö IF 8 2 1 5 39-42 -3 7
9. Tierp IBK/ TÖFF 8 2 1 5 23-47 -24 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis