Herrar Division 5 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 19:00 181501003 Olsäters SK - SK Örnen U 5 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Deje Sporthall A
2015-09-25 19:30 181501002 Åsmyra IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 7 Jacob Osbrink, Adam Haglund Grossbolshallen
2015-09-25 19:30 181501005 IFK Väse U - Karlskoga IBF U 8 - 1 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Väse Sporthall
2015-09-26 16:30 181501001 Degerfors IBK U - Deje IBF 5 - 5 Peter Strömbäck, Amanda Törner Stora Vallahallen
2015-09-27 14:00 181501006 Nykroppa IBK - Hertzöga BK 5 - 9 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Nykroppahallen
2015-10-02 20:00 181501009 Karlskoga IBF U - Olsäters SK 2 - 7 Albin Jakobsson, Lars Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2015-10-02 20:00 181501012 Kristinehamns IBF U - Nykroppa IBK 3 - 5 Jacob Osbrink, Adam Haglund Brogårdshallen
2015-10-03 13:00 181501007 SK Örnen U - Degerfors IBK U 6 - 1 Tim Sandström, Robin Särén Molkoms Sporthall
2015-10-03 14:15 181501010 Hertzöga BK - Edebäck IBF U 4 - 9 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Ilandaskolan
2015-10-04 20:00 181501011 Deje IBF - IFK Väse U 1 - 6 Roger Nilsson, Lucas Nilsson Deje Sporthall A
2015-10-09 19:30 181501013 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 4 - 9 Tim Sandström, Robin Särén Stora Vallahallen
2015-10-09 19:30 181501014 Åsmyra IBK U - Deje IBF 15 - 5 Albin Genberg, Alex Åkesson Grossbolshallen
2015-10-11 14:00 181501018 Nykroppa IBK - Karlskoga IBF U 4 - 5 Mark Morén, Christoffer Frykestam Nykroppahallen
2015-10-11 15:00 181501016 Edebäck IBF U - SK Örnen U 10 - 1 Isak Norberg, Ali Halaoui Ekshärads Sporthall
2015-10-12 20:00 181501017 IFK Väse U - Hertzöga BK 8 - 3 Lars Larsson, Jörgen Grändefors Väse Sporthall
2015-10-15 20:30 181501020 Hertzöga BK - Åsmyra IBK U 7 - 4 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Ilandaskolan
2015-10-16 19:00 181501021 Deje IBF - Olsäters SK 1 - 11 Adam Nilsson, Andreas Norberg Deje Sporthall A
2015-10-16 20:00 181501019 Karlskoga IBF U - Degerfors IBK U 10 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Karlbergshallen B Karlskoga
2015-10-16 20:45 181501022 Kristinehamns IBF U - Edebäck IBF U 6 - 5 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Brogårdshallen
2015-10-17 14:00 181501023 SK Örnen U - IFK Väse U 2 - 8 Robin Särén, Timmy Samuelsson Molkoms Sporthall
2015-10-23 19:30 181501027 Olsäters SK - Kristinehamns IBF U 10 - 3 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Deje Sporthall A
2015-10-24 15:15 181501026 Åsmyra IBK U - Karlskoga IBF U 14 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Grossbolshallen
2015-10-25 13:30 181501028 Edebäck IBF U - Deje IBF 15 - 2 Robin Särén, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2015-10-25 17:30 181501025 Degerfors IBK U - Hertzöga BK 1 - 6 Gabriel Gunnarsson, Lars Larsson Stora Vallahallen
2016-03-08 19:30 181501030 Nykroppa IBK - SK Örnen U 2 - 9 Mark Morén, Lars Larsson Nykroppahallen
2015-10-30 19:00 181501036 Deje IBF - Nykroppa IBK 6 - 9 Adam Nilsson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2015-10-30 20:00 181501034 Karlskoga IBF U - Edebäck IBF U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Lars Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2015-10-31 12:00 181501031 SK Örnen U - Åsmyra IBK U 4 - 5 Robert Andersson, Alfred Särnehed Molkoms Sporthall
2015-10-31 15:30 181501032 Hertzöga BK - Olsäters SK 6 - 7 Alfred Särnehed, Christoffer Risberg Ilandaskolan
2015-11-02 20:00 181501035 IFK Väse U - Kristinehamns IBF U 9 - 2 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Väse Sporthall
2015-11-06 19:00 181501037 Degerfors IBK U - Olsäters SK 0 - 8 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2015-11-06 19:00 181501040 Deje IBF - SK Örnen U 5 - 12 Adam Nilsson, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2015-11-06 20:30 181501041 Kristinehamns IBF U - Karlskoga IBF U 6 - 18 Alfred Särnehed, Oscar Ryen Brogårdshallen
2015-11-07 14:00 181501039 Nykroppa IBK - Edebäck IBF U 7 - 9 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Nykroppahallen
2015-11-07 15:15 181501038 Åsmyra IBK U - IFK Väse U 2 - 6 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2015-11-13 20:00 181501046 Karlskoga IBF U - Deje IBF 14 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Karlbergshallen B Karlskoga
2015-11-13 20:15 181501048 SK Örnen U - Hertzöga BK 4 - 13 Rebecka Fagrell, Tim Sandström Molkoms Sporthall
2015-11-15 11:00 181501045 Olsäters SK - Nykroppa IBK 8 - 5 Jörgen Grändefors, Lucas Nilsson Deje Sporthall A
2015-11-15 13:00 181501043 Edebäck IBF U - Åsmyra IBK U 13 - 8 Robin Särén, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2015-11-15 13:00 181501044 IFK Väse U - Degerfors IBK U 9 - 3 Alfred Särnehed, Philip Aronsson-Elffors Väse Sporthall
2015-11-20 19:00 181501049 Olsäters SK - IFK Väse U 2 - 9 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2015-11-21 12:45 181501053 SK Örnen U - Karlskoga IBF U 1 - 8 Lars Larsson, Albin Jakobsson Molkoms Sporthall
2015-11-21 15:15 181501051 Åsmyra IBK U - Nykroppa IBK 6 - 2 Robin Särén, Tim Sandström Grossbolshallen
2015-11-21 17:00 181501054 Hertzöga BK - Kristinehamns IBF U 7 - 6 Erik Ejerfeldt, Oskar Sundin Ilandaskolan
2015-11-22 14:00 181501050 Degerfors IBK U - Edebäck IBF U 1 - 4 Andreas Brohm, Sebastian Falk-Asplund Stora Vallahallen
2015-11-27 19:30 181501055 Åsmyra IBK U - Degerfors IBK U 9 - 3 Lucas Nilsson, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2015-11-27 19:45 181501058 Kristinehamns IBF U - Deje IBF 10 - 2 Peter Åhling, Robert Andersson Brogårdshallen
2015-11-29 14:00 181501056 Edebäck IBF U - Olsäters SK 12 - 5 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Ekshärads Sporthall
2015-11-29 14:00 181501057 Nykroppa IBK - IFK Väse U 7 - 16 Robin Särén, Tim Sandström Nykroppahallen
2015-12-09 20:15 181501060 Hertzöga BK - Karlskoga IBF U 9 - 2 Johnny Mizser, Adam Haglund Ilandaskolan
2015-12-02 20:15 181501063 IFK Väse U - Edebäck IBF U 12 - 8 Peter Åhling, Andreas Brohm Väse Sporthall
2015-12-04 19:00 181501064 Deje IBF - Hertzöga BK 3 - 7 Robin Särén, Tim Sandström Deje Sporthall A
2015-12-05 18:00 181501062 Olsäters SK - Åsmyra IBK U 8 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2015-12-06 14:30 181501065 SK Örnen U - Kristinehamns IBF U 5 - 5 Rebecka Fagrell, Tim Sandström Molkoms Sporthall
2015-12-06 17:30 181501061 Degerfors IBK U - Nykroppa IBK 7 - 5 Roger Nilsson, Peter Åhling Stora Vallahallen
2015-12-11 20:00 181501071 Karlskoga IBF U - IFK Väse U 11 - 7 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2015-12-12 13:00 181501068 Kristinehamns IBF U - Åsmyra IBK U 9 - 8 Gabriel Gunnarsson, Albin Jakobsson Brogårdshallen
2015-12-13 13:00 181501072 Hertzöga BK - Nykroppa IBK 14 - 1 Adam Nilsson, Andreas Norberg Ilandaskolan
2015-12-15 20:00 181501067 Deje IBF - Degerfors IBK U 8 - 9 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2016-01-03 15:00 181501069 SK Örnen U - Olsäters SK 2 - 8 Raimon Strömberg, Christoffer Risberg Molkoms Sporthall
2015-12-18 19:30 181501075 Olsäters SK - Karlskoga IBF U 11 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2015-12-19 14:00 181501073 Degerfors IBK U - SK Örnen U 1 - 4 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2015-12-19 14:00 181501076 Edebäck IBF U - Hertzöga BK 9 - 1 Isak Norberg, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2015-12-19 14:00 181501077 IFK Väse U - Deje IBF 14 - 7 Andreas Brohm, Pierre Strand Väse Sporthall
2015-12-19 14:00 181501078 Nykroppa IBK - Kristinehamns IBF U 4 - 8 David Granström, Lars Larsson Nykroppahallen
2016-01-08 19:00 181501080 Deje IBF - Åsmyra IBK U 6 - 10 Robert Andersson, Alfred Särnehed Deje Sporthall A
2016-01-08 20:00 181501084 Karlskoga IBF U - Nykroppa IBK 13 - 3 Andreas Brohm, Albin Jakobsson Karlbergshallen B Karlskoga
2016-01-09 13:00 181501079 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 13 - 2 Per Sundvall, Sofia Aadli Brogårdshallen
2016-01-09 15:30 181501083 Hertzöga BK - IFK Väse U 7 - 9 Robert Andersson, Adam Haglund Ilandaskolan
2016-01-10 14:30 181501082 SK Örnen U - Edebäck IBF U 5 - 7 Adrian Blomquist, Anders Nilsson Molkoms Sporthall
2016-01-15 19:00 181501087 Olsäters SK - Deje IBF 14 - 2 Robin Särén, Tim Sandström Deje Sporthall A
2016-01-15 19:30 181501086 Åsmyra IBK U - Hertzöga BK 4 - 6 Lucas Nilsson, Percy Lundkvist Grossbolshallen
2016-01-15 19:30 181501089 IFK Väse U - SK Örnen U 14 - 3 Sebastian Falk-Asplund, Ida Lilja Väse Sporthall
2016-01-16 16:00 181501088 Edebäck IBF U - Kristinehamns IBF U 10 - 3 Joe Larsson, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2016-01-16 16:30 181501085 Degerfors IBK U - Karlskoga IBF U 2 - 8 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2016-01-22 19:00 181501094 Deje IBF - Edebäck IBF U 5 - 7 Alfred Särnehed, Adam Haglund Deje Sporthall A
2016-01-23 13:00 181501093 Kristinehamns IBF U - Olsäters SK 5 - 11 Alfred Särnehed, Robert Andersson Brogårdshallen
2016-01-23 15:00 181501096 SK Örnen U - Nykroppa IBK 9 - 3 Nicklas Johansson, Gabriel Gunnarsson Molkoms Sporthall
2016-01-23 17:15 181501091 Hertzöga BK - Degerfors IBK U 7 - 4 Oskar Sundin, Erik Ejerfeldt Ilandaskolan
2016-02-11 19:30 181501092 Karlskoga IBF U - Åsmyra IBK U 3 - 3 Christoffer Parmhed, Lars Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2016-01-29 20:15 181501101 Kristinehamns IBF U - IFK Väse U 3 - 5 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2016-01-30 15:15 181501097 Åsmyra IBK U - SK Örnen U 7 - 3 Johnny Mizser, Adam Nilsson Grossbolshallen
2016-01-30 17:00 181501098 Olsäters SK - Hertzöga BK 3 - 5 Robert Andersson, Alfred Särnehed Deje Sporthall A
2016-01-31 13:00 181501100 Edebäck IBF U - Karlskoga IBF U 19 - 12 Jörgen Grändefors, David Granström Ekshärads Sporthall
2016-02-04 19:00 181501102 Nykroppa IBK - Deje IBF 7 - 4 Mark Morén, Johnny Mizser Nykroppahallen
2016-02-05 19:30 181501104 IFK Väse U - Åsmyra IBK U 16 - 5 Alfred Särnehed, Robert Andersson Väse Sporthall
2016-02-05 20:00 181501107 Karlskoga IBF U - Kristinehamns IBF U 7 - 6 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Karlbergshallen B Karlskoga
2016-02-06 12:45 181501106 SK Örnen U - Deje IBF 12 - 3 Sebastian Falk-Asplund, Andreas Brohm Molkoms Sporthall
2016-02-06 15:00 181501105 Edebäck IBF U - Nykroppa IBK 17 - 6 Sven-Olov Berggren, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2016-02-07 16:00 181501103 Olsäters SK - Degerfors IBK U 17 - 0 Tim Sandström, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2016-02-11 19:00 181501111 Nykroppa IBK - Olsäters SK 3 - 10 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Nykroppahallen
2016-02-12 19:00 181501112 Deje IBF - Karlskoga IBF U 2 - 12 Nicklas Johansson, Tim Sandström Deje Sporthall A
2016-02-12 19:30 181501109 Åsmyra IBK U - Edebäck IBF U 4 - 11 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Grossbolshallen
2016-02-13 15:00 181501110 Degerfors IBK U - IFK Väse U 6 - 13 Sebastian Falk-Asplund, Andreas Brohm Stora Vallahallen
2016-02-14 13:00 181501114 Hertzöga BK - SK Örnen U WO (5 - 0) Albin Jakobsson, Alfred Särnehed Ilandaskolan
2016-02-19 20:00 181501119 Karlskoga IBF U - SK Örnen U 10 - 6 , Pierre Malmgren Karlbergshallen B Karlskoga
2016-02-20 14:00 181501115 IFK Väse U - Olsäters SK 12 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2016-02-20 14:00 181501117 Nykroppa IBK - Åsmyra IBK U 0 - 6 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Nykroppahallen
2016-02-20 15:00 181501116 Edebäck IBF U - Degerfors IBK U 28 - 1 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2016-02-21 20:00 181501120 Kristinehamns IBF U - Hertzöga BK 4 - 5 Christoffer Frykestam, Raimon Strömberg Brogårdshallen
2016-02-25 19:30 181501122 Olsäters SK - Edebäck IBF U 6 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson Deje Sporthall A
2016-02-26 19:30 181501123 IFK Väse U - Nykroppa IBK 28 - 3 Adam Haglund, Alfred Särnehed Väse Sporthall
2016-02-26 20:00 181501126 Karlskoga IBF U - Hertzöga BK 1 - 11 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2016-02-27 17:00 181501124 Deje IBF - Kristinehamns IBF U 10 - 2 Nicklas Johansson, Robert Andersson Deje Sporthall A
2016-02-28 14:00 181501121 Degerfors IBK U - Åsmyra IBK U 0 - 11 Sebastian Falk-Asplund, Andreas Brohm Stora Vallahallen
2016-03-04 19:30 181501129 Edebäck IBF U - IFK Väse U 5 - 6 Jörgen Grändefors, Amanda Engh Ekshärads Sporthall
2016-03-05 13:45 181501131 Kristinehamns IBF U - SK Örnen U 10 - 0 Robert Andersson, Mikael Kolleryd Brogårdshallen
2016-03-05 14:00 181501127 Nykroppa IBK - Degerfors IBK U 3 - 4 Johnny Mizser, Joe Larsson Nykroppahallen
2016-03-05 15:15 181501128 Åsmyra IBK U - Olsäters SK 6 - 11 Sven-Olov Berggren, Olof Olsson Grossbolshallen
2016-03-05 15:30 181501130 Hertzöga BK - Deje IBF 10 - 2 Lucas Nilsson, Adam Haglund Ilandaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IFK Väse U 20 19 0 (0) 1 215-88 127 57
2. Olsäters SK 20 16 0 (0) 4 169-83 86 48
3. Edebäck IBF U 20 15 0 (0) 5 206-99 107 45
4. Hertzöga BK 20 15 0 (0) 5 142-86 56 45
5. Karlskoga IBF U 20 12 1 (0) 7 146-128 18 37
6. Åsmyra IBK U 20 9 2 (0) 9 136-123 13 29
7. Kristinehamns IBF U 20 7 2 (0) 11 120-134 -14 23
8. SK Örnen U 20 6 1 (0) 13 89-130 -41 19
9. Degerfors IBK U 20 3 1 (0) 16 55-183 -128 10
10. Nykroppa IBK 20 3 0 (0) 17 84-191 -107 9
11. Deje IBF 20 1 1 (0) 18 84-201 -117 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div.5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-19 12:00 181500006 SK Sifhälla - Billingsfors IBK U 5 - 2 Bo Olsson, Björn Svensson Tegnérhallen
2015-09-25 20:00 181500004 Stavnäs IK - Grums IBK U 9 - 3 Peter Berntsson, Bosse Andersson Strandhallen
2015-09-26 12:00 181500002 Sunne IBK U - Dotteviks IF U 7 - 4 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2015-09-26 13:00 181500005 Nordmarkens IBF U - Mangskog SK 3 - 4 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2015-09-26 15:00 181500003 Solvik IBK - Åmotfors IF U 9 - 1 Leif Lillberg, Bosse Andersson Strandhallen
2015-10-02 20:00 181500010 Billingsfors IBK U - Stavnäs IK 6 - 5 Anders Nilsson, Adrian Blomquist Billingsfors Bollhall
2015-10-03 17:00 181500009 Mangskog SK - Solvik IBK 1 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2015-10-04 12:00 181500008 Grums IBK U - Sunne IBK U 13 - 6 Leif Pettersson, Christoffer Risberg Grums Sporthall
2015-10-04 17:00 181500007 Åmotfors IF U - Hertzöga BK U 4 - 3 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2015-10-04 18:00 181500012 Dotteviks IF U - SK Sifhälla 4 - 8 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2015-10-09 19:15 181500018 SK Sifhälla - Mangskog SK 14 - 5 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2015-10-09 19:30 181500017 Nordmarkens IBF U - Billingsfors IBK U 1 - 0 Ludvig Furtemark, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2015-10-09 20:00 181500016 Stavnäs IK - Åmotfors IF U 13 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-10-10 13:00 181500015 Solvik IBK - Grums IBK U 4 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2015-10-10 16:30 181500013 Hertzöga BK U - Dotteviks IF U 10 - 2 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Ilandaskolan
2015-10-16 20:00 181500023 Åmotfors IF U - Nordmarkens IBF U 5 - 6 Bosse Andersson, Fredric Westberg Gärdeshallen
2015-10-17 13:30 181500020 Billingsfors IBK U - Sunne IBK U 6 - 5 Christian Ragnevi, Robin Nåred Billingsfors Bollhall
2015-10-17 13:30 181500024 Grums IBK U - SK Sifhälla 5 - 4 Leif Pettersson, Christoffer Frykestam Grums Sporthall
2015-10-17 19:00 181500019 Mangskog SK - Hertzöga BK U 5 - 7 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2015-10-18 19:30 181500022 Dotteviks IF U - Stavnäs IK 4 - 19 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2015-10-23 19:15 181500030 SK Sifhälla - Åmotfors IF U 13 - 2 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2015-10-23 19:30 181500029 Nordmarkens IBF U - Grums IBK U 2 - 5 Fredric Westberg, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2015-10-24 12:00 181500026 Sunne IBK U - Mangskog SK 5 - 4 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Sparbankshallen
2015-10-24 15:30 181500025 Hertzöga BK U - Billingsfors IBK U 5 - 5 Adam Haglund, Jacob Osbrink Ilandaskolan
2015-12-22 19:00 181500027 Solvik IBK - Dotteviks IF U 8 - 2 Bosse Andersson, Fredric Westberg Strandhallen
2015-10-30 20:00 181500034 Mangskog SK - Stavnäs IK 1 - 6 Bosse Andersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-10-31 12:00 181500031 Åmotfors IF U - Sunne IBK U 3 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2015-10-31 15:45 181500032 Billingsfors IBK U - Solvik IBK 7 - 5 Björn Svensson, Christian Ragnevi Billingsfors Bollhall
2015-11-01 13:00 181500033 Grums IBK U - Hertzöga BK U 12 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Grums Sporthall
2016-02-28 12:00 181500035 Nordmarkens IBF U - Dotteviks IF U 6 - 1 Peter Berntsson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2015-11-06 19:15 181500039 SK Sifhälla - Stavnäs IK 4 - 8 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2015-11-07 16:15 181500037 Hertzöga BK U - Solvik IBK 4 - 8 Alfred Särnehed, Christoffer Risberg Ilandaskolan
2015-11-07 16:30 181500038 Sunne IBK U - Nordmarkens IBF U 6 - 2 Andreas Brohm, Björn Svensson Sparbankshallen
2015-11-08 12:15 181500042 Grums IBK U - Billingsfors IBK U 11 - 3 Leif Pettersson, Bosse Andersson Grums Sporthall
2015-11-08 19:30 181500041 Dotteviks IF U - Mangskog SK 4 - 7 Fredric Westberg, Bosse Andersson Strandhallen
2015-11-13 20:00 181500043 Stavnäs IK - Sunne IBK U 9 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-11-14 13:00 181500048 Åmotfors IF U - Billingsfors IBK U 3 - 3 Peter Berntsson, Christoffer Frykestam Gärdeshallen
2015-11-14 14:00 181500044 Nordmarkens IBF U - Hertzöga BK U 5 - 4 Raimon Strömberg, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2015-11-15 19:30 181500047 Dotteviks IF U - Grums IBK U 0 - 21 Anton Johansson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-17 20:00 181500045 Solvik IBK - SK Sifhälla 7 - 13 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-11-20 20:00 181500049 Solvik IBK - Nordmarkens IBF U 7 - 1 Mikael Kolleryd, Bosse Andersson Strandhallen
2015-11-21 14:15 181500053 Åmotfors IF U - Mangskog SK 7 - 8 Jimmy Svensson, Johanna Eriksson Gärdeshallen
2015-11-21 17:00 181500051 Sunne IBK U - SK Sifhälla 9 - 10 Isak Norberg, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2015-11-22 13:00 181500050 Hertzöga BK U - Stavnäs IK 1 - 15 Oscar Ryen, Gabriel Gunnarsson Ilandaskolan
2016-03-12 16:45 181500054 Billingsfors IBK U - Dotteviks IF U 8 - 2 Leif Pettersson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2015-11-24 20:00 181500055 Sunne IBK U - Hertzöga BK U 6 - 5 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sparbankshallen
2015-11-27 19:15 181500057 SK Sifhälla - Nordmarkens IBF U 11 - 4 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2015-11-28 13:30 181500059 Grums IBK U - Åmotfors IF U 18 - 5 Leif Pettersson, Bosse Andersson Grums Sporthall
2015-11-28 19:30 181500056 Stavnäs IK - Solvik IBK 4 - 3 Adam Nilsson, Andreas Norberg Strandhallen
2015-11-29 16:45 181500060 Billingsfors IBK U - Mangskog SK 2 - 2 Leif Pettersson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2015-12-04 19:30 181500063 Nordmarkens IBF U - Stavnäs IK 2 - 7 Lars Room, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2015-12-04 20:00 181500065 Åmotfors IF U - Dotteviks IF U 6 - 8 Bosse Andersson, Peter Berntsson Gärdeshallen
2015-12-05 15:45 181500061 Hertzöga BK U - SK Sifhälla 8 - 8 Erik Ejerfeldt, Oskar Sundin Ilandaskolan
2015-12-05 17:00 181500066 Mangskog SK - Grums IBK U 2 - 10 Stefan Elmersson, Peter Berntsson Strandhallen
2015-12-05 19:00 181500062 Solvik IBK - Sunne IBK U 7 - 5 Leif Lillberg, Lars Room Strandhallen
2015-12-11 20:00 181500071 Mangskog SK - Nordmarkens IBF U 8 - 6 Raimon Strömberg, Bosse Andersson Strandhallen
2015-12-12 14:15 181500069 Åmotfors IF U - Solvik IBK 2 - 9 Lars Room, Fredric Westberg Gärdeshallen
2015-12-13 12:00 181500070 Grums IBK U - Stavnäs IK 10 - 7 Bo Olsson, Björn Svensson Grums Sporthall
2015-12-13 16:15 181500072 Billingsfors IBK U - SK Sifhälla 3 - 9 Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2015-12-13 19:30 181500068 Dotteviks IF U - Sunne IBK U 6 - 2 Leif Lillberg, Lars Room Strandhallen
2015-12-18 20:00 181500076 Stavnäs IK - Billingsfors IBK U 10 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-12-19 15:00 181500074 Sunne IBK U - Grums IBK U 4 - 12 Tim Sandström, Robin Särén Sparbankshallen
2015-12-19 19:30 181500075 Solvik IBK - Mangskog SK WO (5 - 0) Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-13 20:30 181500073 Hertzöga BK U - Åmotfors IF U 4 - 8 Albin Jakobsson, Gabriel Gunnarsson Ilandaskolan
2016-03-03 19:30 181500078 SK Sifhälla - Dotteviks IF U 17 - 5 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2016-01-08 20:00 181500082 Åmotfors IF U - Stavnäs IK 3 - 9 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2016-01-09 13:30 181500081 Grums IBK U - Solvik IBK 6 - 6 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Grums Sporthall
2016-01-09 14:00 181500083 Billingsfors IBK U - Nordmarkens IBF U 1 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2016-01-09 15:30 181500084 Mangskog SK - SK Sifhälla 2 - 14 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-10 19:30 181500079 Dotteviks IF U - Hertzöga BK U 3 - 8 Bosse Andersson, Lars Room Strandhallen
2016-01-15 19:15 181500090 SK Sifhälla - Grums IBK U 14 - 3 Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Tegnérhallen
2016-01-15 20:00 181500088 Stavnäs IK - Dotteviks IF U 15 - 1 Bosse Andersson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-16 11:00 181500089 Nordmarkens IBF U - Åmotfors IF U 6 - 10 Christoffer Frykestam, Johanna Eriksson Årjängs Sporthall A
2016-01-16 15:30 181500085 Hertzöga BK U - Mangskog SK 8 - 3 Albin Jakobsson, Adam Haglund Ilandaskolan
2016-01-16 17:00 181500086 Sunne IBK U - Billingsfors IBK U 4 - 0 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sparbankshallen
2016-01-22 19:30 181500091 Billingsfors IBK U - Hertzöga BK U 4 - 3 Bo Olsson, Christian Ragnevi Billingsfors Bollhall
2016-01-22 20:00 181500092 Mangskog SK - Sunne IBK U 1 - 5 Bosse Andersson, Fredric Westberg Strandhallen
2016-01-23 12:00 181500096 Åmotfors IF U - SK Sifhälla 6 - 14 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2016-01-24 12:30 181500095 Grums IBK U - Nordmarkens IBF U 11 - 4 Robert Andersson, Alfred Särnehed Grums Sporthall
2016-01-24 19:30 181500093 Dotteviks IF U - Solvik IBK 2 - 4 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2016-01-28 20:15 181500099 Hertzöga BK U - Grums IBK U 4 - 6 Christoffer Frykestam, Albin Jakobsson Ilandaskolan
2016-01-30 17:30 181500098 Solvik IBK - Billingsfors IBK U 11 - 0 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2016-01-30 19:30 181500100 Stavnäs IK - Mangskog SK 11 - 3 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2016-01-31 19:30 181500101 Dotteviks IF U - Nordmarkens IBF U 5 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-02-07 13:00 181500097 Sunne IBK U - Åmotfors IF U 9 - 8 Jörgen Grändefors, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2016-02-05 19:30 181500104 Nordmarkens IBF U - Sunne IBK U 5 - 0 Lars Room, Johanna Eriksson Årjängs Sporthall A
2016-02-05 20:00 181500105 Stavnäs IK - SK Sifhälla 7 - 6 Raimon Strömberg, Bosse Andersson Strandhallen
2016-02-06 13:15 181500108 Billingsfors IBK U - Grums IBK U 7 - 5 Mikael Molldén, Linus Söderblom Billingsfors Bollhall
2016-02-06 17:30 181500103 Solvik IBK - Hertzöga BK U 8 - 2 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Strandhallen
2016-02-06 19:30 181500107 Mangskog SK - Dotteviks IF U 8 - 2 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Strandhallen
2016-02-12 19:15 181500111 SK Sifhälla - Solvik IBK 4 - 8 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Tegnérhallen
2016-02-13 13:30 181500113 Grums IBK U - Dotteviks IF U 16 - 2 Jari Marjetta, Tomas Hane Grums Sporthall
2016-02-13 15:00 181500114 Billingsfors IBK U - Åmotfors IF U 8 - 12 Matilda Svenblad, Karl-Olof Carlin Billingsfors Bollhall
2016-02-13 15:30 181500110 Hertzöga BK U - Nordmarkens IBF U 5 - 3 Erik Ejerfeldt, Adam Haglund Ilandaskolan
2016-02-20 17:00 181500109 Sunne IBK U - Stavnäs IK 2 - 5 Timmy Samuelsson, Tim Sandström Sparbankshallen
2016-02-19 19:15 181500117 SK Sifhälla - Sunne IBK U 21 - 4 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Tegnérhallen
2016-02-19 20:00 181500116 Stavnäs IK - Hertzöga BK U 10 - 1 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2016-02-20 11:00 181500115 Nordmarkens IBF U - Solvik IBK 0 - 7 Fredric Westberg, Lars Room Årjängs Sporthall A
2016-02-20 16:30 181500119 Mangskog SK - Åmotfors IF U 8 - 10 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2016-02-21 19:30 181500120 Dotteviks IF U - Billingsfors IBK U 1 - 5 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2016-02-26 19:30 181500123 Nordmarkens IBF U - SK Sifhälla 6 - 8 Bosse Andersson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2016-02-26 20:00 181500122 Solvik IBK - Stavnäs IK 3 - 6 Percy Lundkvist, Roger Nilsson Strandhallen
2016-02-26 20:00 181500125 Åmotfors IF U - Grums IBK U 10 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2016-02-27 14:15 181500121 Hertzöga BK U - Sunne IBK U 3 - 8 Adam Haglund, Robert Andersson Ilandaskolan
2016-02-27 16:30 181500126 Mangskog SK - Billingsfors IBK U 11 - 3 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Strandhallen
2016-03-04 19:15 181500127 SK Sifhälla - Hertzöga BK U 13 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Tegnérhallen
2016-03-05 13:30 181500132 Grums IBK U - Mangskog SK 12 - 6 Raimon Strömberg, Anders Nilsson Grums Sporthall
2016-03-05 17:00 181500128 Sunne IBK U - Solvik IBK 5 - 11 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sparbankshallen
2016-03-05 19:30 181500129 Stavnäs IK - Nordmarkens IBF U 15 - 2 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2016-03-06 19:30 181500131 Dotteviks IF U - Åmotfors IF U 6 - 9 Lars Room, Bosse Andersson Strandhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Stavnäs IK 20 18 0 (0) 2 190-64 126 54
2. SK Sifhälla 20 15 1 (0) 4 210-103 107 46
3. Solvik IBK 20 15 1 (0) 4 132-67 65 46
4. Grums IBK U 20 14 1 (0) 5 190-102 88 43
5. Sunne IBK U 20 9 0 (0) 11 98-135 -37 27
6. Billingsfors IBK U 20 7 3 (0) 10 77-114 -37 24
7. Åmotfors IF U 20 7 1 (0) 12 117-167 -50 22
8. Nordmarkens IBF U 20 7 0 (0) 13 76-120 -44 21
9. Mangskog SK 20 6 1 (0) 13 89-136 -47 19
10. Hertzöga BK U 20 5 2 (0) 13 93-136 -43 17
11. Dotteviks IF U 20 2 0 (0) 18 64-192 -128 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis